Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11780
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 16 Ιούλ 2023, 01:08

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 13:32
Πρώτο στις πωλήσεις στην Τουρκία θα είναι. Δηλαδή κάθεσαι και κάνεις εικονογραφηση έναν επιθετικό πόλεμο που έχασες;
Το ότι ο πόλεμος χάθηκε δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να τιμάται η μνήμη όσων πολέμησαν ή έδωσαν τη ζωή τους σε αυτόν.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18661
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 16 Ιούλ 2023, 01:11

ε και το ΚΚ πατωσε και εχασε
αλλα σε λιγο διψηφιο θα εχει ο εγχωριος εκπροσωπος..

μην πω για γραμμο,που χθες πετυχε το ματι μου κατι γιορτες και τα τοιαυτα :lol: απο τον οδηγητη

ο δε βελουχιωτης μοστραρεται σε καδρα ακομα και σε υπουργεια

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22992
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Ιούλ 2023, 07:15

Κόκκορας έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 01:11
ε και το ΚΚ πατωσε και εχασε
αλλα σε λιγο διψηφιο θα εχει ο εγχωριος εκπροσωπος..

μην πω για γραμμο,που χθες πετυχε το ματι μου κατι γιορτες και τα τοιαυτα :lol: απο τον οδηγητη

ο δε βελουχιωτης μοστραρεται σε καδρα ακομα και σε υπουργεια
Οι εξεγέρσεις, επαναστάσεις, εμφύλιο, κλπ, έχουν πολλά επεισόδια. Ναι, και η ουγγρική επανάσταση τσακιστηκε αλλά άφησε παρακαταθήκη κλπ. Η μικρασιατική εκστρατεία ήταν μια καταστροφή από την οποία δεν συνηλθες ουσιαστικά ποτέ. Να την αναφέρεις κριτικά σε στυλ ξέρω γω, πόλεμος του Βιετνάμ, να πω, η να αναφέρει τις φρικαλοτητες του τουρκικού στρατού. Ο τίτλος ωστόσο μου φαίνεται γελοίος, και ο σκιτσογράφος είναι γνωστός εθνικιστής, όπως και ανιστόρητος, άρα βρωμάει η υπόθεση χοντρό μαζωχισμο. Ο ίδιος πάνω κάτω αναφέρει πως οι εργάτες παρεξήγησαν τον μεταξά, ο οποίος ήταν φιλεργατικος με το 8ωρο και το ΙΚΑ, αλλά αυτοί υπερβολικοο όπως πάντα εξεγερθηκαν, κι αυτός τι να κάνει, αναγκάστηκε μετά να κάνει δικτατορια,

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22992
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Ιούλ 2023, 07:18

exiledd έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 00:21
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 23:12
Ερμής έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:50
Ωπα ρε μαν μου, πόσο είσαι;
42
Ενοπλάκο, συντρόφι, (ο Χάλαρης/Μικές Κουρουνάκης/Γουρουνάκης δεν είσαι ρέι απ'το παλιό);
Τρεχάλα σε καρδιολόγο, πίεση στα 42, ίσα με μένα είσαι bro, αν δεν είσαι δάσκαλος ξερωγώδεν δικαιολογείται...
Οχι ρε, ποιος γουρουνακης; αυτός είναι πολύ παλιός, ούτε που τον θυμάμαι.
Το εχω αναφέρει στις συνεπείες από τα εμβόλια, μετά από το 2ο ξεκίνησαν οι ανωμαλίες. Βέβαια μπορεί να είναι σύμπτωση δεν ξέρω. Σε καρδιολόγο πήγα, όλα καλά τα βρήκε πριν κάνα χρόνο. Αλλά οι ανωμαλίες συνεχίζονται πιο χοντρα, μάλλον θα ξαναπάω. Αλλά εντάξει, ότι και να γίνει, δεν τρέχει τίποτα. Αφού πρόλαβες το παλαιό φόρουμ, είσαι στη ζωή σου γεμάτος αναμνήσεις, γεμάτος γνώσεις. Δε φοβάσαι τίποτα.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 16 Ιούλ 2023, 07:44

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 07:18
exiledd έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 00:21
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 23:12


42
Ενοπλάκο, συντρόφι, (ο Χάλαρης/Μικές Κουρουνάκης/Γουρουνάκης δεν είσαι ρέι απ'το παλιό);
Τρεχάλα σε καρδιολόγο, πίεση στα 42, ίσα με μένα είσαι bro, αν δεν είσαι δάσκαλος ξερωγώδεν δικαιολογείται...
Οχι ρε, ποιος γουρουνακης; αυτός είναι πολύ παλιός, ούτε που τον θυμάμαι.
Το εχω αναφέρει στις συνεπείες από τα εμβόλια, μετά από το 2ο ξεκίνησαν οι ανωμαλίες. Βέβαια μπορεί να είναι σύμπτωση δεν ξέρω. Σε καρδιολόγο πήγα, όλα καλά τα βρήκε πριν κάνα χρόνο. Αλλά οι ανωμαλίες συνεχίζονται πιο χοντρα, μάλλον θα ξαναπάω. Αλλά εντάξει, ότι και να γίνει, δεν τρέχει τίποτα. Αφού πρόλαβες το παλαιό φόρουμ, είσαι στη ζωή σου γεμάτος αναμνήσεις, γεμάτος γνώσεις. Δε φοβάσαι τίποτα.
Κόψε τις χαζομάρες. Η υπέρταση είναι σοβαρό πράγμα. Αν σου χτυπήσει νεφρά, θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις μετά. Μιλάμε για διαδικασίες βασανιστήριο, αν νομίζεις ότι έχεις κοτσια τώρα και Κλάιν Μάιν ότι είναι να έρθει, θα έρθει, σε πληροφορώ ότι μια βδομαδα να περάσεις με τέτοια προβλήματα, θα καταριέσαι τον εαυτό σου. Στο ξανατονιζω η υπέρταση είναι ο πρόλογος, δεν είναι το κυρίως πιάτο, να το παίζεις χαλαρός. Πήγαινε άμεσα σε γιατρό. Μεσοβδόμαδα θα σε ρωτήσω τι έκανες. Έχεις γράψει ενίοτε ανοησίες στα ποστ αλλά είμαι σίγουρος ότι είσαι ένα καλό παιδί και ότι στην πραγματική σου ζωή δεν έχεις πειράξει κουνούπι. Θα στο έστελνα σε πμ, αλλά όσο στην λένε όλοι μαζί, μπορεί να ξυπνήσεις.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22992
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Ιούλ 2023, 07:51

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 07:44
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 07:18
exiledd έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 00:21


Ενοπλάκο, συντρόφι, (ο Χάλαρης/Μικές Κουρουνάκης/Γουρουνάκης δεν είσαι ρέι απ'το παλιό);
Τρεχάλα σε καρδιολόγο, πίεση στα 42, ίσα με μένα είσαι bro, αν δεν είσαι δάσκαλος ξερωγώδεν δικαιολογείται...
Οχι ρε, ποιος γουρουνακης; αυτός είναι πολύ παλιός, ούτε που τον θυμάμαι.
Το εχω αναφέρει στις συνεπείες από τα εμβόλια, μετά από το 2ο ξεκίνησαν οι ανωμαλίες. Βέβαια μπορεί να είναι σύμπτωση δεν ξέρω. Σε καρδιολόγο πήγα, όλα καλά τα βρήκε πριν κάνα χρόνο. Αλλά οι ανωμαλίες συνεχίζονται πιο χοντρα, μάλλον θα ξαναπάω. Αλλά εντάξει, ότι και να γίνει, δεν τρέχει τίποτα. Αφού πρόλαβες το παλαιό φόρουμ, είσαι στη ζωή σου γεμάτος αναμνήσεις, γεμάτος γνώσεις. Δε φοβάσαι τίποτα.
Κόψε τις χαζομάρες. Η υπέρταση είναι σοβαρό πράγμα. Αν σου χτυπήσει νεφρά, θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις μετά. Μιλάμε για διαδικασίες βασανιστήριο, αν νομίζεις ότι έχεις κοτσια τώρα και Κλάιν Μάιν ότι είναι να έρθει, θα έρθει, σε πληροφορώ ότι μια βδομαδα να περάσεις με τέτοια προβλήματα, θα καταριέσαι τον εαυτό σου. Στο ξανατονιζω η υπέρταση είναι ο πρόλογος, δεν είναι το κυρίως πιάτο, να το παίζεις χαλαρός. Πήγαινε άμεσα σε γιατρό. Μεσοβδόμαδα θα σε ρωτήσω τι έκανες. Έχεις γράψει ενίοτε ανοησίες στα ποστ αλλά είμαι σίγουρος ότι είσαι ένα καλό παιδί και ότι στην πραγματική σου ζωή δεν έχεις πειράξει κουνούπι. Θα στο έστελνα σε πμ, αλλά όσο στην λένε όλοι μαζί, μπορεί να ξυπνήσεις.
Μία χαρά είναι και τα νεφρά τα τσέκαρα. Μάλλον θα πάω σε καρδιολόγο, γιατί αν και πάντα με βρίσκει καλά, τώρα γίνονται κάτι ανωμαλίες. Τώρα υπέρταση έχω τελείωσε έναμιση χρόνο, τι να κάνουμε. Θυσιαστηκα κι εγώ ηρωικά για τη συλλογική προσπάθεια κατά του Κορωνοιου, και θα μείνω στη μνήμη του λαού ως ήρωας!

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4374
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 16 Ιούλ 2023, 08:06

Scouser έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 01:08
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 13:32
Πρώτο στις πωλήσεις στην Τουρκία θα είναι. Δηλαδή κάθεσαι και κάνεις εικονογραφηση έναν επιθετικό πόλεμο που έχασες;
Το ότι ο πόλεμος χάθηκε δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να τιμάται η μνήμη όσων πολέμησαν ή έδωσαν τη ζωή τους σε αυτόν.
Τζάμπα έχασαν τη ζωή τους για τις μαξιμαλιστικές φιλοδοξίες των μεγαλοιδεατών που έγιναν η αιτία να καταστραφεί ο μικρασιατικός ελληνισμός και να γιγαντωθεί ο κεμαλισμός.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18661
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Σαρώνει στις πωλησεις ο συντηρητικος σκιτσογραφος Κωνσταντινος Παππας που ειχε αποβληθει απο τη ComicDom

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 17 Ιούλ 2023, 15:11

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 07:15
Κόκκορας έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 01:11
ε και το ΚΚ πατωσε και εχασε
αλλα σε λιγο διψηφιο θα εχει ο εγχωριος εκπροσωπος..

μην πω για γραμμο,που χθες πετυχε το ματι μου κατι γιορτες και τα τοιαυτα :lol: απο τον οδηγητη

ο δε βελουχιωτης μοστραρεται σε καδρα ακομα και σε υπουργεια
Οι εξεγέρσεις, επαναστάσεις, εμφύλιο, κλπ, έχουν πολλά επεισόδια. Ναι, και η ουγγρική επανάσταση τσακιστηκε αλλά άφησε παρακαταθήκη κλπ. Η μικρασιατική εκστρατεία ήταν μια καταστροφή από την οποία δεν συνηλθες ουσιαστικά ποτέ. Να την αναφέρεις κριτικά σε στυλ ξέρω γω, πόλεμος του Βιετνάμ, να πω, η να αναφέρει τις φρικαλοτητες του τουρκικού στρατού.
παντου πατωσαν και σε πολυ συντομο χρονο ομως,μια κουβα ,μια κορεα εμειναν απο τον μισο πλανητη
και η μικρασιατικη εκστρατεια ηταν ουσιαστικα μερος ενος εθνικου απελευθερωτικου αγωνα που ξεκινησε εναν αιωνα πριν,καυσιμο του η μεγαλη ιδεα

εδω που τα λεμε καλυτερα πηγε αυτος οα γωνας απο των κομμουνιστων ιδιως των ελληνων και οχι μονο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών