Εκατονταδες παιδιά στην Ολλανδία...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Δεν Είμαι Φασίστας

Re: Εκατονταδες παιδιά στην Ολλανδία...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δεν Είμαι Φασίστας » 09 Οκτ 2018, 20:40

akirav έγραψε:
05 Οκτ 2018, 20:46
ακριβως

κι οπως δεν σας βλεπω να τσιριζετε να μην πηγαινουν τα παιδια στην εκκλησια.

... αλλα μαλακας :D
νομιζεις οτι ειμαι Ολλανδος;

επισης δε καταλαβα τι εννοεις "αλλα μαλακας". για εξηγησε λιγο

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Εκατονταδες παιδιά στην Ολλανδία...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 09 Οκτ 2018, 21:44

Δεν Είμαι Φασίστας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 20:40
akirav έγραψε:
05 Οκτ 2018, 20:46
ακριβως

κι οπως δεν σας βλεπω να τσιριζετε να μην πηγαινουν τα παιδια στην εκκλησια.

... αλλα μαλακας :D
νομιζεις οτι ειμαι Ολλανδος;

επισης δε καταλαβα τι εννοεις "αλλα μαλακας". για εξηγησε λιγο
δλδ εισαι αμερικανος και ποσταρες τι κανουν στην Αμερικη?

(δεν θελει μυαλο...)
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Εκατονταδες παιδιά στην Ολλανδία...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 09 Οκτ 2018, 21:55

akirav έγραψε:
05 Οκτ 2018, 20:33
... μαθαίνουν πώς να προσευχονται
https://www.jewsnews.co.il/2018/10/04/e ... islam.html

Καλά κάνουν, μπράβο στους Ολλανδούς. Το μάθημα των θρησκευτικών πρέπει να φέρνει τα παιδια κοντά στις θρησκείες με τρόπο ωστε να τις μαθαίνουν αντικειμενικά, πλουραλιστικά, χωρίς κατήχηση. Είναι καλό τα παιδια να μαθαίνουν πεντε-δεκα πράγματα για τον χριστινισμό, μουσουλμανισμου, βουδισμό, κομφουκιανισμο, για τα τοτεμ κτλ. Κακό θα ήταν να γίνεται κατήχηση. Οι θρησκείες ειναι ενα φαινόμενο το οποίο παρήγαγε ο άνθρωπος και θα πρέπει να μελετηθούν όπως και τα υπόλοιπα κοινωνιολογικά φαινόμενα.

Μπραβο στην Ολλανδία, 100 χρόνια μπροστα!
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Δεν Είμαι Φασίστας

Re: Εκατονταδες παιδιά στην Ολλανδία...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δεν Είμαι Φασίστας » 10 Οκτ 2018, 07:55

akirav έγραψε:
09 Οκτ 2018, 21:44
δλδ εισαι αμερικανος και ποσταρες τι κανουν στην Αμερικη?

(δεν θελει μυαλο...)
δηλαδή είσαι Ολλανδός και πόσταρες τι κάνουν στην Ολλανδία;

(... αλλά της μανούλας' :D )

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Εκατονταδες παιδιά στην Ολλανδία...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 21 Οκτ 2018, 20:50

https://www.jewsnews.co.il/2018/10/20/m ... eaded.html

Muslim migrant children tell their volunteer teacher that as soon as they take over the Netherlands, he will be beheaded

But these boys will grow up to be loyal, productive Dutch citizens, won’t they? Dominic Boot thinks so: “Hindus and Chinese can be successful, so it should be ok with Muslims as well then?”

There is a key difference: Hindus and Chinese don’t come to the Netherlands with a holy book that tells them that they are the “best of people” (Qur’an 3:110), while native Dutchmen are the “most vile of created beings” (Qur’an 98:6).

“Young Muslim boys tell Dutch volunteer: ‘If we dominate here, all of you will be beheaded,’” Voice of Europe, October 15, 2018:

A former Shell CEO, who volunteers in giving education to migrants in the Netherlands, gave some shocking examples of his experiences with them. Although he had a lot of fun as well, he thinks the integration of Muslims is moving in the wrong direction.

For 15 years, the 78-year-old Dominic Boot gave Dutch lessons to migrants in a The Hague suburb called “De Schilderswijk”, he tells the largest Dutch newspaper “De Telegraaf”.

He had to quit there, after he was no longer welcome in the local citizens centre because Muslim women didn’t want a man as their teacher.

Boot, who is motivated to give language courses, now gives private lessons from his home in the Netherlands.

He gives examples of how the neighbourhood Islamised after women with black headscarves arrived and about the young generation as well.
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών