Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Οκτ 2023, 14:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:40
γιατί γράφεις πάντα στον πληθυντικό;
Γιατί βρίσκω χάσιμο χρόνου τις αμιγώς προσωπικές επιθέσεις στο συνασπισμό σας.
Σαν να λέμε "γιατί βλέπουμε μόνο την μια πλευρά της Σελήνης;" "γιατί ο εμπειρισμός είναι μόνο μια πλευρά της επιστήμης".

Είναι πολύ νωρίς για να το έχεις ρίξει στο αλκοόλ.
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:40
Απλώς γιατί έχω περισσότερο αϊκιού από το δικό σας και ξέρω τί ακριβώς ενοχλεί τον κάθε ένα από σας στις απόψεις μου.
Προδίδει όντως μεγαλύτερο IQ το να εγκαλείς κάποιον για γλωσσικό λάθος που έχεις διαπράξει κι εσύ κυριολεκτικά στην ίδια σελίδα.

Το υπέρμετρο IQ σου προτρέχει μάλλον και μπερδεύει για γεγονότα τις υποθέσεις που κάνεις για το τι αισθανόμαστε.

Τέλος, λυπάμαι που θα σ'το πω, αλλά δεν έχεις απόψεις για να μας ενοχλούν. Είσαι όπου φυσάει ο άνεμος. Για άλλους χαίρεσαι που πληρώνουν διατροφή παρασιτισμού και για τον εαυτό σου νιώθεις περηφάνεια που δεν πήρες δεκάρα τσακιστή για το παιδί σου.
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:40
Σε κάθε περίπτωση, αν θες μία πιο σοφτ προσέγγιση, μπορείς να το δεις και ως πληθυντικό ευγενείας.
Οι αβρότητες σε μάραναν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Οκτ 2023, 14:56

Σενέκας έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:40
Σενέκας έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:20


γιατί γράφεις πάντα στον πληθυντικό; Γιατί φαντάζεσαι ότι όποιος σου απευθύνει το λόγο βρίσκεται σε ένα γραφείο μαζί με άλλους 10 που έχουν όλοι ως αντικείμενο δουλειάς να επιτεθούν σ'εσένα προσωπικά και έχουν και την ίδια ατζέντα;
Γιατί βρίσκω χάσιμο χρόνου τις αμιγώς προσωπικές επιθέσεις στο συνασπισμό σας. Απλώς γιατί έχω περισσότερο αϊκιού από το δικό σας και ξέρω τί ακριβώς ενοχλεί τον κάθε ένα από σας στις απόψεις μου.

Ως κοινωνιολογική στατιστική (αυτό θ' αρέσει και στον χέλι) έχετε όντως ενδιαφέρον. :e045:

Σε κάθε περίπτωση, αν θες μία πιο σοφτ προσέγγιση, μπορείς να το δεις και ως πληθυντικό ευγενείας.
αυτό ακριβώς εννοώ. Και ποιον πληθυντικό ευγενείας και μαλακίες; Εδώ μιλάς για συνασπισμό! Πιστεύεις όντως ότι όταν σου απευθύνει κάποιος τον λόγο το κάνει ως μέρος μια ολόκληρης οργάνωσης που σε έχει βάλει στόχο; Είσαι με τα καλά σου;
Όχι βρε.

Ειλικρινά πιστεύω ότι ο καθένας μου τη λέει για αμιγώς δικούς ΤΟΥ λόγους. Και το κοινωνιολογικό ενδιαφέρον προκύπτει ακριβώς από αυτό. Δηλαδή το κατά πόσον κάποιες τέρμα αυτόνομες :) προσωπικότητες με σαφέστατη αντιπαλότητα μεταξύ τους σε άλλα θέματα, μου τη λένε συντονισμένα χωρίς καν να το επιδιώκουν.

Οπότε, παρ' το θετικά. Αν και είμαι γενικώς αντιπαθητική, λειτουργώ ως ενωτικός τύπος μεταξύ των πχορουμικών φυλών... :lol:

Διαφωνείς;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Οκτ 2023, 15:04

hellegennes έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:51
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:40
γιατί γράφεις πάντα στον πληθυντικό;
Γιατί βρίσκω χάσιμο χρόνου τις αμιγώς προσωπικές επιθέσεις στο συνασπισμό σας.
Σαν να λέμε "γιατί βλέπουμε μόνο την μια πλευρά της Σελήνης;" "γιατί ο εμπειρισμός είναι μόνο μια πλευρά της επιστήμης".

Είναι πολύ νωρίς για να το έχεις ρίξει στο αλκοόλ.
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:40
Απλώς γιατί έχω περισσότερο αϊκιού από το δικό σας και ξέρω τί ακριβώς ενοχλεί τον κάθε ένα από σας στις απόψεις μου.
Προδίδει όντως μεγαλύτερο IQ το να εγκαλείς κάποιον για γλωσσικό λάθος που έχεις διαπράξει κι εσύ κυριολεκτικά στην ίδια σελίδα.

Το υπέρμετρο IQ σου προτρέχει μάλλον και μπερδεύει για γεγονότα τις υποθέσεις που κάνεις για το τι αισθανόμαστε.

Τέλος, λυπάμαι που θα σ'το πω, αλλά δεν έχεις απόψεις για να μας ενοχλούν. Είσαι όπου φυσάει ο άνεμος. Για άλλους χαίρεσαι που πληρώνουν διατροφή παρασιτισμού και για τον εαυτό σου νιώθεις περηφάνεια που δεν πήρες δεκάρα τσακιστή για το παιδί σου.
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:40
Σε κάθε περίπτωση, αν θες μία πιο σοφτ προσέγγιση, μπορείς να το δεις και ως πληθυντικό ευγενείας.
Οι αβρότητες σε μάραναν.
Μου θυμίζετε ζουζουνάκια που την είδαν τράπερς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13396
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Οκτ 2023, 15:05

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:40
Σενέκας έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 14:17


Ενώ τα διαδικαστικά των διαζυγίων, τα παίζετε στα δάχτυλα. :lol:
γιατί γράφεις πάντα στον πληθυντικό; Γιατί φαντάζεσαι ότι όποιος σου απευθύνει το λόγο βρίσκεται σε ένα γραφείο μαζί με άλλους 10 που έχουν όλοι ως αντικείμενο δουλειάς να επιτεθούν σ'εσένα προσωπικά και έχουν και την ίδια ατζέντα;
Γιατί βρίσκω χάσιμο χρόνου τις αμιγώς προσωπικές επιθέσεις στο συνασπισμό σας. Απλώς γιατί έχω περισσότερο αϊκιού από το δικό σας και ξέρω τί ακριβώς ενοχλεί τον κάθε ένα από σας στις απόψεις μου.

Ως κοινωνιολογική στατιστική (αυτό θ' αρέσει και στον χέλι) έχετε όντως ενδιαφέρον. :e045:

Σε κάθε περίπτωση, αν θες μία πιο σοφτ προσέγγιση, μπορείς να το δεις και ως πληθυντικό ευγενείας.
Ως κοινωνιολογικό δεδομένο σε συνάφεια με την πραγματικότητα, δράττομαι της ευκαιρίας να επισημάνω πως έχεις βαρέσει μπιέλα. Μηχανικός δεν είμαι, αλλά πάνε μια,να σου κοιτάξουν την προβληματική λίπανση. Λαδάκια αγάπη, λαδάκια.
Κλαίω ρε μαλάκα. :smt005:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Οκτ 2023, 15:09

Θενκς για το σαπόρτ της άποψης μου, Πασίφω. :smt023

Το εννοώ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13396
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Οκτ 2023, 15:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 15:09
Θενκς για το σαπόρτ της άποψης μου, Πασίφω. :smt023

Το εννοώ.
:xena:

Α καλά..
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Οκτ 2023, 00:31

Πασιφάη έγραψε:
14 Οκτ 2023, 15:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 15:09
Θενκς για το σαπόρτ της άποψης μου, Πασίφω. :smt023

Το εννοώ.
:xena:

Α καλά..
Ντελίριο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13396
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Άρειος Πάγος: εκδικάζει πλήρη διατροφή ορίζοντας ως υπαίτιο διαζυγίου τύπο που δεν ήθελε παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 16 Οκτ 2023, 11:28

hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2023, 00:31
Πασιφάη έγραψε:
14 Οκτ 2023, 15:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Οκτ 2023, 15:09
Θενκς για το σαπόρτ της άποψης μου, Πασίφω. :smt023

Το εννοώ.
:xena:

Α καλά..
Ντελίριο.
Χαρακτηριστικό γνώρισμα στους αθεράπευτους μεγαλομανείς. Τι να πεις..
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών