«Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 11:39

Ασέβαστος έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:17
Πασιφάη έγραψε:
26 Απρ 2023, 23:33
Yochanan έγραψε:
26 Απρ 2023, 23:32


:smt038:smt038:smt038:smt038
Έχω ξαναπεί πως συμφωνώ. Το λέω άλλη μια. :+1:
γω διαφωνω.

μεχρι τα 67 δουλευεις, δε βγαινεις καν σε συνταξη. δηλαδη 3 χρονια μετα εισαι τοσο ανικανοος που δεν μπορεις να οδηγησεις;

να λεγαμε 95, ισως, αλλα και παλι, ηλικιακος ρατσισμος.

προτεινω ετησιες εξετασεις. αληθινες εξετασεις ομως.
Εγώ σου λέω μέχρι τα 75 πες. Έχω εξηγήσει τους λόγους που δεν πρέπει να οδηγούν οι άνθρωποι απο μια ηλικία και μετά. Υπάρχει σοβαρό ρίσκο, διότι γίνονται ''Χάροι''. Έχουμε χάσει 2 φίλους απο τέτοιους εγωϊστές ασυνείδητους γέρους που την είχαν δει ''ιπποτες της ασφάλτου''. Τί δεν εννοείς να καταλάβεις; Τί μαλακίες λες περί ηλικιακού ρατσισμού; Ξέρεις τι παίζει στα πέριξ. Ακριβώς γι'αυτό το λόγο ''λαδώνουν'' για να πάρουν την ανανέωση. Διότι το μεγαλύτερο ποσοστό δεν θα πέρναγε καν από αληθινές εξετάσεις my ass.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8448
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 27 Απρ 2023, 11:44

99 χρονων, το πιο πιθανο ειναι να μην πηρε χαμπαρι τιποτα ο γερος.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 27 Απρ 2023, 11:46

Ναύτης έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:28
true story

Χθες, μεσημβρινές ώρες, μπροστά από τα εξωτερικά ιατρεία του Ασκληπιείου, έρχεται μπάρμπας (75+) και παρκάρει το αυτοκίνητο καταμεσής του (εσωτερικού) δρόμου, ακριβώς μπροστά από την είσοδο των ιατρείων. Βγαίνει, ανοίγει πίσω πόρτα, βγάζει σακάκι και έναν φάκελο από το πίσω κάθισμα, φοράει το σακάκι, κλειδώνει το αυτοκίνητο, ελέγχει με το χέρι του αν έχει κλείσει καλά το τζάμι του οδηγού και ετοιμάζεται να μπει μέσα στα ιατρεία.
Κόσμος και ντουνιάς απ' έξω, του λέει ένας: μην το αφήνεις εδώ, δεν περνάει κανείς έτσι που το έβαλες.
Πέντε λεπτά, πέντε λεπτά, κάνει νόημα ο μπάρμπας.
Ρε άνθρωπε, από 'δω περνάνε και σταθμεύουν τα ασθενοφόρα.
Στα παπάρια του ο μπάρμπας.
Δεν ξέρω τι έγινε μετά, γιατί έφυγα.
Είχα έναν προμηθευτή πριν κάποια χρόνια, από τον οποίο έπαιρνα κάποια εξαρτήματα αλουμινίου. Καμμιά φορά, όταν ήταν λίγα, για γρήγορη παράδοση και επειδή είναι συμπολίτης (αλλά στην άλλη άκρη της πόλης), τα έστελνε με τον πατέρα του, με το Ι.Χ.

Ο παππούς (γύρω στα 80), πολύ καλό μπαρπαδάκι, αλλά αγχωνόταν απίστευτα όποτε έπρεπε να σταματήσει ακριβώς μπροστά στο μαγαζί μου, σε δρόμο με αρκετή κίνηση. Συνήθως μας ειδοποιούσε λίγο νωρίτερα ή έφτανε και κορνάριζε, βγαίναμε και τα παίρναμε στα γρήγορα κι έφευγε σε δευτερόλεπτα, να μην κλείσει τον δρόμο για ώρα.

Μια φορά που λες, κάτι έγινε και καθυστέρησε λίγο παραπάνω. Πήραμε τα πράματα εμείς (δεν αφήναμε τον παππού να κουβαλάει), αλλά εκείνος κάπου κόλλησε στο μαγαζί που μπήκε να αφήσει το τιμολόγιο. Όταν βγήκε έξω είχαν μαζευτεί 5-6 αυτοκίνητα πίσω του, κανά δυο κορνάρανε κιόλας, ο παππούς αγχώθηκε όσο δεν φαντάζεσαι, τρέχει αλαφιασμένος, κάνει τον γύρο του αυτοκινήτου (το μαγαζί είναι στα δεξιά του δρόμου που είναι μονόδρομος), ανοίγει στα γρήγορα την πόρτα, κάθεται και... ψάχνει να βρει το τιμόνι. Αλλά πού τιμόνι; Από την σαστιμάρα του, είχε κάτσει στο πίσω κάθισμα ο καημένος. Μιλάμε, τον λυπήθηκα τον άνθρωπο. Για γέλια και για κλάματα η κατάσταση. Κοιτούσε σαν χαμένος μπροστά του για κάποια δευτερόλεπτα, είχε σηκώσει και τα χέρια στο ύψος του τιμονιού κι έψαχνε... Πήγα να τον βοηθήσω, αλλά μέχρι να φτάσω ευτυχώς κατάλαβε τι είχε γίνει, βγήκε, πήγε μπροστά κι έφυγε.

Πήρα τηλέφωνο στον γιο του και του είπα μέσες-άκρες τι είχε γίνει, κι ότι να το ξανασκεφτόντουσαν καλά πριν τον στείλουν κάπου με το αυτοκίνητο. Η απάντηση δεν μου πολυ-άρεσε, κάτι του τύπου "έλα μωρέ, παππούς είναι" (λες κι εγώ του είπα κάτι άλλο δηλαδή)...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 27 Απρ 2023, 11:53

Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:24
Γιατί είναι δύσκολο; Παθολογικές, οφθαλμολογικές και κάτι σχετικά απλό να βλέπουν αντανακλαστικά και αντιδράσεις, όπως πχ έναν εξομοιωτή οδήγησης.

Κάτι που θα ήταν καλό για όλες τις ηλικίες βέβαια, εδώ που τα λέμε...
Δεν αναφέρομαι στα κατά πόσο μπορεί να ορισθεί ένα σετ απαραίτητων εξετάσεων. Το δύσκολο είναι να επιβλέψεις ότι οι εξετάσεις όντως γίνονται και οι γιατροί κλπ δεν χρηματίζονται για να δώσουν βεβαιώσεις.

Προφανώς και η τεχνολογία προσφέρει λύσεις. Ένας εξομοιωτής που θα έτρεχε ένα πρόγραμμα θα μπορούσε να βγάλει αυτομάτως ένα αποτέλεσμα και μετά να μην μπορεί να πει κανείς τίποτα. Αλλά σχεδόν απίθανο να γίνει κάτι τέτοιο εδώ. Ποιος θα τα βάλει με τους βολεμένους που βγάζουν εξτραδάκια;

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 11:56

axilmar έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:44
99 χρονων, το πιο πιθανο ειναι να μην πηρε χαμπαρι τιποτα ο γερος.
Ήθελα να'ξερα, αυτός ο άνθρωπος δεν έχει παιδιά, εγγόνια, κάποιον τέλοσπάντων, να του πάρει τα κλειδιά του αυτοκινήτου;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 11:58

ST48410 έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:53
Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:24
Γιατί είναι δύσκολο; Παθολογικές, οφθαλμολογικές και κάτι σχετικά απλό να βλέπουν αντανακλαστικά και αντιδράσεις, όπως πχ έναν εξομοιωτή οδήγησης.

Κάτι που θα ήταν καλό για όλες τις ηλικίες βέβαια, εδώ που τα λέμε...
Δεν αναφέρομαι στα κατά πόσο μπορεί να ορισθεί ένα σετ απαραίτητων εξετάσεων. Το δύσκολο είναι να επιβλέψεις ότι οι εξετάσεις όντως γίνονται και οι γιατροί κλπ δεν χρηματίζονται για να δώσουν βεβαιώσεις.

Προφανώς και η τεχνολογία προσφέρει λύσεις. Ένας εξομοιωτής που θα έτρεχε ένα πρόγραμμα θα μπορούσε να βγάλει αυτομάτως ένα αποτέλεσμα και μετά να μην μπορεί να πει κανείς τίποτα. Αλλά σχεδόν απίθανο να γίνει κάτι τέτοιο εδώ. Ποιος θα τα βάλει με τους βολεμένους που βγάζουν εξτραδάκια;
Καλώς ορίσατε, τί θέλετε να κεράσουμε; Σε λίγο θα βγει ούζο με μεζέ.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 27 Απρ 2023, 11:58

Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:56
axilmar έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:44
99 χρονων, το πιο πιθανο ειναι να μην πηρε χαμπαρι τιποτα ο γερος.
Ήθελα να'ξερα, αυτός ο άνθρωπος δεν έχει παιδιά, εγγόνια, κάποιον τέλοσπάντων, να του πάρει τα κλειδιά του αυτοκινήτου;
Αφού σου λέει ο Bic από πάνω ότι τους ειδοποιεί και αδιαφορούν.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21219
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 27 Απρ 2023, 12:06

Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:56
axilmar έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:44
99 χρονων, το πιο πιθανο ειναι να μην πηρε χαμπαρι τιποτα ο γερος.
Ήθελα να'ξερα, αυτός ο άνθρωπος δεν έχει παιδιά, εγγόνια, κάποιον τέλοσπάντων, να του πάρει τα κλειδιά του αυτοκινήτου;
Τα παιδιά του λογικά ειναι πατημένοι 70αρηδες προς τα 80 :-?

Για εγγόνια και δισέγγονα πρέπει να ρωτάμε :102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 12:08

ST48410 έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:58
Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:56
axilmar έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:44
99 χρονων, το πιο πιθανο ειναι να μην πηρε χαμπαρι τιποτα ο γερος.
Ήθελα να'ξερα, αυτός ο άνθρωπος δεν έχει παιδιά, εγγόνια, κάποιον τέλοσπάντων, να του πάρει τα κλειδιά του αυτοκινήτου;
Αφού σου λέει ο Bic από πάνω ότι τους ειδοποιεί και αδιαφορούν.
Εγώ σχολιάζω τον 99χρονο ραλιάρη του νήματος.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 12:09

georgebi έγραψε:
27 Απρ 2023, 12:06
Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:56
axilmar έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:44
99 χρονων, το πιο πιθανο ειναι να μην πηρε χαμπαρι τιποτα ο γερος.
Ήθελα να'ξερα, αυτός ο άνθρωπος δεν έχει παιδιά, εγγόνια, κάποιον τέλοσπάντων, να του πάρει τα κλειδιά του αυτοκινήτου;
Τα παιδιά του λογικά ειναι πατημένοι 70αρηδες προς τα 80 :-?

Για εγγόνια και δισέγγονα πρέπει να ρωτάμε :102:
Γάμησέ τα..
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 02:00
Phorum.gr user: ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ » 27 Απρ 2023, 12:09

Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:56

Ήθελα να'ξερα, αυτός ο άνθρωπος δεν έχει παιδιά, εγγόνια, κάποιον τέλοσπάντων, να του πάρει τα κλειδιά του αυτοκινήτου;
Και παιδιά και εγγόνια, ίσως και δισέγγονα , αλλά έχει και κάτι κτηματάκια αδιάθετα ακόμη.

Όσο για την περιοχή που έγινε το τροχαίο, να ελεγχθεί και ο προπονητής. Οι δρόμοι εκεί δεν ενδείκνυνται για καμία άλλη δραστηριότητα, εκτός της μετακίνησης με αυτοκίνητο.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 27 Απρ 2023, 12:11

Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 12:08
ST48410 έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:58
Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:56


Ήθελα να'ξερα, αυτός ο άνθρωπος δεν έχει παιδιά, εγγόνια, κάποιον τέλοσπάντων, να του πάρει τα κλειδιά του αυτοκινήτου;
Αφού σου λέει ο Bic από πάνω ότι τους ειδοποιεί και αδιαφορούν.
Εγώ σχολιάζω τον 99χρονο ραλιάρη του νήματος.
Το κατάλαβα. Αντίστοιχα και για αυτόν κάποιος θα αδιαφορεί. Υπάρχουν βέβαια και πολύ ξεροκέφαλοι ηλικιωμένοι που δεν ακούνε λόγια.

Όπως είπα και στον Ασέβαστο η δική σου λύση με το ηλικιακό όριο είναι πιο πρακτική. Ωστόσο σε κάποιους ανθρώπους που αυτοεξυπηρετούνται και δεν έχουν κάποιον να βοηθήσει, θα δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι απολύτως δίκαιο που να μπορεί να εφαρμοστεί εύκολα στην πράξη.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 12:12

ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
27 Απρ 2023, 12:09
Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:56

Ήθελα να'ξερα, αυτός ο άνθρωπος δεν έχει παιδιά, εγγόνια, κάποιον τέλοσπάντων, να του πάρει τα κλειδιά του αυτοκινήτου;
Και παιδιά και εγγόνια, ίσως και δισέγγονα , αλλά έχει και κάτι κτηματάκια αδιάθετα ακόμη.

Όσο για την περιοχή που έγινε το τροχαίο, να ελεγχθεί και ο προπονητής. Οι δρόμοι εκεί δεν ενδείκνυνται για καμία άλλη δραστηριότητα, εκτός της μετακίνησης με αυτοκίνητο.
Δεν ξέρω τα περιουσιακά του παππού, φίλος.
Επίσης μιλώ για πολύ συγκεκριμένα πράγματα, που είναι και το ζητούμενο του νήματος.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Απρ 2023, 12:17

ST48410 έγραψε:
27 Απρ 2023, 12:11
Πασιφάη έγραψε:
27 Απρ 2023, 12:08
ST48410 έγραψε:
27 Απρ 2023, 11:58


Αφού σου λέει ο Bic από πάνω ότι τους ειδοποιεί και αδιαφορούν.
Εγώ σχολιάζω τον 99χρονο ραλιάρη του νήματος.
Το κατάλαβα. Αντίστοιχα και για αυτόν κάποιος θα αδιαφορεί. Υπάρχουν βέβαια και πολύ ξεροκέφαλοι ηλικιωμένοι που δεν ακούνε λόγια.

Όπως είπα και στον Ασέβαστο η δική σου λύση με το ηλικιακό όριο είναι πιο πρακτική. Ωστόσο σε κάποιους ανθρώπους που αυτοεξυπηρετούνται και δεν έχουν κάποιον να βοηθήσει, θα δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι απολύτως δίκαιο που να μπορεί να εφαρμοστεί εύκολα στην πράξη.
Το μπολνταρισμένο Στάθη. Τίποτε άλλο. Και οι παραβάτες να έχουν ποινές ισάξιες των αδικημάτων που τυχόν προκύψουν. Αυτό.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12567
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: «Εκείνη έπεσε πάνω μου» λέει ο 99χρονος οδηγός που παρέσυρε την πρωταθλήτρια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 27 Απρ 2023, 12:17

Νόμους έχουμε, απλά δεν εφαρμόζονται.

Το 2005 που πήρα δίπλωμα, πλήρωσα παράβολα παθολόγου και οφθαλμιάτρου . Για γιατρό κλείνω ραντεβού ή κάνει και ιδιώτης ρώτησα . Δεν χρειάζεται καν μου είπαν 😁

Το 2013 για την μηχανή το ίδιο
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών