Αυτοί είμαστε

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 08 Ιουν 2023, 18:32

Οδηγός ταξί κράζει συναδέλφους που άφησαν τυφλή κοπέλα να περιμένει μία ώρα

Και μια που τό'φερε η κουβέντα, εδώ ταιριάζει και η θέση 102 της Ελλάδας (επί 119 χωρών) στο World Giving Index.

Αυτοί είναι οι Έλληνες. Μπράβο μας.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιουν 2023, 18:40

:smt038:smt038:smt038
Γίνεται να βγει και με ένα 50 φεύγα η νουδούλα ρε πούστη μου; γίνεται;
Άντε να μας δω παιδιά!
:smt038:smt038:smt038
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Ιουν 2023, 19:18

Κατι δεν μου κολλάει, δεν λεω οτι δεν συνέβη οντως, απλά μου ακουγεται υπερβολικά υπερσκατόψυχο για να ειναι 100% αληθινό! Δεν μπορεί να ειναι τόσο σαπια η κοινωνία μας, ακομα και οταν μιλαμε για ταρίφες.
Και αν κρίνω απο τον συγκεκριμένο που ειναι συνδυασμός Τομ Χάρντι με Πασχαλάκη και εχει και τικ τοκ, δεν αποκλείω να έκανε την τρίχα τριχιά για το συγκεκριμένο θέμα, μόνο και μονο για clouts και ινφλουενσεριλίκι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιουν 2023, 19:21

vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:18
Κατι δεν μου κολλάει, δεν λεω οτι δεν συνέβη οντως, απλά μου ακουγεται υπερβολικά υπερσκατόψυχο για να ειναι 100% αληθινό! Δεν μπορεί να ειναι τόσο σαπια η κοινωνία μας, ακομα και οταν μιλαμε για ταρίφες.
Και αν κρίνω απο τον συγκεκριμένο που ειναι συνδυασμός Τομ Χάρντι με Πασχαλάκη και εχει και τικ τοκ, δεν αποκλείω να έκανε την τρίχα τριχιά για το συγκεκριμένο θέμα, μόνο και μονο για clouts και ινφλουενσεριλίκι.
Καταλαβαίνεις πόσο αντιφατικό είναι αυτό που γράφεις ή έχεις πάθει κι εσύ ζαίικο διχασμό προσωπικότητας, vantono μας;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Ιουν 2023, 19:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:21
vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:18
Κατι δεν μου κολλάει, δεν λεω οτι δεν συνέβη οντως, απλά μου ακουγεται υπερβολικά υπερσκατόψυχο για να ειναι 100% αληθινό! Δεν μπορεί να ειναι τόσο σαπια η κοινωνία μας, ακομα και οταν μιλαμε για ταρίφες.
Και αν κρίνω απο τον συγκεκριμένο που ειναι συνδυασμός Τομ Χάρντι με Πασχαλάκη και εχει και τικ τοκ, δεν αποκλείω να έκανε την τρίχα τριχιά για το συγκεκριμένο θέμα, μόνο και μονο για clouts και ινφλουενσεριλίκι.
Καταλαβαίνεις πόσο αντιφατικό είναι αυτό που γράφεις ή έχεις πάθει κι εσύ ζαίικο διχασμό προσωπικότητας, vantono μας;
Γιατι ειναι αντιφατικό?
Απλά επεσήμανα οτι ο εν λόγω ταρίφας που κράζει τους αλλους ταρίφες, ειναι προχωκάγκουρας :102:
Αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι εχει άδικο. Μπορεί να ειναι οντως ετσι οπως τα λέει, απλα εμενα μου ακουγεται τραβηγμένο. Δεν εχει χαθεί τόσο πολύ η πιστη μου στο ανθρώπινο ειδος, φταίει που διατηρω ακομα ελπίδες, τι να πω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιουν 2023, 19:33

vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:21
vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:18
Κατι δεν μου κολλάει, δεν λεω οτι δεν συνέβη οντως, απλά μου ακουγεται υπερβολικά υπερσκατόψυχο για να ειναι 100% αληθινό! Δεν μπορεί να ειναι τόσο σαπια η κοινωνία μας, ακομα και οταν μιλαμε για ταρίφες.
Και αν κρίνω απο τον συγκεκριμένο που ειναι συνδυασμός Τομ Χάρντι με Πασχαλάκη και εχει και τικ τοκ, δεν αποκλείω να έκανε την τρίχα τριχιά για το συγκεκριμένο θέμα, μόνο και μονο για clouts και ινφλουενσεριλίκι.
Καταλαβαίνεις πόσο αντιφατικό είναι αυτό που γράφεις ή έχεις πάθει κι εσύ ζαίικο διχασμό προσωπικότητας, vantono μας;
Γιατι ειναι αντιφατικό?
Απλά επεσήμανα οτι ο εν λόγω ταρίφας που κράζει τους αλλους ταρίφες, ειναι προχωκάγκουρας :102:
Αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι εχει άδικο. Μπορεί να ειναι οντως ετσι οπως τα λέει, απλα εμενα μου ακουγεται τραβηγμένο. Δεν εχει χαθεί τόσο πολύ η πιστη μου στο ανθρώπινο ειδος, φταίει που διατηρω ακομα ελπίδες, τι να πω.
Μα κι εσύ προχωκάγκουρας είσαι ρε βαντόνο.

Απλώς αρχικώς σου βγήκε το αυθόρμητο και μετά πρόσθεσες τα υπόλοιπα για την περίπτωση που ο τύπος δεν είναι ζαίος. Είναι πλέον ξεκάθαρο το λειτουργικό σας.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Ιουν 2023, 19:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:33
vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:21


Καταλαβαίνεις πόσο αντιφατικό είναι αυτό που γράφεις ή έχεις πάθει κι εσύ ζαίικο διχασμό προσωπικότητας, vantono μας;
Γιατι ειναι αντιφατικό?
Απλά επεσήμανα οτι ο εν λόγω ταρίφας που κράζει τους αλλους ταρίφες, ειναι προχωκάγκουρας :102:
Αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι εχει άδικο. Μπορεί να ειναι οντως ετσι οπως τα λέει, απλα εμενα μου ακουγεται τραβηγμένο. Δεν εχει χαθεί τόσο πολύ η πιστη μου στο ανθρώπινο ειδος, φταίει που διατηρω ακομα ελπίδες, τι να πω.
Μα κι εσύ προχωκάγκουρας είσαι ρε βαντόνο.

Απλώς αρχικώς σου βγήκε το αυθόρμητο και μετά πρόσθεσες τα υπόλοιπα για την περίπτωση που ο τύπος δεν είναι ζαίος. Είναι πλέον ξεκάθαρο το λειτουργικό σας.
:smt017
Δεν κατάλαβα. Πάλι ζαίους ονειρεύεσαι?
Το πιθανότερο πάντως, ο συγκεκριμένος τύπος, πολιτικά να ανήκει στο Μητσοτάκη γαμιέσαι μοτίβο. :102:

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 08 Ιουν 2023, 19:42

vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:27
Αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι εχει άδικο. Μπορεί να ειναι οντως ετσι οπως τα λέει, απλα εμενα μου ακουγεται τραβηγμένο. Δεν εχει χαθεί τόσο πολύ η πιστη μου στο ανθρώπινο ειδος, φταίει που διατηρω ακομα ελπίδες, τι να πω.
Εγώ θυμάμαι και μια περίπτωση που κάποιος οδηγός δεν μετέφερε τραυματία στο νοσοκομείο για να μη λερωθεί η ταπετσαρία του αυτοκινήτου απ'τα αίματα. Δεν μου κάνουν πλέον καμμία εντύπωση αυτά, απλά τα επισημαίνω κατά καιρούς για όσους νομίζουν ότι οι Έλληνες μπορεί να είναι έτσι, μπορεί να είναι αλλιώς κτλ, αλλά "τουλάχιστον είναι άνθρωποι και φιλότιμοι, και βοηθάνε όποιον έχει ανάγκη". Παπάρια βοηθάνε. Οι περισσότεροι είναι του στυλ "δεν θα σε κατούραγα ούτε αν είχες αρπάξει φωτιά".

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιουν 2023, 19:54

vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:38
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:33
vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:27

Γιατι ειναι αντιφατικό?
Απλά επεσήμανα οτι ο εν λόγω ταρίφας που κράζει τους αλλους ταρίφες, ειναι προχωκάγκουρας :102:
Αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι εχει άδικο. Μπορεί να ειναι οντως ετσι οπως τα λέει, απλα εμενα μου ακουγεται τραβηγμένο. Δεν εχει χαθεί τόσο πολύ η πιστη μου στο ανθρώπινο ειδος, φταίει που διατηρω ακομα ελπίδες, τι να πω.
Μα κι εσύ προχωκάγκουρας είσαι ρε βαντόνο.

Απλώς αρχικώς σου βγήκε το αυθόρμητο και μετά πρόσθεσες τα υπόλοιπα για την περίπτωση που ο τύπος δεν είναι ζαίος. Είναι πλέον ξεκάθαρο το λειτουργικό σας.
:smt017
Δεν κατάλαβα. Πάλι ζαίους ονειρεύεσαι?
Το πιθανότερο πάντως, ο συγκεκριμένος τύπος, πολιτικά να ανήκει στο Μητσοτάκη γαμιέσαι μοτίβο. :102:
Όχι χαρά μου, δεν βλέπω εφιάλτες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42985
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 08 Ιουν 2023, 19:58

Εγώ τον πιστεύω. Άνετα, οι πιο πολλοί δεν θα την έπαιρναν λόγω του σκύλου, και στα παπάρια τους ότι είναι τυφλή.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Ιουν 2023, 20:05

Dwarven Blacksmith έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:58
Εγώ τον πιστεύω. Άνετα, οι πιο πολλοί δεν θα την έπαιρναν λόγω του σκύλου
Ακριβώς! Πολύ πιθανότερο αυτό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιουν 2023, 20:06

micmic έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:42
vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:27
Αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι εχει άδικο. Μπορεί να ειναι οντως ετσι οπως τα λέει, απλα εμενα μου ακουγεται τραβηγμένο. Δεν εχει χαθεί τόσο πολύ η πιστη μου στο ανθρώπινο ειδος, φταίει που διατηρω ακομα ελπίδες, τι να πω.
Εγώ θυμάμαι και μια περίπτωση που κάποιος οδηγός δεν μετέφερε τραυματία στο νοσοκομείο για να μη λερωθεί η ταπετσαρία του αυτοκινήτου απ'τα αίματα. Δεν μου κάνουν πλέον καμμία εντύπωση αυτά, απλά τα επισημαίνω κατά καιρούς για όσους νομίζουν ότι οι Έλληνες μπορεί να είναι έτσι, μπορεί να είναι αλλιώς κτλ, αλλά "τουλάχιστον είναι άνθρωποι και φιλότιμοι, και βοηθάνε όποιον έχει ανάγκη". Παπάρια βοηθάνε. Οι περισσότεροι είναι του στυλ "δεν θα σε κατούραγα ούτε αν είχες αρπάξει φωτιά".
Δεν είναι όλοι οι Έλληνες το ίδιο πράγμα.
Ισχύει τόσο για τους ταξιτζήδες όσο και όλους τους επαγγελματικούς χώρους.
Και αναφέρομαι σε περιπτώσεις που αφορούν ΚΑΙ αμεα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Αυτοί είμαστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 08 Ιουν 2023, 20:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:06
Δεν είναι όλοι οι Έλληνες το ίδιο πράγμα.
Ισχύει τόσο για τους ταξιτζήδες όσο και όλους τους επαγγελματικούς χώρους.
Και αναφέρομαι σε περιπτώσεις που αφορούν ΚΑΙ αμεα.
Φυσικά και δεν είναι όλοι το ίδιο, γι'αυτό παρέθεσα και τα χάλια μας στο World Giving Index που δίνει μια εικόνα της γενικής κατάστασης.

Θυμήθηκα τώρα και μια φορά που άκουγα έναν ραδιομαραθώνιο που γινόταν ταυτόχρονα σε πολλές χώρες του κόσμου - δεν θυμάμαι για ποιό λόγο. Προς το τέλος της εκπομπής, η παρουσιάστρια έβγαζε στο τηλέφωνο διάφορους ακροατές. Μεταξύ αυτών πήρε και ένας από την Ολλανδία (με πληθυσμό τότε 1.5 φορά αυτόν της Ελλάδας). Τον ρώτησε λοιπόν πώς πήγε στην Ολλανδία ο αντίστοιχος ραδιομαραθώνιος και αν συγκεντρώθηκαν τόσα πολλά χρήματα όσα συγκέντρωσαν οι Έλληνες, που έδειξαν έμπρακτα την συμπαράστασή τους κτλ και μάζεψαν 1 εκατομμύριο. Και λέει λοιπόν κι ο Έλληνας της Ολλανδίας "ναι, κι εδώ πήγε πολύ καλά, συγκεντρώθηκαν γύρω στα 50 εκατομμύρια". Κόκκαλο η παρουσιάστρια, η οποία ψέλλισε κάτι για τους καλύτερους μισθούς των Ολλανδών και μετά συνέχισε τους επαίνους προς τους γενναιόδωρους Έλληνες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών