Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:14

EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:10
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:08
Γιατί είναι η δυνατότητα αναβάθμισης ενός εγγράφου ταυτοποίησης σημαντικό feature;
o ίδιος άνθρωπος θα είμαι και μετά από δέκα χρόνια, ούτε πλαστική στη μύτη προτίθεμαι να κάνω
δεν ξέρω αν έχουν κάτι άλλο κατα νου οι κυβερνητικοί για εμένα
Εγώ έχω ακόμα ταυτότητα από το σχολείο, καμία σχέση ο τύπος στη φωτογραφία με εμένα. Αλλά κ στο δίπλωμα το ίδιο ισχύει
Πρώτον, μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ταυτοποίησης με ίδιου τύπου ταυτότητα
Δεύτερον, μια επικαιροποίηση των στοιχείων σου αρκεί, δεν καταλαβαίνω γιατί να χρειάζονται , για την ταυτοποίηση το ξαναλέω, όλα τα υπόλοιπα
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:16

student έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:14
Και μιας και το έφερε η κουβέντα για αναβάθμιση, (σε άμεση σύνδεση με το παραπάνω ερώτημα), η όποια δυνατότητα αναβάθμισης παίζει τεχνικά και τεχνολογικά να περιλαμβάνει αναβάθμιση και της εμβέλειας επικοινωνίας?
εγώ σε αυτά που ρωτάς θέλω να θέσω ένα ακόμη ερώτημα, στο πακέτο συμπεριλαμβάνεται και η εφαπαξ αποδοχή μας για τις όποιες μελλοντικές αναβαθμίσεις;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Saturn την 31 Αύγ 2023, 13:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 31 Αύγ 2023, 13:18

Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:14
EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:10
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:08
Γιατί είναι η δυνατότητα αναβάθμισης ενός εγγράφου ταυτοποίησης σημαντικό feature;
o ίδιος άνθρωπος θα είμαι και μετά από δέκα χρόνια, ούτε πλαστική στη μύτη προτίθεμαι να κάνω
δεν ξέρω αν έχουν κάτι άλλο κατα νου οι κυβερνητικοί για εμένα
Εγώ έχω ακόμα ταυτότητα από το σχολείο, καμία σχέση ο τύπος στη φωτογραφία με εμένα. Αλλά κ στο δίπλωμα το ίδιο ισχύει
Πρώτον, μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ταυτοποίησης με ίδιου τύπου ταυτότητα
Δεύτερον, μια επικαιροποίηση των στοιχείων σου αρκεί, δεν καταλαβαίνω γιατί να χρειάζονται , για την ταυτοποίηση το ξαναλέω, όλα τα υπόλοιπα
Εγώ όταν έβγαλα διαβατήριο τελευταία φορά ο μπάτσος μου είπε ότι κανονικά πρέπει να αλλάξω ταυτότητα γιατί είναι αρχαία κ γράφει μαθητης πάνω κ δε με αναγνωρίζει, αλλά τελοσπαντων μου το έβγαλε

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 31 Αύγ 2023, 13:18

Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:13
Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:12
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:08
Γιατί είναι η δυνατότητα αναβάθμισης ενός εγγράφου ταυτοποίησης σημαντικό feature;
o ίδιος άνθρωπος θα είμαι και μετά από δέκα χρόνια, ούτε πλαστική στη μύτη προτίθεμαι να κάνω
δεν ξέρω αν έχουν κάτι άλλο κατα νου οι κυβερνητικοί για εμένα
:smt017
Δεν μιλάμε για σένα, μιλάμε για το έγγραφο. Πάντα υπάρχει κάτι που δεν έχεις σκεφτεί από πριν.
Σε ένα έγγραφο που ταυτοποιεί ποιός είσαι; :smt017
εκτός εαν εγώ δεν έκανα καλή ανάγνωση τί γράφεις
Ναι γιατί όχι; Πες ας πούμε ότι η ταυτότητα είχε εκδοθεί πριν ανακαλυφθούνε οι ομάδες αίματος. Στην πορεία ανακαλύπτουμε πόσο σημαντικές είναι σε περίπτωση ανάγκης. Αλλά δεν μπορούμε να το γράψουμε στην ταυτότητα χωρίς να βγάλουμε νέα. Ε, αν είχε δυνατότητα αναβάθμισης θα μπορούσαμε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:20

Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:18
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:13
Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:12

:smt017
Δεν μιλάμε για σένα, μιλάμε για το έγγραφο. Πάντα υπάρχει κάτι που δεν έχεις σκεφτεί από πριν.
Σε ένα έγγραφο που ταυτοποιεί ποιός είσαι; :smt017
εκτός εαν εγώ δεν έκανα καλή ανάγνωση τί γράφεις
Ναι γιατί όχι; Πες ας πούμε ότι η ταυτότητα είχε εκδοθεί πριν ανακαλυφθούνε οι ομάδες αίματος. Στην πορεία ανακαλύπτουμε πόσο σημαντικές είναι σε περίπτωση ανάγκης. Αλλά δεν μπορούμε να το γράψουμε στην ταυτότητα χωρίς να βγάλουμε νέα. Ε, αν είχε δυνατότητα αναβάθμισης θα μπορούσαμε.
μιλάμε για ταυτοποίηση
εαν η ομάδα αίματος μπορεί να σε ταυτοποιήσει κάποτε στο μέλλον, το συζητάμε εαν μπορεί και πρέπει να γίνει τότε, όχι με μια αόριστη, συμπληρωματική παράγραφο σε ένα ΦΕΚ σήμερα, που μπορεί να σου ζητάει ό,τι θέλει αύριο μεθαύριο...
τώρα, ποιός λόγος να συζητάμε τι
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 31 Αύγ 2023, 13:21

Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:16
student έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:14
Και μιας και το έφερε η κουβέντα για αναβάθμιση, (σε άμεση σύνδεση με το παραπάνω ερώτημα), η όποια δυνατότητα αναβάθμισης παίζει τεχνικά και τεχνολογικά να περιλαμβάνει αναβάθμιση και της εμβέλειας επικοινωνίας?
εγώ σε αυτά που ρωτάς θέλω να θέσω ένα ακόμη ερώτημα, στο πακέτο συμπεριλαμβάνεται και η εφαπαξ αποδοχή μας για τις όποιες μελλοντικές αναβαθμίσεις;
Σε αυτό το ερώτημα δεν έχω απορία. Είναι ξεκάθαρο από όσο δημοσιεύτηκαν πως ό,τι επιπλέον σκεφτούν ή ζητήσουν περιλαμβάνεται και γίνεται αποδεκτό εξ αρχής.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:23

student έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:21
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:16
student έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:14
Και μιας και το έφερε η κουβέντα για αναβάθμιση, (σε άμεση σύνδεση με το παραπάνω ερώτημα), η όποια δυνατότητα αναβάθμισης παίζει τεχνικά και τεχνολογικά να περιλαμβάνει αναβάθμιση και της εμβέλειας επικοινωνίας?
εγώ σε αυτά που ρωτάς θέλω να θέσω ένα ακόμη ερώτημα, στο πακέτο συμπεριλαμβάνεται και η εφαπαξ αποδοχή μας για τις όποιες μελλοντικές αναβαθμίσεις;
Σε αυτό το ερώτημα δεν έχω απορία. Είναι ξεκάθαρο από όσο δημοσιεύτηκαν πως ό,τι επιπλέον σκεφτούν ή ζητήσουν περιλαμβάνεται και γίνεται αποδεκτό εξ αρχής.
ναι, ήθελα απλώς να δώσω έμφαση :003:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:26

EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:18
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:14
EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:10


Εγώ έχω ακόμα ταυτότητα από το σχολείο, καμία σχέση ο τύπος στη φωτογραφία με εμένα. Αλλά κ στο δίπλωμα το ίδιο ισχύει
Πρώτον, μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ταυτοποίησης με ίδιου τύπου ταυτότητα
Δεύτερον, μια επικαιροποίηση των στοιχείων σου αρκεί, δεν καταλαβαίνω γιατί να χρειάζονται , για την ταυτοποίηση το ξαναλέω, όλα τα υπόλοιπα
Εγώ όταν έβγαλα διαβατήριο τελευταία φορά ο μπάτσος μου είπε ότι κανονικά πρέπει να αλλάξω ταυτότητα γιατί είναι αρχαία κ γράφει μαθητης πάνω κ δε με αναγνωρίζει, αλλά τελοσπαντων μου το έβγαλε
αυτό λέμε, κάνε μια επικαιροποίηση των στοιχείων σου και οκ
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 31 Αύγ 2023, 13:28

student έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:14
Και μιας και το έφερε η κουβέντα για αναβάθμιση, (σε άμεση σύνδεση με το παραπάνω ερώτημα), η όποια δυνατότητα αναβάθμισης παίζει τεχνικά και τεχνολογικά να περιλαμβάνει αναβάθμιση και της εμβέλειας επικοινωνίας?
Δε νομίζω.Από τότε που βγήκε αυτό το είδος τσιπακίου δεκαετίες τώρα δεν έχει αναβαθμιστεί ποτέ η εμβέλεια του.
Υπάρχουν θεμελιώδεις περιορισμοί που ξεκινάνε από το ότι δεν έχει δική του πηγή ενέργειας.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:32

Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:28
student έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:14
Και μιας και το έφερε η κουβέντα για αναβάθμιση, (σε άμεση σύνδεση με το παραπάνω ερώτημα), η όποια δυνατότητα αναβάθμισης παίζει τεχνικά και τεχνολογικά να περιλαμβάνει αναβάθμιση και της εμβέλειας επικοινωνίας?
Δε νομίζω.Από τότε που βγήκε αυτό το είδος τσιπακίου δεκαετίες τώρα δεν έχει αναβαθμιστεί ποτέ η εμβέλεια του.
Υπάρχουν θεμελιώδεις περιορισμοί που ξεκινάνε από το ότι δεν έχει δική του πηγή ενέργειας.
αυτό το τσιπάκι ίσως
κάποιο άλλο στο μαρκινό μέλλον, θα μπορούσε να έχει τόση εμβέλεια όση το κάθε βήμα που θα κάνεις;
ή εσύ, εαν με κάποιον θαυμαστό τρόπο αναβαθμιστείς, μιας και μιλάμε για αναβαθμίσεις, στο μακρινό μέλλον, θα μπορούσες να γίνεις μια φορητή μπαταρία για το τσιπάκι σου; :003:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:39

Στο άμεσο παρόν, μας έχει γνωστοποιηθεί κάτι τέτοιο, ήδη:

Το ανθρώπινο σώμα σαν μπαταρία
https://esquire.com.gr/lifestyle/texnol ... n-mpataria

:P
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27037
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 31 Αύγ 2023, 14:32

Nandros έγραψε:
31 Αύγ 2023, 14:16
fonfon έγραψε:
29 Αύγ 2023, 23:26
Κάτι ρετρό
https://www.lifo.gr/blogs/almanac/i-mah ... oy-staberi
Εικόνα


Αυτοί που παρήλαυναν στην φώτο είναι οι ίδιοι που τώρα στριμώχνονται έξω από τις αστυνομίες για να βγάλουν αυτές ακριβώς τις ταυτότητες που αναθεμάτιζαν!
Πόσο, μα πόσο ηλίθιοι είναι;

Και μετά φταίω εγώ που τους βρίζω και κοροϊδεύω.
.
:c020:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 31 Αύγ 2023, 14:38

Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:28
student έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:14
Και μιας και το έφερε η κουβέντα για αναβάθμιση, (σε άμεση σύνδεση με το παραπάνω ερώτημα), η όποια δυνατότητα αναβάθμισης παίζει τεχνικά και τεχνολογικά να περιλαμβάνει αναβάθμιση και της εμβέλειας επικοινωνίας?
Δε νομίζω.Από τότε που βγήκε αυτό το είδος τσιπακίου δεκαετίες τώρα δεν έχει αναβαθμιστεί ποτέ η εμβέλεια του.
Υπάρχουν θεμελιώδεις περιορισμοί που ξεκινάνε από το ότι δεν έχει δική του πηγή ενέργειας.
Από τα λίγα που έχω καταλάβει από γκουγκλάρισμα, οπότε ας με διορθώσει όποιος γιατί δεν είμαι του αντικειμένου, το τσιπάκι από μόνο του δεν έχει να κάνει κάτι με την επικοινωνία προς τα έξω ούτε με την εμβέλεια αυτής. Την επικοινωνία τη διαχειρίζεται η τεχνολογία RFID. Η δε τεχνολογία αυτή που υπάρχει εδώ και πολύ καιρό, χωρίζεται σε δύο βασικές κατηγορίες, το ενεργητικό και το παθητικό. Από αυτές τις δύο το παθητικό rfid είναι αυτό που δεν έχει δική του πηγή ενέργειας και ενεργοποιείται από την ενέργεια που του στέλνει ο δέκτης. Με αυτόν τον τρόπο επικοινωνούν τα τσιπάκια στην τραπεζικές κάρτες.

Και πάλι όμως ακόμα και μεταξύ των παθητικών rfid, η εμβέλεια μπορεί να διαφέρει σημαντικά και εξαρτάται από τη συχνότητα εκπομπής. Και ενώ στις τραπεζικές κάρτες είναι ορισμένη στα ελάχιστα εκατοστά, υπάρχουν παθητικά rfid που επικοινωνούν και στα 7,8 μέτρα. Αν έχω καταλάβει σωστά ένα παράδειγμα είναι οι μπάρες στα διόδια που επικοινωνούν σε απόσταση μέτρων.

Επιπλέον είναι λογικό με την εξέλιξη των πραγμάτων να εξελίσσεται και αυτή τη τεχνολογία. Για παράδειγμα υπάρχουν πλέον και ημι-παθητικά rfid τα οποία δεν έχουν τις ίδιες απαιτήσεις ενέργειας με τα ενεργητικά που έχουν δική τους τροφοδοσία με την εμβέλεια να ανεβαίνει ακόμα περισσότερο. Και εδώ και κάποια λιγα χρόνια τα UHF passive rfid φτάνουν τα 12 μέτρα και χρησιμοποιούνται ευρέως στο IoT.

Μια ερώτηση λοιπόν θα μπορούσε να ήταν αν ο ίδιος ο αρχικός προγραμματισμός της συχνότητας επικοινωνίας του παθητικού rfid μπορεί μέσω κάποιας αναβάθμισης να αλλάξει και κατά συνέπεια να μεταβληθεί σημαντικά και η εμβέλεια.

Και γι αυτό ξαναρωτάω. Ξέρουμε με βεβαιότητα τί τεχνολογία επικοινωνίας θα έχει η κάρτα αυτή?
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2023, 14:38

Πάλι το γνωστό φαινόμενο. Παράθεση φωτογραφιών και καλά για να μιλάνε από μόνες τους. Να εκτεθεί η ασχήμια τους. "Κοίτα ρε κάτι άθλιους καμένους!".
Τους ξέρω μια χαρά αυτούς που είναι τόσο θρησκόληπτοι και την παράνοιά τους. Προδίδεται και το διαταραγμένο της περίπτωσής τους.
Αλλά είναι ανήθικος αυτός ο τρόπος δημόσιους διαλόγου.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δαιμονίστηκαν οι χριστιανοί με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 07 Σεπ 2023, 16:22

Αρίστος έγραψε:
29 Αύγ 2023, 08:33
Mτα χαρα την ερμηνευσα, τοσο η ηλεκτρονικη ταυτοτητα οσο και το κινητο θα εχουν το χρημα σε ψηφιακες μοναδες πολυ συντομα και θα χρησιμοποιουνται ακριβως και σαν πιστωτικες καρτες.

Στο υπογραμμισα το ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ αλλα εσυ στην κοσμαρα σου βλητο.

.
Επιμένει κιόλας το αποκαΐδι...
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:03
Είμαστε μαζί με το Ισραηλ μπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που ετοιμάζει !
! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών