Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 04 Αύγ 2023, 22:20

04|08|2023
ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ: ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΠΟΥ ΞΥΛΟΚΟΠΗΘΗΚΕ ΑΓΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΤΗΣ – ΔΕΧΕΤΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟ – ΤΗΝ ΤΣΑΚΙΣΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΤΕΡΑΣ!

Εικόνα

Η 43χρονη αστυνομικός από τη Λάρισα υποβλήθηκε σε χειρουργείο μετά την άγρια κακοποίηση που υπέστη από τον σύζυγό της, 53χρονο επιχειρηματία εστίασης, και νοσηλεύεται από την Πέμπτη στο Γενικό Νοσοκομείο της πόλης.


Η ίδια υπέστη ρήξη νεφρού από τα βαριά χτυπήματα σε όλο της το σώμα και χρειάστηκε το χειρουργείο για να της τοποθετηθεί ειδικό σωληνάκι. Η κατάστασή της ήταν σοβαρή με τραύματα στην κοιλιακή χώρα και σε εσωτερικά της όργανα. Ακόμα ο φερόμενος ως δράστης της είχε σπάσει τα δόντια.

Σύμφωνα με πληροφορίες εκτός της νοσηλείας της λόγω των χτυπημάτων που υπέστη, ήδη δέχεται βοήθεια από ψυχολόγο, τόσο η ίδια όσο και τα ανήλικα παιδιά του ζευγαριού.

Υπενθυμίζουμε ότι το συμβάν έλαβε χώρα περίπου στις 4 τα ξημερώματα της Πέμπτης στο σπίτι του ζευγαριού, όταν ο άνδρας επιχειρηματίας άρχισε να χτυπά με μανία τη σύζυγό του.

Ο λόγος κατά πηγές του onlarissa.gr, είναι επειδή η τελευταία του είχε ζητήσει να τερματίσουν τον γάμο τους, κατά τον οποίο είχαν αποκτήσει και δύο παιδιά. Γείτονες που άκουσαν την ταραχή ειδοποίησαν τις αρχές, με τον δράστη να συλλαμβάνεται και την άτυχη γυναίκα να μεταφέρεται στο νοσοκομείο.

Όσο για τον 53χρονο επιχειρηματία ιδιοκτήτη καταστήματος εστίασης, οι εισαγγελικές αρχές τον παρέπεμψαν για το κακούργημα της ανθρωποκτονίας. Η κράτησή του συνεχίζεται, ενώ έλαβε προθεσμία για να απολογηθεί για την ερχόμενη Δευτέρα ενώπιον των ανακριτικών αρχών.

Δεν ήταν η πρώτη φορά.
Βάσει αναφορών από το στενό περιβάλλον του ζευγαριού, δεν ήταν η πρώτη φορά που ο επιχειρηματίας είχε κακοποιητική συμπεριφορά απέναντι στην σύζυγό του, καθώς είχαν σημειωθεί και άλλα παρόμοια περιστατικά.

«Η κοπέλα είναι σε άθλια κατάσταση. Τη χτυπούσε με μανία με τα χέρια, στο πρόσωπο. Της έχει σπάσει τα δόντια, το σαγόνι, ενώ φέρει και εσωτερικά τραύματα στα όργανα της. Έχει παραμορφωθεί από το ξύλο. Δεν αναγνωρίζεται. Είναι απορίας άξιον πως ζει….» περιγράφουν πηγές της ΕΛ.ΑΣ.

Τα δυο ανήλικα παιδιά του ζευγαριού, οδηγήθηκαν στη μητέρα της αστυνομικού, όπου ειδικοί ψυχολόγοι της αστυνομίας τους παρέχουν στήριξη.
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %a3%ce%9f/




04.08.2023
Λάρισα: «Μας σκότωσε το κορίτσι μας» λέει η μητέρα της αστυνομικού που ξυλοκοπήθηκε από το σύζυγο της.
«Δεν άντεξε άλλο και πήρε την απόφαση να την αφήσει, όμως αυτός την σκότωσε στο ξύλο».

Εικόνα

Συντετριμμένη παραμένει μητέρα της 43χρονης αστυνομικού που έπεσε θύμα άγριου ξυλοδαρμού από το σύζυγο της, τα ξημερώματα της Πέμπτης στη Λάρισα.


Η μητέρα της αστυνομικού επαναλαμβάνοντας συνεχώς την φράση: «Μας σκότωσε το κορίτσι μας» προσπάθησε να περιγράψει ττον εφιάλτη που φαίνεται ότι ζούσε η κόρη της στα χέρια του 52χρονου

Σύμφωνα με τη μητέρα του θύματος που νοσηλεύεται στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας, ο 52χρονος επιχειρηματίας προκαλούσε συχνά προβλήματα και καβγάδες και έκανε ψυχολογικό «πόλεμο» στην κόρη της σε όλη τη διάρκεια του έγγαμου βίου τους τα τελευταία 15 χρόνια (https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... yzygo-tis/).

«Έλεγε συνέχεια ότι δεν αντέχει άλλο»

Γι’ αυτόν τον λόγο η 43χρονη αποφάσισε να ζητήσει διαζύγιο, όμως μόλις το ανακοίνωσε εκείνος της επιτέθηκε άγρια με γροθιές στο πρόσωπο και στην κοιλιά με αποτέλεσμα να της προκαλέσει βαριά τραύματα στο πρόσωπο, το θύμα να έχει σπασμένα πλευρά, ρήξη νεφρού και να υποβληθεί χθες σε χειρουργική επέμβαση.

«Έλεγε συνέχεια σε εκείνον και σε εμένα ότι δεν αντέχει άλλο. “Μαύρισε η ψυχή μου” μου έλεγε συνέχεια, όμως δεν έφευγε, μέχρι που τελικά το πήρε απόφαση. Της έκανε “|πόλεμο” για να γίνεται πάντα το δικό του. Την απειλούσε ακόμη και ότι θα της πάρει τα παιδιά αν τον χώριζε. Τη ζήλευε πολύ και η κόρη μου φοβόταν. Περνούσε πολύ δύσκολα μαζί του αλλά έκανε υπομονή για τα παιδιά», αναφέρει η μητέρα της αστυνομικού.

«Δεν άντεξε άλλο και πήρε την απόφαση να την αφήσει, όμως αυτός την σκότωσε στο ξύλο», καταλήγει.

Πώς έγινε ο άγριος ξυλοδαρμός.
Σύμφωνα με πληροφορίες, όλα συνέβησαν τα ξημερώματα της Πέμπτης, όταν η γυναίκα ζήτησε από το σύζυγό της να πάρουν διαζύγιο προκαλώντας την ακραία αντίδραση του. Ο δράστης, ο οποίος είναι ιδιοκτήτης γνωστής ταβέρνας στην Νεάπολη Λάρισας, άρχισε να τη βρίζει, έχασε τον έλεγχο και την γρονθοκόπησε με μανία στο πρόσωπο και στην κοιλιά.

Οι γείτονες άκουσαν τον σαματά και τα ουρλιαχτά του θύματος και κάλεσαν την Αστυνομία, με στελέχη της ΕΛ.ΑΣ. να σπεύδουν στο σημείο και να συλλαμβάνουν τον δράστη.

Η γυναίκα, βαριά τραυματισμένη, μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Νοσοκομείο όπου νοσηλεύεται σε άσχημη κατάσταση φέροντας βαριά τραύματα στο κεφάλι και την κοιλιακή χώρα ενώ από τα χτυπήματα έσπασαν ακόμη και τα δόντια της.

Το θύμα υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση στο νεφρό και σύμφωνα με πληροφορίες νοσηλεύεται εκτός κινδύνου.

Άτομα που γνωρίζουν το ζευγάρι, το οποίο έχει δύο παιδιά, κάνουν λόγο για μια έντονη σχέση κατά τη διάρκεια της οποίας έχουν σημειωθεί και άλλα περιστατικά ενδοοικογενειακής βίας.

Ο επιχειρηματίας φέρεται στο παρελθόν να έχει χειροδικήσει ξανά σε βάρος της συζύγου του και αυτός ήταν ο λόγος που του είχε ζητήσει να χωρίσουν. Ωστόσο, είχαν αποφασίσει από κοινού να δώσουν μια δεύτερη ευκαιρία στο γάμο τους και το τελευταίο διάστημα έμεναν μαζί.
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... yzygo-tis/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 05 Αύγ 2023, 19:35

05.08.2023
«Ανατριχιάζουν» οι λεπτομέρειες του άγριου ξυλοδαρμού της αστυνομικού στην ΛάρισαΤην χτυπούσε αλύπητα για 1 ώρα και 15′.
Ο δράστης της προκάλεσε ρήξεις ουροδόχου κύστης, νεφρού, και κατάγματα σε χέρια, πόδια, πρόσωπο, σιαγόνες και άλλα σημεία του σώματος.

Εικόνα

«Ανατριχιαστικές» είναι οι λεπτομέρειες που βλέπουν το «φως» της δημοσιότητας σχετικά με τον βάναυσο ξυλοδαρμό της αστυνομικού στη Λάρισα, από τον σύζυγό της καθώς όπως αποκαλύπτεται ο 52χρονος Κ.Μ. την ξυλοκοπούσε επί μία ώρα και ένα τέταρτο (από τις 3 τα χαράματα ως τις 4 και 15)!




Το ότι η 44χρονη Αστυνόμος Α’ (πρόσφατα είχε πάρει και προαγωγή), υποδιοικητής αστυνομικού τμήματος στην περιοχή της Λάρισας είναι ζωντανή μόνο ως θαύμα μπορεί να χαρακτηιστεί.

Ο δράστης την χτυπούσε αλύπητα με μπουνιές και κλωτσιές σε όλο της το σώμα, προκαλώντας της ρήξεις ουροδόχου κύστης, νεφρού, και κατάγματα σε χέρια, πόδια, πρόσωπο, σιαγόνες και άλλα σημεία του σώματος.

Χθες, η αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ. ανέφερε: «Μου έκανε μεγάλη ζημιά. Το πρόσωπό μου είναι παραμορφωμένο. Με χτύπησε στην κοιλιά και το πρόσωπο. Χρειάστηκε να κάνω επέμβαση στους νεφρούς».

Η γυναίκα δήλωσε: «Ανέβηκε από το ισόγειο στον πρώτο όροφο του σπιτιού. Δεν μέναμε μαζί εδώ και περίπου ενάμιση μήνα, από τότε που του είχα ζητήσει να χωρίσουμε. Μου επιτέθηκε αμέσως με τα χέρια, έγιναν όλα πολύ γρήγορα. Προσπαθούσε συνεχώς να με πείσει να μη χωρίσουμε. Στο παρελθόν τον είχα μηνύσει για απειλή. Ήταν η πρώτη φορά που άπλωσε χέρι πάνω μου».

Οι φωνές της γυναίκας ξύπνησαν τους γείτονες, που ευτυχώς κάλεσαν την Αστυνομία, η οποία έφτασε αμέσως.

Ένας περίοικος άκουσε φωνές, βρισιές, δυνατούς θορύβους και κραυγές πόνου από τις 03:00 τα ξημερώματα της 3ης Αυγούστου.

Ειδοποίησε την Άμεση Δράση λίγο αργότερα, με το πλήρωμα περιπολικού να φθάνει στο διαμέρισμα 3ου ορόφου, στις 04:15.

Οι αστυνομικοί εντόπισαν τη συνάδελφό τους αιμόφυρτη σε τραγική κατάσταση και ειδοποίησαν ασθενοφόρο με το οποίο μεταφέρθηκε στο τμήμα επειγόντων περιστατικών του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας.

Ο 52χρονος συνελήφθη κατηγορούμενος για απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση και τη Δευτέρα θα απολογηθεί στον Ανακριτή.


Η 44χρονη αστυνομικός φέρει σοβαρά τραύματα στο κεφάλι και την κοιλιακή χώρα, ενώ υποβλήθηκε και σε χειρουργική επέμβαση. Χθες επικοινώνησε μαζί της ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Γιάννης Οικονόμου, ο οποίος της ευχήθηκε ταχεία ανάρρωση και της εξέφρασε την αμέριστη συμπαράσταση και στήριξη του Σώματος στην πορεία της αποθεραπείας της.

Η μήνυση για απειλή και η προσπάθεια επαναπροσέγγισης.
Σύμφωνα με αστυνομικές πηγές, η αστυνόμος είχε υποβάλλει μήνυση για απειλή, στο παρελθόν, στον τότε σύζυγό της, ιδιοκτήτη ταβέρνας στη Νεάπολη Λάρισας. Μετά από αυτό φαίνεται πως το ζευγάρι είχε πάρει διαζύγιο, αλλά το τελευταίο χρονικό διάστημα ο 52χρονος έκανε προσπάθειες επαναπροσέγγισης, τις οποίες αποδέχθηκε δοκιμαστικά η αστυνομικός.

Έμεναν στο ίδιο σπίτι, ωστόσο η αστυνομικός διαπίστωσε πως τίποτα δεν είχε αλλάξει στον χαρακτήρα και την συμπεριφορά του, με την παθολογική ζήλια του να είναι ανυπόφορη και του είπε πως πρέπει να διακόψουν οριστικά. Αυτή η απόφασή της φαίνεται πως τον εξόργισε με αποτέλεσμα την βάναυση επίθεση εναντίον της.

Ψυχολόγοι της ΕΛ.ΑΣ. δίπλα στα δύο παιδιά της οικογένειας.

Τα δύο παιδιά τους, που φοιτούν στο γυμνάσιο και δημοτικό αντίστοιχα ήταν σε κατασκήνωση. Μετά το περιστατικό, μεταφέρθηκαν στη γιαγιά τους, ενώ ψυχολόγοι της ΕΛ.ΑΣ. βρίσκονται μαζί τους προκειμένου να τους εξηγήσουν τι έχει συμβεί, να τα υποστηρίξουν ψυχολογικά και να εκμαιεύσουν πληροφορίες για την καθημερινότητά τους στο οικογενειακό περιβάλλον.


Το ζευγάρι ήταν μαζί από το 2008, ο 52χρονος φαίνεται να ζήλευε παθολογικά τη σύζυγό του, προκαλώντας συχνά έντονες σκηνές ζηλοτυπίας, με κάποιες από αυτές να καταλήγουν σε κακοποιητικές συμπεριφορές. Μετά την είδηση του νέου περιστατικού ενδοοικογενειακής βίας και ενώ έγινε γνωστό στην τοπική κοινωνία το όνομα του συλληφθέντα, πραγματοποιήθηκε επίθεση στην επιχείρηση του.

Ψυχολόγοι της Αστυνομίας βρέθηκαν δίπλα στην αστυνομικό και στα δύο μικρά παιδιά της, που βρίσκονται με τη γιαγιά τους, η οποία δήλωσε στην ΕΡΤ: «Την απειλούσε ακόμη και ότι θα της πάρει τα παιδιά, αν τον χώριζε. Η κόρη μου έκανε υπομονή για τα παιδιά. Δεν άντεξε άλλο και πήρε την απόφαση να τον αφήσει, όμως αυτός τη σκότωσε στο ξύλο».

«”Νίκο, με σκότωσε” -Όλο το σπίτι είχε αίματα λες και ήταν σφαγείο».


Σοκαριστική είναι και η περιγραφή του αδελφού του θύματος. Όπως είπε στο Star, ο δράστης «είχε σκοπό να τη σκοτώσει».

Πιο συγκεκριμένα, ο αδελφός της αστυνομικού είπε στο Star:

«Μου είπε “Νίκο, με σκότωσε”. Αυτός επί δύο ώρες τη χτυπούσε. Από κάτω το νοικιάζει μία φίλη της που άκουσε “βοήθεια, με σκοτώνει” και τότε κάλεσε την Αστυνομία».

Και πρόσθεσε: «Όλο το σπίτι είχε αίματα, λες και ήταν σφαγείο. Αν δεν καλούσε την Αστυνομία θα τη σκότωνε, είχε σκοπό να τη σκοτώσει. Μύτη σπασμένη, ζυγωματικά, σαγόνι διαλυμένο. Δεν ξέρω πόσα δόντια της έχει σπάσει, χτύπημα στη σπλήνα, στο νεφρό… Δεν αναγνωρίζεται το κορίτσι. Τον ήξερα τι άνθρωπος είναι και περίμενα, “λέω θα γίνει κανένα κακό”. Ζήλια, της έκανε τη ζωή πατίνι. Να μη βγει. Πώς θα ντυθεί, πού θα πάει, γιατί άργησε;».

«Είχε μεγάλη πίεση 5, ήταν λίγο πριν πεθάνει».


Ο πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Λάρισας, Αθανάσιος Νταβούρας ανέφερε:

«Η συνάδελφος έφτασε στις πρώτες βοήθειες από σταθμό του ΕΚΑΒ γύρω στις 04:30 το πρωί με μεγάλη πίεση 5.

Ήταν λίγο πριν πεθάνει. Της έκαναν ανάνηψη και μπόρεσαν να τη σώσουν. Δίνει μάχη και είναι ένα σακατεμένο κορμί. Δεν είμαι σε θέση να πω αν έχει ξεπεράσει τον κίνδυνο.

Τέτοιο περιστατικό ξυλοδαρμού δεν έχω ξαναδεί. Ούτε σε καυγάδες του δρόμου δεν έχω δει τόσο δυνατό επεισόδιο ξυλοδαρμού».


Και πρόσθεσε: «Τέτοια κακοποιητική συμπεριφορά δεν μας είχε γίνει γνωστή. Ίσως να υπήρχε μια ένταση στην οικογένεια, αλλά επουδενί δεν γνωρίζαμε κάτι τέτοιο.

Δεν το γνωρίζω αν έχει συλληφθεί ξανά. Τον γνώριζα τον σύζυγο και λυπάμαι πολύ που αυτός ο άνθρωπος είχε καταλάβει ένα μέρος της κοινωνικής μου ζωής. Δεν θέλω ούτε να τον βλέπω».

«Αν αργούσε 5 λεπτά η Άμεση Δράση, θα την είχε σκοτώσει».


Ο πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Ν/Α Αττικής Γιώργος Καλλιακμάνης, είπε μεταξύ άλλων:

«Ο άνθρωπος αυτός προφανώς είχε ένστικτα μέσα του που τα έκρυβε, δεν ξέρω αν τα είχε βγάλει και πιο πριν. Είχε κάποια στοιχεία, είχε δείξει κάποια στοιχεία πιο πριν, επιθετικότητας, όμως με τον τρόπο που λειτούργησε τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, φάνηκε ότι είχε δολοφονικά ένστικτα, ήθελε να σκοτώσει. Τη χτύπησε προφανώς για να τη σκοτώσει.

Αν αργούσε πέντε λεπτά η Άμεση Δράση -έφτασε μετά από τηλέφωνο που δέχτηκε το κέντρο στη Λάρισα από περίοικους-, θα την είχε σκοτώσει, με κλωτσιές και με μπουνιές στο πρόσωπο, στο κεφάλι, την έσερνε από τα μαλλιά, τη χτύπαγε στην κοιλιακή χώρα, της έκανε ζημιά στο νεφρό, πήγαινε για να τη σκοτώσει».

https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... ra-kai-15/

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 05 Αύγ 2023, 20:19

The Rebel έγραψε:
05 Αύγ 2023, 19:35
05.08.2023
«Ανατριχιάζουν» οι λεπτομέρειες του άγριου ξυλοδαρμού της αστυνομικού στην ΛάρισαΤην χτυπούσε αλύπητα για 1 ώρα και 15′.
Ο δράστης της προκάλεσε ρήξεις ουροδόχου κύστης, νεφρού, και κατάγματα σε χέρια, πόδια, πρόσωπο, σιαγόνες και άλλα σημεία του σώματος.

Εικόνα

«Ανατριχιαστικές» είναι οι λεπτομέρειες που βλέπουν το «φως» της δημοσιότητας σχετικά με τον βάναυσο ξυλοδαρμό της αστυνομικού στη Λάρισα, από τον σύζυγό της καθώς όπως αποκαλύπτεται ο 52χρονος Κ.Μ. την ξυλοκοπούσε επί μία ώρα και ένα τέταρτο (από τις 3 τα χαράματα ως τις 4 και 15)!




Το ότι η 44χρονη Αστυνόμος Α’ (πρόσφατα είχε πάρει και προαγωγή), υποδιοικητής αστυνομικού τμήματος στην περιοχή της Λάρισας είναι ζωντανή μόνο ως θαύμα μπορεί να χαρακτηιστεί.

Ο δράστης την χτυπούσε αλύπητα με μπουνιές και κλωτσιές σε όλο της το σώμα, προκαλώντας της ρήξεις ουροδόχου κύστης, νεφρού, και κατάγματα σε χέρια, πόδια, πρόσωπο, σιαγόνες και άλλα σημεία του σώματος.

Χθες, η αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ. ανέφερε: «Μου έκανε μεγάλη ζημιά. Το πρόσωπό μου είναι παραμορφωμένο. Με χτύπησε στην κοιλιά και το πρόσωπο. Χρειάστηκε να κάνω επέμβαση στους νεφρούς».

Η γυναίκα δήλωσε: «Ανέβηκε από το ισόγειο στον πρώτο όροφο του σπιτιού. Δεν μέναμε μαζί εδώ και περίπου ενάμιση μήνα, από τότε που του είχα ζητήσει να χωρίσουμε. Μου επιτέθηκε αμέσως με τα χέρια, έγιναν όλα πολύ γρήγορα. Προσπαθούσε συνεχώς να με πείσει να μη χωρίσουμε. Στο παρελθόν τον είχα μηνύσει για απειλή. Ήταν η πρώτη φορά που άπλωσε χέρι πάνω μου».

Οι φωνές της γυναίκας ξύπνησαν τους γείτονες, που ευτυχώς κάλεσαν την Αστυνομία, η οποία έφτασε αμέσως.

Ένας περίοικος άκουσε φωνές, βρισιές, δυνατούς θορύβους και κραυγές πόνου από τις 03:00 τα ξημερώματα της 3ης Αυγούστου.

Ειδοποίησε την Άμεση Δράση λίγο αργότερα, με το πλήρωμα περιπολικού να φθάνει στο διαμέρισμα 3ου ορόφου, στις 04:15.

Οι αστυνομικοί εντόπισαν τη συνάδελφό τους αιμόφυρτη σε τραγική κατάσταση και ειδοποίησαν ασθενοφόρο με το οποίο μεταφέρθηκε στο τμήμα επειγόντων περιστατικών του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας.

Ο 52χρονος συνελήφθη κατηγορούμενος για απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση και τη Δευτέρα θα απολογηθεί στον Ανακριτή.


Η 44χρονη αστυνομικός φέρει σοβαρά τραύματα στο κεφάλι και την κοιλιακή χώρα, ενώ υποβλήθηκε και σε χειρουργική επέμβαση. Χθες επικοινώνησε μαζί της ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Γιάννης Οικονόμου, ο οποίος της ευχήθηκε ταχεία ανάρρωση και της εξέφρασε την αμέριστη συμπαράσταση και στήριξη του Σώματος στην πορεία της αποθεραπείας της.

Η μήνυση για απειλή και η προσπάθεια επαναπροσέγγισης.
Σύμφωνα με αστυνομικές πηγές, η αστυνόμος είχε υποβάλλει μήνυση για απειλή, στο παρελθόν, στον τότε σύζυγό της, ιδιοκτήτη ταβέρνας στη Νεάπολη Λάρισας. Μετά από αυτό φαίνεται πως το ζευγάρι είχε πάρει διαζύγιο, αλλά το τελευταίο χρονικό διάστημα ο 52χρονος έκανε προσπάθειες επαναπροσέγγισης, τις οποίες αποδέχθηκε δοκιμαστικά η αστυνομικός.

Έμεναν στο ίδιο σπίτι, ωστόσο η αστυνομικός διαπίστωσε πως τίποτα δεν είχε αλλάξει στον χαρακτήρα και την συμπεριφορά του, με την παθολογική ζήλια του να είναι ανυπόφορη και του είπε πως πρέπει να διακόψουν οριστικά. Αυτή η απόφασή της φαίνεται πως τον εξόργισε με αποτέλεσμα την βάναυση επίθεση εναντίον της.

Ψυχολόγοι της ΕΛ.ΑΣ. δίπλα στα δύο παιδιά της οικογένειας.

Τα δύο παιδιά τους, που φοιτούν στο γυμνάσιο και δημοτικό αντίστοιχα ήταν σε κατασκήνωση. Μετά το περιστατικό, μεταφέρθηκαν στη γιαγιά τους, ενώ ψυχολόγοι της ΕΛ.ΑΣ. βρίσκονται μαζί τους προκειμένου να τους εξηγήσουν τι έχει συμβεί, να τα υποστηρίξουν ψυχολογικά και να εκμαιεύσουν πληροφορίες για την καθημερινότητά τους στο οικογενειακό περιβάλλον.


Το ζευγάρι ήταν μαζί από το 2008, ο 52χρονος φαίνεται να ζήλευε παθολογικά τη σύζυγό του, προκαλώντας συχνά έντονες σκηνές ζηλοτυπίας, με κάποιες από αυτές να καταλήγουν σε κακοποιητικές συμπεριφορές. Μετά την είδηση του νέου περιστατικού ενδοοικογενειακής βίας και ενώ έγινε γνωστό στην τοπική κοινωνία το όνομα του συλληφθέντα, πραγματοποιήθηκε επίθεση στην επιχείρηση του.

Ψυχολόγοι της Αστυνομίας βρέθηκαν δίπλα στην αστυνομικό και στα δύο μικρά παιδιά της, που βρίσκονται με τη γιαγιά τους, η οποία δήλωσε στην ΕΡΤ: «Την απειλούσε ακόμη και ότι θα της πάρει τα παιδιά, αν τον χώριζε. Η κόρη μου έκανε υπομονή για τα παιδιά. Δεν άντεξε άλλο και πήρε την απόφαση να τον αφήσει, όμως αυτός τη σκότωσε στο ξύλο».

«”Νίκο, με σκότωσε” -Όλο το σπίτι είχε αίματα λες και ήταν σφαγείο».


Σοκαριστική είναι και η περιγραφή του αδελφού του θύματος. Όπως είπε στο Star, ο δράστης «είχε σκοπό να τη σκοτώσει».

Πιο συγκεκριμένα, ο αδελφός της αστυνομικού είπε στο Star:

«Μου είπε “Νίκο, με σκότωσε”. Αυτός επί δύο ώρες τη χτυπούσε. Από κάτω το νοικιάζει μία φίλη της που άκουσε “βοήθεια, με σκοτώνει” και τότε κάλεσε την Αστυνομία».

Και πρόσθεσε: «Όλο το σπίτι είχε αίματα, λες και ήταν σφαγείο. Αν δεν καλούσε την Αστυνομία θα τη σκότωνε, είχε σκοπό να τη σκοτώσει. Μύτη σπασμένη, ζυγωματικά, σαγόνι διαλυμένο. Δεν ξέρω πόσα δόντια της έχει σπάσει, χτύπημα στη σπλήνα, στο νεφρό… Δεν αναγνωρίζεται το κορίτσι. Τον ήξερα τι άνθρωπος είναι και περίμενα, “λέω θα γίνει κανένα κακό”. Ζήλια, της έκανε τη ζωή πατίνι. Να μη βγει. Πώς θα ντυθεί, πού θα πάει, γιατί άργησε;».

«Είχε μεγάλη πίεση 5, ήταν λίγο πριν πεθάνει».


Ο πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Λάρισας, Αθανάσιος Νταβούρας ανέφερε:

«Η συνάδελφος έφτασε στις πρώτες βοήθειες από σταθμό του ΕΚΑΒ γύρω στις 04:30 το πρωί με μεγάλη πίεση 5.

Ήταν λίγο πριν πεθάνει. Της έκαναν ανάνηψη και μπόρεσαν να τη σώσουν. Δίνει μάχη και είναι ένα σακατεμένο κορμί. Δεν είμαι σε θέση να πω αν έχει ξεπεράσει τον κίνδυνο.

Τέτοιο περιστατικό ξυλοδαρμού δεν έχω ξαναδεί. Ούτε σε καυγάδες του δρόμου δεν έχω δει τόσο δυνατό επεισόδιο ξυλοδαρμού».


Και πρόσθεσε: «Τέτοια κακοποιητική συμπεριφορά δεν μας είχε γίνει γνωστή. Ίσως να υπήρχε μια ένταση στην οικογένεια, αλλά επουδενί δεν γνωρίζαμε κάτι τέτοιο.

Δεν το γνωρίζω αν έχει συλληφθεί ξανά. Τον γνώριζα τον σύζυγο και λυπάμαι πολύ που αυτός ο άνθρωπος είχε καταλάβει ένα μέρος της κοινωνικής μου ζωής. Δεν θέλω ούτε να τον βλέπω».

«Αν αργούσε 5 λεπτά η Άμεση Δράση, θα την είχε σκοτώσει».


Ο πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Ν/Α Αττικής Γιώργος Καλλιακμάνης, είπε μεταξύ άλλων:

«Ο άνθρωπος αυτός προφανώς είχε ένστικτα μέσα του που τα έκρυβε, δεν ξέρω αν τα είχε βγάλει και πιο πριν. Είχε κάποια στοιχεία, είχε δείξει κάποια στοιχεία πιο πριν, επιθετικότητας, όμως με τον τρόπο που λειτούργησε τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, φάνηκε ότι είχε δολοφονικά ένστικτα, ήθελε να σκοτώσει. Τη χτύπησε προφανώς για να τη σκοτώσει.

Αν αργούσε πέντε λεπτά η Άμεση Δράση -έφτασε μετά από τηλέφωνο που δέχτηκε το κέντρο στη Λάρισα από περίοικους-, θα την είχε σκοτώσει, με κλωτσιές και με μπουνιές στο πρόσωπο, στο κεφάλι, την έσερνε από τα μαλλιά, τη χτύπαγε στην κοιλιακή χώρα, της έκανε ζημιά στο νεφρό, πήγαινε για να τη σκοτώσει».

https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... ra-kai-15/
Πως δεν την σκότωσε ο τσόγλανος.
Εδώ κάποιος που δέρνεται για 1,2 λεπτά και πολλές φορές πεθαίνει.

Από τύχη καθαρή τη γλύτωσε.
Δεξιό σκουπίδι...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Αύγ 2023, 20:25

exiledd έγραψε:
05 Αύγ 2023, 20:19
The Rebel έγραψε:
05 Αύγ 2023, 19:35
05.08.2023
«Ανατριχιάζουν» οι λεπτομέρειες του άγριου ξυλοδαρμού της αστυνομικού στην ΛάρισαΤην χτυπούσε αλύπητα για 1 ώρα και 15′.
Ο δράστης της προκάλεσε ρήξεις ουροδόχου κύστης, νεφρού, και κατάγματα σε χέρια, πόδια, πρόσωπο, σιαγόνες και άλλα σημεία του σώματος.

Εικόνα

«Ανατριχιαστικές» είναι οι λεπτομέρειες που βλέπουν το «φως» της δημοσιότητας σχετικά με τον βάναυσο ξυλοδαρμό της αστυνομικού στη Λάρισα, από τον σύζυγό της καθώς όπως αποκαλύπτεται ο 52χρονος Κ.Μ. την ξυλοκοπούσε επί μία ώρα και ένα τέταρτο (από τις 3 τα χαράματα ως τις 4 και 15)!




Το ότι η 44χρονη Αστυνόμος Α’ (πρόσφατα είχε πάρει και προαγωγή), υποδιοικητής αστυνομικού τμήματος στην περιοχή της Λάρισας είναι ζωντανή μόνο ως θαύμα μπορεί να χαρακτηιστεί.

Ο δράστης την χτυπούσε αλύπητα με μπουνιές και κλωτσιές σε όλο της το σώμα, προκαλώντας της ρήξεις ουροδόχου κύστης, νεφρού, και κατάγματα σε χέρια, πόδια, πρόσωπο, σιαγόνες και άλλα σημεία του σώματος.

Χθες, η αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ. ανέφερε: «Μου έκανε μεγάλη ζημιά. Το πρόσωπό μου είναι παραμορφωμένο. Με χτύπησε στην κοιλιά και το πρόσωπο. Χρειάστηκε να κάνω επέμβαση στους νεφρούς».

Η γυναίκα δήλωσε: «Ανέβηκε από το ισόγειο στον πρώτο όροφο του σπιτιού. Δεν μέναμε μαζί εδώ και περίπου ενάμιση μήνα, από τότε που του είχα ζητήσει να χωρίσουμε. Μου επιτέθηκε αμέσως με τα χέρια, έγιναν όλα πολύ γρήγορα. Προσπαθούσε συνεχώς να με πείσει να μη χωρίσουμε. Στο παρελθόν τον είχα μηνύσει για απειλή. Ήταν η πρώτη φορά που άπλωσε χέρι πάνω μου».

Οι φωνές της γυναίκας ξύπνησαν τους γείτονες, που ευτυχώς κάλεσαν την Αστυνομία, η οποία έφτασε αμέσως.

Ένας περίοικος άκουσε φωνές, βρισιές, δυνατούς θορύβους και κραυγές πόνου από τις 03:00 τα ξημερώματα της 3ης Αυγούστου.

Ειδοποίησε την Άμεση Δράση λίγο αργότερα, με το πλήρωμα περιπολικού να φθάνει στο διαμέρισμα 3ου ορόφου, στις 04:15.

Οι αστυνομικοί εντόπισαν τη συνάδελφό τους αιμόφυρτη σε τραγική κατάσταση και ειδοποίησαν ασθενοφόρο με το οποίο μεταφέρθηκε στο τμήμα επειγόντων περιστατικών του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας.

Ο 52χρονος συνελήφθη κατηγορούμενος για απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση και τη Δευτέρα θα απολογηθεί στον Ανακριτή.


Η 44χρονη αστυνομικός φέρει σοβαρά τραύματα στο κεφάλι και την κοιλιακή χώρα, ενώ υποβλήθηκε και σε χειρουργική επέμβαση. Χθες επικοινώνησε μαζί της ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Γιάννης Οικονόμου, ο οποίος της ευχήθηκε ταχεία ανάρρωση και της εξέφρασε την αμέριστη συμπαράσταση και στήριξη του Σώματος στην πορεία της αποθεραπείας της.

Η μήνυση για απειλή και η προσπάθεια επαναπροσέγγισης.
Σύμφωνα με αστυνομικές πηγές, η αστυνόμος είχε υποβάλλει μήνυση για απειλή, στο παρελθόν, στον τότε σύζυγό της, ιδιοκτήτη ταβέρνας στη Νεάπολη Λάρισας. Μετά από αυτό φαίνεται πως το ζευγάρι είχε πάρει διαζύγιο, αλλά το τελευταίο χρονικό διάστημα ο 52χρονος έκανε προσπάθειες επαναπροσέγγισης, τις οποίες αποδέχθηκε δοκιμαστικά η αστυνομικός.

Έμεναν στο ίδιο σπίτι, ωστόσο η αστυνομικός διαπίστωσε πως τίποτα δεν είχε αλλάξει στον χαρακτήρα και την συμπεριφορά του, με την παθολογική ζήλια του να είναι ανυπόφορη και του είπε πως πρέπει να διακόψουν οριστικά. Αυτή η απόφασή της φαίνεται πως τον εξόργισε με αποτέλεσμα την βάναυση επίθεση εναντίον της.

Ψυχολόγοι της ΕΛ.ΑΣ. δίπλα στα δύο παιδιά της οικογένειας.

Τα δύο παιδιά τους, που φοιτούν στο γυμνάσιο και δημοτικό αντίστοιχα ήταν σε κατασκήνωση. Μετά το περιστατικό, μεταφέρθηκαν στη γιαγιά τους, ενώ ψυχολόγοι της ΕΛ.ΑΣ. βρίσκονται μαζί τους προκειμένου να τους εξηγήσουν τι έχει συμβεί, να τα υποστηρίξουν ψυχολογικά και να εκμαιεύσουν πληροφορίες για την καθημερινότητά τους στο οικογενειακό περιβάλλον.


Το ζευγάρι ήταν μαζί από το 2008, ο 52χρονος φαίνεται να ζήλευε παθολογικά τη σύζυγό του, προκαλώντας συχνά έντονες σκηνές ζηλοτυπίας, με κάποιες από αυτές να καταλήγουν σε κακοποιητικές συμπεριφορές. Μετά την είδηση του νέου περιστατικού ενδοοικογενειακής βίας και ενώ έγινε γνωστό στην τοπική κοινωνία το όνομα του συλληφθέντα, πραγματοποιήθηκε επίθεση στην επιχείρηση του.

Ψυχολόγοι της Αστυνομίας βρέθηκαν δίπλα στην αστυνομικό και στα δύο μικρά παιδιά της, που βρίσκονται με τη γιαγιά τους, η οποία δήλωσε στην ΕΡΤ: «Την απειλούσε ακόμη και ότι θα της πάρει τα παιδιά, αν τον χώριζε. Η κόρη μου έκανε υπομονή για τα παιδιά. Δεν άντεξε άλλο και πήρε την απόφαση να τον αφήσει, όμως αυτός τη σκότωσε στο ξύλο».

«”Νίκο, με σκότωσε” -Όλο το σπίτι είχε αίματα λες και ήταν σφαγείο».


Σοκαριστική είναι και η περιγραφή του αδελφού του θύματος. Όπως είπε στο Star, ο δράστης «είχε σκοπό να τη σκοτώσει».

Πιο συγκεκριμένα, ο αδελφός της αστυνομικού είπε στο Star:

«Μου είπε “Νίκο, με σκότωσε”. Αυτός επί δύο ώρες τη χτυπούσε. Από κάτω το νοικιάζει μία φίλη της που άκουσε “βοήθεια, με σκοτώνει” και τότε κάλεσε την Αστυνομία».

Και πρόσθεσε: «Όλο το σπίτι είχε αίματα, λες και ήταν σφαγείο. Αν δεν καλούσε την Αστυνομία θα τη σκότωνε, είχε σκοπό να τη σκοτώσει. Μύτη σπασμένη, ζυγωματικά, σαγόνι διαλυμένο. Δεν ξέρω πόσα δόντια της έχει σπάσει, χτύπημα στη σπλήνα, στο νεφρό… Δεν αναγνωρίζεται το κορίτσι. Τον ήξερα τι άνθρωπος είναι και περίμενα, “λέω θα γίνει κανένα κακό”. Ζήλια, της έκανε τη ζωή πατίνι. Να μη βγει. Πώς θα ντυθεί, πού θα πάει, γιατί άργησε;».

«Είχε μεγάλη πίεση 5, ήταν λίγο πριν πεθάνει».


Ο πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Λάρισας, Αθανάσιος Νταβούρας ανέφερε:

«Η συνάδελφος έφτασε στις πρώτες βοήθειες από σταθμό του ΕΚΑΒ γύρω στις 04:30 το πρωί με μεγάλη πίεση 5.

Ήταν λίγο πριν πεθάνει. Της έκαναν ανάνηψη και μπόρεσαν να τη σώσουν. Δίνει μάχη και είναι ένα σακατεμένο κορμί. Δεν είμαι σε θέση να πω αν έχει ξεπεράσει τον κίνδυνο.

Τέτοιο περιστατικό ξυλοδαρμού δεν έχω ξαναδεί. Ούτε σε καυγάδες του δρόμου δεν έχω δει τόσο δυνατό επεισόδιο ξυλοδαρμού».


Και πρόσθεσε: «Τέτοια κακοποιητική συμπεριφορά δεν μας είχε γίνει γνωστή. Ίσως να υπήρχε μια ένταση στην οικογένεια, αλλά επουδενί δεν γνωρίζαμε κάτι τέτοιο.

Δεν το γνωρίζω αν έχει συλληφθεί ξανά. Τον γνώριζα τον σύζυγο και λυπάμαι πολύ που αυτός ο άνθρωπος είχε καταλάβει ένα μέρος της κοινωνικής μου ζωής. Δεν θέλω ούτε να τον βλέπω».

«Αν αργούσε 5 λεπτά η Άμεση Δράση, θα την είχε σκοτώσει».


Ο πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Ν/Α Αττικής Γιώργος Καλλιακμάνης, είπε μεταξύ άλλων:

«Ο άνθρωπος αυτός προφανώς είχε ένστικτα μέσα του που τα έκρυβε, δεν ξέρω αν τα είχε βγάλει και πιο πριν. Είχε κάποια στοιχεία, είχε δείξει κάποια στοιχεία πιο πριν, επιθετικότητας, όμως με τον τρόπο που λειτούργησε τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, φάνηκε ότι είχε δολοφονικά ένστικτα, ήθελε να σκοτώσει. Τη χτύπησε προφανώς για να τη σκοτώσει.

Αν αργούσε πέντε λεπτά η Άμεση Δράση -έφτασε μετά από τηλέφωνο που δέχτηκε το κέντρο στη Λάρισα από περίοικους-, θα την είχε σκοτώσει, με κλωτσιές και με μπουνιές στο πρόσωπο, στο κεφάλι, την έσερνε από τα μαλλιά, τη χτύπαγε στην κοιλιακή χώρα, της έκανε ζημιά στο νεφρό, πήγαινε για να τη σκοτώσει».

https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... ra-kai-15/
Πως δεν την σκότωσε ο τσόγλανος.
Εδώ κάποιος που δέρνεται για 1,2 λεπτά και πολλές φορές πεθαίνει.

Από τύχη καθαρή τη γλύτωσε.
Δεξιό σκουπίδι...
Το Δεξιός απο που προκύπτει ρε αδερφέ;

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 05 Αύγ 2023, 20:27

Εντωμεταξύ το κράζουν εδω και χρόνια στις κριτικές, ο τύπος φαινόταν για τελειωμένος κρετίνος. Φαντάσου να έχεις αυτό το αποβρασμα για αφεντικό, χεσε μέσα.
απαραδεκτο
Σαββατο βραδυ ουτε καν 9 με παρεα 6 ατομων και 4 παιδιων.καθομαστε σε τραπεζι που μας προτειναν.
Ερχεται η ωρα της παραγγελιας και λεμε στον σερβιτορο τις επιθυμιες μας,διευκρινιζοντας του οτι θα συμπληρωσουμε και εξτρα παραγγελια οταν τακτοποιηθουν τα παιδια.
Η απαντηση του????
Τι το περασετε εδω?μονο αυτα θα παραγγειλετε?ηρθατε να μου πιασετε το τραπεζι για το τιποτα?
Ναι ,ναι καλα διαβαζετε...αυτη ηταν η απαντηση του ιδιοκτητη..
Φυσικα σηκωθηκαμε και φυγαμε διχως δευτερες σκεψεις...οτι πιο τραγικο και αναρμοστο εχω συναντησει ποτε μου.

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 05 Αύγ 2023, 20:29

Διάβασε το ρεπορτάζ Golden
Κολλητιλίκια με Μητσοτάκη μόλις πήγε στην πόλη του γράφει...

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 07 Αύγ 2023, 18:56

07|08|2023
ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΣΟΒΙΤΕΣ Ο ΤΑΒΕΡΝΙΑΡΗΣ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ.
Τον δρόμο της φυλακής πήρε ο 53χρονος που κακοποίησε την αστυνομικό σύζυγό του – Κρίθηκε προφυλακιστέος – Τί ειπαν οι δικηγόροι του θύματος.

Εικόνα

Προφυλακιστέος κρίθηκε ο 53χρονος που ξυλοκόπησε άγρια τη 43χρονη αστυνομικό στη Λάρισα, ενώ κατά την απολογία του, δήλωσε μετανιωμένος.


Ενώπιον του ανακριτή οδηγήθηκε νωρίτερα ο 52χρονος που ξυλοκόπησε βάναυσα την 43χρονη εν διαστάσει σύζυγο του. Ο ίδιος στην απολογία του τόνισε ότι έγιναν κάποια πράγματα που τον εξώθησαν στα άκρα.

Εικόνα

Η 43χρονη αξιωματικός έχει δηλώσει παράσταση προς υποστήριξη της κατηγορίας ήδη από το πρωί, πριν την απολογία του 52χρονου συζύγου της, μέσω του δικηγόρου της Διαμαντή Μπασαρά.

Έγινε γνωστό ακόμη ότι την υπεράσπιση του άντρα αναλαμβάνει ο Αλέξης Κούγιας. Ζήτησε νέα προθεσμία για απολογία αύριο αλλά η ανακρίτρια δεν του την έδωσε.

Ο 52χρονος επιχειρηματίας κατηγορείται για απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση και ενδοοικογενειακή βία. «Ήμουν μεθυσμένος και δεν κατάλαβα ότι τη χτύπησα τόσο πολύ», ήταν τα πρώτα του λόγια στους αστυνομικούς.

Σύμφωνα με τον ΣΚΑΪ κατά την άφιξη του επιχειρηματία στο γραφείο της ανακρίτριας μια γυναίκα που βρισκόταν στον διάδρομο του φώναξε «γιατί το έκανες;». Ο ίδιος δεν έδωσε κάποια απάντηση. Σύμφωνα με πληροφορίες από το onlarissa.gr η γυναίκα ήταν από το φιλικό περιβάλλον της οικογένειας της αστυνομικού.





https://www.onlarissa.gr/2023/08/07/lar ... lakisteos/
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %9f%ce%92/
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... 99-%ce%a4/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 07 Αύγ 2023, 19:01

05/08/2023
Σε έξαρση η ενδοοικογενειακή βία στη Λάρισα35 περιστατικά κακοποίησης μόνο τον Ιούλιο κατέγραψε η αστυνομία.

Εικόνα

Με αφορμή το άγριο περιστατικό βίας με τον ξυλοδαρμό της 43χρονης Λαρισαίας αστυνομικού από τον επιχειρηματία σύζυγό της που την έστειλε με βαριά τραύματα στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας, είναι θλιβερό ότι ακόμη 35 υποθέσεις κακοποίησης γυναικών μόνο τον Ιούλιο που μας πέρασε έχουν καταγραφεί από την αστυνομία στην περιοχή μας.


Τα στοιχεία αυτά δείχνουν την σκληρή πραγματικότητα που επικρατεί στην κοινωνία μας, ενώ στον Ξενώνα Κακοποιημένων Γυνακών στη Λάρισα υπάρχει αυτή την στιγμή πληρότητα, καθώς φιλοξενούνται 8 γυναίκες και 7 παιδιά.

Δείτε το βίντεο:
https://www.onlarissa.gr/2023/08/05/se- ... ia-vinteo/

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 07 Αύγ 2023, 22:25

exiledd έγραψε:
05 Αύγ 2023, 20:29
Διάβασε το ρεπορτάζ Golden
Κολλητιλίκια με Μητσοτάκη μόλις πήγε στην πόλη του γράφει...
Οι Μητσοτάκηδες είναι κεντρωοφιλελέ.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 07 Αύγ 2023, 22:34

Αν είναι να πουλήσει με πιασαρικα εξώφυλλα ο Χίος, την βλέπει και αφίσα antifa feminist στο λεπτό.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 09 Αύγ 2023, 19:25

09/08/2023
Βραδιά τρόμου για γυναίκα στη Λάρισα: Την κυνηγούσε με μαχαίρι ο πρώην σύντροφός της στο κέντρο της πόλης!

Εικόνα

Τρομακτικές στιγμές έζησε μια γυναίκα χθες, το βράδυ της Τρίτης, στη Λάρισα όταν εκεί που περπατούσε συνειδητοποίησε πως ένας άνδρας και συγκεκριμένα ο πρώην σύντροφός της την κυνηγούσε κρατώντας στο χέρι του μαχαίρι.


Κατά πληροφορίες του onlarissa.gr, το σοκαριστικό περαστικό σημειώθηκε λίγο μετά τις 10 μ.μ. στο κέντρο της πόλης, με τη γυναίκα να αντιλαμβάνεται πως ο πρώην σύντροφός της την ακολουθεί για αρκετά μέτρα και φθάνοντας σε γνωστή καφετέρια, στον κυκλικό κόμβο του Αγίου Αχιλλίου, να ειδοποιεί την Αστυνομία.

Αμέσως στο σημείο κλήθηκαν οι Αρχές και εξαπολύθηκε ανθρωποκυνηγητό στη γύρω περιοχή για το φερόμενο ως δράστη, που ήδη είχε τραπεί σε φυγή.

Άλλο ένα δυσάρεστο συμβάν, μετά τον πρόσφατο, βάναυσο ξυλοδαρμό της 43χρονης αστυνομικού από τον επιχειρηματία σύζυγό της, που θα μπορούσε να αποβεί μοιραίος για μια γυναίκα της πόλης μας.
https://www.onlarissa.gr/2023/08/09/vra ... tis-polis/

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 09 Αύγ 2023, 19:48

The Rebel έγραψε:
07 Αύγ 2023, 18:56
07|08|2023
ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΣΟΒΙΤΕΣ Ο ΤΑΒΕΡΝΙΑΡΗΣ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ.
Τον δρόμο της φυλακής πήρε ο 53χρονος που κακοποίησε την αστυνομικό σύζυγό του – Κρίθηκε προφυλακιστέος – Τί ειπαν οι δικηγόροι του θύματος.

Εικόνα

Προφυλακιστέος κρίθηκε ο 53χρονος που ξυλοκόπησε άγρια τη 43χρονη αστυνομικό στη Λάρισα, ενώ κατά την απολογία του, δήλωσε μετανιωμένος.


Ενώπιον του ανακριτή οδηγήθηκε νωρίτερα ο 52χρονος που ξυλοκόπησε βάναυσα την 43χρονη εν διαστάσει σύζυγο του. Ο ίδιος στην απολογία του τόνισε ότι έγιναν κάποια πράγματα που τον εξώθησαν στα άκρα.

Εικόνα

Η 43χρονη αξιωματικός έχει δηλώσει παράσταση προς υποστήριξη της κατηγορίας ήδη από το πρωί, πριν την απολογία του 52χρονου συζύγου της, μέσω του δικηγόρου της Διαμαντή Μπασαρά.

Έγινε γνωστό ακόμη ότι την υπεράσπιση του άντρα αναλαμβάνει ο Αλέξης Κούγιας. Ζήτησε νέα προθεσμία για απολογία αύριο αλλά η ανακρίτρια δεν του την έδωσε.

Ο 52χρονος επιχειρηματίας κατηγορείται για απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση και ενδοοικογενειακή βία. «Ήμουν μεθυσμένος και δεν κατάλαβα ότι τη χτύπησα τόσο πολύ», ήταν τα πρώτα του λόγια στους αστυνομικούς.

Σύμφωνα με τον ΣΚΑΪ κατά την άφιξη του επιχειρηματία στο γραφείο της ανακρίτριας μια γυναίκα που βρισκόταν στον διάδρομο του φώναξε «γιατί το έκανες;». Ο ίδιος δεν έδωσε κάποια απάντηση. Σύμφωνα με πληροφορίες από το onlarissa.gr η γυναίκα ήταν από το φιλικό περιβάλλον της οικογένειας της αστυνομικού.





https://www.onlarissa.gr/2023/08/07/lar ... lakisteos/
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %9f%ce%92/
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... 99-%ce%a4/
Το εικονιζομενο εργαλειο λυνει μια για παντα το προβλημα των αληταραδων.
Ειναι η ταναλια που οι τσοπανηδες κοβουν τα αρχιδια απο τα τραγια και τα κριαρια για να τα πουλησουν στο χασαπη.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 12 Αύγ 2023, 22:16

11/08/2023
Με το Δ.Σ. της Ισραηλιτικής Κοινότητας ο Μαμάκος: «Διαχρονικά στο πλευρό των δίκαιων και νόμιμων αιτημάτων της Κοινότητας η παράταξή μας».

Εικόνα

Συνάντηση με το Διοικητικό Συμβούλιο της Ισραηλιτικής Κοινότητας Λάρισας είχε νωρίς το μεσημέρι της Παρασκευής ο υποψήφιος δήμαρχος Λαρισαίων, Θανάσης Μαμάκος, με αφορμή την υπόθεση του Παλαιού Κοιμητηρίου.


Στη συνάντηση, η οποία πραγματοποιήθηκε σε ιδιαίτερα εγκάρδιο κλίμα, ο πρόεδρος, Μωυσής Μανουάχ και τα μέλη του Δ.Σ. της Ισραηλιτικής Κοινότητας Λάρισας ενημέρωσαν τον υποψήφιο δήμαρχο αναφορικά με το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης των έργων για την αποπεράτωση του κτιρίου της Συναγωγής, καθώς και για το αίτημα προς τη δημοτική αρχή για επέκταση του χώρου ταφής του εβραϊκού κοιμητηρίου.

«Η επίσκεψή σας εδώ, σήμερα, αποδεικνύει ότι και εσείς, με την ιδιότητά σας ως επικεφαλής της μείζονος μειοψηφίας αλλά και ως υποψήφιος δήμαρχος υπολογίζετε και βλέπετε με σεβασμό την Κοινότητά μας και αυτό μας δίνει μεγάλη χαρά. Η παρούσα διοίκηση της Κοινότητας βαδίζει με το σύνθημα “Κανείς δεν περισσεύει”, για την πόλη της Λάρισας, που ζούμε κι αγαπάμε όλοι», σημείωσε, μεταξύ άλλων, ο κ. Μανουάχ, ευχόμενος στον κ. Μαμάκο «καλό αγώνα και καλή επιτυχία στις εκλογές που έρχονται».

Από την πλευρά του, ο υποψήφιος δήμαρχος Λαρισαίων υπογράμμισε, σε όλους τους τόνους, τη διαχρονική συμπαράσταση της παράταξης στα δίκαια και νόμιμα αιτήματα της Κοινότητας.

Εικόνα

«Ευχαριστώ τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της Ισραηλιτικής Κοινότητας Λάρισας και τον Πρόεδρό της Μωυσή Μανουάχ για την πρόσκληση και για τη γόνιμη συζήτηση που είχαμε.

Η παράταξη μας είναι διαχρονικά στο πλευρό των δίκαιων και νόμιμων αιτημάτων της Κοινότητας. Θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία στο έργο του νέου Διοικητικού Συμβουλίου που εκλέχτηκε πρόσφατα, ένα έργο που στηρίζεται στην πλούσια κοινωνική του δράση. Οι προκλήσεις είναι κοινές, για μια Λάρισα που μας αξίζει», τόνισε ο κ. Μαμάκος.

Στη συνάντηση, εκτός από τον πρόεδρο, Μωυσή Μανουάχ, μετείχαν ακόμη η αντιπρόεδρος Νίνα Ταραμπουλούς-Μουσά, ο ταμίας Συμεών (Σίμων) Μαγρίζος, ο ελεγκτής Αλβέρτος Μισδραχής, τα μέλη Μωυσής (Μίμης) Ρούσσος και Αλμπέρτος Μπέγας, ο πρόεδρος της Κοινοτικής Συνέλευσης, Σαμουήλ Μπέγας, καθώς και το μέλος της Ισραηλιτικής Κοινότητας και υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος της παράταξης «Η Λάρισα που μας αξίζει!», Αλμπέρτο (Αβραάμ) Ζακάρ.
https://www.onlarissa.gr/2023/08/11/me- ... ataxi-mas/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Αύγ 2023, 19:35

13/08/2023
Αδέσποτα σκυλιά όρμησαν σε Λαρισαία: Ζητούσε βοήθεια από διερχόμενους οδηγούς και δεν ανταποκρίθηκε κανείς.

Εικόνα

Το περιστατικό καταγράφηκε την περασμένη Τετάρτη στον κυκλικό κόμβο της λεωφόρου Καραμανλή στη Λάρισα, στο ύψος απέναντι από το «Fashion City», σύμφωνα με τα όσα καταγγέλλει η παθούσα Λαρισαία.


Η καταγγέλλουσα τονίζει στο onlarissa.gr ότι τα αδέσποτα σκυλιά που της επιτέθηκαν είναι τρία και στράφηκαν εναντίον της την ώρα που έκανε τον απογευματινό της περίπατο.

Η ίδια αναφέρει στην εφημερίδα μας: «Αδέσποτα σκυλιά μου όρμησαν την Τετάρτη, ενώ έκανα το απογευματινό περπάτημα. Τα αδέσποτα είναι τουλάχιστον τρία και αράζουν στον κυκλικό κόμβο της οδού Κ. Καραμανλή, στο ύψος μετά την εφημερίδα Ελευθερία, έναντι του Μedia Μarkt όπου λειτουργεί και καφέ. Βγήκαν αιφνιδιαστικά από τους θάμνους και έτρεχαν πάνω μου.

Για να ανακόψω την ταχύτητά τους, βγήκα και περπατούσα μέσα στο οδόστρωμα ζητώντας με τα χέρια βοήθεια από διερχόμενα αμάξια. Το τραγελαφικό είναι ότι οι οδηγοί, γυναίκες οι περισσότερες, φρέναραν για να μην πατήσουν τα σκυλιά που είχαν βρεθεί και αυτά στο οδόστρωμα αλλά αμέσως μετά έφευγαν. Στην πράξη, δηλαδή, αδιαφόρησαν για μένα που ζητούσα βοήθεια αλλά πρόσεξαν μόνον μη βλάψουν τα σκυλιά! Και αφού δεν έβλαψαν τα σκυλιά, απέμειναν αυτά ανεμπόδιστα πλέον να συνεχίσουν το κυνηγητό … εναντίον μου! Τελικά σώθηκα αφού δάμασα τα σκυλιά με …συζήτηση μαζί τους … και ευτυχώς που δεν ήταν πεινασμένα».

Ολοκληρώνοντας την περιγραφή της για το τρομακτικό περιστατικό που βίωσε η αναγνώστρια αναρωτιέται: «Γίναμε τόσο πια φιλόζωοι ή νομοταγείς ώστε σεβόμαστε μη χτυπήσουμε σκυλί με το αμάξι αλλά μετά από αυτό δεν περισσεύει η ευσυνειδησία για τον συνάνθρωπο; Είτε, δεν έχουμε εκπαιδευτεί τι να κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις, που συνάνθρωποι βρίσκονται σε κίνδυνο;».

Τέλος, παρακαλεί «τον Δήμο Λαρισαίων να μαζέψει τα αδέσποτα προτού θρηνήσουμε θύματα».
https://www.onlarissa.gr/2023/08/13/ade ... ke-kaneis/


Όταν σε ρωτάνε "τίνος είσαι συ" στο χωριό.

Εικόνα

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Λάρσα, Λάρσα, σ'είδα και λαχτάρσα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 13 Αύγ 2023, 20:11

Έφυγα πριν λίγο από τη Λάρισα μετά από μια σύντομη επίσκεψη μερικών ωρών. Μου προξένησε ιδιαίτερη εντύπωση το ότι για πρώτη φορά βρέθηκα Αύγουστο μήνα στην πόλη δίχως να βράζει ο τόπος. :o

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών