Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12951
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 02 Μάιος 2023, 07:17

:011::011:


Εικόνα


«Πονηρός» Θεσσαλονικιός έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ
Δείτε στο βίντεο πώς «καταπάτησε» χώρο στην ασφάλτο για να έχει σίγουρο πάρκινγκ.

Μπορεί οι θέσεις πάρκινγκ πάνω στον δρόμο ανήκουν σε όλους, ωστόσο, ένας κάτοικος της Θεσσαλονίκης αποφάσισε να αποκτήσει για πάντα μία δική του, βρίσκοντας έναν απίστευτο τρόπο για να «καταπατήσει» χώρο έξω από το σπίτι του προκειμένου να βάζει το αυτοκίνητό του.

https://www.ieidiseis.gr/viral/194160/p ... i-parkingk

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 02 Μάιος 2023, 08:29

Η ελληνική λέξη που δεν έχει μετάφραση σε καμία γλώσσα: Φιλότιμο :giggle:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13501
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Μάιος 2023, 08:32

Δεν κρατάει θέση με τη σκάλα, βρήκε έναν, ομολογουμένως εξοργιστικά παράνομο, τρόπο για να μην του κλείνουν την είσοδο του πάρκινγκ.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Μάιος 2023, 08:33

αν βλεπω καλα ειναι εισοδος σε ιδιωτικο παρκινκ. ειναι δηλαδη θεση που δεν πρεπει να παρκαρει κανεις.

αν ειναι ετσι, φυσικα κακως βαζει τη σκαλα. ναρκοθετηση θλει για να ειναι σωστος.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13501
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Μάιος 2023, 09:26

Ασέβαστος έγραψε:
02 Μάιος 2023, 08:33
αν βλεπω καλα ειναι εισοδος σε ιδιωτικο παρκινκ. ειναι δηλαδη θεση που δεν πρεπει να παρκαρει κανεις.

αν ειναι ετσι, φυσικα κακως βαζει τη σκαλα. ναρκοθετηση θλει για να ειναι σωστος.
Έχει άγνοια κινδύνου πάντως. Αν κάποιος γρατζουνίσει το αυτοκίνητό του πάνω στη σκάλα (είτε στην πραγματικότητα είτε μούφα) ή, πολύ χειρότερα, αν κάποιος μπουρδουκλωθεί στη σκάλα, πέσει και χτυπήσει, ο τύπος θα βρει άσχημο μπελά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27231
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 02 Μάιος 2023, 09:37

Και εγώ έκανα το ίδιο (αλλα με πιο ωραιο τροπο) γιατί έδω ήταν πιο μαλακες.

Όχι μόνο μου έκλειναν το γκαράζ αλλά τις πιο πολλές φορές καβαλαγανε και το πεζοδρόμιο με αποτέλεσμα ούτε από το σπίτι να μη μπορούμε να βγούμε.

Τελικά φύτεψα 3 δέντρα στο πεζοδρόμιο (σε συνεννόηση με τον δημο) έξω από το σπίτι και σταμάτησαν να με κλείνουν.

Αν και εγώ ήθελα να βάλω νάρκες δλδ γιατί το ειχαν παραξηλωσει.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Μάιος 2023, 10:00

Ασέβαστος έγραψε:
02 Μάιος 2023, 08:33
αν βλεπω καλα ειναι εισοδος σε ιδιωτικο παρκινκ. ειναι δηλαδη θεση που δεν πρεπει να παρκαρει κανεις.

αν ειναι ετσι, φυσικα κακως βαζει τη σκαλα. ναρκοθετηση θλει για να ειναι σωστος.
Δεν ξέρω αν θυμάστε εκείνο το viral τουίτ πριν 1-2 χρόνια με μια μαλάκω που "επειδή έβρεχε" πάρκαρε ΜΕΣΑ στο ιδιωτικό πάρκινγκ "7 λεπτά με το ρολόι" και το τουί το έκανε για να βρίσει τον "γεροπαράξενο που της την είπε". Ειλικρινά ήταν αγανακτισμένη με το θράσος του, που μπήκε στο σπίτι του και πάρκαρε.

Από την άλλη βέβαια επειδή μιλάμε για τον ίδιο λαό για τον οποίον τα ΙΧ είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ό,τι τα ημιαυτόματα για τους υποσαχάριους αφρικανούς, πόσο πιθανό θεωρούμε αυτό να είναι όντως ιδιωτική θέση γκαράζ δηλωμένη έτσι στην άδεια του κτιρίου που πληρώνει τον αντίστοιχο ΕΝΦΙΑ και η πρόσβασή της στο δρόμο είναι εγκεκριμένη από την πολεοδομία; Εγώ ελάχιστα, αλλιώς θα υπήρχε πινακίδα "απαγορεύεται το πάρκινγκ".

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Μάιος 2023, 12:24

Ρε δεν πάει καλά ο κόσμος. Αυτό ξέρω να πω εγώ. Σε δημόσιο δρόμο νταβατζηλίκι; Η άλλη εδώ στη γειτονιά μου, έβαζε γλάστρες μεγάλες στο δρόμο. Μια, δυο, της το είπαμε ευγενικά. Την τρίτη, φάγανε σουτάρισμα σε πλαϊνό οικόπεδο.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 02 Μάιος 2023, 12:30

foscilis έγραψε:
02 Μάιος 2023, 10:00
πόσο πιθανό θεωρούμε αυτό να είναι όντως ιδιωτική θέση γκαράζ δηλωμένη έτσι στην άδεια του κτιρίου που πληρώνει τον αντίστοιχο ΕΝΦΙΑ και η πρόσβασή της στο δρόμο είναι εγκεκριμένη από την πολεοδομία; Εγώ ελάχιστα, αλλιώς θα υπήρχε πινακίδα "απαγορεύεται το πάρκινγκ".
Χάος γίνεται και με αυτό. Μια πολυκατοικία μπορεί να πάρει κανονικά άδεια για μια ράμπα εισόδου πάρκιν. Δεν υπάρχει πολυκατοικία στην Ελλάδα που να το τηρεί. Άρα δε μπορει να ελεγχθεί η νομιμότητα των εισόδων ιδιωτικών πάρκινγκ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 02 Μάιος 2023, 12:33

foscilis έγραψε:
02 Μάιος 2023, 10:00
Ασέβαστος έγραψε:
02 Μάιος 2023, 08:33
αν βλεπω καλα ειναι εισοδος σε ιδιωτικο παρκινκ. ειναι δηλαδη θεση που δεν πρεπει να παρκαρει κανεις.

αν ειναι ετσι, φυσικα κακως βαζει τη σκαλα. ναρκοθετηση θλει για να ειναι σωστος.
Δεν ξέρω αν θυμάστε εκείνο το viral τουίτ πριν 1-2 χρόνια με μια μαλάκω που "επειδή έβρεχε" πάρκαρε ΜΕΣΑ στο ιδιωτικό πάρκινγκ "7 λεπτά με το ρολόι" και το τουί το έκανε για να βρίσει τον "γεροπαράξενο που της την είπε". Ειλικρινά ήταν αγανακτισμένη με το θράσος του, που μπήκε στο σπίτι του και πάρκαρε.

Από την άλλη βέβαια επειδή μιλάμε για τον ίδιο λαό για τον οποίον τα ΙΧ είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ό,τι τα ημιαυτόματα για τους υποσαχάριους αφρικανούς, πόσο πιθανό θεωρούμε αυτό να είναι όντως ιδιωτική θέση γκαράζ δηλωμένη έτσι στην άδεια του κτιρίου που πληρώνει τον αντίστοιχο ΕΝΦΙΑ και η πρόσβασή της στο δρόμο είναι εγκεκριμένη από την πολεοδομία; Εγώ ελάχιστα, αλλιώς θα υπήρχε πινακίδα "απαγορεύεται το πάρκινγκ".
σωστος :smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Μάιος 2023, 13:36

Υδράργυρος έγραψε:
02 Μάιος 2023, 12:30
foscilis έγραψε:
02 Μάιος 2023, 10:00
πόσο πιθανό θεωρούμε αυτό να είναι όντως ιδιωτική θέση γκαράζ δηλωμένη έτσι στην άδεια του κτιρίου που πληρώνει τον αντίστοιχο ΕΝΦΙΑ και η πρόσβασή της στο δρόμο είναι εγκεκριμένη από την πολεοδομία; Εγώ ελάχιστα, αλλιώς θα υπήρχε πινακίδα "απαγορεύεται το πάρκινγκ".
Χάος γίνεται και με αυτό. Μια πολυκατοικία μπορεί να πάρει κανονικά άδεια για μια ράμπα εισόδου πάρκιν. Δεν υπάρχει πολυκατοικία στην Ελλάδα που να το τηρεί. Άρα δε μπορει να ελεγχθεί η νομιμότητα των εισόδων ιδιωτικών πάρκινγκ
Σε μια κάθετη εκεί που παίρνω τον μικρό από το σχολείο μια πολυκατοικία έχει 5 ράμπες, 3 στον έναν δρόμο και 2 στον άλλον. Δε νομίζω ότι είναι ΤΟΣΟ δύσκολο να ελεγχθεί αυτό, πολύ απλά έπρεπε να είχαν 1 (ή έστω 1+1).

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Γυφτοέλληνας έβαλε σκάλα με λουκέτο στον δρόμο για να βρίσκει… πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 02 Μάιος 2023, 13:43

foscilis έγραψε:
02 Μάιος 2023, 13:36
Υδράργυρος έγραψε:
02 Μάιος 2023, 12:30
foscilis έγραψε:
02 Μάιος 2023, 10:00
πόσο πιθανό θεωρούμε αυτό να είναι όντως ιδιωτική θέση γκαράζ δηλωμένη έτσι στην άδεια του κτιρίου που πληρώνει τον αντίστοιχο ΕΝΦΙΑ και η πρόσβασή της στο δρόμο είναι εγκεκριμένη από την πολεοδομία; Εγώ ελάχιστα, αλλιώς θα υπήρχε πινακίδα "απαγορεύεται το πάρκινγκ".
Χάος γίνεται και με αυτό. Μια πολυκατοικία μπορεί να πάρει κανονικά άδεια για μια ράμπα εισόδου πάρκιν. Δεν υπάρχει πολυκατοικία στην Ελλάδα που να το τηρεί. Άρα δε μπορει να ελεγχθεί η νομιμότητα των εισόδων ιδιωτικών πάρκινγκ
Σε μια κάθετη εκεί που παίρνω τον μικρό από το σχολείο μια πολυκατοικία έχει 5 ράμπες, 3 στον έναν δρόμο και 2 στον άλλον. Δε νομίζω ότι είναι ΤΟΣΟ δύσκολο να ελεγχθεί αυτό, πολύ απλά έπρεπε να είχαν 1 (ή έστω 1+1).
Μπορεί να ελεγχθεί, αλλά καμία πολυκατοικία δεν το τηρεί, οπότε φαντάζεσαι τι έχει να γίνει αν αρχίσουν να πέφτουν πρόστιμα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών