Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Μάιος 2023, 10:12

Ασέβαστος έγραψε:
10 Μάιος 2023, 06:54
ST48410 έγραψε:
09 Μάιος 2023, 23:24
Sol έγραψε:
09 Μάιος 2023, 23:22
δυστυχώς οι περισσότεροι δεν έχουν γνώσεις και αντανακλαστική του κίνηση είναι να επιτίθονται επί προσωπικού.
Δεν γίνεται αυτό επειδή υποστηρίζεις ότι το άγχος της καθημερινότητας μπορεί να οδηγήσει σε απώλεια μνήμης. Αλλά επειδή προσπαθείς να περάσεις ατζέντα. Λες και οι εργαζόμενοι σε Κίνα, Ρωσία, Β. Κορέα ας πούμε δεν έχουν άγχος.
επισης, το μοναδικο αγχος στη ζωη μας δεν ειναι η εργασια.
Η πρώτιστη πηγή άγχους η εργασία ειναι, και λόγω της εργασίας προκαλείται το αγχος, μη λέμε ο,τι θελουμε τωρα.
Αν ειναι στο χαρακτήρα σου τώρα να εισαι και αγχώδης ενώ αράζεις διακοπές στη Μύκονο ή στην Καραϊβική, ε τότε ειναι θεμα καθαρά του χαρακτήρα σου. Εχω συναντησει και τετοιους τύπους ανθρωπων, αλλα ειναι εξαίρεση των εξαιρέσεων.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 10 Μάιος 2023, 10:13

foscilis έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:11
georgebi έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:49

Σύμφωνα με πληροφορίες από το τοπικό μέσο artinos.gr, ο πατέρας του νεκρού βρέφους φέρει τα αρχικά Ζ.Κ.. Μάλιστα, αυτή τη στιγμή έξω από το νοσοκομείο έχουν μαζευτεί συγγενείς της γυναίκας του και απειλούν ότι αν βγει ο πατέρας θα τον σκοτώσουν.
Αν ισχύει, αυτοί οι συγγενείς πού ήταν όταν το ζευγάρι αναγκαζόταν να στέλνει 5 μηνών μωρό στον βρεφονηπιακό; Αυτή είναι η συνεισφορά τους στην υπόθεση; Να μαζεύονται έξω από το νοσοκομείο και να το παίζουν οργισμένες χήρες;
απαισιοι ελληνιαρηδες χφτου

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Μάιος 2023, 10:15

Ασέβαστος έγραψε:
10 Μάιος 2023, 07:17
Chilloutbuddy έγραψε:
10 Μάιος 2023, 05:02
Beria έγραψε:
09 Μάιος 2023, 19:19
Πρεζακι.

Δεν υπάρχει πατέρας που ξεχνάει το παιδί του στο αυτοκίνητο
Έχω ξεχάσει να πάω να πάρω την κόρη μου απ΄το σχολείο. Είμαι στη δουλειά, ξέρω ότι πρέπει να φύγω σε 15 λεπτά, σκάει κάτι κι αρχίζουν τα πανικόβλητα τηλέφωνα απ'τ'αφεντικό και τέλος αυτό ήταν, είμαι στο τηλέφωνο 1 ώρα σερί. Πήρε το σχολείο μίλαγα, πήρε τη γυναίκα μου μίλαγε, και έμεινε το παιδί με τη δασκάλα να με βρίζει και το παιδί να κλαίει.
Πολύ ήθελε;
8 χρόνια μετά ακόμα μου το χτυπάει η μικρή, δεν το έχει ξεχάσει.
εχω παθει παρομοιο.

κλεινω το μαγαζι, και ξεκινω να παω να παρω το παιδι απο δραστηριοτητα. λες και το αυτοκινητο ειχε αυτοματο πιλοτο, βρεθηκα σπιτι μου. οπου με πηραν τηλ και αρχισα δικαιολογιες για μποτιλιαρισμα κλπ.
Τα εχω πάθει κι εγώ χιλιες φορές αυτά, αλλα ευτυχώς με μικρότερης σημασίας πράγματα.
Αν δεν ειναι κάτι που το κάνεις καθημερινά, να ειναι ρουτίνα σου και να σου βγαίνει μηχανικά χωρίς να το σκεφτείς, και σου μπαίνει εμβόλιμο, ειναι πολυ λογικό να το ξεχασεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 10 Μάιος 2023, 10:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 10 Μάιος 2023, 10:16

vantono έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:12
Η πρώτιστη πηγή άγχους η εργασία ειναι, και λόγω της εργασίας προκαλείται το αγχος, μη λέμε ο,τι θελουμε τωρα.
Αν η πρώτιστη πηγή άγχους σου είναι η εργασία, σε ζηλεύω. Όταν σκάσουν αληθινά προβλήματα θα νιώθεις ότι αυτοί που αγχώνονται με τη δουλειά είναι στο ίδιο επίπεδο με τον έφηβο που έφαγε χυλόπιτα και τελειώνει ο κόσμος του.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Μάιος 2023, 10:17

Gherschaagk έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:08
Sol έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:03
καλά και οι εργαζόμεν οι στον σταθμό δεν είναι ανθρωποφύλακες. και ειδικά με τις ιώσεις της ανοιξης (ακόμα και μάιο) μπορεί να ήταν συχνό φαινόμενο.
Ένα τηλεφώνημα είναι αυτό. Ένα γαμωτηλεφώνημα, με ασύρματο τηλέφωνο, δεν χρειάζεται καν να αφήσουν την αίθουσα, δεν χρειάζεται καν να το κρατάνε με το χέρι, το ακουμπάνε στον ώμο.
Ο παιδικός σταθμός/το σχολείο δεν έχει κανέναν απολύτως λόγο ή ευθύνη να κάνει κάτι τέτοιο, ούτε προβλέπεται. Η ευθύνη του και η ασχολία του με το παιδί ξεκινά μόλις το παραλάβει και λήγει όταν το παραδώσει. Ειδικά σε μικρές ηλικίες δεν είναι σπάνιο να λείπουν τα μισά παιδιά γιατί αρρώστησαν γιατί πείσμωσαν γιατί οτιδήποτε. Το πολύ πολύ αν το παιδί λείψει πάνω από 3-4 μέρες να πάρει κι αυτό αποκλειστικά από ανθρώπινο ενδιαφέρον γιατί λογικά παίζει αρρώστια.

Βέβαια στο Γυμνάσιο της κόρης μου φεύγει mail αν ένα παιδί δεν εμφανιστεί την πρώτη ώρα. Αλλά αυτό είναι καθαρά πρωτοβουλία της συγκεκριμένης διευθύντριας, δεν ξέρω να συμβαίνει πουθενά αλλού, ούτε καν σε ιδιωτικούς παιδικούς των 1000 ευρώ το μήνα. Δεν είναι πρωτόκολλο.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Μάιος 2023, 10:20

EKPLIKTIKOS έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:16
vantono έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:12
Η πρώτιστη πηγή άγχους η εργασία ειναι, και λόγω της εργασίας προκαλείται το αγχος, μη λέμε ο,τι θελουμε τωρα.
Αν η πρώτιστη πηγή άγχους σου είναι η εργασία, σε ζηλεύω. Όταν σκάσουν αληθινά προβλήματα θα νιώθεις ότι αυτοί που αγχώνονται με τη δουλειά είναι στο ίδιο επίπεδο με τον έφηβο που έφαγε χυλόπιτα και τελειώνει ο κόσμος του.
Ναι, η πρώτιστη και μοναδική μου πηγή άγχους ειναι η εργασία, προς το παρόν, διότι σοβαρά προβληματα υγείας δεν εχω ουτε εγώ ουτε καποιος δικός μου (παλι προς το παρόν). Αν ειχα, προφανώς και θα ηταν εκεινα.
Με το άγχος της εργασίας δημιουργούνται πολλά προβλήματα υγείας εν καιρώ βεβαια, οπότε τα λες και αλληλένδετα.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Μάιος 2023, 10:23

AlienWay έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:46
Η ατομική αφηρημάδα είναι πολύ σοβαρό πρόβλημα της εποχής μας. Το είδαμε στην περίπτωση του σταθμάρχη, το βλέπουμε και στην περίπτωση του βρέφους κλπ.

Και δεν είναι σημείο των καιρών, αλλά διαχρονικό πρόβλημα που λόγω των συνθηκών έχει οξυνθεί στην εποχή μας.

Θα πρέπει να επινοηθούν χάπια αυτοσυγκέντρωσης.

Για το άγχος, δεν το συζητώ. Απορώ πώς κάποιοι ζούνε μονίμως με σφίξιμο στο στομάχι και πώς κάποιοι άλλοι θεωρούν το ανυπόφορο αυτό συναίσθημα "υγιές"
:+1:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42985
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 10 Μάιος 2023, 10:24

EKPLIKTIKOS έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:16
vantono έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:12
Η πρώτιστη πηγή άγχους η εργασία ειναι, και λόγω της εργασίας προκαλείται το αγχος, μη λέμε ο,τι θελουμε τωρα.
Αν η πρώτιστη πηγή άγχους σου είναι η εργασία, σε ζηλεύω. Όταν σκάσουν αληθινά προβλήματα θα νιώθεις ότι αυτοί που αγχώνονται με τη δουλειά είναι στο ίδιο επίπεδο με τον έφηβο που έφαγε χυλόπιτα και τελειώνει ο κόσμος του.
Εξίσου λετζιτ και τα δύο, απλά τη χυλόπιτα δεν την τρως κάθε μέρα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Μάιος 2023, 10:25

foscilis έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:11
georgebi έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:49

Σύμφωνα με πληροφορίες από το τοπικό μέσο artinos.gr, ο πατέρας του νεκρού βρέφους φέρει τα αρχικά Ζ.Κ.. Μάλιστα, αυτή τη στιγμή έξω από το νοσοκομείο έχουν μαζευτεί συγγενείς της γυναίκας του και απειλούν ότι αν βγει ο πατέρας θα τον σκοτώσουν.
Αν ισχύει, αυτοί οι συγγενείς πού ήταν όταν το ζευγάρι αναγκαζόταν να στέλνει 5 μηνών μωρό στον βρεφονηπιακό; Αυτή είναι η συνεισφορά τους στην υπόθεση; Να μαζεύονται έξω από το νοσοκομείο και να το παίζουν οργισμένες χήρες;
:+1:

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 10 Μάιος 2023, 10:29

Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:24
EKPLIKTIKOS έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:16
vantono έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:12
Η πρώτιστη πηγή άγχους η εργασία ειναι, και λόγω της εργασίας προκαλείται το αγχος, μη λέμε ο,τι θελουμε τωρα.
Αν η πρώτιστη πηγή άγχους σου είναι η εργασία, σε ζηλεύω. Όταν σκάσουν αληθινά προβλήματα θα νιώθεις ότι αυτοί που αγχώνονται με τη δουλειά είναι στο ίδιο επίπεδο με τον έφηβο που έφαγε χυλόπιτα και τελειώνει ο κόσμος του.
Εξίσου λετζιτ και τα δύο, απλά τη χυλόπιτα δεν την τρως κάθε μέρα.
Όταν τα δεις αποστασιοποιημενα θα γελάς, ενώ όταν δεις αποστασιοποιημενα ένα σοβαρό πρόβλημα πάντα θα είναι τραγικό

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 10 Μάιος 2023, 10:37

foscilis έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:17
Gherschaagk έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:08
Sol έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:03
καλά και οι εργαζόμεν οι στον σταθμό δεν είναι ανθρωποφύλακες. και ειδικά με τις ιώσεις της ανοιξης (ακόμα και μάιο) μπορεί να ήταν συχνό φαινόμενο.
Ένα τηλεφώνημα είναι αυτό. Ένα γαμωτηλεφώνημα, με ασύρματο τηλέφωνο, δεν χρειάζεται καν να αφήσουν την αίθουσα, δεν χρειάζεται καν να το κρατάνε με το χέρι, το ακουμπάνε στον ώμο.
Ο παιδικός σταθμός/το σχολείο δεν έχει κανέναν απολύτως λόγο ή ευθύνη να κάνει κάτι τέτοιο, ούτε προβλέπεται. Η ευθύνη του και η ασχολία του με το παιδί ξεκινά μόλις το παραλάβει και λήγει όταν το παραδώσει. Ειδικά σε μικρές ηλικίες δεν είναι σπάνιο να λείπουν τα μισά παιδιά γιατί αρρώστησαν γιατί πείσμωσαν γιατί οτιδήποτε. Το πολύ πολύ αν το παιδί λείψει πάνω από 3-4 μέρες να πάρει κι αυτό αποκλειστικά από ανθρώπινο ενδιαφέρον γιατί λογικά παίζει αρρώστια.

Βέβαια στο Γυμνάσιο της κόρης μου φεύγει mail αν ένα παιδί δεν εμφανιστεί την πρώτη ώρα. Αλλά αυτό είναι καθαρά πρωτοβουλία της συγκεκριμένης διευθύντριας, δεν ξέρω να συμβαίνει πουθενά αλλού, ούτε καν σε ιδιωτικούς παιδικούς των 1000 ευρώ το μήνα. Δεν είναι πρωτόκολλο.
Ναι, μπράβο τους που δεν ασχολείται κανένας και δεν ρωτάει κάνεις.

Επίσης ξέρω πως είμαι από τους λίγους αλλά πάντα ενημέρωνα εγώ στον παιδικό και στο σχολείο. Δεν έχει υπάρξει φορά που έλειψε το παιδί και δεν το είπα. Και το εκτιμάνε αυτό.

Ξέρω πολύ καλά τι γίνεται στους παιδικούς και πόσο εύκολα αρρωσταίνουν τα παιδιά. Στον δικό μας ενημέρωναν για όλα. Έτσι μάθαμε πως υπήρξαν δύο κρούσματα οστρακιάς μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 10 Μάιος 2023, 10:39

foscilis έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:11
georgebi έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:49

Σύμφωνα με πληροφορίες από το τοπικό μέσο artinos.gr, ο πατέρας του νεκρού βρέφους φέρει τα αρχικά Ζ.Κ.. Μάλιστα, αυτή τη στιγμή έξω από το νοσοκομείο έχουν μαζευτεί συγγενείς της γυναίκας του και απειλούν ότι αν βγει ο πατέρας θα τον σκοτώσουν.
Αν ισχύει, αυτοί οι συγγενείς πού ήταν όταν το ζευγάρι αναγκαζόταν να στέλνει 5 μηνών μωρό στον βρεφονηπιακό; Αυτή είναι η συνεισφορά τους στην υπόθεση; Να μαζεύονται έξω από το νοσοκομείο και να το παίζουν οργισμένες χήρες;
Έτσι ακριβώς.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 10 Μάιος 2023, 10:45

EKPLIKTIKOS έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:16
vantono έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:12
Η πρώτιστη πηγή άγχους η εργασία ειναι, και λόγω της εργασίας προκαλείται το αγχος, μη λέμε ο,τι θελουμε τωρα.
Αν η πρώτιστη πηγή άγχους σου είναι η εργασία, σε ζηλεύω. Όταν σκάσουν αληθινά προβλήματα θα νιώθεις ότι αυτοί που αγχώνονται με τη δουλειά είναι στο ίδιο επίπεδο με τον έφηβο που έφαγε χυλόπιτα και τελειώνει ο κόσμος του.
:+1:
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 10 Μάιος 2023, 10:49

Η δουλειά ρε παιδιά είναι η προϋπόθεση για να ζήσεις με την οικογένεια σου, ταυτόχρονα όμως είναι και προϋπόθεση για να την καταστρέψεις.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Μάιος 2023, 10:51

Η φάση ειναι οτι το νημα ξεκίνησε σε στυλ "ναρκομανή τράβα αυτοκτόνα", και στην πορεία εξιστόρησαν 4-5 πχορουμικά μέλη κάποια παρόμοιου τύπου περιστατικά που τους ετυχαν με τα παιδιά τους. Οχι τοσο σοβαρά σαν το op βεβαια, ουτε με τετοια τραγικη κατάληξη φυσικά.
Εγω απο παιδια δεν ξερω, αλλά καταλαβαινω διαβάζοντας οτι μάλλον κατι τετοια μπορουν να συμβούν στον καθένα τελικα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών