To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14893
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 10 Ιούλ 2023, 00:43

EKPLIKTIKOS έγραψε:
09 Ιούλ 2023, 23:50
Καλά τα λέει ο Ιωαννιδης
:smt023
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Ιούλ 2023, 01:13

Portia έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 00:09
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
09 Ιούλ 2023, 23:59
λατρεμενος :p8:
Νομίζω πως οι δυο σας θα ταιριάζατε άψογα στο γρουπ των Ινσελάκηδων του Fight Club.
:e045:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 10 Ιούλ 2023, 01:34

Portia έγραψε:
09 Ιούλ 2023, 23:00


Απ'ότι φαίνεται ο κορωνοϊός του άφησε πολλά κουσούρια.

Εντωμεταξύ τα βάζει με τους πάντες και τα πάντα ξεχνώντας πως ο ίδιος υπήρξε από τη μεριά των privileged (Κολλέγιο Αθηνών, αμερικανική υπηκοότητα που του άνοιξε πόρτες, Stanford).
Που διαφωνείς; Μια χαρά τα λέει.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 10 Ιούλ 2023, 03:57

Portia έγραψε:
09 Ιούλ 2023, 23:00


Απ'ότι φαίνεται ο κορωνοϊός του άφησε πολλά κουσούρια.

Εντωμεταξύ τα βάζει με τους πάντες και τα πάντα ξεχνώντας πως ο ίδιος υπήρξε από τη μεριά των privileged (Κολλέγιο Αθηνών, αμερικανική υπηκοότητα που του άνοιξε πόρτες, Stanford).
Βλέποντάς το μου δημιουργήθηκε μια ιδέα να φτιάξω ένα βίντεο στο YouTube όπου θα διαβάζω όλο μου το βιβλίο αλλά χωρίς αλλάζοντας σελίδα.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 10 Ιούλ 2023, 06:17

Εχει μουστακι, μακρυ μαλλι και καταφλα. Δεν μου γεμιζει το ματι ο τυπος.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Portia
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 12 Σεπ 2022, 16:46
Phorum.gr user: Portia

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 16 Ιούλ 2023, 18:19

Σπύρος έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 03:57

Βλέποντάς το μου δημιουργήθηκε μια ιδέα να φτιάξω ένα βίντεο στο YouTube όπου θα διαβάζω όλο μου το βιβλίο αλλά χωρίς αλλάζοντας σελίδα.
Kαλή παρατήρηση :)

Εντωμεταξύ ο Δρ θα έπρεπε να ήταν λίγο προσεκτικός όταν είτε εκούσια είτε ακούσια εντάχθηκε στο στρατόπεδο των Τραμπικών στο ξεκίνημα της πανδημίας. Λίγα χρόνια νωρίτερα ήταν ο πρώτος που είχε αμφισβητήσει ανοιχτά το It Girl των Δημοκρατικών, την Elizabeth Holmes της Θεράνος, λέγοντας το πολύ απλό αλλά 100% επιστημονικά ακριβές "τα νούμερα δε βγαίνουν". Και το έκανε αυτό σε μια εποχή που η τύπισσα φωτογραφιζόταν στον Λευκό Οίκο με τον Ομπάμα, του οποίου υπήρξε Presidential Ambassador, ενώ μεταξύ των χορηγών της ήταν ο Murdoch και η οικογένεια Openheimer. Όλοι αυτοί χάσανε πολύ νωρίτερα απ'οσο συνήθως παίρνουν οι απάτες (περίπτωση Madoff) με αποτέλεσμα να περιμένουν τον Δόκτορα στη γωνία. Σκάει ο covid19, "απλή γρίπη" λέει ο Ιωαννίδης και τρώει το cancel στη μούρη. Επιστημονική ιδιοφυία, αλλά όχι ευφυής ως άτομο.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10009
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 16 Ιούλ 2023, 19:25

Portia έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 18:19
Σπύρος έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 03:57

Βλέποντάς το μου δημιουργήθηκε μια ιδέα να φτιάξω ένα βίντεο στο YouTube όπου θα διαβάζω όλο μου το βιβλίο αλλά χωρίς αλλάζοντας σελίδα.
Kαλή παρατήρηση :)

Εντωμεταξύ ο Δρ θα έπρεπε να ήταν λίγο προσεκτικός όταν είτε εκούσια είτε ακούσια εντάχθηκε στο στρατόπεδο των Τραμπικών στο ξεκίνημα της πανδημίας.
Σε κανένα στρατόπεδο δεν εντάχθηκε, έχει δικό του νιονιό και κρίνει.
Σε κοπάδια στρατόπεδα εντάσσονται πρόβατα σαν κι εσένα, νομίζοντας πως έτσι αποκτά αξία η κωλοτρυπίδα γνώμη τους.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Portia
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 12 Σεπ 2022, 16:46
Phorum.gr user: Portia

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 16 Ιούλ 2023, 23:44

vagabondo έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 19:25

Σε κανένα στρατόπεδο δεν εντάχθηκε, έχει δικό του νιονιό και κρίνει.
Σε κοπάδια στρατόπεδα εντάσσονται πρόβατα σαν κι εσένα, νομίζοντας πως έτσι αποκτά αξία η κωλοτρυπίδα γνώμη τους.
Για συμμάζεψε το τσαούλι σου και μάθε να κάνεις διάλογο με επιχειρήματα.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22655
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 17 Ιούλ 2023, 00:10

Portia έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 18:19
Λίγα χρόνια νωρίτερα ήταν ο πρώτος που είχε αμφισβητήσει ανοιχτά το It Girl των Δημοκρατικών, την Elizabeth Holmes της Θεράνος, λέγοντας το πολύ απλό αλλά 100% επιστημονικά ακριβές "τα νούμερα δε βγαίνουν".

Όλοι αυτοί χάσανε πολύ νωρίτερα απ'οσο συνήθως παίρνουν οι απάτες (περίπτωση Madoff) με αποτέλεσμα να περιμένουν τον Δόκτορα στη γωνία.
ωραια ιστορία ειναι αυτή πράγματι, αλλα πως ξερουμε σιγουρα οτι ήταν πουλημένα μοσχάρια όλοι και του την ειχαν στημένη μετά, να τον πουνε τραμπικο κλπ όταν θα ελεγε παλι τα αυτονόητα;

Portia
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 12 Σεπ 2022, 16:46
Phorum.gr user: Portia

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 17 Ιούλ 2023, 00:16

enaon έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:10
Portia έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 18:19
Λίγα χρόνια νωρίτερα ήταν ο πρώτος που είχε αμφισβητήσει ανοιχτά το It Girl των Δημοκρατικών, την Elizabeth Holmes της Θεράνος, λέγοντας το πολύ απλό αλλά 100% επιστημονικά ακριβές "τα νούμερα δε βγαίνουν".

Όλοι αυτοί χάσανε πολύ νωρίτερα απ'οσο συνήθως παίρνουν οι απάτες (περίπτωση Madoff) με αποτέλεσμα να περιμένουν τον Δόκτορα στη γωνία.
ωραια ιστορία ειναι αυτή πράγματι, αλλα πως ξερουμε σιγουρα οτι ήταν πουλημένα μοσχάρια όλοι και του την ειχαν στημένη μετά, να τον πουνε τραμπικο κλπ όταν θα ελεγε παλι τα αυτονόητα;
Δεν ήταν όλοι οι επικριτές του πουλημένοι,αρκετοί του είχαν κάνει κριτική με επιστημονικά επιχειρήματα. Το "βαθύ κράτος" των Δημοκρατικών τον είχε στη γωνία γιατί στην περίπτωση της Theranos ο Δρ είχε εκθέσει ανεπανόρθωτα όλο το σύστημα που προωθούσε την Holmes.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10009
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 17 Ιούλ 2023, 00:18

Portia έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 23:44
vagabondo έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 19:25

Σε κανένα στρατόπεδο δεν εντάχθηκε, έχει δικό του νιονιό και κρίνει.
Σε κοπάδια στρατόπεδα εντάσσονται πρόβατα σαν κι εσένα, νομίζοντας πως έτσι αποκτά αξία η κωλοτρυπίδα γνώμη τους.
Για συμμάζεψε το τσαούλι σου και μάθε να κάνεις διάλογο με επιχειρήματα.
Επιχειρήματα, λες τις φαντασιώσεις σου;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22655
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: To Μανιφέστο του Δρ Ιωαννίδη (δεν πολυπαλεύεται)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 17 Ιούλ 2023, 00:21

Portia έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:16

Δεν ήταν όλοι οι επικριτές του πουλημένοι,αρκετοί του είχαν κάνει κριτική με επιστημονικά επιχειρήματα. Το "βαθύ κράτος" των Δημοκρατικών τον είχε στη γωνία γιατί στην περίπτωση της Theranos ο Δρ είχε εκθέσει ανεπανόρθωτα όλο το σύστημα που προωθούσε την Holmes.
ναι τα εχω δει, τα διάβασα οταν τον λέγαμε εδώ μέσα αποτυχημένο βλακα γιατί διαφωνούσε με τον κ Κικίλια. :lol:

δεν ειπε παντως κατι τραμπικό νομιζω, τα καναλια τότε έδειχναν βιντεακια μ ανθρώπους να πεθαίνουν στον δρόμο, να πέφτουν κατω, ειπε απλα οτι αυτα ειναι κουλαμάρες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών