H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 04 Ιούλ 2023, 13:44

vantono έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 13:41
Isildur έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 13:39
micmic έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 11:19
Ειδικά στον δήμο Ρόδου δεν είναι ένα, δεν είναι δύο, δεν είναι δέκα. Γίνεται της πουτάνας σε όλο το νησί ανεξαρτήτως κυβέρνησης. Πρέπει να φέρουν ένα υδραυλικό πέος και να πηδάνε για όλη τη σαιζόν Δήμαρχο και Δημοτικούς συμβούλους.
Βρόμα και δυσωδία σε όλο της το μεγαλείο...
Παντου ετσι ειναι λιγο-πολυ με αυτες τις μαφιες, σιγα μην ειναι μονο στη Ρόδο ετσι. Σιγά μην πανε πισω Μύκονος και Σαντορινη πχ.
Καλά, ναι. Και πολλοί είναι σαν ετούτον εδώ, δεν χαμπαριάζουν από κυβερνήσεις, δημοτικές αρχές κλπ. "Παίζουν μπάλα" με όλους...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13505
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 04 Ιούλ 2023, 13:45

Να πούμε, βέβαια, ότι τα λεφτά αυτά έχουν κι ένα κόστος. Εγκαύματα, θερμοπληξία, ασταμάτητες φουσκάλες στα πόδια, διαστρέμματα, συγκάματα, εξάντληση, γενικά οι ομπρέλες είναι ίσως μια από τις πιο δύσκολες και επίπονες δουλειές της εστίασης και σίγουρα δεν είναι δουλειά για όλους.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23469
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 04 Ιούλ 2023, 13:47

μια χαρα λεφτα βγαζει ο τυπος τουλαχιστων σε σχεση με καποιους αλλους στο χωρο που παιρνουνε 1000 με 1200 για 12ωρο 24/7 ...η ολη ιστορια φαινεται να ειναι οικονομικος πολεμος σε μπιτσομπαρα
η προσοχη μας στο Καστελοριζο


Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 04 Ιούλ 2023, 15:10

Να συνεννοείστε καλύτερα ρε αμοιβάδα. Το ανέβασε ήδη το alter ego σου και έφαγε τις απαραίτητες χλέπες...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7289
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 04 Ιούλ 2023, 15:14

Isildur έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 15:10
Να συνεννοείστε καλύτερα ρε αμοιβάδα. Το ανέβασε ήδη το alter ego σου και έφαγε τις απαραίτητες χλέπες...
Πώς τον φυστίκωσες έτσι?? :smt005::smt005:
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 04 Ιούλ 2023, 23:03

Δεν έχω διαβάσει... Αλλά... Αυτή η χώρα είναι τριτοκοσμική στην Υγεία κ. Ασφάλεια

Επίσης ΝΔ δε, χειροτέρεψαν επί 100 τα πράγματα... Όπως τους... Με τους δεκάδες νεκρους των Ολυμπιακών αγώνων...


Μαθαίνω:
Η Ρόδος έχει μόνο επιθεωρητές εργασιακών θεμάτων και όχι υγείας κ ασφαλειας

Οι επιθεωρητες βρήκαν ("ακουστηκε" )εκτίμηση κινδυνου από μηχανικό για εργασία στο νερό!! Με όλα τα θεωρητικά προτεινομενα μέτρα ασφαλείας!!

Τέλος, απολαυστε ένα κράξιμο, ωραίο και συγχρονο
(UK HSE Manager)
Εργατικά Ατυχήματα και Δυστυχήματα. Επιτρέψτε μου να σας διευκρινίσω εγώ, ΟΛΕΣ τις συνθήκες!

"Παντελής έλλειψη μέτρων Υγιεινής και Ασφάλειας της εργασίας" ή τουλάχιστον σχεδόν ανύπαρκτα.

Διαβάζω ένα σωρό άρθρα και το κοινό στοιχείο στα περισσότερα από αυτά, είναι αυτές οι ίδιες λέξεις. Λες και κανείς δε γνωρίζει τί γίνεται. Λες και κανείς δε το περίμενε. Πέφτουν από τα σύννεφα.

Διαβάζω τις πρόσφατες δημοσιεύσεις για το συμβάν με το σερβιτόρο στη Ρόδο και βλέπω τις απαντήσεις της κυβέρνησης. Δε με ενδιαφέρει ποιος είναι κυβέρνηση, αλήθεια... Το ίδιο θα έλεγα για την οποιαδήποτε κυβέρνηση που δείχνει τέτοια αδιαφορία. Για την πολιτική γενικά στη χώρα. Μετά τα Τέμπη, μετά το αρνητικό ρεκόρ ατυχημάτων όλων των εποχών που πάμε να σπάσουμε μέσα στο 2023 (να μη πούμε για αυτά που όλοι επίσης ξέρουμε ότι μπαίνουν κάτω από το χαλάκι), μετά από όλα αυτά (ρίξτε μια ματιά από κάτω) είμαστε στο όλα μέλι - γάλα; Δε με ενδιαφέρει και δε καταλαβαίνω καν πώς πήρε δημοσιότητα. Πηγαίνετε μέχρι το γειτονικό εργοτάξιο την εποχή αυτή του καλοκαιριού να δείτε σαγιονάρα, αμάνικο ή και χωρίς μπλούζα, σκαλωσιές δεμένες με σπάγγο και Amstel "οικοδομική" 500άρα στις 9 το πρωί αντί για νερό ή καφε.

Τί να πρωτοκάνουν οι ΕΞΥΠΠ; Τί να κάνει ο Τεχνικός Ασφαλείας; Τί να κάνει το ΕΛΙΝΥΑΕ; Τί να κάνουν όλοι μόνοι τους; Όταν δε θέλει η εκάστοτε κυβέρνηση και ο εργοδότης αγοράζει αγρό αφού μπορεί...;; Αναρωτιέμαι καν γιατί υπάρχει γιατρός εργασίας στην Ελλάδα, ενώ στις περισσότερες χώρες αυτό είναι ανήκουστο. Ακόμα ένα υπόλλειμμα μιας πολιτικής απαρχαιωμένης που δίναν εργασιακά δικαιώματα στις κάστες. Τα βλέπουμε σήμερα ακόμα και στους Τεχνικούς Ασφαλείας. Εγώ για παράδειγμα δε μπορώ να δουλέψω νόμιμα ως ΤΕ στις περισσότερες βιομηχανίες βάση του πτυχίου μου. Ενώ στην Αγγλία με ρώτησαν κυριολεκτικά: έχεις πτυχίο; ναι; ΟΚ, ξεκινάς (με όλα τα συναφή μιας συνέντευξης φυσικά). Ούτε διακιώματα, ούτε εγγραφές σε ΤΕΕ, ούτε τίποτα.

Και ξέρω, ξέρω... Η οικονομική κατάσταση στη χώρα. Δε κοστίζει τίποτα νομίζω να πεις σε έναν εργαζόμενο: μη κάθεσαι κάτω από το γερανό όταν είναι σε λειτουργία. Όπως αυτός που καταπλακώθηκε από την έλικα του πλοίου. Θα σωζόταν μια ζωή. Οι περισσότερες παρεμβάσεις είναι θέμα δευτερολέπτων. Δεν είναι ο χρόνος, δεν είναι το χρήμα. Είναι η θέληση, είναι η ηγεσία, είναι η ενσυναίσθηση, η παιδεία και η κουλτούρα. Είμαστε χρόνια πίσω και γίνονται ελάχιστα για να πάμε μπροστά.

Θαυμάστε

https://lnkd.in/e8-_AwiM
https://lnkd.in/euxVgSqa
https://lnkd.in/eJ_zpXCJ

Και κάτι από την περιοχή μου

https://lnkd.in/eQAurmts

https://www.linkedin.com/feed/update/ug ... s-comments
Με τις υγείες μας!!
ΝΔ 60% την επόμενη φορά...
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund


Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8166
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 05 Ιούλ 2023, 05:37

Χαμένη ευκαιρία γιά χαμοζωή…
Ελένη Γερασιμίδου
"Τι κρίμα! Είμαι κοντή, πρώτον, και θα βουλιάξω πιο γρήγορα.
Δεν ξέρω κολύμπι, δεύτερον και κυριότερον, κι αν γίνει μια μικρή αναταραχή θα βρεθώ κανονικά στον πάτο της θαλάσσης σαν το ατυχές Ριτσάκι του Μποστ.
Πόσο λυπάμαι που δεν μπορώ να πιάσω δουλειά στο νησί και να μου δίνουν τόσα φιλοδωρήματα και τόσες φιλικές σφαλιάρες, στην καλύτερη.
Είμαστε όλοι, αφεντικά και δούλοι, μια ωραία ατμόσφαιρα, με πρωτοπόρες ιδέες για την καλύτερη εξυπηρέτηση των τουριστών και κυρίως του εργοδότη μας που δεν κάνει διακρίσεις και παίρνει και κοντούληδες να πλατσουρίζουν χαρωποί με το δίσκο στα χέρια. Εγώ όμως δεν το ρισκάρω. Φοβάμαι να κολυμπήσω σε τέτοια νερά.
Κι επειδή φοβάμαι κυρίως να φοβάμαι, σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα να διαλέξω τη μεριά μου, εκεί που μπορεί να είναι πιο ζόρικα αλλά είναι απέναντι από τη φοβέρα και την καταφρόνια που τόσο «γλυκά» αγριεύει κι αλίμονο αν τους αφήναμε.
ΠΑΜΕ λοιπόν δυνατά παντού!"
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 05 Ιούλ 2023, 09:18

Δρακουμελ έγραψε:
03 Ιούλ 2023, 23:58
Η χούντα έκανε δρόμους, ο Μητσοτάκης ο πρεσβύτερος νοικοκυρεψε τα δημοσιονομικά, η 17 Νοέμβρη είχε αρχηγό τον Παπανδρέου....

Ζήσε στην δική σου πραγματικοτητα
Μπρορούμε σίγουρα να συμφωνήσουμε πως ζούμε σε διαφορετικές "πραγματικότητες". Αν η πραγματικότητα διαφωνεί με τον αριστερό, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα.
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 05 Ιούλ 2023, 11:11

dtri2020 έγραψε:
05 Ιούλ 2023, 09:18
Δρακουμελ έγραψε:
03 Ιούλ 2023, 23:58
Η χούντα έκανε δρόμους, ο Μητσοτάκης ο πρεσβύτερος νοικοκυρεψε τα δημοσιονομικά, η 17 Νοέμβρη είχε αρχηγό τον Παπανδρέου....
Ζήσε στην δική σου πραγματικοτητα
Μπρορούμε σίγουρα να συμφωνήσουμε πως ζούμε σε διαφορετικές "πραγματικότητες". Αν η πραγματικότητα διαφωνεί με τον αριστερό, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα.
Αν κάποιος πιστεύει βαθειά, χωρίς ούτε ψήγμα αμφιβολίας, σε κάτι, τότε αυτό το κάτι είναι πραγματικό γι αυτόν. Λειτουργεί γι αυτόν.

Αν π.χ. πιστεύει ότι η Γη είναι επίπεδη, τότε, αν ταξιδέψει μέχρι την άκρη της, θα πέσει στο κενό και θα εξαφανιστεί.
Αν πιστεύει ότι ο Ιησούς ήξερε να γράφει, θα βρει και θα πουλάει τις ιδιόχειρες επιστολές του Ιησού.
Αν πιστεύει στα θαύματα, μπορεί να κόψει το πόδι του, να προσευχηθεί στον αρμόδιο Άγιο, και το πόδι του να ξανα-φυτρώσει.

Αυτή είναι η τεράστια δύναμη της αυθυποβολής, ενός φαινομένου που (μαζί με την υποβολή) δυστυχώς δεν έχει ερευνηθεί παρά ελάχιστα από την επιστήμη.
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Άβαταρ μέλους
    Δρακουμελ
    Δημοσιεύσεις: 717
    Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
    Phorum.gr user: Δρακουμελ

    Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 05 Ιούλ 2023, 15:42

    dtri2020 έγραψε:
    05 Ιούλ 2023, 09:18
    Δρακουμελ έγραψε:
    03 Ιούλ 2023, 23:58
    Η χούντα έκανε δρόμους, ο Μητσοτάκης ο πρεσβύτερος νοικοκυρεψε τα δημοσιονομικά, η 17 Νοέμβρη είχε αρχηγό τον Παπανδρέου....

    Ζήσε στην δική σου πραγματικοτητα
    Μπρορούμε σίγουρα να συμφωνήσουμε πως ζούμε σε διαφορετικές "πραγματικότητες". Αν η πραγματικότητα διαφωνεί με τον αριστερό, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα.
    Αν θεωρεις οτι για την ελληνικη βιομηχανια ευθυνεται η αριστερα ή η δεξια στην Eλλαδα, ζεις σε εναλλακτικη πραγματικοτητα. H ελληνικη βιομηχανια δεν κατερευσε ουτε απο αριστερους που καναν συνεχομενες απεργιες, ουτε απο αδιστακτους καπιταλιστες που πινανε το αιμα των εργατων. Μια φυσιολογικη εξελιξη μιας παγκοσμιας τασης ηταν.
    under έγραψε:
    08 Νοέμ 2022, 13:37
    Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

    zteo
    Δημοσιεύσεις: 10185
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

    Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 05 Ιούλ 2023, 15:48

    Ο ΣΕΠΕ για να ελέγξει Πειραιά και τα νησιά διαθέτει μόλις 4 επιθεωρητές.
    Κοινως το κρατος κανονισε να μην γίνονται έλεγχοι και η αυθαιρεσία να είναι κανονικοτητα.
    Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

    Άβαταρ μέλους
    Antares
    Δημοσιεύσεις: 7896
    Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
    Phorum.gr user: Ακταία

    Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 05 Ιούλ 2023, 16:01

    Πάντως απ' ότι φαίνεται είναι αλλοδαπός. Αυτοί έχουν παράδοση από την αποικιοκρατία.
    Αν ήταν Έλληνας θα πήγαινε τα βάλει μαγιό και θα τους σέρβιρε επιδεικνύοντας το μαγιό του. :003:

    Άβαταρ μέλους
    Ασέβαστος
    Δημοσιεύσεις: 32751
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

    Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 05 Ιούλ 2023, 17:16

    Ναύτης έγραψε:
    04 Ιούλ 2023, 09:44
    Saliveros έγραψε:
    04 Ιούλ 2023, 09:33
    Ναύτης έγραψε:
    04 Ιούλ 2023, 09:22
    Σε ό,τι αφορά, ωστόσο, την υγεία και την ασφάλεια του συγκεκριμένου εργαζόμενου (αφήνω απ' έξω το θέμα της αξιοπρέπειας, το οποίο για μερικούς είναι "υποκειμενικό"), να μού επιτρέψεις να έχω τις ενστάσεις μου, όταν μιλάμε για έναν σερβιτόρο που είναι υποχρεωμένος να σερβίρει, για 10-12 ώρες καθημερινά, κολυμπώντας μέχρι τον λαιμό.
    Κατακαλόκαιρο, το να περπατάς μέσα στη θάλασσα έστω και φορώντας πουκάμισο, δεν βλέπω πόσο πιο επικίνδυνο είναι από το να σκάβεις ή να χτίζεις για ώρες στον ήλιο.
    Όσο για την αξιοπρέπεια, θα επιμείνω ότι είναι καθαρά προσωπικό θέμα. Δεν γίνεται η οποιαδήποτε Αρχή σε οποιοδήποτε πολίτευμα να μου υπαγορεύει τι πρέπει να είναι "αξιοπρεπές" ή "αναξιοπρεπές" για πάρτη μου. Εγώ θα το κρίνω.

    Λόγου χάριν, αν ήμουν ηθοποιός, δεν θα δούλευα στον θίασο του Σεφερλή, ακόμα κι αν δεν είχα να φάω. Άλλοι το θεωρούν τιμή τους :102:
    Πρώτον, δεν είναι μέσα στα εργασιακά καθήκοντα ενός σερβιτόρου να εργάζεται κολυμπώντας (και όχι "περπατώντας στη θάλασσα", όπως το ευφημείς). Αν αυτό συμβαίνει, αποτελεί κατάχρηση δικαιώματος του εργοδότη, ανεξάρτητα αν ο εργαζόμενος έχει συναινέσει στις εργασιακές αυτές συνθήκες
    Δεύτερον, φαντάζομαι ότι θα συμφωνείς πως δεν είναι το πιο υγιεινό και ασφαλές πράγμα στον κόσμο, να μπαινοβγαίνει ένας σερβιτόρος μέχρι τον λαιμό στη θάλασσα για 10-12 ώρες καθημερινά.
    Τρίτον, τα ζητήματα αξιοπρέπειας του εργαζομένου πόρρω απέχουν από το να είναι "υποκειμενικά". Ασφαλώς και πρέπει να υπάρχουν δημόσιες αρχές που να ρυθμίζουν τις εργασιακές σχέσεις και τις εργασιακές συνθήκες, διαφορετικά θα βιώναμε μια κανονική εργασιακή ζούγκλα (ή μια ακόμα χειρότερη εργασιακή ζούγκλα). Η "πάρτι σου" ισχύει μέχρι το κατώφλι του σπιτιού σου. Έξω από το κατώφλι του σπιτιού σου, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για εργασιακές σχέσεις, ξεκινά ο δημόσιος χώρος και στον δημόσιο χώρο υπάρχουν κανόνες και όρια πέρα και πάνω από την πάρτι του καθενός μας.
    καταρχην καλο θα ειναι να αναγνωριζουμε την πραγματικοτητα.

    δεν κολυμπουσε, περπατουσε.

    οχι μεχρι το λαιμο, μεχρι το στηθος.

    δεν μπορεις να χρησιμοποιεις για επιχειρημα κατι που ειναι καταφανως ψεμα. οτι αλλο κι αν λες, μοιαζει αναξιοπιστο.
    To be old and wise, you must first be young and stupid.

    https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

    Απάντηση


    • Παραπλήσια Θέματα
      Απαντήσεις
      Προβολές
      Τελευταία δημοσίευση

    Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

    Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών