Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 07 Οκτ 2018, 02:02

Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:57
Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:54
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:50
Έτυχε να έχει πολλούς φίλους, ξέρεις πόσα πεσιματα γίνονται σε γκευ και δεν τα μαθαίνει κανείς;

Έτυχε να έχει πολλούς φίλους... :bored:
Όσο για τα πεσίματα αν γινόντουσαν θα είχε βουίξει το σύμπαν, μη λέμε ό,τι θέλουμε... ειδικά αυτό.
Μάλλον δεν ξέρεις τι συμβαίνει στην πραγματική ζωή.
Ξέρω, έχω και φίλο γκέι. Ποτέ δεν μου είπε για αυτό το φαινόμενο που αναφέρεις. Ποτέ δεν τον πείραξαν ακόμα και τότε που δεν είχαμε πολιτική ορθότητα.
Και είναι φίλος μου γιατί δεν βγάζει αυτό το κόμπλεξ που βγάζουν οι περισσότεροι γκέι.
the end

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 07 Οκτ 2018, 02:04

Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:50
Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:47
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:38

Ωχ, νιωθω πόνο στην καρδιά όταν πρέπει να κάτσω να εξηγήσω αυτό. Τέλος πάντων θα προσπαθήσω ακόμα και να στο ζωγραφίσω.
Ο κοινωνικός ρατσισμός λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού είναι κάτι που το πολεμάμε
και έρχονται οι ομοφοβικοί και λένε «ε αφου δεν σας ενοχλούν οι ομοφυλοφιλοι, δε σας ενοχλουν και οι παιδοφιλοι
αρα λοιπον είστε υπερ των παιδοφιλων».

Ερχεται τώρα η κυρία (δεσποινίς;) και τι μας κομίζει;
«δεν μπορεί να γίνει a priori σεβαστός ούτε ένας παιδόφιλος επειδή είναι διαφορετικός, από εμάς»
χρεωνει στην πολιτική ορθότητα πράγματα που ουδέποτε υποστήριξε.

Καταλαβαίνεις που είναι το κοινό σημείο;
Γιατί δεν το κάνει;

Ο Ζακ τι ήταν πρεζάκι ή Chemical challenged και έπρεπε να τον αγκαλιάσουν ή να γνωρίζουν ότι ήταν γκέι; Αν δεν ήταν γκέι θα είχε γίνει τέτοιο θέμα για ένα ζάκι;
Έτυχε να έχει πολλούς φίλους, ξέρεις πόσα πεσιματα γίνονται σε γκευ και δεν τα μαθαίνει κανείς;

με αυτην την τοποθέτηση απαντώ και στην χρυσή μας την γαλή
Άνθρωπε, ο παν σε είπε αν δεν ήταν αδερφή ο ζ ότι δεν θα γινόταν τέτοιο θέμα μάλλον, να στο σπάσω και μονόλεπτα άμα γουστάρεις, δηλαδή σε είπε ότι αν ήταν μόνο ζάκι χωρίς το αδερφή παίζει την άλλη μέρα να ήταν απλά Τρίτη και όχι γκέη παρέηντ Τρίτη.
Σε αυτό νομίζω θέλει να απαντήσεις η ερώτηση, ας με διορθώσει αλλά δεν χρειάζεται, αφού δεν κάνω λάθη.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 07 Οκτ 2018, 02:08

sys3x έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:04
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:50
Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:47

Γιατί δεν το κάνει;

Ο Ζακ τι ήταν πρεζάκι ή Chemical challenged και έπρεπε να τον αγκαλιάσουν ή να γνωρίζουν ότι ήταν γκέι; Αν δεν ήταν γκέι θα είχε γίνει τέτοιο θέμα για ένα ζάκι;
Έτυχε να έχει πολλούς φίλους, ξέρεις πόσα πεσιματα γίνονται σε γκευ και δεν τα μαθαίνει κανείς;

με αυτην την τοποθέτηση απαντώ και στην χρυσή μας την γαλή
Άνθρωπε, ο παν σε είπε αν δεν ήταν αδερφή ο ζ ότι δεν θα γινόταν τέτοιο θέμα μάλλον, να στο σπάσω και μονόλεπτα άμα γουστάρεις, δηλαδή σε είπε ότι αν ήταν μόνο ζάκι χωρίς το αδερφή παίζει την άλλη μέρα να ήταν απλά Τρίτη και όχι γκέη παρέηντ Τρίτη.
Σε αυτό νομίζω θέλει να απαντήσεις η ερώτηση, ας με διορθώσει αλλά δεν χρειάζεται, αφού δεν κάνω λάθη.
Και του λέω ότι κάνει λάθος εκτίμηση. Διαφώνησα αν δεν το καταλαβες.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 07 Οκτ 2018, 02:10

Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:02
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:57
Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:54



Έτυχε να έχει πολλούς φίλους... :bored:
Όσο για τα πεσίματα αν γινόντουσαν θα είχε βουίξει το σύμπαν, μη λέμε ό,τι θέλουμε... ειδικά αυτό.
Μάλλον δεν ξέρεις τι συμβαίνει στην πραγματική ζωή.
Ξέρω, έχω και φίλο γκέι. Ποτέ δεν μου είπε για αυτό το φαινόμενο που αναφέρεις. Ποτέ δεν τον πείραξαν ακόμα και τότε που δεν είχαμε πολιτική ορθότητα.
Και είναι φίλος μου γιατί δεν βγάζει αυτό το κόμπλεξ που βγάζουν οι περισσότεροι γκέι.
Ισχυρίζεσαι δηλαδή, και συμφωνεί ο φίλος σου μαυτό, ότι δεν υπάρχουν ρατσιστικά επισόδια λόγω σεξουαλικου προσανατολισμού;
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 07 Οκτ 2018, 02:12

Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:08
Και του λέω ότι κάνει λάθος εκτίμηση. Διαφώνησα αν δεν το καταλαβες.
Καθόλου λάθος δεν έκανα, μιλάς σε έναν άνθρωπο τώρα ( στον sys3x) που τον χαρακτήρισαν φασίστα γιατί είχε διαφορετική γνώμη. Σεβαστή η άποψή σου αλλά δεν πείθει.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 07 Οκτ 2018, 02:19

Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:10
Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:02
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:57

Μάλλον δεν ξέρεις τι συμβαίνει στην πραγματική ζωή.
Ξέρω, έχω και φίλο γκέι. Ποτέ δεν μου είπε για αυτό το φαινόμενο που αναφέρεις. Ποτέ δεν τον πείραξαν ακόμα και τότε που δεν είχαμε πολιτική ορθότητα.
Και είναι φίλος μου γιατί δεν βγάζει αυτό το κόμπλεξ που βγάζουν οι περισσότεροι γκέι.
Ισχυρίζεσαι δηλαδή, και συμφωνεί ο φίλος σου μαυτό, ότι δεν υπάρχουν ρατσιστικά επισόδια λόγω σεξουαλικου προσανατολισμού;
Ναι, ποτέ δεν τον πείραξαν. Απλά από μερικούς δεν έγινε ποτέ αποδεκτός ενώ είναι μια χαρά άνθρωπος. Αν ο άλλος βγει με το στριγκάκι για να προκαλέσει σίγουρα θα βρει ανθρώπους να τον κράξουν γιατί αυτό ψάχνει.... Αλλά χειροδικία και ξύλο όχι δεν παίζει.
the end

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Οκτ 2018, 02:20

Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:10
Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:02
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 01:57

Μάλλον δεν ξέρεις τι συμβαίνει στην πραγματική ζωή.
Ξέρω, έχω και φίλο γκέι. Ποτέ δεν μου είπε για αυτό το φαινόμενο που αναφέρεις. Ποτέ δεν τον πείραξαν ακόμα και τότε που δεν είχαμε πολιτική ορθότητα.
Και είναι φίλος μου γιατί δεν βγάζει αυτό το κόμπλεξ που βγάζουν οι περισσότεροι γκέι.
Ισχυρίζεσαι δηλαδή, και συμφωνεί ο φίλος σου μαυτό, ότι δεν υπάρχουν ρατσιστικά επισόδια λόγω σεξουαλικου προσανατολισμού;
Την έχετε κάνει λάστιχο την έννοια "ρατσισμός".
Εσύ ισχυρίζεσαι ότι δεν παίζει ρατσισμός μεταξύ των γκέι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 07 Οκτ 2018, 02:21

Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:12
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:08
Και του λέω ότι κάνει λάθος εκτίμηση. Διαφώνησα αν δεν το καταλαβες.
Καθόλου λάθος δεν έκανα, μιλάς σε έναν άνθρωπο τώρα ( στον sys3x) που τον χαρακτήρισαν φασίστα γιατί είχε διαφορετική γνώμη. Σεβαστή η άποψή σου αλλά δεν πείθει.
Ναι αλλά δεν μετράει ρε, εγώ δεν είμαι σνόουφλεηκ, μέλος αδικημένης κοινωνικής ομάδας θύμα της πατριαρχίας χόμο κτλ., είμαι ομοφοβικός άσχετα που κυριολεκτικά κάθε μέρα κάνω παρέα με λεσβίες (κυρίως) και μερικά στράκια και εύκολα με λες και φασίστα ναούμ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 07 Οκτ 2018, 02:22

εχω βρεθεί σε περιστατικά
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 07 Οκτ 2018, 02:23

Chemical challenged ειναι αγγλικα περισσου
Chemically challenged ειναι το σωστο, αν και δεν ειμαι σιγουρος πως αναφερεται σε τοξικοεξαρτημενους, αλλα σε οσους πασχουν απο καποια μορφη χημικης ανισορροπιας στον εγκεφαλο.

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 07 Οκτ 2018, 02:24

Η "πολιτικη ορθοτητα" ως εννοια ειναι μια μπουρδα χωρις ουσιαστικο περιεχομενο..Δεν υφισταται..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 07 Οκτ 2018, 02:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:20
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:10
Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:02


Ξέρω, έχω και φίλο γκέι. Ποτέ δεν μου είπε για αυτό το φαινόμενο που αναφέρεις. Ποτέ δεν τον πείραξαν ακόμα και τότε που δεν είχαμε πολιτική ορθότητα.
Και είναι φίλος μου γιατί δεν βγάζει αυτό το κόμπλεξ που βγάζουν οι περισσότεροι γκέι.
Ισχυρίζεσαι δηλαδή, και συμφωνεί ο φίλος σου μαυτό, ότι δεν υπάρχουν ρατσιστικά επισόδια λόγω σεξουαλικου προσανατολισμού;
Την έχετε κάνει λάστιχο την έννοια "ρατσισμός".
Εσύ ισχυρίζεσαι ότι δεν παίζει ρατσισμός μεταξύ των γκέι;
Ναι ρε είναι άλλη ράτσα αφού οι νγκέη όπως μας λέει και ο μη ρατσιστής (μουαχάχαχαχ) φίλος μας βορειοσκοπιανός, ο νγκέη άνθρωπος με τον στρέητ είναι σαν να λες Φινλανδός με Νιγηριανό, καμμιά σχέση άλλη ράτσα, ρατσισμός, τι λάστιχο μας λες και συ τώρα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 07 Οκτ 2018, 02:32

blackpaint έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:23
Chemical challenged ειναι αγγλικα περισσου
Chemically challenged ειναι το σωστο, αν και δεν ειμαι σιγουρος πως αναφερεται σε τοξικοεξαρτημενους, αλλα σε οσους πασχουν απο καποια μορφη χημικης ανισορροπιας στον εγκεφαλο.
Αυτό ακριβώς εννοεί βάση και των παραπάνω σχολίων της... διαστρέβλωση.

Αυτό που δεν έχετε καταλάβει είναι ότι δεν μιλάει κατά της πολιτικής ορθότητας αλλά κατά αυτών που την διαστρεβλώνουν. Αυτά τα ζώα που δεν καταλαβαίνουν τι είναι τι, το γράφει και στον τίτλο.

Που δεν είναι άλλοι εκτός από την πλέμπα που θέλουν να το παίξουν ορθοί και σωστοί με λάθος προσανατολισμό.
the end

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 07 Οκτ 2018, 02:33

Πάνας έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:32
blackpaint έγραψε:
07 Οκτ 2018, 02:23
Chemical challenged ειναι αγγλικα περισσου
Chemically challenged ειναι το σωστο, αν και δεν ειμαι σιγουρος πως αναφερεται σε τοξικοεξαρτημενους, αλλα σε οσους πασχουν απο καποια μορφη χημικης ανισορροπιας στον εγκεφαλο.
Αυτό ακριβώς εννοεί βάση και των παραπάνω σχολίων της... διαστρέβλωση.

Αυτό που δεν έχετε καταλάβει είναι ότι δεν μιλάει κατά της πολιτικής ορθότητας αλλά κατά αυτών που την διαστρεβλώνουν. Αυτά τα ζώα που δεν καταλαβαίνουν τι είναι τι, το γράφει και στον τίτλο.

Που δεν είναι άλλοι εκτός από την πλέμπα που θέλουν να το παίξουν ορθοί και σωστοί με λάθος προσανατολισμό.
καλα, αυτο της ξεφυγε παντως.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 07 Οκτ 2018, 02:35

Θα σας πω και κάτι που το έχω ξαναγράψει
έχουν γίνει πάμπολλες επιθέσεις σε εργαζόμενους στις κούκλες
με ακριβώς αυτά τα κίνητρα και ο πολυαγαπημενος μας ζακ (δεν τον γνωριζα προσωπικά)
αν και δεν ήταν θύμα τέτοιας επίθεσης κατέληξε τελικά. Ξεχείλισε η οργή των φίλων του
που ήταν πάρα πολλοί λόγω του θανατου του παρόλο που δεν είχε σχέση με επιθεση λόγω
σεξουαλικου προσανατολισμου. Αν αμφιβάλετε μπορείτε να πάτε στις κουκλες και να ρωτήσετε.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών