ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιουν 2023, 11:34

axilmar έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:30
Σε στενες και μικρες παραλιες καλως κανουν και το απαγορευουν. Ειναι τερμα ενοχλητικο, διοτι δεν σου αφηνει χωρο ουτε να περασεις.

Οποιος θελει ρακετες να παει σε παραλια που επιτρεπεται, να ειναι μεγαλη και να υπαρχει απλα. Να μην ενοχλει...
Οι περισσότεροι ρακετάδες είναι και πουλμουρ τυπάκια, χωρίς το -κατά φαντασίαν- κοινό που τους θαυμάζει, δεν το ευχαριστιούνται το άθλημα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20990
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 26 Ιουν 2023, 11:35

:romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes:


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48660
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Ιουν 2023, 11:35

Η μοναδική φορά που ήταν ωραίες οι ρακέτες στη παραλία ήταν όταν έπαιζαν δυο ξωβυζούδες, και κουνιόντουσαν πέρα δώθε τα πεπόνια.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Ιουν 2023, 11:35

vantono έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:10
Για αυτό ψηφίσαμε Κούλη ρε μαλάκες, για να χτυπήσει τον προχωκαγκουρισμό? Ντροπή!
Όσοι είμεθα βιρτουόζοι της ρακέτας, και όχι τίποτα άμπαλοι που πετάνε το μπαλακι δεξιά κι αριστερα, τί σας φταίξαμε? Δεν φτάνει το τζάμπα οφθαλμόλουτρο που κάνετε.
Μπαρδόν;;; Έχω χάσει επεισόδια; Τελικά ίσχυε αυτό που μου είχε πει κάποιος (νομίζω ο Χελώνος) για σένα και τον Μπέρια;
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Ιουν 2023, 11:36

Kauldron έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:35
Η μοναδική φορά που ήταν ωραίες οι ρακέτες στη παραλία ήταν όταν έπαιζαν δυο ξωβυζούδες, και κουνιόντουσαν πέρα δώθε τα πεπόνια.
Εκεί, ναι. Να επιτρέπεται.


Διόρθωση. Να επιβάλλεται!
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25191
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 26 Ιουν 2023, 11:37

Isildur έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:35
vantono έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:10
Για αυτό ψηφίσαμε Κούλη ρε μαλάκες, για να χτυπήσει τον προχωκαγκουρισμό? Ντροπή!
Όσοι είμεθα βιρτουόζοι της ρακέτας, και όχι τίποτα άμπαλοι που πετάνε το μπαλακι δεξιά κι αριστερα, τί σας φταίξαμε? Δεν φτάνει το τζάμπα οφθαλμόλουτρο που κάνετε.
Μπαρδόν;;; Έχω χάσει επεισόδια; Τελικά ίσχυε αυτό που μου είχε πει κάποιος (νομίζω ο Χελώνος) για σένα και τον Μπέρια;
Εμείς οι τροτσκισταί ψηφίζουμε ΝΔ καιρό τώρα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Ιουν 2023, 11:37

Isildur έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:35
vantono έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:10
Για αυτό ψηφίσαμε Κούλη ρε μαλάκες, για να χτυπήσει τον προχωκαγκουρισμό? Ντροπή!
Όσοι είμεθα βιρτουόζοι της ρακέτας, και όχι τίποτα άμπαλοι που πετάνε το μπαλακι δεξιά κι αριστερα, τί σας φταίξαμε? Δεν φτάνει το τζάμπα οφθαλμόλουτρο που κάνετε.
Μπαρδόν;;; Έχω χάσει επεισόδια; Τελικά ίσχυε αυτό που μου είχε πει κάποιος (νομίζω ο Χελώνος) για σένα και τον Μπέρια;
Οχι. Ήμασταν μεθυσμένοι, μια φορά έγινε. Μία ισον καμία.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2009
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 26 Ιουν 2023, 11:37

vantono έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:28
EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:26
Διαφωνώ με την απαγόρευση. Αυτό που πρέπει να απαγορευτεί στην παραλία είναι το κάπνισμα :102:
:g030:
Ούτε στην παραλία ούτε πουθενά!
Αλλά μην περιμένεις να γινει κατι τέτοιο. Ουσιαστικά, εκεί που ειναι θεωρητικά απαγορευμένο κατι τέτοιο (εστίαση, νυχτερινα κέντρα κτλ) παπάρια εφαρμόζεται. Στην παραλία δεν θα εφαρμόζεται ακομα πιο παπάρια.
Ποιά παραλία, αυτή που μπαζώνουν για να κάνουν εξέδρα για watersports ή την άλλη που την γεμίζουν με ξαπλώστρες και τραπεζάκια μέχρι μέσα στη θάλασσα;

Κατά τα άλλα, μακάρι να εφαρμοστεί αυτό το μέτρο πανελλαδικά. Αν είσαι σε μια έρημη παραλία ή σε κάποιες που έχουν φτιάξει ειδικό χώρο με διχτάκι γύρω-γύρω, τότε οκ. Στις άλλες, αδυσώπητο κοπάνημα. Και το λέω αυτό ως κάποιος που του αρέσουν οι ρακέτες, αλλά ΜΟΝΟ όταν είμαι πολύ μακριά από άλλους.


Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Ιουν 2023, 11:39

EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:34
Isildur έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:33
EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:26
Διαφωνώ με την απαγόρευση. Αυτό που πρέπει να απαγορευτεί στην παραλία είναι το κάπνισμα :102:
Γιατουί;;;;;
Γιατί δε θέλω τα παιδιά μου να παίζουν στην άμμο με αποτσιγαρα :102:
Σε αυτούς τους καπνιστές, όχι μόνο απαγόρευση, αλλά και κρέμασμα στην κεντρική πλατεία (ή πνίξιμο στη θάλασσα, που είναι και πιο κοντά).

Υπάρχουν (υπάρχουμε) και ευσυνείδητοι όμως, με μίνιμουμ δύο σταχτοδοχεία παραλίας (καλού-κακού τα δύο) στην τσάντα και που φεύγοντας, μαζί με τα δικά τους σκουπίδια μπορεί να πάρουν και κάποια των προηγούμενων. Όπως πχ συσκευασίες, χαρτιά κλπ από τα παγωτά που φάγανε νωρίτερα τίποτα παιδιά (καπνιστών ή μη)...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 26 Ιουν 2023, 11:39

Ειδικά εκεί που τρέχει ο άλλος κυνηγώντας τη μπάλα και σε πηδά (με την κυριολεκτική έννοια) γεμίζοντάς σε άμμο, είναι και γαμ@ τις φάσεις.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιουν 2023, 11:39

Isildur έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:35
vantono έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:10
Για αυτό ψηφίσαμε Κούλη ρε μαλάκες, για να χτυπήσει τον προχωκαγκουρισμό? Ντροπή!
Όσοι είμεθα βιρτουόζοι της ρακέτας, και όχι τίποτα άμπαλοι που πετάνε το μπαλακι δεξιά κι αριστερα, τί σας φταίξαμε? Δεν φτάνει το τζάμπα οφθαλμόλουτρο που κάνετε.
Μπαρδόν;;; Έχω χάσει επεισόδια; Τελικά ίσχυε αυτό που μου είχε πει κάποιος (νομίζω ο Χελώνος) για σένα και τον Μπέρια;
Kαμμία σχέση, ο Μπέρια δεν είναι προχωκάγκουρας.

Θα τον στήριζα και ως αρχηγό της ΝΔ. :P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Ιουν 2023, 11:39

Kauldron έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:35
Η μοναδική φορά που ήταν ωραίες οι ρακέτες στη παραλία ήταν όταν έπαιζαν δυο ξωβυζούδες, και κουνιόντουσαν πέρα δώθε τα πεπόνια.
Α, κουφάλες, όταν παιζουν οι ξωβυζούδες με τα πεπόνια να επιτρέπεται ε?
Θα απευθυνθώ στο σύλλογο ρακετοφόρων να οργανώνουν γυναικείους αγώνες σε παραλίες ή εστω μικτούς (αντρας vs. γυναικα). Μην εχετε το μονοπώλιο στο οφθαλμόλουτρο, να εχουν και οι γυναικες.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 26 Ιουν 2023, 11:40

EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:34
Isildur έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:33
EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:26
Διαφωνώ με την απαγόρευση. Αυτό που πρέπει να απαγορευτεί στην παραλία είναι το κάπνισμα :102:
Γιατουί;;;;;
Γιατί δε θέλω τα παιδιά μου να παίζουν στην άμμο με αποτσιγαρα :102:
Παίρνει μπάλα όμως κι εμάς τους ατμίζοντες, που δεν αφήνουμε αποτσίγαρα. :)
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Τέλος οι ρακέτες σε κάποιες παραλίες – 1.000 ευρώ πρόστιμο για τους παραβάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Ιουν 2023, 11:40

vantono έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:37
Isildur έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:35
vantono έγραψε:
26 Ιουν 2023, 11:10
Για αυτό ψηφίσαμε Κούλη ρε μαλάκες, για να χτυπήσει τον προχωκαγκουρισμό? Ντροπή!
Όσοι είμεθα βιρτουόζοι της ρακέτας, και όχι τίποτα άμπαλοι που πετάνε το μπαλακι δεξιά κι αριστερα, τί σας φταίξαμε? Δεν φτάνει το τζάμπα οφθαλμόλουτρο που κάνετε.
Μπαρδόν;;; Έχω χάσει επεισόδια; Τελικά ίσχυε αυτό που μου είχε πει κάποιος (νομίζω ο Χελώνος) για σένα και τον Μπέρια;
Οχι. Ήμασταν μεθυσμένοι, μια φορά έγινε. Μία ισον καμία.
Σε νιώθω...

Κι εγώ έχω ρίξει μια φορά ΚΚΕ. Μία όμως μόνο, έτσι; Μη μου βγει και η ρετσινιά.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών