Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11921
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 17 Ιουν 2023, 22:08

Αγις έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:05
θα επρεπε να ηταν για το αλλο ολοκληρο
+1
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 17 Ιουν 2023, 22:10

Feindflug έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:05
Και ποια είναι η αφορμή για όλα αυτές τις συμβουλές, τύπε;
να βρισκεις ευκαιρια να κανεις σουζες με το ΧΤ δικε μου στα μουτρα των ζηταδων της μπριτζολοφυλακης
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 17 Ιουν 2023, 22:13

Αγις έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:10
Feindflug έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:05
Και ποια είναι η αφορμή για όλα αυτές τις συμβουλές, τύπε;
να βρισκεις ευκαιρια να κανεις σουζες με το ΧΤ δικε μου στα μουτρα των ζηταδων της μπριτζολοφυλακης
Η ερώτηση πήγαινε στον νηματοθέτη, τύπε, αλλά μου αρέσει ο σουρεαλιστικός τρόπος σκέψης σου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Ιουν 2023, 22:22

kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 21:05
southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:56
kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:49


ναι, από Αίγιο είμαι. σουβλάκια, καφέ φρέντο, Αμβρόσιος, παπάκια με ζέμπρινγκ κλπ. :102:
Τα σουβλάκια του ραγού στη πλατεία :D, ο πλάτανος του Παυσανία, ο λόγος και τα σελιανιτικα. Η μάνα μου είναι από ένα χωριό κοντά στη ροδοδαφνη βλ ακολη.
Κάθε καλοκαίρι κατεβαίνουμε.
την ξέρω την άκολη. πήγαινα σαν νεανίας αρκετά συχνα τα καλοκαίρια.
το καλοκαίρι, καλά είναι στο Αίγιο.
Εγώ βγαίνω κυρίως στο beau Rivage και το ανώνυμο.
Το χειμώνα πήγαινα στο Piccadilly.
Είναι ωραίο το αιγιο αλλά δεν έχει ποιοτικές δουλειές.
Όπως όλη η επαρχία. Αν πήγαινες τελ και είσαι άνω των 35 η ξαδέρφη της μάνας μου θα σου έκανε μαθηματικά :D
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 17 Ιουν 2023, 22:25

Ακόμα κι αν βάλουμε μερικά απλά προαπαιτούμενα όπως π.χ. το να μην έχει τατουάζ, να μην έχει τρυπημένη μάπα, να μην έχει κάνει τα χείλη της σαν να τα έχει φουσκώσει με τρόμπα, να μην είναι σαν αθλήτρια του σούμο και να μην κυκλοφορεί βιντεάκι στο οποίο φαίνεται να την κατουράνε μέσα σε μπανιέρα, έχετε συνειδητοποιήσει πόσο απελπιστικά μικρό είναι το ποσοστό που απομένει;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 17 Ιουν 2023, 22:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 17 Ιουν 2023, 22:27

Αν και έχω την εντύπωση ότι το παρόν νήμα είναι λίγο άσχετο με το πχώρουμ, μιας και το να βρεις σερνικό κάτω των 25 εδώ μέσα που ψάχνει για έτερον ήμισυ δείχνει να έχει τις ίδιες πιθανότητες με το να βρεις εδώ μέσα παρθένα, δεν χάνω τίποτα να προσθέσω μερικά πραγματάκια ακόμα...για το αρχείο

Να είστε βέβαιοι αντράκια μου πριν επενδύσετε καρδιά και ψυχή σε κάποιο θηλυκό που θα επιλέξετε, ότι σας αγαπάει σφόδρα... καψούρα τρελή...και έχετε κατακτήσει, εκών άκων, εκτός από την καρδιά της και τον θαυμασμό της και την απόλυτη εμπιστοσύνη της. Αυτό το τελευταίο είναι γραμμένο στον αρχικό κώδικα του θηλυκού, είναι κομμάτι του ασυνείδητου, και είναι απαραίτητο συστατικό για να μπορέσει το έργο να σας πάει στα ουράνια.

Υπάρχουν λοιπόν δύο βασικές παράμετροι που θα συσχετίσω με ένα απλοικό παράδειγμα.
Η πρώτη παράμετρος που είδαμε πριν, είναι σαν να αποκτήσεις όλες τις αναγκαίες ικανότητες για να επιλέξεις (όποτε έχεις τη δυνατότητα) το σωστό μονοθέσιο. Σασί/μοτέρ. Όσο πιο φρέσκο το πετύχεις, τόσο πιο μεγάλες οι πιθανότητες να είναι ασετάριστο αλλά με τεράστιες προοπτικές και να έχεις τη δυνατότητα με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να το κάνεις να απογειωθεί στα χέρια σου.
Για να μπορέσεις όμως να το πετύχεις αυτό πρέπει το μονοθέσιο να είναι διατεθειμένο όχι μόνο να αποδεχθεί τις ρυθμίσεις που θα προτείνει ο αρχιμηχανικός αλλά και τις κινήσεις του τιμονιού και των πεντάλ κατά τη διάρκεια του αγώνα. Αν το μονοθέσιο δεν εμπιστεύεται και σέβεται απόλυτα τον οδηγό, το ξου είναι μονόδρομος.
Εδώ όμως προκύπτει ένα σοβαρό πρόβλημα. Αν το μονοθέσιο εμπιστευτεί λόγω αγάπης και θαυμασμού τον πιλότο-μηχανικό, και αυτός τα κάνει πουτάνα, το έργο τελείωσε. Αν προκύψει αμφιβολία και αμφισβήτηση το αποτέλεσμα θα πάει κατά διαόλου. Κανένα μονοθέσιο δεν πρόκειται να αποδώσει αν χαθεί η εμπιστοσύνη και η σιγουριά. Από εκεί και πέρα ξεκινάει απλά η σπειροειδής διαδικασία της αποτυχίας και το αποτέλεσμα είναι προδικασμένο.

Γι αυτό και είπα εξ αρχής ότι πρέπει να ξέρει κανείς απολύτως ξεκάθαρα το τί ζητάει όσο νωρίτερα γίνεται. Τα πειράματα επιτρέπονται και επιβάλλονται όσο παίζεις στα τσικό και στις χαμηλότερες κατηγορίες. Όταν (αν) φτάσει τελικά το champions league εργαλείο που έχεις ονειρευτεί στα χέρια σου, αυτό για το οποίο έχεις κάνει όλη την προετοιμασία, καλό θα ήταν να μην τα σκατώσεις. Μιας και είναι χλωμό να σε ξαναπάρει η ρεάλ για προπονητή αν αποδειχθείς μαλάκας.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Ιουν 2023, 22:28

southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:56
kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:49
southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:46

Αστείο είπα. Έχεις σχέση με τι αιγιο;
ναι, από Αίγιο είμαι. σουβλάκια, καφέ φρέντο, Αμβρόσιος, παπάκια με ζέμπρινγκ κλπ. :102:
Τα σουβλάκια του ραγού στη πλατεία :D, ο πλάτανος του Παυσανία, ο λόγος και τα σελιανιτικα. Η μάνα μου είναι από ένα χωριό κοντά στη ροδοδαφνη βλ ακολη.
Κάθε καλοκαίρι κατεβαίνουμε.
Για πείτε μας την πραγματική ονομασία της Ροδοδάφνης... :003:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 17 Ιουν 2023, 22:30

student έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:27
Αν και έχω την εντύπωση ότι το παρόν νήμα είναι λίγο άσχετο με το πχώρουμ, μιας και το να βρεις σερνικό κάτω των 25 εδώ μέσα που ψάχνει για έτερον ήμισυ δείχνει να έχει τις ίδιες πιθανότητες με το να βρεις εδώ μέσα παρθένα, δεν χάνω τίποτα να προσθέσω μερικά πραγματάκια ακόμα...για το αρχείο

Να είστε βέβαιοι αντράκια μου πριν επενδύσετε καρδιά και ψυχή σε κάποιο θηλυκό που θα επιλέξετε, ότι σας αγαπάει σφόδρα... καψούρα τρελή...και έχετε κατακτήσει, εκών άκων, εκτός από την καρδιά της και τον θαυμασμό της και την απόλυτη εμπιστοσύνη της. Αυτό το τελευταίο είναι γραμμένο στον αρχικό κώδικα του θηλυκού, είναι κομμάτι του ασυνείδητου, και είναι απαραίτητο συστατικό για να μπορέσει το έργο να σας πάει στα ουράνια.

Υπάρχουν λοιπόν δύο βασικές παράμετροι που θα συσχετίσω με ένα απλοικό παράδειγμα.
Η πρώτη παράμετρος που είδαμε πριν, είναι σαν να αποκτήσεις όλες τις αναγκαίες ικανότητες για να επιλέξεις (όποτε έχεις τη δυνατότητα) το σωστό μονοθέσιο. Σασί/μοτέρ. Όσο πιο φρέσκο το πετύχεις, τόσο πιο μεγάλες οι πιθανότητες να είναι ασετάριστο αλλά με τεράστιες προοπτικές και να έχεις τη δυνατότητα με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να το κάνεις να απογειωθεί στα χέρια σου.
Για να μπορέσεις όμως να το πετύχεις αυτό πρέπει το μονοθέσιο να είναι διατεθειμένο όχι μόνο να αποδεχθεί τις ρυθμίσεις που θα προτείνει ο αρχιμηχανικός αλλά και τις κινήσεις του τιμονιού και των πεντάλ κατά τη διάρκεια του αγώνα. Αν το μονοθέσιο δεν εμπιστεύεται και σέβεται απόλυτα τον οδηγό, το ξου είναι μονόδρομος.
Εδώ όμως προκύπτει ένα σοβαρό πρόβλημα. Αν το μονοθέσιο εμπιστευτεί λόγω αγάπης και θαυμασμού τον πιλότο-μηχανικό, και αυτός τα κάνει πουτάνα, το έργο τελείωσε. Αν προκύψει αμφιβολία και αμφισβήτηση το αποτέλεσμα θα πάει κατά διαόλου. Κανένα μονοθέσιο δεν πρόκειται να αποδώσει αν χαθεί η εμπιστοσύνη και η σιγουριά. Από εκεί και πέρα ξεκινάει απλά η σπειροειδής διαδικασία της αποτυχίας και το αποτέλεσμα είναι προδικασμένο.

Γι αυτό και είπα εξ αρχής ότι πρέπει να ξέρει κανείς απολύτως ξεκάθαρα το τί ζητάει όσο νωρίτερα γίνεται. Τα πειράματα επιτρέπονται και επιβάλλονται όσο παίζεις στα τσικό και στις χαμηλότερες κατηγορίες. Όταν (αν) φτάσει τελικά το champions league εργαλείο που έχεις ονειρευτεί στα χέρια σου, αυτό για το οποίο έχεις κάνει όλη την προετοιμασία, καλό θα ήταν να μην τα σκατώσεις. Μιας και είναι χλωμό να σε ξαναπάρει η ρεάλ για προπονητή αν αποδειχθείς μαλάκας.
Ενημερωτικα - εχουμε παρθενα (30 χρονη +) στο πχορουμ την Κασπν
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 17 Ιουν 2023, 22:39

Feindflug έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:13
Αγις έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:10
Feindflug έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:05
Και ποια είναι η αφορμή για όλα αυτές τις συμβουλές, τύπε;
να βρισκεις ευκαιρια να κανεις σουζες με το ΧΤ δικε μου στα μουτρα των ζηταδων της μπριτζολοφυλακης
Η ερώτηση πήγαινε στον νηματοθέτη, τύπε, αλλά μου αρέσει ο σουρεαλιστικός τρόπος σκέψης σου.
γραψε λαθος δικε μου - οταν κανεις κοπανα ελα να κερασουμε μπυρες
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10176
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 17 Ιουν 2023, 22:39

student έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:27
Αν και έχω την εντύπωση ότι το παρόν νήμα είναι λίγο άσχετο με το πχώρουμ, μιας και το να βρεις σερνικό κάτω των 25 εδώ μέσα που ψάχνει για έτερον ήμισυ δείχνει να έχει τις ίδιες πιθανότητες με το να βρεις εδώ μέσα παρθένα, δεν χάνω τίποτα να προσθέσω μερικά πραγματάκια ακόμα...για το αρχείο

Να είστε βέβαιοι αντράκια μου πριν επενδύσετε καρδιά και ψυχή σε κάποιο θηλυκό που θα επιλέξετε, ότι σας αγαπάει σφόδρα... καψούρα τρελή...και έχετε κατακτήσει, εκών άκων, εκτός από την καρδιά της και τον θαυμασμό της και την απόλυτη εμπιστοσύνη της. Αυτό το τελευταίο είναι γραμμένο στον αρχικό κώδικα του θηλυκού, είναι κομμάτι του ασυνείδητου, και είναι απαραίτητο συστατικό για να μπορέσει το έργο να σας πάει στα ουράνια.

Υπάρχουν λοιπόν δύο βασικές παράμετροι που θα συσχετίσω με ένα απλοικό παράδειγμα.
Η πρώτη παράμετρος που είδαμε πριν, είναι σαν να αποκτήσεις όλες τις αναγκαίες ικανότητες για να επιλέξεις (όποτε έχεις τη δυνατότητα) το σωστό μονοθέσιο. Σασί/μοτέρ. Όσο πιο φρέσκο το πετύχεις, τόσο πιο μεγάλες οι πιθανότητες να είναι ασετάριστο αλλά με τεράστιες προοπτικές και να έχεις τη δυνατότητα με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να το κάνεις να απογειωθεί στα χέρια σου.
Για να μπορέσεις όμως να το πετύχεις αυτό πρέπει το μονοθέσιο να είναι διατεθειμένο όχι μόνο να αποδεχθεί τις ρυθμίσεις που θα προτείνει ο αρχιμηχανικός αλλά και τις κινήσεις του τιμονιού και των πεντάλ κατά τη διάρκεια του αγώνα. Αν το μονοθέσιο δεν εμπιστεύεται και σέβεται απόλυτα τον οδηγό, το ξου είναι μονόδρομος.
Εδώ όμως προκύπτει ένα σοβαρό πρόβλημα. Αν το μονοθέσιο εμπιστευτεί λόγω αγάπης και θαυμασμού τον πιλότο-μηχανικό, και αυτός τα κάνει πουτάνα, το έργο τελείωσε. Αν προκύψει αμφιβολία και αμφισβήτηση το αποτέλεσμα θα πάει κατά διαόλου. Κανένα μονοθέσιο δεν πρόκειται να αποδώσει αν χαθεί η εμπιστοσύνη και η σιγουριά. Από εκεί και πέρα ξεκινάει απλά η σπειροειδής διαδικασία της αποτυχίας και το αποτέλεσμα είναι προδικασμένο.

Γι αυτό και είπα εξ αρχής ότι πρέπει να ξέρει κανείς απολύτως ξεκάθαρα το τί ζητάει όσο νωρίτερα γίνεται. Τα πειράματα επιτρέπονται και επιβάλλονται όσο παίζεις στα τσικό και στις χαμηλότερες κατηγορίες. Όταν (αν) φτάσει τελικά το champions league εργαλείο που έχεις ονειρευτεί στα χέρια σου, αυτό για το οποίο έχεις κάνει όλη την προετοιμασία, καλό θα ήταν να μην τα σκατώσεις. Μιας και είναι χλωμό να σε ξαναπάρει η ρεάλ για προπονητή αν αποδειχθείς μαλάκας.
Ή μικρό τον έχεις ή είσαι ιδιοφυΐα

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 17 Ιουν 2023, 22:48

Feindflug έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:05
Και ποια είναι η αφορμή για όλα αυτές τις συμβουλές, τύπε;
Ωραία ερώτηση. Στο ξαναείπα ότι έχεις κάποιο ένστικτο που πάει στο ζουμί.

Σήμερα το μεσημέρι ήμασταν αραχτοί στην αυλή και φτιάξαμε ένα κοκτειλάκι τα δυο μας γιατί είχε πολύ αέρα και δεν έλεγε να πάμε θάλασσα.

Κάποια στιγμή πως το έφερε η συζήτηση, μου λέει "όταν ήμουν στο σχολείο, πάντα καθόμουν πίσω στη μεριά στο παράθυρο, και συνήθως ήμουν χαμένη στις σκέψεις μου κοιτώντας έξω, τον ουρανό, στον δικό μου κόσμο"
"Εγώ" απαντάω, "ήμουν τον αντίθετο. Πάντα έψαχνα τη θέση πίσω αλλά από τη μεριά του τοίχου, Να μπορώ να ελέγχω όλη την τάξη με την πλάτη φυλαγμένη και να ξέρω ανά πάσα στιγμή τί γίνεται εκεί μέσα."
"Χα", μου λέει, "σαν να είμαι εγώ στον δικό μου μικρόκοσμο και να ελέγχεις εσύ τον μακρόκοσμο του περιβάλλοντος".
"Ίσως", της λέω, "αλλά από μια άλλη σκοπιά, σαν να ζώ εγώ μέσα στον μικρόκοσμο της τάξης κι εσύ στον μακρόκοσμο του έξω, του ουρανού".

"Τελικά όμως", μου λέει, "όλα αυτά τα χρόνια που είμαστε μαζί, εναλλασσόμαστε συνεχώς μεταξύ του μικρόκοσμου και του μακρόκοσμου του καθενός, ...τη μια εσύ ελέγχεις τον μακρόκοσμο γύρω μου να μην χαθώ, και την άλλη εγώ σε παίρνω παρέα μου σε έναν άλλον μακρόκοσμο πολύ μεγαλύτερο από τον γύρω σου και τούμπαλιν, και μέσα σ όλο αυτό ζούμε απερίγραπτες στιγμές ευτυχίας και ολοκλήρωσης... ακόμα, όλο και πιο βαθιές μετά από τόσα χρόνια"

Αισθάνθηκα τόσο μεγαλείο εκείνη τη στιγμή...(άλλη μια στιγμή συνειδητοποίησης του πόσο μακρυά μπορεί να σε πάει ο κατάλληλος άνθρωπος για εσένα, αυτός που θα σε ολοκληρώσει και θα σε απογειώνει ασταμάτητα σε βάθος χρόνου)...που θέλησα να μοιραστώ κομμάτι της διαδικασίας που μας έφερε μέχρι εδώ και με κάποιον άλλον...
...ίσως σκέφτηκα να μπορούσα να βοηθήσω έστω και λίγο και κάποιον άλλον να το βιώσει...και αποφάσισα να το γράψω.

Και ας γίνω εν γνώσει μου περίγελος και αντικείμενο χλευασμού για κάποιους...οι οποίοι όμως μάλλον δεν το έχουν πλησιάσει όλο αυτό ούτε σαν περαστικοί απ έξω...so be it.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 17 Ιουν 2023, 23:01

Γάταρος έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:25
Ακόμα κι αν βάλουμε μερικά απλά προαπαιτούμενα όπως π.χ. το να μην έχει τατουάζ, να μην έχει τρυπημένη μάπα, να μην έχει κάνει τα χείλη της σαν να τα έχει φουσκώσει με τρόμπα, να μην είναι σαν αθλήτρια του σούμο και να μην κυκλοφορεί βιντεάκι στο οποίο φαίνεται να την κατουράνε μέσα σε μπανιέρα, έχετε συνειδητοποιήσει πόσο απελπιστικά μικρό είναι το ποσοστό που απομένει;
Δυστυχώς. Και που να βάλουμε και τα ουσιαστικά πέραν της εμφάνισης. Να μην ζει για τη λεζάντα και τα μκδ, να μην είναι έτοιμη να ρουφήξει όσες ψωλές τις φέρουν για το χρήμα τη δόξα και τις κάμερες, να τιμάει και να σέβεται τους γονείς της, να είναι διατεθειμένη να γαμήσει τη ζαχαρένια της για τα παιδιά της, να σε κρατάει σαν κόρη οφθαλμού και σου φυλάει την πλάτη, να μη ντρέπεται να αποδεχθεί ότι έκανε μαλακία και να ζητάει συγνώμη, να αποδέχεται τη συγνώμη σου όταν έχεις κάνει μαλακία και να μην το χρησιμοποιεί σαν εργαλείο για να σε αποδομήσει...

Στην τελική, να τη βρίσκει μαζί σου χωρίς να χρειάζεται την επιβεβαίωση απο κανέναν άλλον όσοι και αν την περιτριγυρίζουν, να σε αγαπάει ειλικρινά, να σε εμπιστεύεται, να σε σέβεται, να βάζει το καλό της οικογένειας πάνω από τη δική της καλοπέραση.

Άστα γάταρε. Αν τα πράγματα ήταν ήταν τόσο δύσκολα πριν 25 χρόνια που την γνώρισα εγώ και έλεγα ότι το παιχνίδι είναι χαμένο, πόσο μάλλον σήμερα. Τελικά όμως το ρεζουμέ έχει δύο σκέλη. Το αν την βρεις, δεν εξαρτάται απόλυτα από εσένα. Μπορεί και να μην την βρεις ποτέ. Αν την βρεις όμως και είσαι εσύ ο μαλάκας, και την χάσεις είτε γιατί δεν ήξερες πως να την αναγνωρίσεις είτε γιατί δεν μπόρεσες να στρίψεις στις στροφές και πετούσες χαρταετό, έχασες πολλά. Και ξανά μαρτυρώ ότι αν τη βρεις και η ομάδα γίνει αποτελεσματική, δεν υπάρχει τίποτα που να πλησιάζει αυτό που θα ζήσεις. Στόχευε ψηλά και μην διαπραγματεύεσαι...αξίζει...
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4460
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 17 Ιουν 2023, 23:14

southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 22:22
kongrosian έγραψε:
17 Ιουν 2023, 21:05
southern έγραψε:
17 Ιουν 2023, 20:56

Τα σουβλάκια του ραγού στη πλατεία :D, ο πλάτανος του Παυσανία, ο λόγος και τα σελιανιτικα. Η μάνα μου είναι από ένα χωριό κοντά στη ροδοδαφνη βλ ακολη.
Κάθε καλοκαίρι κατεβαίνουμε.
την ξέρω την άκολη. πήγαινα σαν νεανίας αρκετά συχνα τα καλοκαίρια.
το καλοκαίρι, καλά είναι στο Αίγιο.
Εγώ βγαίνω κυρίως στο beau Rivage και το ανώνυμο.
Το χειμώνα πήγαινα στο Piccadilly.
Είναι ωραίο το αιγιο αλλά δεν έχει ποιοτικές δουλειές.
Όπως όλη η επαρχία. Αν πήγαινες τελ και είσαι άνω των 35 η ξαδέρφη της μάνας μου θα σου έκανε μαθηματικά :D
se aυτά τα μαγαζιά που λες έχω να πάω 20+ χρόνια.
εργασιακά είναι πάτος.
δεν πήγαινα τελ. :smt018

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 17 Ιουν 2023, 23:17

Εγω δεν τα σκέφτηκα κ πολυ τα πράγματα, απλά γούσταρα μια γκομενα κ της την επεσα, βγήκαμε ραντεβού, κάναμε σχέση, μετά ήρθε κ το παιδί, αυτά. It worked for me :102:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42965
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Οδηγίες προς νέους εργένηδες που θέλουν να βρουν το άλλο τους μισό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Ιουν 2023, 23:18

EKPLIKTIKOS έγραψε:
17 Ιουν 2023, 23:17
Εγω δεν τα σκέφτηκα κ πολυ τα πράγματα, απλά γούσταρα μια γκομενα κ της την επεσα, βγήκαμε ραντεβού, κάναμε σχέση, μετά ήρθε κ το παιδί, αυτά. It worked for me :102:
Δεν τσεκαρες αν το μονοθέσιο εμπιστεύεται τον αρχιμηχανικό;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών