Πέθανε ο Πάγκαλος

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 31 Μάιος 2023, 16:53

panos291 έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:35
:hebit:

glory days
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16323
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 31 Μάιος 2023, 16:53

Sid Vicious έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:12
taxalata xalasa έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:03
Sid Vicious έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:58

Εγώ πάντως όχι, εσύ αν ναι και έχεις ενοχές οκ
Καμμια ενοχή, αφού δεν είμαι του δημοσιου αν και μου προσφεραν να αραξω και να βγω στην συνταξη απο τα 40. Αλλα οπως εχεις καταλαβει, αυτοι που φωναζαν «κλεφτες» ήταν οι δημοσιοι υπαλληλοι και οι αδιοριστοι δημοσιολαγνοι που έχασαν την αγελλαδα που τους χαριζε το γαλα.
Δεν είναι όμως ακριβώς έτσι, δεν μπορείς να υποστηρίζεις όλοι μαζί τα φάγαμε ακόμα και αν υπήρξαν πολλοί ευνοημένοι. Κατ αρχάς εσύ τα μοίρασες σε αυτούς. Και γιατί; Μήπως για κάποιο κοινό καλό; Όχι βέβαια, τα μοίρασες σε κάποιους ευνοημένους ώστε να κρατηθείς στην εξουσία που έθρεφε το ναρκισσιστικό εγώ σου και τον πλουτισμό σου
Αφου ομολογησε ο ιδιος με την επομενη φραση πως ηταν μερος του προβληματος.

πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.


Ομολογησε διχως να λεει πολιτικες αρλουμπες οπως συνεχιζουν να κανουν οι αλλοι.

Εξαγορα ψηφων με διορισμους και βολεματα εταιρειων με κρατικο χρημα. Και αν δεις γιατι ψηφιζει ακομα αυτος ο ηλιθιος λαος, θα διαπιστωσεις οτι δεν εχει αλλαξει κατι και ψηφιζουν γιατι κοιτανε την τσεπη τους.

Ειναι ετσι η δεν ειναι;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37505
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Μάιος 2023, 16:55

Isildur έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:50
sys3x έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:06
Isildur έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:43

Το "μισή" που είπα πιο πάνω ότι συμφωνώ, το είδες ή... μπα;

Επίσης, αυτό το "ένθερμα" από πού προκύπτει; :smt017
Διότι επιμένεις ότι ισχύει.
Τι πάει να πει μισή αλήθεια;
Εάν έλεγε για τον εαυτό του και αυτούς που ευνόησε αναξιοκρατικά και πούστικα εις βάρος όλης της υπόλοιπης κοινωνίας το "μαζί τα φάγαμε" τότε θα συμφωνούσα κι εγώ με την διατύπωση αλλά αυτό το όρθιο βόδι δεν έλεγε αυτό που με θέρμη υποστηρίζεις ότι ισχύει έστω όπως λες ως μισή αλήθεια.
Η ουσία είναι ότι κανείς δεν έχει τιμωρηθεί ούτε για την διατύπωση (έστω να κληθεί από έναν γαμημένο γαμώσταυρο εισαγγελέα να απολογηθεί περί τίνος συγκεκριμένα πρόκειται με ονόματά και ημερομηνίες) ούτε για την ουσία της διατύπωσης, αντιθέτως επιβραβεύθηκε ελέω τι δεν γνωρίζω, έλλειψης καλλίτερης εναλλακτικής (;) πραγματικά δεν γνωρίζω και ακόμη περισσότερο δεν θέλω να μάθω τις γελοίες εκλογικεύσεις που τρέχουν στο αδειανό κεφάλι του σύγχρονου ελληνιόλου - ελληνιόλας.
Καταρχάς, μη μου συγχύζεσαι, είσαι και σε κρίσιμη ηλικία. Κατά δεύτερον, λίγο-πολύ υιοθετώ αυτό που έγραψε ο Αρίστος (μόνο στα νούμερα δεν ξέρω αν ισχύει):
Αρίστος έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:31
Το τα φαγαμε μαζι ισχυει αλλα μονο για το 10% της κοινωνιας, οχι για το 90%.

Το 90% απλα επωφεληθηκε επειδη το 10% σκορπαγε λεφτα δεξια και αριστερα σε μαγαζια και αγορες.

.
Τέλος, τα υπόλοιπα αύριο γιατί όπως ξανάπα παλιότερα, από τάμπλετ ζορίζομαι. :003:
Με περνάς πάνω από δέκα+ χρόνια, αν δεν κάνω λάθος ε. Μην σε μπερδεύουν τα άσπρα τα μαλλιά...
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37505
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Μάιος 2023, 16:57

taxalata xalasa έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:53
Sid Vicious έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:12
taxalata xalasa έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:03


Καμμια ενοχή, αφού δεν είμαι του δημοσιου αν και μου προσφεραν να αραξω και να βγω στην συνταξη απο τα 40. Αλλα οπως εχεις καταλαβει, αυτοι που φωναζαν «κλεφτες» ήταν οι δημοσιοι υπαλληλοι και οι αδιοριστοι δημοσιολαγνοι που έχασαν την αγελλαδα που τους χαριζε το γαλα.
Δεν είναι όμως ακριβώς έτσι, δεν μπορείς να υποστηρίζεις όλοι μαζί τα φάγαμε ακόμα και αν υπήρξαν πολλοί ευνοημένοι. Κατ αρχάς εσύ τα μοίρασες σε αυτούς. Και γιατί; Μήπως για κάποιο κοινό καλό; Όχι βέβαια, τα μοίρασες σε κάποιους ευνοημένους ώστε να κρατηθείς στην εξουσία που έθρεφε το ναρκισσιστικό εγώ σου και τον πλουτισμό σου
Αφου ομολογησε ο ιδιος με την επομενη φραση πως ηταν μερος του προβληματος.

πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.


Ομολογησε διχως να λεει πολιτικες αρλουμπες οπως συνεχιζουν να κανουν οι αλλοι.

Εξαγορα ψηφων με διορισμους και βολεματα εταιρειων με κρατικο χρημα. Και αν δεις γιατι ψηφιζει ακομα αυτος ο ηλιθιος λαος, θα διαπιστωσεις οτι δεν εχει αλλαξει κατι και ψηφιζουν γιατι κοιτανε την τσεπη τους.

Ειναι ετσι η δεν ειναι;
Έτσι είναι, το "μαζί" όμως χωρίς επεξήγηση στην διατύπωση μας συμπεριλαμβάνει όλους, ε δεν είμαστε όλοι μαζί - ναζί, τι να κάνουμε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25878
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 31 Μάιος 2023, 16:59

sys3x έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:47
Maspoli έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:45
Δεν υπάρχει ούτε μισή καλή λέξη που θα ήθελα να γράψω για δαύτον.
Κανενός εχέφρων δεν του περισσεύουν, μη μασάς.
Beria
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 8956
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 31 Μάιος 2023, 17:00

sys3x έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:55
Isildur έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:50
sys3x έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:06


Διότι επιμένεις ότι ισχύει.
Τι πάει να πει μισή αλήθεια;
Εάν έλεγε για τον εαυτό του και αυτούς που ευνόησε αναξιοκρατικά και πούστικα εις βάρος όλης της υπόλοιπης κοινωνίας το "μαζί τα φάγαμε" τότε θα συμφωνούσα κι εγώ με την διατύπωση αλλά αυτό το όρθιο βόδι δεν έλεγε αυτό που με θέρμη υποστηρίζεις ότι ισχύει έστω όπως λες ως μισή αλήθεια.
Η ουσία είναι ότι κανείς δεν έχει τιμωρηθεί ούτε για την διατύπωση (έστω να κληθεί από έναν γαμημένο γαμώσταυρο εισαγγελέα να απολογηθεί περί τίνος συγκεκριμένα πρόκειται με ονόματά και ημερομηνίες) ούτε για την ουσία της διατύπωσης, αντιθέτως επιβραβεύθηκε ελέω τι δεν γνωρίζω, έλλειψης καλλίτερης εναλλακτικής (;) πραγματικά δεν γνωρίζω και ακόμη περισσότερο δεν θέλω να μάθω τις γελοίες εκλογικεύσεις που τρέχουν στο αδειανό κεφάλι του σύγχρονου ελληνιόλου - ελληνιόλας.
Καταρχάς, μη μου συγχύζεσαι, είσαι και σε κρίσιμη ηλικία. Κατά δεύτερον, λίγο-πολύ υιοθετώ αυτό που έγραψε ο Αρίστος (μόνο στα νούμερα δεν ξέρω αν ισχύει):
Αρίστος έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:31
Το τα φαγαμε μαζι ισχυει αλλα μονο για το 10% της κοινωνιας, οχι για το 90%.

Το 90% απλα επωφεληθηκε επειδη το 10% σκορπαγε λεφτα δεξια και αριστερα σε μαγαζια και αγορες.

.
Τέλος, τα υπόλοιπα αύριο γιατί όπως ξανάπα παλιότερα, από τάμπλετ ζορίζομαι. :003:
Με περνάς πάνω από δέκα+ χρόνια, αν δεν κάνω λάθος ε. Μην σε μπερδεύουν τα άσπρα τα μαλλιά...
:003:
Μα... γι' αυτό το είπα. Εγώ την έχω ξεπεράσει την πολύ ζόρικη ηλικία, εσύ είσαι εκεί τώρα... :003:
Βαρέθηκα...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 8956
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 31 Μάιος 2023, 17:01

Αγις έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:59
sys3x έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:47
Maspoli έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:45
Δεν υπάρχει ούτε μισή καλή λέξη που θα ήθελα να γράψω για δαύτον.
Κανενός εχέφρων δεν του περισσεύουν, μη μασάς.
Beria
:smt005:

Και Σαλίβερε, θα συμπλήρωνα. :lol:
Βαρέθηκα...

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11768
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 31 Μάιος 2023, 17:03

taxalata xalasa έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:53
Sid Vicious έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:12
taxalata xalasa έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:03


Καμμια ενοχή, αφού δεν είμαι του δημοσιου αν και μου προσφεραν να αραξω και να βγω στην συνταξη απο τα 40. Αλλα οπως εχεις καταλαβει, αυτοι που φωναζαν «κλεφτες» ήταν οι δημοσιοι υπαλληλοι και οι αδιοριστοι δημοσιολαγνοι που έχασαν την αγελλαδα που τους χαριζε το γαλα.
Δεν είναι όμως ακριβώς έτσι, δεν μπορείς να υποστηρίζεις όλοι μαζί τα φάγαμε ακόμα και αν υπήρξαν πολλοί ευνοημένοι. Κατ αρχάς εσύ τα μοίρασες σε αυτούς. Και γιατί; Μήπως για κάποιο κοινό καλό; Όχι βέβαια, τα μοίρασες σε κάποιους ευνοημένους ώστε να κρατηθείς στην εξουσία που έθρεφε το ναρκισσιστικό εγώ σου και τον πλουτισμό σου
Αφου ομολογησε ο ιδιος με την επομενη φραση πως ηταν μερος του προβληματος.

πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.


Ομολογησε διχως να λεει πολιτικες αρλουμπες οπως συνεχιζουν να κανουν οι αλλοι.

Εξαγορα ψηφων με διορισμους και βολεματα εταιρειων με κρατικο χρημα. Και αν δεις γιατι ψηφιζει ακομα αυτος ο ηλιθιος λαος, θα διαπιστωσεις οτι δεν εχει αλλαξει κατι και ψηφιζουν γιατι κοιτανε την τσεπη τους.

Ειναι ετσι η δεν ειναι;
Τα οποια ολα αυτα ήταν προς οφελος του και για αυτο τα συντηρουσε, το ψαρι απο το κεφαλι βρωμαει. Και αν είναι ετσι για εναν Χ αριθμο δεν
ειναι για ολους, οποτε αυτο το μαζι τα φαγαμε και πουστικο ηταν και ψεμμα ηταν
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

runner
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 31 Μάιος 2023, 17:03

Λεγεών έγραψε:
31 Μάιος 2023, 15:11

Τεράστια αλήθεια.
Αυτές οι φράσεις του συγχωρεμένου ήταν ό,τι πιο αληθινό έχει ακουστεί σε αυτή τη χώρα από πολιτικό ή δημοσιογράφο.
Γι' αυτό άλλωστε ενοχλεί πολλούς Ελληνιόλους.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8733
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 31 Μάιος 2023, 17:05

Ο Πάγκαλος είναι ταμπού. Είπε την αλήθεια «μαζι τα φάγαμε σας διορίσαμε». Με δυο λέξεις τα είπε όλα. Και τα τρώνε ακόμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 31 Μάιος 2023, 17:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16323
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 31 Μάιος 2023, 17:05

sys3x έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:38
taxalata xalasa έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:10
sys3x έγραψε:
31 Μάιος 2023, 16:06


Διότι επιμένεις ότι ισχύει.
Τι πάει να πει μισή αλήθεια;
Εάν έλεγε για τον εαυτό του και αυτούς που ευνόησε αναξιοκρατικά και πούστικα εις βάρος όλης της υπόλοιπης κοινωνίας το "μαζί τα φάγαμε" τότε θα συμφωνούσα κι εγώ με την διατύπωση αλλά αυτό το όρθιο βόδι δεν έλεγε αυτό που με θέρμη υποστηρίζεις ότι ισχύει έστω όπως λες ως μισή αλήθεια.
Η ουσία είναι ότι κανείς δεν έχει τιμωρηθεί ούτε για την διατύπωση (έστω να κληθεί από έναν γαμημένο γαμώσταυρο εισαγγελέα να απολογηθεί περί τίνος συγκεκριμένα πρόκειται με ονόματά και ημερομηνίες) ούτε για την ουσία της διατύπωσης, αντιθέτως επιβραβεύθηκε ελέω τι δεν γνωρίζω, έλλειψης καλλίτερης εναλλακτικής (;) πραγματικά δεν γνωρίζω και ακόμη περισσότερο δεν θέλω να μάθω τις γελοίες εκλογικεύσεις που τρέχουν στο αδειανό κεφάλι του σύγχρονου ελληνιόλου - ελληνιόλας.
Γιατι πρεπει να διαφωνησουμε; Ειναι ελάχιστες οι εξαιρεσεις οικογενειων που δεν εχουν ενα αχρηστο μελος του διορισμενο ή τακτοποιημενο απο το δημοσιο ταμειο. Αριστεροι, δεξιοι και κεντρωοι ειδαν και βλεπουν το κρατος ως πατερουλη που θα τους ταισει. Μηπως δεν ταιζει την οικογενεια μιζοτακη το κρατος για 3 τουλαχιστον γενεες; Κοιταξτε καταμουτρα την αληθεια που ειπε ο σχωρμενος. Δεν τον δικαιολογει αυτο που ειπε. Αλλα ειναι αληθεια και δυστυχως συνεχιζεται.
Γιατί πρέπει να συμφωνήσουμε;
Εφόσον δεν ισχύει ολοκληρωτικά, διότι έτσι είναι διατυπωμένο, δεν ισχύει καθόλου, δεν είπε κάποιοι, είπε ότι όλοι μαζί ήμασταν μέσα σε αυτό, ε δεν ήμασταν όλοι τι να κάνουμε τώρα.
Το ακόμη σπουδαιότερο δε είναι ότι πολλοί το αποδέχεστε αυτό όπως αποδέχεστε και την μη τιμωρία του φαινομένου το οποίον αδιαμφισβήτητα υπάρχει, κάποιοι άλλοι δε όχι μόνον το αποδέχονται αλλά το στηρίζουν κιόλα ενεργά μέσω της ψήφου τους στο όλον ΠΑΣΟΚ.
Τελείωσαν οι ψευτοδικαιολογίες για εμένανε προσωπικά, ας τις κρατήσει ο καθένας για την πάρτη του πλέον, εμένα μόνον το αποτέλεσμα με ενδιαφέρει, το αποτέλεσμα το οποίον είναι προϊόν της βούλησης του καθενός μας.
Καλά! Ειναι συνηθες φαινομενο να λεμε ολοι και να εννοουμε οι πλειστοι. Ειμαστε της γλωσσικης υπερβολης. Μην μενουμε όμως στις λεξεις. Επαναλαμβανω πως εγω δεν εφαγα, αμεσα ως διορισμενος ή κρατικοδιαιτος, ουτε μια δραχμη. Αλλα εμμεσως εφαγα κι εγω, αφου οι καλυτεροι πελατες μας ηταν οι δημοσιοι υπαλληλοι που τρεχαν τα λεφτα απ τις τσεπες τους, πριν το 2008. Εμμεσως τα φαγαμε ολοι μαζι, με ελαχιστες εξαιρεσεις που φωναζαν για το αποτελεσμα αυτου του διεφθαρμενου πολιτικου αλισβερισιου μεταξυ πολιτικου και ψηφοφορου.

Οσο για την ΜΗ τιμωρια. Αυτο οφειλεται, κατα την γνωμη μου, στην μη αποδοχη αυτης της πραγματικοτητας που ειπε ο σχωρμενος γιγας και αυτο αποσκοπει στην συνεχιση της πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής. προς ιδιον οφελος του καθε idiotη που του αρεσει να γλυφει τον πολιτικο της «γειτονιας» του για να αρμεξει το κρατικο ταμειο με οποιονδηποτε τροπο.

Γι αυτο απεχω απ τις εκλογες. Δεν θελω να ειμαι μερος αυτης της σαπιλας.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8733
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 31 Μάιος 2023, 17:07

Η μεγαλύτερη πολιτική δήλωση που έγινε ποτέ στην Ελλάδα. ήταν το «μαζί τα φάγαμε, σας διορίσαμε»
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

runner
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 31 Μάιος 2023, 17:08

Η φράση αυτή του Πάγκαλου δεν αρέσει γιατί απλά είναι η αλήθεια για τον πυρήνα των προβλημάτων της χώρας εδώ και δεκαετίες.
Από την άλλη, εύκολα υιοθετούνται βολικές απόψεις περί ΕΕ, Γερμανίας, κακών ξένων κλπ.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8733
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 31 Μάιος 2023, 17:09

Ολο το βρωμοκαθεστώς έμεινε στο «φάγαμε«. Στο μαζί και στο σας διορίσαμε έβαλαν μπιπ.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9485
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Πέθανε ο Πάγκαλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 31 Μάιος 2023, 17:10

Βγαινουν και μαρτυρανε μονοι τους ολοι οι ρεμουλαδοροι του ΠΑΣΟΚ.

Εσεις τα φαγατε, δεν ειμαστε ολοι κλεφτες σαν τα μουτρα σας!
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών