ο 14Χρονος μαθητής στην Αίγινα αυτοκτονησε

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

ο 14Χρονος μαθητής στην Αίγινα αυτοκτονησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 23 Σεπ 2023, 03:35

Σύμφωνα με πληροφορίες ο μαθητής της Γυμνασίου εντοπίστηκε σε ένα δέντρο απαγχονισμένος σήμερα το μεσημέρι και αφού νωρίτερα είχε πάει κανονικά στο σχολείο του.

Βρέθηκε σημείωμα
Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο 14χρονος είχε αφήσει σημείωμα στην οικογένειά του που βρέθηκε στο σπίτι του.

Για την υπόθεση έχει ενημερωθεί η Αστυνομία και διεξάγεται έρευνα.

Έρευνα της Αστυνομίας
Αν και όλα δείχνουν ότι δεν πρόκειται για εγκληματική ενέργεια υπάρχουν αναφορές ότι ο μικρός μαθητής αλβανικής καταγωγής δεχόταν bullying που ίσως να τον οδήγησε στο αδιέξοδο και στο απονενοημένο διάβημα.

Ωστόσο άλλες πληροφορίες αναφέρουν ότι στο σημείωμα που άφησε γίνεται λόγος για ερωτική απογοήτευση και συγκεκριμένα αναφέρεται σε ένα κορίτσι που δεν τον ήθελε και γι’ αυτό αποφάσισε να βάλει τέλος στη ζωή του

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ο 14Χρονος μαθητής στην Αίγινα αυτοκτονησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 23 Σεπ 2023, 14:45

Επί τέλους πρέπει να αντιμετωπιστεί η παρενόχληση, σοβαρά από το κράτος. Αλλά δεν υπάρχει πολιτική θέληση και προσανατολισμός τέτοιος.

Κρίμα το παιδί.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ο 14Χρονος μαθητής στην Αίγινα αυτοκτονησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Σεπ 2023, 14:48

Χαοτικός έγραψε:
23 Σεπ 2023, 14:45
Επί τέλους πρέπει να αντιμετωπιστεί η παρενόχληση, σοβαρά από το κράτος.
Σίγουρα, αλλά εδώ προφανώς δεν πρόκειται για παρενόχληση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4530
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: ο 14Χρονος μαθητής στην Αίγινα αυτοκτονησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 23 Σεπ 2023, 14:55

Χαοτικός έγραψε:
23 Σεπ 2023, 14:45
Επί τέλους πρέπει να αντιμετωπιστεί η παρενόχληση, σοβαρά από το κράτος. Αλλά δεν υπάρχει πολιτική θέληση και προσανατολισμός τέτοιος.

Κρίμα το παιδί.
Επειδή στη δουλειά μου έρχομαι σε επαφή με εκατοντάδες - αν όχι χιλιάδες - παιδιά τέτοιας ηλικίας καθημερινά, δεν θέλεις να μάθεις για τι ποιότητα ανθρώπων μιλάμε.
Και αναφέρομαι σε γόνους ελληνικούς και αλβανικους.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ο 14Χρονος μαθητής στην Αίγινα αυτοκτονησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 23 Σεπ 2023, 16:38

Πτολεμαίος έγραψε:
23 Σεπ 2023, 14:55
Χαοτικός έγραψε:
23 Σεπ 2023, 14:45
Επί τέλους πρέπει να αντιμετωπιστεί η παρενόχληση, σοβαρά από το κράτος. Αλλά δεν υπάρχει πολιτική θέληση και προσανατολισμός τέτοιος.

Κρίμα το παιδί.
Επειδή στη δουλειά μου έρχομαι σε επαφή με εκατοντάδες - αν όχι χιλιάδες - παιδιά τέτοιας ηλικίας καθημερινά, δεν θέλεις να μάθεις για τι ποιότητα ανθρώπων μιλάμε.
Και αναφέρομαι σε γόνους ελληνικούς και αλβανικους.
Κι εγώ. Αλλά δεν θέλω να κρίνω ποιότητες. Να κάνει το κράτος αυτό που πρέπει να κάνει. Δηλαδή να ασχοληθεί. Ούτε καν θέτω ποια μέθοδος είναι καλή και ποια δεν είναι. Πολιτική βούληση ας υπάρξει και τα άλλα θα έρθουν..
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25248
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ο 14Χρονος μαθητής στην Αίγινα αυτοκτονησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 23 Σεπ 2023, 16:47

Πτολεμαίος έγραψε:
23 Σεπ 2023, 14:55
Χαοτικός έγραψε:
23 Σεπ 2023, 14:45
Επί τέλους πρέπει να αντιμετωπιστεί η παρενόχληση, σοβαρά από το κράτος. Αλλά δεν υπάρχει πολιτική θέληση και προσανατολισμός τέτοιος.

Κρίμα το παιδί.
Επειδή στη δουλειά μου έρχομαι σε επαφή με εκατοντάδες - αν όχι χιλιάδες - παιδιά τέτοιας ηλικίας καθημερινά, δεν θέλεις να μάθεις για τι ποιότητα ανθρώπων μιλάμε.
Και αναφέρομαι σε γόνους ελληνικούς και αλβανικους.
περισσοτερο απο σχολεια χρειαζομαστε φυλακές

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών