Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3058
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 17 Ιουν 2023, 20:25

Μάγκες ό,τι γραφτεί παρακάτω είναι απλά ένα ρεζουμέ από απολύτως ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ σκέψεις, βιώματα, εμπειρίες και αποτελέσματα...για το αρχείο. Δεν διεκδικεί ούτε δάφνες υψηλής διανόησης ή επιστημονικής κατάρτισης, ούτε παρουσιάζεται σαν οποιασδήποτε μορφής αυθεντία. Είναι απλά τα προσωπικά μου 0,02$ για όποιον ενδιαφέρεται, τώρα που φτάνω στο ορόσημο του να έχεις περάσει πλέον μεγαλύτερο κομμάτι της ζωής σου με το άλλο σου μισό απ ότι μονάχος, με σταθερά αυξανόμενες στιγμές ευτυχίας και ολοκλήρωσης!

Η μεγαλύτερη και σημαντικότερη συμβουλή που έχω να δώσω έχει σαν πρώτο σκέλος το να γνωρίσεις όσο καλύτερα γίνεται το τί ακριβώς ψάχνεις! Και σαν δεύτερο, το να μην το διαπραγματευτείς μέχρι να το βρεις!! Συχνά...πάνω που αποφασίζεις μέσα σου ότι αν δεν το βρεις είναι καλύτερα να μείνεις μόνος παρά να το παζαρέψεις, έρχεται. Τότε όμως, όταν έρθει, καλό είναι να έχεις ήδη προετοιμαστεί κατάλληλα ώστε να το αναγνωρίσεις. Γιατί δεν πέφτει εύκολα ο κεραυνός δύο φορές στο ίδιο σημείο. Και συνήθως δεν σε βαράει στη μούρη φόρα παρτίδα. Τα γνήσια διαμάντια όταν πρωτοειδωθούν, είναι θαμμένα μέσα στο κάρβουνο. Όποιος δεν έχει μάθει να διακρίνει αποτελεσματικά και σε βάθος, είτε θα μείνει με τον μουτζούρη, είτε θα πλειοδοτήσει για το φω! Και δεν ξέρω τί απ τα δύο είναι χειρότερο παρακάτω στο δρόμο.

Σημαντικότατη παράμετρος που πάει αγκαζέ με το παραπάνω, η παράμετρος χρόνος!!! Όσο νωρίτερα γνωρίζεις τουλάχιστον τα θεμελιώδη του τί ψάχνεις, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες αν το βρεις να το γνωρίσεις, κι αν το κερδίσεις... να πετύχει. Και για να μην μένουμε σε γενικολογίες...αν στα 21-22-23 δεν έχεις ξεκαθαρίσει σχεδόν απόλυτα μέσα σου ποια είναι τα απαραίτητα*, τα αδιαπραγματευτα* προαπαιτούμενα* που ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ πρέπει να έχει ο άνθρωπος που αναζητάς για να ποντάρεις μια ζωή, οι πιθανότητές σου να βρεις την ολοκλήρωση μειώνονται αισθητά. Αν ακόμα δεν ξέρεις τι ψάχνεις ή επαναλαμβάνεις τις ίδιες μαλακίες στις επιλογές σου κοντά στα 30, ακούς το κελάηδημα του κότσιφα που πετάει μακρυά.
Όσο μεγαλώνει κανείς, τόσο πιο δύσπλαστος γίνεται. Αν φέρεις κοντά δυο κομμάτια πηλό που είναι φρέσκα και εύπλαστα, υπάρχουν πολλές πιθανότητες να φτιάξουν ένα νέο διπλάσιο σε μέγεθος αριστούργημα. Όσο ξεραίνονται και γίνονται συμπαγή...τυχερός θα είσαι να πετύχεις τελικά μια καλή σύνθεση δύο χωριστών.


*απαραίτητα, αδιαπραγματευτα προαπαιτούμενα =

Κάθε άνδρας (θεωρητικά κάθε άνθρωπος αλλά το νήμα γράφεται από άνδρα σε άνδρες) έχει διάφορα προσωπικά σκαλώματα, κολλήματα, φρίκες, ιδιαίτερες επιθυμίες και ειδικά όσον αφορά τις γυναίκες με τις οποίες θα ήθελε να μπει σε διαδικασία να κάνει οικογένεια. Κάποια από αυτά ξεπερνιούνται και είναι διαπραγματεύσιμα. Κάποια όμως δεν είναι. Όσο νωρίτερα ξεκαθαρίσει τα 4?5?6? θεμελιώδη που ότι και να κάνει δεν μπορεί να συμβιβαστεί, παραβλέψει, αποδεχθεί τελικά ποτέ ...έχει γίνει το πρώτο σοβαρό βήμα.

ΥΓ. Απίστευτα δύσκολο πράγμα να βρεις την ευτυχία μέσω της ολοκλήρωσης του εαυτού σου από την ισότιμη ενσωμάτωση ενός άλλου εαυτού. Μαρτυρώ όμως το ότι αν επιτευχθεί...είναι μεγαλειώδες και απαράμιλλο. Και το εύχομαι σε όλους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος student την 18 Ιουν 2023, 00:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 17 Ιουν 2023, 20:36

εγώ θα μείνω μόνος κι έρμος. έχω χάσει κάθε ελπίδα μου. αφού ο μούργος δεν μ αγαπάει πια.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιουν 2023, 20:38

Πεταμένα φταλέ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Ιουν 2023, 20:40

kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:36
εγώ θα μείνω μόνος κι έρμος. έχω χάσει κάθε ελπίδα μου. αφού ο μούργος δεν μ αγαπάει πια.
Φτιάξε τα με τον
Μαδουραίος
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 17 Ιουν 2023, 20:44

southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:40
kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:36
εγώ θα μείνω μόνος κι έρμος. έχω χάσει κάθε ελπίδα μου. αφού ο μούργος δεν μ αγαπάει πια.
Φτιάξε τα με τον
Μαδουραίος
δεν μ αρέσει.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Ιουν 2023, 20:46

kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:44
southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:40
kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:36
εγώ θα μείνω μόνος κι έρμος. έχω χάσει κάθε ελπίδα μου. αφού ο μούργος δεν μ αγαπάει πια.
Φτιάξε τα με τον
Μαδουραίος
δεν μ αρέσει.
Αστείο είπα. Έχεις σχέση με τι αιγιο;
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3058
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 17 Ιουν 2023, 20:47

sys3x έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:38
Πεταμένα φταλέ.
Πεταμένα φταλέ ως προς...?
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3058
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 17 Ιουν 2023, 20:47

southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:46
kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:44
southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:40

Φτιάξε τα με τον
Μαδουραίος
δεν μ αρέσει.
Αστείο είπα. Έχεις σχέση με τι αιγιο;
Για να τα φτιάξει με τον καραγκούνια?
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 17 Ιουν 2023, 20:49

southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:46
kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:44
southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:40

Φτιάξε τα με τον
Μαδουραίος
δεν μ αρέσει.
Αστείο είπα. Έχεις σχέση με τι αιγιο;
ναι, από Αίγιο είμαι. σουβλάκια, καφέ φρέντο, Αμβρόσιος, παπάκια με ζέμπρινγκ κλπ. :102:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42985
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Ιουν 2023, 20:51

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3058
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 17 Ιουν 2023, 20:55

Γιατί πιστεύετε ότι χρειάζονται λεφτά σαν προτεραιότητα για να βρεις τη σωστή γυναίκα?
Εγώ άφραγκος τη βρήκα και άφραγκη ήταν κι αυτή. Είναι δομικό το ζήτημα, μέσα στις 5,6 προτεραιότητες έχετε βάλει να γουστάρει τα γκαφρά? ή δεν έχει μείνει καμία σήμερα που να μην ξεκινάει με τα γκαφρά?
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Ιουν 2023, 20:56

kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:49
southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:46
kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:44


δεν μ αρέσει.
Αστείο είπα. Έχεις σχέση με τι αιγιο;
ναι, από Αίγιο είμαι. σουβλάκια, καφέ φρέντο, Αμβρόσιος, παπάκια με ζέμπρινγκ κλπ. :102:
Τα σουβλάκια του ραγού στη πλατεία :D, ο πλάτανος του Παυσανία, ο λόγος και τα σελιανιτικα. Η μάνα μου είναι από ένα χωριό κοντά στη ροδοδαφνη βλ ακολη.
Κάθε καλοκαίρι κατεβαίνουμε.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 17 Ιουν 2023, 20:58

μεσα στον καπιταλισμο,αποκλειεται :102:

απλα μαχες οπισθοφυλακες μεχρι τελικης συντομης καταστροφης του :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιουν 2023, 20:59

student έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:47
sys3x έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:38
Πεταμένα φταλέ.
Πεταμένα φταλέ ως προς...?
Τις γυναίκες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3058
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 17 Ιουν 2023, 21:00

kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:36
εγώ θα μείνω μόνος κι έρμος. έχω χάσει κάθε ελπίδα μου. αφού ο μούργος δεν μ αγαπάει πια.
Έκανες μαλακία ή δεν ήταν τελικά στο χέρι σου?
Perception is reality...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών