Η Starbucks ποινικοποιεί την αλληλεγγύη στην Παλαιστίνη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Η Starbucks ποινικοποιεί την αλληλεγγύη στην Παλαιστίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 05 Ιαν 2024, 08:00

Σπύρος έγραψε:
05 Ιαν 2024, 03:30
Βάζουμε ένα σατανικό λογότυπο και πουλάνε τον ίδιο καφέ σε τριπλάσια τιμή.
Τα Starbucks πουλάνε ζαχαρόνερο με λίγο καφέ, όντως πολύ ακριβά για το τίποτα. Το λογότυπο είναι μια Σειρήνα, από πού και ως που σατανικό;
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13618
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Η Starbucks ποινικοποιεί την αλληλεγγύη στην Παλαιστίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 05 Ιαν 2024, 08:14

Μια φορά, πέρσι, έτυχε να πάρουμε καφέ (στο χέρι) με την κόρη μου, είχαμε μια δουλειά απέναντι από ένα σταρμπάκς. Εκείνη πήρε έναν καφέ που δεν κατάλαβα τζίζα τι ήταν, εγώ έναν φρέντο εσπρέσο. Στο ταμείο μού λέει 11,5 ευρώ. Σάστισα, του λέω εχμμμ συγγνώμη, 2 καφέδες έχω εγώ, ναι μού λέει τόσο κάνουν. Είναι τρελοί ρε.

Financial man
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 26 Ιαν 2023, 17:26
Τοποθεσία: BOSTON USA.

Re: Η Starbucks ποινικοποιεί την αλληλεγγύη στην Παλαιστίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Financial man » 05 Ιαν 2024, 09:02

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
05 Ιαν 2024, 00:23

Η μετοχή της Starbucks έχει σκαμπανεβασματα εδώ και 1 χρόνο. Όσο αφορά τα οικονομικά αποτελέσματα σπάνε το ένα ρεκόρ μετά το άλλο με αποτέλεσμα τα έσοδα να ξεπερνούν τα 32 δις το 2022 ενώ για το 2023 οι προβλέψεις μιλούν για έσοδα 34 δισεκατομμύρια δολάρια. Την ίδια ώρα πέρσι άνοιξαν πάνω από 1.000 νέα καταστήματα Starbucks με αποτελέσματα ο συνολικός αριθμός του δικτύου να ανέρχεται στα 32.000 καταστήματα σε παγκόσμιο επίπεδο.

Με άλλα λόγια το article που έβαλες είναι για κλάματα.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Η Starbucks ποινικοποιεί την αλληλεγγύη στην Παλαιστίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 05 Ιαν 2024, 09:41

Ναύτης έγραψε:
05 Ιαν 2024, 08:14
Μια φορά, πέρσι, έτυχε να πάρουμε καφέ (στο χέρι) με την κόρη μου, είχαμε μια δουλειά απέναντι από ένα σταρμπάκς. Εκείνη πήρε έναν καφέ που δεν κατάλαβα τζίζα τι ήταν, εγώ έναν φρέντο εσπρέσο. Στο ταμείο μού λέει 11,5 ευρώ. Σάστισα, του λέω εχμμμ συγγνώμη, 2 καφέδες έχω εγώ, ναι μού λέει τόσο κάνουν. Είναι τρελοί ρε.
Κλασική πρώτη εμπειρία σε Starbucks :lol: . Ευτυχώς δεν έχουν πιάσει πολύ στην Ελλάδα γιατί έχουμε παντού καφέ, κάτι σαν τα McDonald's που δεν μπόρεσαν ποτέ να βάλουν κάτω τον γύρο, ούτε καν τα Goody's.

Μπράβο στο ΚΚ που δεν πτοείται από τις κατηγορίες περί αντισημιτισμού και αναδεικνύει τέτοια ζητήματα.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8412
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Η Starbucks ποινικοποιεί την αλληλεγγύη στην Παλαιστίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 08 Ιαν 2024, 20:03

Αστυνομική προστασία για τα Starbucks στήν Μελβούρνη.

the police protection for Starbucks is disgusting.
Considering Starbucks makes political statements and then get our police to protect them.
I’m glad to see Melbourne giving it to Starbucks the genocide supporting scumbags today.


SpoilerShow
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών