Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9233
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 06 Οκτ 2023, 21:11

13 χρονώ έτρωγα τις μύξες μου και πίστευα ότι ο κόσμος στο παρελθόν ήτονε ασπρόμαυρος λόγω των ασπρόμαυρων φιλμ.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 06 Οκτ 2023, 21:15

hades έγραψε:
06 Οκτ 2023, 20:59
EKPLIKTIKOS έγραψε:
05 Οκτ 2023, 20:41
Έχει δίκιο ο νηματοθετης. Κάποιος γιατρός δεν ασχολήθηκε με θέματα γυναικολογικα, να ρωτήσει αν έχει ενεργό σεξουαλικη ζωή, να πει να κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης τόσους μήνες; Το ίδιο και οι γονείς, συγγνώμη αλλά πρέπει να είναι τελείως βοϊδια με iq 60. Το κοριτσάκι οκ μικρό παιδί είναι, αν έκανε καμία μαλακια είναι νορμάλ, άλλοι θα έπρεπε να την έχουν προστατεύσει γιατι η ηλικία της δεν είναι για να κάνει παιδιά.
Ρώτησε ο γιατρός αν έχει σεξουαλική επαφή και είπε οχι
Και πάλι, δε θα έπρεπε να κάνει ένα τεστ; είναι κυριολεκτικά μια ταινία που κατουραει η γυναίκα ξέρω γω, δεν είναι κ καμία ακραία εξέταση. Οι έφηβοι και τα παιδιά λένε ψέματα όλη την ώρα, εδώ λέμε εμείς οι μεγάλοι

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Οκτ 2023, 21:16

Άκουσα ότι σε άλλα σάιτ κατηγορούν και βρίζουν τη μάνα του κοριτσιού. Σκατάδες μια ζωή. να βρουν ευκαιρία να βρίσουν και τίποτα άλλο στη ζωή τους.

Ευτυχώς στις ειδήσεις άκουσα ότι μια χαρά έχουν περιλάβει το κορίτσι με στοργή διάφοροι φορείς και φυσικά οι γονείς του.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 740
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 06 Οκτ 2023, 21:20

Γονείς για τα μπάζα ..Υπάρχει περίπτωση να είναι κακοποίηση απο συγγενή και το ρίχνουν σε 13χρονο ;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Οκτ 2023, 21:41

Ασέβαστος έγραψε:
06 Οκτ 2023, 20:16
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Οκτ 2023, 19:27
Otto Weininger έγραψε:
05 Οκτ 2023, 19:34
πέρα του γιατρού και της μαλακίας του, 13χρονη;;
Αυτό ακριβώς. Ο εισαγγελέας τί περιμένει; Να πάει φαντάρος το νεογνό ώστε να κινήσει τις διαδικασίες; 13 χρονών, ρε σεις. Ποιος είναι ο βιαστής του;
Νάξος είναι δεν είναι η χαβούζα της Αθήνας. Σε μιλήσουν αυτοί που πρέπει.
βιαστης; απο που προκυπτει αυτο; αποκλειεται να ειναι αλλος 13χρονος;
Δύσκολα. Πιο δύσκολα από το να μείνει έγκυος 14χρονο. Για ευνόητους λόγους ανάπτυξης. Τα ορμονικά των αγοριών αργούν περισσότερο. Από εκεί και πέρα αυτή είναι η δουλειά του εισαγγελέα. να ερευνήσει την υπόθεση. Ή θα υποθέσουμε ότι ήταν άλλο 13χρονο και κλείνουμε την υπόθεση;

Λίγη σοβαρότητα σε αυτό το κράτος...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 06 Οκτ 2023, 22:36

Bazoomba έγραψε:
06 Οκτ 2023, 21:11
μου και πίστευα ότι ο κόσμος στο παρελθόν ήτονε ασπρόμαυρος λόγω των ασπρόμαυρων φιλμ.
Εγώ μικρός είχα ρωτήσει τους γονείς μου αν τα έβλεπαν ασπρόμαυρα όλα όταν ήταν παιδιά.
Όχι στα 13 βέβαια, αλλά οκ.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Οκτ 2023, 22:47

Otto Weininger έγραψε:
06 Οκτ 2023, 22:36
Bazoomba έγραψε:
06 Οκτ 2023, 21:11
μου και πίστευα ότι ο κόσμος στο παρελθόν ήτονε ασπρόμαυρος λόγω των ασπρόμαυρων φιλμ.
Εγώ μικρός είχα ρωτήσει τους γονείς μου αν τα έβλεπαν ασπρόμαυρα όλα όταν ήταν παιδιά.
Όχι στα 13 βέβαια, αλλά οκ.
Εμένα στα 16 ένας φίλος έλεγε ότι δεν κάνει καλό να το κάνεις από τον κώλο γιατί σαπίζει το άντερο και πεθαίνεις. Δεν φταίμε για το τι ξέρουμε και τι δεν ξέρουμε. Αλλά σίγουρα δεν είμαστε όλοι το ίδιο στη γνώση. και είναι θέμα τύχης πιο πολύ (αλλά και ανάπτυξης και ιδιοσυστασίας). Υπάρχει διαφορετικός βαθμός ωρίμανσης. Μπορεί μια 16χρονη να είναι εντελώς παιδί και παράλληλα μία 13χρονη να νιώθει έτοιμη να το κάνει με το αγόρι που γουστάρει.
θα υπάρξει βεβαίως και η ατυχία. Δεν έχει νόημα να μοιράζουμε ευθύνες. Έχει νόημα να βλέπουμε τι θα γίνει από δω και πέρα.
Το κορίτσι τώρα πρέπει να το πλαισιώσουν και να το βοηθήσουν. και ναι μπορούν να πάνε όλα καλά. και την εφηβεία της να ζήσει και να συνεχίσει να αναπτύσσεται ψυχοσωματικά, αλλά και να αναλαμβάνει ρόλο με ήπιο τρόπο και με πολύ βοήθεια. Κάτι άλλο δεν υπάρχει.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

runner
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 06 Οκτ 2023, 23:13

Frappezitis έγραψε:
06 Οκτ 2023, 20:53

Εισαι ντιπ για ντιπ ..purple.

Εικόνα

Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης αποφεύγονται οι εξετάσεις ή θεραπείες εγκύων με ιοντίζουσες ακτινοβολίες. Ωστόσο, υπάρχουν περιπτώσεις έκθεσης εγκύων εκούσια ή ακούσια σε ακτινοβολίες για ιατρικούς λόγους.

Το παρακάτω βίντεο εξηγεί με απλό και κατανοητό τρόπο όσα πρέπει να γνωρίζει μια γυναίκα, σε περίπτωση που κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της, χρειαστεί να υποβληθεί σε διαγνωστική εξέταση που περιλαμβάνει χρήση ακτινοβολίας

https://eeae.gr/%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE% ... E%B9%CF%82
Ρε μεγάλε, ακτινογραφίες, αξονικές και ακτινοσκοπήσεις σε εγκύους δεν γίνονται.
Τελεία και παύλα.
Και με υποψία κάποια γυναίκα να είναι έγκυος η εξέταση αναβάλλεται.
Αυτό που γράφει είναι ότι σε κάποιες περιπτώσεις έγκυες έχουν εκτεθεί σε ακτινοβολία, ως επί το πλείστο, χωρίς να το ξέρουν ότι εγκυμονούν.
Κανένας κλινικός γιατρός δεν πρόκειται να ζητήσει τέτοιες εξετάσεις σε έγκυο και φυσικά ούτε οι γιατροί και οι τεχνολόγοι των ακτινολογικών τμημάτων υπάρχει πιθανότητα να βάλουν μέσα έγκυο.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 07 Οκτ 2023, 10:18

runner έγραψε:
06 Οκτ 2023, 23:13
Frappezitis έγραψε:
06 Οκτ 2023, 20:53

Εισαι ντιπ για ντιπ ..purple.

Εικόνα

Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης αποφεύγονται οι εξετάσεις ή θεραπείες εγκύων με ιοντίζουσες ακτινοβολίες. Ωστόσο, υπάρχουν περιπτώσεις έκθεσης εγκύων εκούσια ή ακούσια σε ακτινοβολίες για ιατρικούς λόγους.

Το παρακάτω βίντεο εξηγεί με απλό και κατανοητό τρόπο όσα πρέπει να γνωρίζει μια γυναίκα, σε περίπτωση που κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της, χρειαστεί να υποβληθεί σε διαγνωστική εξέταση που περιλαμβάνει χρήση ακτινοβολίας

https://eeae.gr/%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE% ... E%B9%CF%82
Ρε μεγάλε, ακτινογραφίες, αξονικές και ακτινοσκοπήσεις σε εγκύους δεν γίνονται.
Τελεία και παύλα.
Και με υποψία κάποια γυναίκα να είναι έγκυος η εξέταση αναβάλλεται.
Αυτό που γράφει είναι ότι σε κάποιες περιπτώσεις έγκυες έχουν εκτεθεί σε ακτινοβολία, ως επί το πλείστο, χωρίς να το ξέρουν ότι εγκυμονούν.
Κανένας κλινικός γιατρός δεν πρόκειται να ζητήσει τέτοιες εξετάσεις σε έγκυο και φυσικά ούτε οι γιατροί και οι τεχνολόγοι των ακτινολογικών τμημάτων υπάρχει πιθανότητα να βάλουν μέσα έγκυο.
Ναι,ναι εσενα θα πιστεψουμε και οχι του ειδικους.
Δεν το σωζεις,Σοβαρεψου.
Καλυτερα να μασας παρα να μιλας.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

runner
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 07 Οκτ 2023, 11:34

Frappezitis έγραψε:
07 Οκτ 2023, 10:18
Ναι,ναι εσενα θα πιστεψουμε και οχι του ειδικους.
Δεν το σωζεις,Σοβαρεψου.
Καλυτερα να μασας παρα να μιλας.
Ναι, γιατί εγώ από το μυαλό μου τα βγάζω άλλωστε.........

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23231
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 07 Οκτ 2023, 11:39

Χαοτικός έγραψε:
06 Οκτ 2023, 21:16
Άκουσα ότι σε άλλα σάιτ κατηγορούν και βρίζουν τη μάνα του κοριτσιού. Σκατάδες μια ζωή. να βρουν ευκαιρία να βρίσουν και τίποτα άλλο στη ζωή τους.

Ευτυχώς στις ειδήσεις άκουσα ότι μια χαρά έχουν περιλάβει το κορίτσι με στοργή διάφοροι φορείς και φυσικά οι γονείς του.
Το πρόβλημα κατά τη γνώμη μου είναι ότι ενώ έχει συμβεί ένα τόσο επιπόλαιο και βλακώδες ιατρικό λάθος, κάθονται όλοι και συζητούν ότι η μάνα είναι 13 χρονών.

Οτι η μάνα είναι 13 χρονών, σηκώνει συζήτηση σε περίπτωση που δεν έχει γίνει ένα τέτοιο λάθος.

Τώρα που έχει γίνει το λάθος, προέχει το λάθος.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Οκτ 2023, 11:56

AlienWay έγραψε:
07 Οκτ 2023, 11:39
Χαοτικός έγραψε:
06 Οκτ 2023, 21:16
Άκουσα ότι σε άλλα σάιτ κατηγορούν και βρίζουν τη μάνα του κοριτσιού. Σκατάδες μια ζωή. να βρουν ευκαιρία να βρίσουν και τίποτα άλλο στη ζωή τους.

Ευτυχώς στις ειδήσεις άκουσα ότι μια χαρά έχουν περιλάβει το κορίτσι με στοργή διάφοροι φορείς και φυσικά οι γονείς του.
Το πρόβλημα κατά τη γνώμη μου είναι ότι ενώ έχει συμβεί ένα τόσο επιπόλαιο και βλακώδες ιατρικό λάθος, κάθονται όλοι και συζητούν ότι η μάνα είναι 13 χρονών.

Οτι η μάνα είναι 13 χρονών, σηκώνει συζήτηση σε περίπτωση που δεν έχει γίνει ένα τέτοιο λάθος.

Τώρα που έχει γίνει το λάθος, προέχει το λάθος.
Ε ναι. :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 07 Οκτ 2023, 14:39

runner έγραψε:
07 Οκτ 2023, 11:34
Frappezitis έγραψε:
07 Οκτ 2023, 10:18
Ναι,ναι εσενα θα πιστεψουμε και οχι του ειδικους.
Δεν το σωζεις,Σοβαρεψου.
Καλυτερα να μασας παρα να μιλας.
Ναι, γιατί εγώ από το μυαλό μου τα βγάζω άλλωστε.........
:102:
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

runner
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 07 Οκτ 2023, 16:48

Frappezitis έγραψε:
07 Οκτ 2023, 14:39
runner έγραψε:
07 Οκτ 2023, 11:34
Frappezitis έγραψε:
07 Οκτ 2023, 10:18
Ναι,ναι εσενα θα πιστεψουμε και οχι του ειδικους.
Δεν το σωζεις,Σοβαρεψου.
Καλυτερα να μασας παρα να μιλας.
Ναι, γιατί εγώ από το μυαλό μου τα βγάζω άλλωστε.........
:102:
Α, είσαι τελείως μα τελείως........ διάνοια.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Αναζητουμε να βραβεύουμε τον Ρουμανογιατρό που έκανε κλυσμα σε ετοιμογεννη επειδη νομιζε οτι ειχε γαστρεντεριτιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 07 Οκτ 2023, 20:55

runner έγραψε:
07 Οκτ 2023, 16:48
Frappezitis έγραψε:
07 Οκτ 2023, 14:39
runner έγραψε:
07 Οκτ 2023, 11:34


Ναι, γιατί εγώ από το μυαλό μου τα βγάζω άλλωστε.........
:102:
Α, είσαι τελείως μα τελείως........ διάνοια.
:smt005:
Κανεις σαν πενταχρονο.Boring.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών