Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Ιουν 2023, 22:10

EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:42
Dwarven Blacksmith έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:47

Έχεις κάθε δικαίωμα, απλά μας λείπει το σκεπτικό για να είναι πειστικό.
Το σκεπτικό μου είναι ότι

Α) είδα μια άγρια κοινωνία έτοιμη να κατασπαραξει τον κάθε ψεκασμενο που έλεγε ότι τα εμβολια είναι στην καλύτερη περίπτωση άχρηστα, στη χειρότερη επικίνδυνα. Δεν είναι μια ελεύθερη, ανεκτικη στο διαφορετικό αυτή η κοινωνία. Προσωπικά πάντοτε πίστευα στο δικαίωμα του κάθε Αριστου να λέει ελεύθερα τη γνώμη του, αρκεί να μη συκοφαντεί. Όμως αυτή η κοινωνία ήταν έτοιμη να κάψει τους ψεκ στην πυρά, βασικά ο μόνος λόγος κυριολεκτικα που δεν το έκανε είναι επειδή ακριβώς δε ζούμε στο μεσαίωνα.

Β) με απογοήτευσε ιδιαίτερα η επιστήμη. Need I say more? Είναι πλέον σαφές ότι στη δύση η επιστήμη δε δουλεύει με κριτήρια επαληθευσης πειραμάτων. Όποιος ξεφεύγει από το παράδειγμα, είτε μιλάμε για εμβολια, είτε για εγχείριση αλλαγής φύλου σε παιδια με "δυσφορια φυλου", εξωστρακιζεται. Βάλε σε αυτό και το γνωστό τοξικό περιβάλλον που επικρατεί στο academia, την εκτεταμένη διαφθορά και το νεποτισμο, κ καταλαβαίνεις ότι είναι απλο: προσωπικά δεν εμπιστεύομαι πλέον εύκολα τίποτα.

Γ) Οι αρχές στις οποίες πίστευα δεν στηρίζονται πια από τη δύση. Απλα πράγματα, οικογένεια ως βασικό δομικο συστατικό, κράτος το οποίο σε μεγάλο βαθμό αφήνει τους πολίτες ήσυχους κ δεν καταπατα τα δικαιώματά τους, ελεύθερη οικονομία (οχι των διεφθαρμενων κ των καρτελ), πολιτισμικος χριστιανισμος :D , δημόσια υγεία και παιδεία. :102:

Πρόσεξε ότι δεν είπα ότι ψάχνω αλλού σωτήρες. Ξέρω πολύ καλά τι κουμασι είναι ο καθε Πουτιν. Απλά κρατάω τις αποστάσεις μου από τη δύση πλέον. Not my war. Δεν έχουμε καμία ανωτερότητα να υπερασπιστουμε. Έχουμε απλά clown world :102:
Θα σου πω μόνο κάτι για το Α. Για μένα ή αποδέχεσαι ότι everything is politics και όπως εσύ έχεις αυτές τις αρχές έτσι έχουν δικαίωμα και άλλοι να παλεύουν για τις αντίθετες. Πρόσεξε, ξέρω ότι θα πεις ότι αυτό λες τόση ώρα και είσαι οκ με αυτό. Αλλά εμμέσως πιστεύεις ότι κάποιες αρχές δικές σου (η ανοχή στο διαφορετικό που λες) θα έπρεπε να είναι υπεράνω πολιτικής. Δεν είναι όμως, ρεαλιστικά, δεν υπάρχει καν συμφωνία για το τι είναι ανοχή και ποιος την υπομονεύει και πως πρέπει να αντιμετωπιστούν οι αντι-ανοχικοί.

Ή πας σε άλλες αρχές όπου η κοινωνική αρμονία προηγείται της ανάγκης για "δικαίωση" και οι έντονες διαφωνίες μετριάζονται από πάνω. Όπου υπάρχει κάποιο κοινωνικό συμβόλαιο μεταξύ ελιτ και λαού. Και αυτό πιάνει και τα Β και Γ γιατί αυτό από το οποίο πάσχει η Δύση είναι ένα ολικό breakdown στη σχέση αυτή. Δεν είναι η επιστήμη που έχει το πρόβλημα σε αυτό που περιγράφεις αλλά οι δίαυλοι που μεταφέρουν την επιστήμη στην κοινωνία. (δεν υιοθετώ ότι μπόλια μούφα πάντως)

Ο εύκολος δρόμος είναι με Τάκερ κλπ. Αλλά, σκέψου αν μπορείς να ζήσεις γκρινιάζοντας γιατί θετική πρόταση δεν έχουν αυτοί.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23261
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Ιουν 2023, 22:12

Το οτι το0 εμβώλιω δημηουργή αφτόάνοσα γράφτηκε ή οχι ακομα?

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Ιουν 2023, 22:14

Green Dragon έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:09
Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:01
Green Dragon έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:59
Και για κάποια φάρμακα το έχουμε ακούσει το 'δεν υπάρχει' και μετά από 20 χρόνια τα αποσύρουν.
μόνο που τα φάρμακα έχουν άλλο μηχανισμό και τα περισσότερα από αυτά είτε τα παίρνεις κάθε μέρα, είτε κάνεις κακή χρήση.
Ναι αλλά το εμβόλιο πέρα από το βασικό στοιχείο του δεν έχει και άλλους παράγοντες μέσα; Π.χ. συντηρητικά. Εγώ δεν κολλάω στο RNA, το βλέπω συνολικά.
Δεν κινδυνεύεις από τα συστατικά του. Άλλη απορία;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Ιουν 2023, 22:15

GoBack έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:59
Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:58
GoBack έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:57


Προφανως.Για να βρεις κατι πρεπει να το ψαξεις :102:
δεν υπάρχουν μακροχρόνιες συνέπειες από τα εμβόλια.
Το ιδιο λεμε
Δε λέμε το ίδιο. Εσύ λες μαλακίες από την day 1, ενώ εγώ όχι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9154
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 07 Ιουν 2023, 22:16

student έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:01
Έχω μεγάλη περιέργεια πάντως να δώ όσους υποτίθεται ότι έβγαλαν κάποια συμπεράσματα από όλο αυτό το θέατρο σκιων με τα εμβόλια, πόσο διαφορετικά θα αντιδράσουν στο όποιο επόμενο παρανοϊκό πέσιμο με το αντίστοιχα επίπονο, αν δεν υπακούσεις, οργισμένο νταβατζιλίκι.

Μακρυά από μας, αλλά έχω περιέργεια...

...και σοβαρή υποψία ότι grosso modo, σε ίδιο έργο ίδιοι πρωταγωνιστές θα καταλήξουμε και πάλι.
Υποψία;
Αδερφέ, πόσος καιρός πέρασε από το '10; Μάντεψε ποια κόμματα θεωρούνται σήμερα τα σοβαρότερα για να μας εκπροσωπούν στην Βουλή. :lol:

Η αστική δημοκρατία στέρεψε, αυτήν κλαίει ο OP στο νήμα, αλλά δεν το έχει πάρει χαμπάρι και στέκεται στο αφήγημα. Πριν μια δεκατία ήταν ο παραμερισμός των διεθνών θεσμών ( εισβάλλω στο Ιρακ γιατί ανακάλυψα aluminum tubes που έλεγε και ο Σαπέλ), χθες-προχθές ήρθε ο παραμερισμός των επιστημονικών θεσμών , σιγά σιγά επέρχεται ο παραμερισμός της επίφασης του ισχυρού αποφασίζοντος λαού. Με την συνέργειά μας βεβαίως βεβαίως, καθώς και οι ίδιοι νιώθουμε ομοίως την κόπωση του να σέρνουμε μαζί μας ένα κουφάρι που ζέχνει.

Βρισκόμαστε στην Κάλι Γιούγκα που θα έλεγε και ο Νέον, δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα...όλα έχουν πάρει τον δρόμο τους...ο κύκλος πρέπει να κλείσει... και λοιπές κοινοτοπίες :)
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23261
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Ιουν 2023, 22:16

Πέρα απ την πλάκα, το μπόλι εχει οντως μακροχρόνιες παρενέργειες, και μιλάω εκ πείρας, εφτασε η στιγμή να το παραδεχτώ. Απο τότε που το έκανα δεν εχω σταματήσει να εχω πονοκέφαλο ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΒΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ!!!11
ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!
ΓΑΜΑΩ ΣΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΣΤΟ ΛΙΟΠΥΡΙ ΣΕ ΑΝΗΦΟΡΑ ΜΕ 10% ΚΛΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟ ΖΜΠΡΩΞΙΜΟ!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 07 Ιουν 2023, 22:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28105
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Ιουν 2023, 22:17

Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:15
GoBack έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:59
Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:58


δεν υπάρχουν μακροχρόνιες συνέπειες από τα εμβόλια.
Το ιδιο λεμε
Δε λέμε το ίδιο. Εσύ λες μαλακίες από την day 1, ενώ εγώ όχι.
Σαν τοτε που ελεγες οτι προστατευει απο τη μεταδοση; :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30572
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 07 Ιουν 2023, 22:18

dna replication έγραψε:
06 Απρ 2023, 15:37
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Winston Smith
Δημοσιεύσεις: 999
Εγγραφή: 23 Μαρ 2020, 18:19

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Winston Smith » 07 Ιουν 2023, 22:19

EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:42
Α) είδα μια άγρια κοινωνία έτοιμη να κατασπαραξει τον κάθε ψεκασμενο που έλεγε ότι τα εμβολια είναι στην καλύτερη περίπτωση άχρηστα, στη χειρότερη επικίνδυνα. Δεν είναι μια ελεύθερη, ανεκτικη στο διαφορετικό αυτή η κοινωνία. Προσωπικά πάντοτε πίστευα στο δικαίωμα του κάθε Αριστου να λέει ελεύθερα τη γνώμη του, αρκεί να μη συκοφαντεί. Όμως αυτή η κοινωνία ήταν έτοιμη να κάψει τους ψεκ στην πυρά, βασικά ο μόνος λόγος κυριολεκτικα που δεν το έκανε είναι επειδή ακριβώς δε ζούμε στο μεσαίωνα.

Β) με απογοήτευσε ιδιαίτερα η επιστήμη. Need I say more? Είναι πλέον σαφές ότι στη δύση η επιστήμη δε δουλεύει με κριτήρια επαληθευσης πειραμάτων. Όποιος ξεφεύγει από το παράδειγμα, είτε μιλάμε για εμβολια, είτε για εγχείριση αλλαγής φύλου σε παιδια με "δυσφορια φυλου", εξωστρακιζεται. Βάλε σε αυτό και το γνωστό τοξικό περιβάλλον που επικρατεί στο academia, την εκτεταμένη διαφθορά και το νεποτισμο, κ καταλαβαίνεις ότι είναι απλο: προσωπικά δεν εμπιστεύομαι πλέον εύκολα τίποτα.
Αφαιρείς όλο το κόντεξτ της πανδημίας. Με τα τότε δεδομένα, ειδικά στην αρχή της με τα πρώτα στελέχη που ήταν πολύ πιο θανατηφόρα, δεν μπορείς να τηρείς την ίδια ανοχή στην διαφορετική άποψη με την ανοχή σε φυσιολογικές συνθήκες. Το trade off ελευθερίας/ασφάλειας ήταν πολύ ισχυρότερο στις τότε συνθήκες. Κατά τη γνώμη μου, δεν χειριστήκαμε την πανδημία καθόλου καλά, και αυτή ήταν μία πρόβα για την επόμενη πιθανώς χειρότερη. Οι ΜΕΘ όντως γεμίζαν δεν ήταν "δυτική προπαγάνδα" αυτό, ούτε ηθοποιοί, μη τα ξεχνάμε όλα.

Όσον αφορά την επιστήμη, ακόμα και τώρα δεν νομίζω ότι υπάρχουν στοιχεία επιστημονικά που δείχνουν ότι τα εμβόλια ήταν επιβλαβή, για να δικαιωθούν κάπως οι ψεκ, έστω ετεροχρονισμένα. Τώρα που δεν υπάρχει κοινωνικό ρεύμα και πίεση κατά τον ψεκ, όπως τότε και το θέμα "έχει ξεχαστεί" γιατί δεν εμφανίζονται αυτές οι μελέτες;

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19512
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 07 Ιουν 2023, 22:20

Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:14
Green Dragon έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:09
Ναι αλλά το εμβόλιο πέρα από το βασικό στοιχείο του δεν έχει και άλλους παράγοντες μέσα; Π.χ. συντηρητικά. Εγώ δεν κολλάω στο RNA, το βλέπω συνολικά.
Δεν κινδυνεύεις από τα συστατικά του. Άλλη απορία;
Δεν έχω απορίες στις οποίες μπορείς να απαντήσεις με valid σιγουριά. Παραμένω επιφυλακτικός.

Υπάρχει λόγος που φάρμακα και εμβόλια τεστάρονται για χρόνια πρωτού κυκλοφορήσουν και το ξέρεις λόγω δουλειάς. Εδώ πήγαμε fast track λόγω ανάγκης αλλά μην μου πεις ότι είναι το ίδιο γιατί αν ήταν έτσι θα κυκλοφορούσαν και τα υπόλοιπα με μήνες δοκιμών, γιατί να χάνουν τόσο χρόνο οι φαρμακευτικές;

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19512
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 07 Ιουν 2023, 22:21

Winston Smith έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:19
EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:42
Α) είδα μια άγρια κοινωνία έτοιμη να κατασπαραξει τον κάθε ψεκασμενο που έλεγε ότι τα εμβολια είναι στην καλύτερη περίπτωση άχρηστα, στη χειρότερη επικίνδυνα. Δεν είναι μια ελεύθερη, ανεκτικη στο διαφορετικό αυτή η κοινωνία. Προσωπικά πάντοτε πίστευα στο δικαίωμα του κάθε Αριστου να λέει ελεύθερα τη γνώμη του, αρκεί να μη συκοφαντεί. Όμως αυτή η κοινωνία ήταν έτοιμη να κάψει τους ψεκ στην πυρά, βασικά ο μόνος λόγος κυριολεκτικα που δεν το έκανε είναι επειδή ακριβώς δε ζούμε στο μεσαίωνα.

Β) με απογοήτευσε ιδιαίτερα η επιστήμη. Need I say more? Είναι πλέον σαφές ότι στη δύση η επιστήμη δε δουλεύει με κριτήρια επαληθευσης πειραμάτων. Όποιος ξεφεύγει από το παράδειγμα, είτε μιλάμε για εμβολια, είτε για εγχείριση αλλαγής φύλου σε παιδια με "δυσφορια φυλου", εξωστρακιζεται. Βάλε σε αυτό και το γνωστό τοξικό περιβάλλον που επικρατεί στο academia, την εκτεταμένη διαφθορά και το νεποτισμο, κ καταλαβαίνεις ότι είναι απλο: προσωπικά δεν εμπιστεύομαι πλέον εύκολα τίποτα.
Αφαιρείς όλο το κόντεξτ της πανδημίας. Με τα τότε δεδομένα, ειδικά στην αρχή της με τα πρώτα στελέχη που ήταν πολύ πιο θανατηφόρα, δεν μπορείς να τηρείς την ίδια ανοχή στην διαφορετική άποψη με την ανοχή σε φυσιολογικές συνθήκες. Το trade off ελευθερίας/ασφάλειας ήταν πολύ ισχυρότερο στις τότε συνθήκες. Κατά τη γνώμη μου, δεν χειριστήκαμε την πανδημία καθόλου καλά, και αυτή ήταν μία πρόβα για την επόμενη πιθανώς χειρότερη. Οι ΜΕΘ όντως γεμίζαν δεν ήταν "δυτική προπαγάνδα" αυτό, ούτε ηθοποιοί, μη τα ξεχνάμε όλα.

Όσον αφορά την επιστήμη, ακόμα και τώρα δεν νομίζω ότι υπάρχουν στοιχεία επιστημονικά που δείχνουν ότι τα εμβόλια ήταν επιβλαβή, για να δικαιωθούν κάπως οι ψεκ, έστω ετεροχρονισμένα. Τώρα που δεν υπάρχει κοινωνικό ρεύμα και πίεση κατά τον ψεκ, όπως τότε και το θέμα "έχει ξεχαστεί" γιατί δεν εμφανίζονται αυτές οι μελέτες;
Η μερική δικαίωσή τους έρχεται από το γεγονός ότι ενώ το εμβόλιο είχε καταστεί άχρηστο στο θέμα της αποτροπής μετάδοσης και σχεδόν άχρηστο στην προστασία, συνέχιζαν να σε πρήζουν και να σε κυνηγούν να το κάνεις.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 07 Ιουν 2023, 22:21

GoBack έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:59
Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:58
GoBack έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:57


Προφανως.Για να βρεις κατι πρεπει να το ψαξεις :102:
δεν υπάρχουν μακροχρόνιες συνέπειες από τα εμβόλια.
Το ιδιο λεμε
https://pesquisa.bvsalud.org/global-lit ... 20?lang=en

Δεν λέτε καθόλου το ίδιο.
Αυτή η μαλακία αποθηκεύεται στον μυελό των οστών, δεν έχει καμμία δουλειά να μπλέκεται με την αιμοσφαιρίνη, είναι αρκετά σοβαρή εξέλιξη αυτό το πράμα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Ιουν 2023, 22:23

GoBack έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:17
Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:15
GoBack έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:59


Το ιδιο λεμε
Δε λέμε το ίδιο. Εσύ λες μαλακίες από την day 1, ενώ εγώ όχι.
Σαν τοτε που ελεγες οτι προστατευει απο τη μεταδοση; :102:
αφενός δεν το έλεγα εγώ, αφετέρου αυτό ίσχυε μονάχα για την Α. Είχα εξηγήσει πολλές φορές εδώ τι παίχτηκε με το θέμα της μετάδοσης κλπ. Βαριέμαι να ψάχνω. Αυτό δεν αλλάζει ότι εσύ λες συστηματικά μαλακίες για πράγματα που δεν έχεις ιδέα και για έννοιες που αγνοούσες κυριολεκτικά μέχρι την πανδημία όπου έγινες ειδικός σε μια μέρα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3012
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 07 Ιουν 2023, 22:23

Bazoomba έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:16
student έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:01
Έχω μεγάλη περιέργεια πάντως να δώ όσους υποτίθεται ότι έβγαλαν κάποια συμπεράσματα από όλο αυτό το θέατρο σκιων με τα εμβόλια, πόσο διαφορετικά θα αντιδράσουν στο όποιο επόμενο παρανοϊκό πέσιμο με το αντίστοιχα επίπονο, αν δεν υπακούσεις, οργισμένο νταβατζιλίκι.

Μακρυά από μας, αλλά έχω περιέργεια...

...και σοβαρή υποψία ότι grosso modo, σε ίδιο έργο ίδιοι πρωταγωνιστές θα καταλήξουμε και πάλι.
Υποψία;
Αδερφέ, πόσος καιρός πέρασε από το '10; Μάντεψε ποια κόμματα θεωρούνται σήμερα τα σοβαρότερα για να μας εκπροσωπούν στην Βουλή. :lol:

Η αστική δημοκρατία στέρεψε, αυτήν κλαίει ο OP στο νήμα, αλλά δεν το έχει πάρει χαμπάρι και στέκεται στο αφήγημα. Πριν μια δεκατία ήταν ο παραμερισμός των διεθνών θεσμών ( εισβάλλω στο Ιρακ γιατί ανακάλυψα aluminum tubes που έλεγε και ο Σαπέλ), χθες-προχθές ήρθε ο παραμερισμός των επιστημονικών θεσμών , σιγά σιγά επέρχεται ο παραμερισμός της επίφασης του ισχυρού αποφασίζοντος λαού. Με την συνέργειά μας βεβαίως βεβαίως, καθώς και οι ίδιοι νιώθουμε ομοίως την κόπωση του να σέρνουμε μαζί μας ένα κουφάρι που ζέχνει.

Βρισκόμαστε στην Κάλι Γιούγκα που θα έλεγε και ο Νέον, δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα...όλα έχουν πάρει τον δρόμο τους...ο κύκλος πρέπει να κλείσει... και λοιπές κοινοτοπίες :)
:lol: Υποψία. Αφού έχεις αρχίσει να με μαθαίνεις ότι είμαι του understatement ...τις περισσότερες φορές.

Έχω πάντως κι εγώ την υποψία ότι όντως, αν δεν τον έχουν πάρει ήδη, όλα είναι πολύ κοντά στο να πάρουν δρόμο χωρίς επιστροφή...καθείς μπορεί όμως ακόμα να κάνει κάτι, για την ψυχή του.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28105
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Ιουν 2023, 22:24

Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:23
GoBack έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:17
Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:15


Δε λέμε το ίδιο. Εσύ λες μαλακίες από την day 1, ενώ εγώ όχι.
Σαν τοτε που ελεγες οτι προστατευει απο τη μεταδοση; :102:
αφενός δεν το έλεγα εγώ, αφετέρου αυτό ίσχυε μονάχα για την Α. Είχα εξηγήσει πολλές φορές εδώ τι παίχτηκε με το θέμα της μετάδοσης κλπ. Βαριέμαι να ψάχνω. Αυτό δεν αλλάζει ότι εσύ λες συστηματικά μαλακίες για πράγματα που δεν έχεις ιδέα και για έννοιες που αγνοούσες κυριολεκτικά μέχρι την πανδημία όπου έγινες ειδικός σε μια μέρα λιγους μηνες.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών