Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Δεκ 2023, 18:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:55
George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:48
hellegennes έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:44


Α, να το κάνουμε παντού αυτό. Να μαζέψουν υπογραφές όσοι μετακινούνται με καροτσάκια για να φύγουν τα αυτοκίνητα από τα πεζοδρόμια και μετά να μαζέψουν οι ιδιοκτήτες των αυτοκινήτων.

Τίμια πράγματα, ο νόμος είναι για να προστατεύει ό,τι καυλώσει στους πολλούς.
Δες το σαν ατυπο δημοψηφισμα.

Δημοκρατικες διαδικασιες.
Μα δεν χρειάζεται δημοψήφισμα. Αν δεν κάνω λάθος, απαγορεύεται το πάρκινγκ στα πεζοδρόμια.

Γενικώς, από μικρές, γλυκές, κατανοητές βρε παιδί μου παρατυπίες, στο πλαίσιο πάντα της κοινωνικής γαλήνης :lol: ακόμη και από όσους έχουν ευαισθησία μόνον στις καμπάνες, άλλο τίποτα...
επισης δε χρειαζεται δημοψηφισμα, απαγορευεται η φασαρια. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 14 Δεκ 2023, 23:31

George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:14
hellegennes έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:11
Έχει αλλάξει η νομοθεσία. Μην με πας στον 19ο αιώνα.
Mπορει.

Αλλα το δεδικασμενο δεν εχει ανατραπει. Οι νομοθεσιες δεν αλλαζουν δεδικασμενα. Μονο ενα αλλο δικαστηριο μπορει να το αλλαξει.

Και περαν της αποφασης του Ειρηνοδικειου Χερσονησου υπαρχει και η αποφαση του Πρωτοδικειου Ροδου το 2014 (αν θυμαμαι καλα) οπου ευθυγραμμιστηκε με το προηγουμενο δεδικασμενο.
Oi νομοθεσιες δεν αλλαζουν τα δεδικαζζζζμενα;;; Ρε πας καλα;;; Για παγαινε σε κανα δικαστηριο για πχ περιπτωση μοιχειας και εφαρμοσε δεδικασμενο του 1950 που η μοιχεια ητω ποινικο αδικημα... Εχετε λαλησει Τ/Ε/Λ/Ε/Ι/Ω/Σ...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Δεκ 2023, 23:42

Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:31
George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:14
hellegennes έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:11
Έχει αλλάξει η νομοθεσία. Μην με πας στον 19ο αιώνα.
Mπορει.

Αλλα το δεδικασμενο δεν εχει ανατραπει. Οι νομοθεσιες δεν αλλαζουν δεδικασμενα. Μονο ενα αλλο δικαστηριο μπορει να το αλλαξει.

Και περαν της αποφασης του Ειρηνοδικειου Χερσονησου υπαρχει και η αποφαση του Πρωτοδικειου Ροδου το 2014 (αν θυμαμαι καλα) οπου ευθυγραμμιστηκε με το προηγουμενο δεδικασμενο.
Oi νομοθεσιες δεν αλλαζουν τα δεδικαζζζζμενα;;; Ρε πας καλα;;; Για παγαινε σε κανα δικαστηριο για πχ περιπτωση μοιχειας και εφαρμοσε δεδικασμενο του 1950 που η μοιχεια ητω ποινικο αδικημα... Εχετε λαλησει Τ/Ε/Λ/Ε/Ι/Ω/Σ...
Ρε άντε πήγαινε να πουλήσεις μουρίτσα στους πολυπολιτισμικούς της περιοχής σου και τις προσοχές που βαράτε στην κουλτούρα τους και άσε τις συστάσεις στους ελλημπάνους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 14 Δεκ 2023, 23:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:42
Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:31
George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:14


Mπορει.

Αλλα το δεδικασμενο δεν εχει ανατραπει. Οι νομοθεσιες δεν αλλαζουν δεδικασμενα. Μονο ενα αλλο δικαστηριο μπορει να το αλλαξει.

Και περαν της αποφασης του Ειρηνοδικειου Χερσονησου υπαρχει και η αποφαση του Πρωτοδικειου Ροδου το 2014 (αν θυμαμαι καλα) οπου ευθυγραμμιστηκε με το προηγουμενο δεδικασμενο.
Oi νομοθεσιες δεν αλλαζουν τα δεδικαζζζζμενα;;; Ρε πας καλα;;; Για παγαινε σε κανα δικαστηριο για πχ περιπτωση μοιχειας και εφαρμοσε δεδικασμενο του 1950 που η μοιχεια ητω ποινικο αδικημα... Εχετε λαλησει Τ/Ε/Λ/Ε/Ι/Ω/Σ...
Ρε άντε πήγαινε να πουλήσεις μουρίτσα στους πολυπολιτισμικούς της περιοχής σου και τις προσοχές που βαράτε στην κουλτούρα τους και άσε τις συστάσεις στους ελλημπάνους.
Προσεχε μην περασεις ποτε απο το χωριο μου γιατι εκει απο παλια βαρανε τις γυναικες με το παραμικρο οποτε ειναι παραδοση και διατηρειται, το νου σου.
ΒΟΔΑΡΟΙ!!!
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Δεκ 2023, 23:54

Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:31
George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:14
hellegennes έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:11
Έχει αλλάξει η νομοθεσία. Μην με πας στον 19ο αιώνα.
Mπορει.

Αλλα το δεδικασμενο δεν εχει ανατραπει. Οι νομοθεσιες δεν αλλαζουν δεδικασμενα. Μονο ενα αλλο δικαστηριο μπορει να το αλλαξει.

Και περαν της αποφασης του Ειρηνοδικειου Χερσονησου υπαρχει και η αποφαση του Πρωτοδικειου Ροδου το 2014 (αν θυμαμαι καλα) οπου ευθυγραμμιστηκε με το προηγουμενο δεδικασμενο.
Oi νομοθεσιες δεν αλλαζουν τα δεδικαζζζζμενα;;; Ρε πας καλα;;; Για παγαινε σε κανα δικαστηριο για πχ περιπτωση μοιχειας και εφαρμοσε δεδικασμενο του 1950 που η μοιχεια ητω ποινικο αδικημα... Εχετε λαλησει Τ/Ε/Λ/Ε/Ι/Ω/Σ...
Μη βιαζεσαι θα σου φυγει ποντος.

Ειναι προφανες οτι εαν αλλαξει η νομοθεσια νεοτερα δικαστηρια θα αποφαινονται με τον νεο νομο.

Τουτεστιν το νεοτερο δικαστηριο θα δημιουργησει νεο δεδικασμενο.

Δεν ειπα κατι διαφορετικο απο αυτο.

Εκτος και αν θες να μου πεις οτι μια νεα νομοθεσια που βγηκε το 2000 π.χ. θα ανατρέψει δεδικασμενο του 1996 και θα πρεπει να ξαναγινει η δικη με τον νεο νομο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 14 Δεκ 2023, 23:56

George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:54
Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:31
George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:14


Mπορει.

Αλλα το δεδικασμενο δεν εχει ανατραπει. Οι νομοθεσιες δεν αλλαζουν δεδικασμενα. Μονο ενα αλλο δικαστηριο μπορει να το αλλαξει.

Και περαν της αποφασης του Ειρηνοδικειου Χερσονησου υπαρχει και η αποφαση του Πρωτοδικειου Ροδου το 2014 (αν θυμαμαι καλα) οπου ευθυγραμμιστηκε με το προηγουμενο δεδικασμενο.
Oi νομοθεσιες δεν αλλαζουν τα δεδικαζζζζμενα;;; Ρε πας καλα;;; Για παγαινε σε κανα δικαστηριο για πχ περιπτωση μοιχειας και εφαρμοσε δεδικασμενο του 1950 που η μοιχεια ητω ποινικο αδικημα... Εχετε λαλησει Τ/Ε/Λ/Ε/Ι/Ω/Σ...
Μη βιαζεσαι θα σου φυγει ποντος.

Ειναι προφανες οτι εαν αλλαξει η νομοθεσια νεοτερα δικαστηρια θα αποφαινονται με τον νεο νομο.

Τουτεστιν το νεοτερο δικαστηριο θα δημιουργησει νεο δεδικασμενο.

Δεν ειπα κατι διαφορετικο απο αυτο.

Εκτος και αν θες να μου πεις οτι μια νεα νομοθεσια που βγηκε το 2000 π.χ. θα ανατρέψει δεδικασμενο του 1996 και θα πρεπει να ξαναγινει η δικη με τον νεο νομο.
ΜΑΛΑΚΙΑ ειπες και φαινεται . Δεν υφιστανται δεδικασμενα οταν αλλαζει ο νομος. Ακριβως το αντιθετο με οτι εγραψες πιο πανω. Μην το παιζεις τωρα χαζουλης.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Δεκ 2023, 23:57

Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:56
George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:54
Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:31

Oi νομοθεσιες δεν αλλαζουν τα δεδικαζζζζμενα;;; Ρε πας καλα;;; Για παγαινε σε κανα δικαστηριο για πχ περιπτωση μοιχειας και εφαρμοσε δεδικασμενο του 1950 που η μοιχεια ητω ποινικο αδικημα... Εχετε λαλησει Τ/Ε/Λ/Ε/Ι/Ω/Σ...
Μη βιαζεσαι θα σου φυγει ποντος.

Ειναι προφανες οτι εαν αλλαξει η νομοθεσια νεοτερα δικαστηρια θα αποφαινονται με τον νεο νομο.

Τουτεστιν το νεοτερο δικαστηριο θα δημιουργησει νεο δεδικασμενο.

Δεν ειπα κατι διαφορετικο απο αυτο.

Εκτος και αν θες να μου πεις οτι μια νεα νομοθεσια που βγηκε το 2000 π.χ. θα ανατρέψει δεδικασμενο του 1996 και θα πρεπει να ξαναγινει η δικη με τον νεο νομο.
ΜΑΛΑΚΙΑ ειπες και φαινεται . Δεν υφιστανται δεδικασμενα οταν αλλαζει ο νομος. Ακριβως το αντιθετο με οτι εγραψες πιο πανω. Μην το παιζεις τωρα χαζουλης.
Μην ανησυχεις δεν σου σφετεριζομαι τον τιτλο.

Οσο για οτι ειπα μενει ως εχει. Ειδικα μετα την διευκρινιση που σου εκανα γιατι μαλλον δεν επιασες το νοημα και απλα ηθελες να την πεις σε καποιον.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Δεκ 2023, 23:59

Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:42
Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:31

Oi νομοθεσιες δεν αλλαζουν τα δεδικαζζζζμενα;;; Ρε πας καλα;;; Για παγαινε σε κανα δικαστηριο για πχ περιπτωση μοιχειας και εφαρμοσε δεδικασμενο του 1950 που η μοιχεια ητω ποινικο αδικημα... Εχετε λαλησει Τ/Ε/Λ/Ε/Ι/Ω/Σ...
Ρε άντε πήγαινε να πουλήσεις μουρίτσα στους πολυπολιτισμικούς της περιοχής σου και τις προσοχές που βαράτε στην κουλτούρα τους και άσε τις συστάσεις στους ελλημπάνους.
Προσεχε μην περασεις ποτε απο το χωριο μου γιατι εκει απο παλια βαρανε τις γυναικες με το παραμικρο οποτε ειναι παραδοση και διατηρειται, το νου σου.
ΒΟΔΑΡΟΙ!!!
Το ότι είσαι από τέτοιο χωριό, φωσφορίζει καλό μου. :e045:

Και δεν είσαι ο μόνος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 15 Δεκ 2023, 00:50

Υπάρχει και τρίτη λύση.
Μάλιστα δεν χρειάζεται ο ναός να σταματήσει να χτυπά τις καμπάνες:
Νσ παραδεχθεί η εκκλησία ότι προκαλείται ζημία στον άνθρωπο και να του πληρώσει όλα τα έξοδα ηχομόνωσης που θα κάνει τη διαβίωσή του υποφερτή έως και άνετη θα έλεγα.
Και εκεί θα φανεί αν είναι απλά ένας που δε γουστάρει εκκλησίες και καμπαναριά ή οντως κάποιος που έχει θέμα.

Και απ'την άλλη αν όσοι τάσσεστε υπέρ γιατί είναι έθιμο κλπ
ρωμιοσύνη μου καημένη και δε συμμαζεύεται, θέλετε να βρεθεί μια τίμια λύση που θα ικανοποιήσει όλα τα μέρη κατά το καλύτερο δυνατό ή είστε απλά:"Ελλάδα σημαίνει Ορθοδοξία", και απλά ζητάτε free reign σε φάση:Κι άμα γουστάρετε αλλιώς πήξτε...

Γιατί το:Μα δεν ήξερε κι αυτός που αγόραζε σπίτι είναι πίπα ολκής με το συμπάθιο...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Δεκ 2023, 02:22

Golden Age έγραψε:
13 Δεκ 2023, 22:16
nowhere έγραψε:
13 Δεκ 2023, 22:14
Golden Age έγραψε:
13 Δεκ 2023, 22:07
Υπάρχει εκκλησία στην συνοικία μου. Δεν με ενοχλεί η καμπάνα. Είναι κάτι που γίνεται μέσα στους αιώνες. Είναι ο πολιτισμός μας.
και ντελάληδες υπήρχαν πριν μερικούς αιώνες,να κρατήσουμε την παράδοση?
Οι ντελάληδες καταργήθηκαν απο τις εξελίξεις. Δεν τους απαγόρευσε κανένα δικαστήριο.
Λάθος κάνεις, απαγορεύεται διά νόμου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Δεκ 2023, 02:41

Οργισμένος έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:31
George_V έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:14
hellegennes έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:11
Έχει αλλάξει η νομοθεσία. Μην με πας στον 19ο αιώνα.
Mπορει.

Αλλα το δεδικασμενο δεν εχει ανατραπει. Οι νομοθεσιες δεν αλλαζουν δεδικασμενα. Μονο ενα αλλο δικαστηριο μπορει να το αλλαξει.

Και περαν της αποφασης του Ειρηνοδικειου Χερσονησου υπαρχει και η αποφαση του Πρωτοδικειου Ροδου το 2014 (αν θυμαμαι καλα) οπου ευθυγραμμιστηκε με το προηγουμενο δεδικασμενο.
Oi νομοθεσιες δεν αλλαζουν τα δεδικαζζζζμενα;;; Ρε πας καλα;;; Για παγαινε σε κανα δικαστηριο για πχ περιπτωση μοιχειας και εφαρμοσε δεδικασμενο του 1950 που η μοιχεια ητω ποινικο αδικημα... Εχετε λαλησει Τ/Ε/Λ/Ε/Ι/Ω/Σ...
Φυσικά και τα δεδικασμένα δεν έχουν ισχύ αν αλλάξει ο νόμος. Η επίμαχη διάταξη λέει:

3. Κατά τις ώρες της μεσημβρινής και νυκτερινής ησυχίας απαγορεύονται:
...
στ. Η χρήση σειρήνων ή άλλων ηχητικών οργάνων ή συστημάτων ασφαλείας, χωρίς να συντρέχει λόγος έκτακτης ανάγκης, καθώς και η δοκιμαστική λειτουργία αυτών.


Με την αλλαγή του ΠΝ έχει μετατραπεί από πταίσμα σε πλημμέλημα και τιμωρείται αυστηρότερα με διαδικασία αυτόφωρου. Επίσης προβλέπονται ασφαλιστικά μέτρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 15 Δεκ 2023, 02:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 16:05
hellegennes έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:55


Μα δεν χρειάζεται δημοψήφισμα. Αν δεν κάνω λάθος, απαγορεύεται το πάρκινγκ στα πεζοδρόμια.

Γενικώς, από μικρές, γλυκές, κατανοητές βρε παιδί μου παρατυπίες, στο πλαίσιο πάντα της κοινωνικής γαλήνης :lol: ακόμη και από όσους έχουν ευαισθησία μόνον στις καμπάνες, άλλο τίποτα...
Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς, φιλενάδα, εγώ δεν έχω παρκάρει ποτέ σε πεζοδρόμιο. Αυτά με τις επιλεκτικές ευαισθησίες πρώτα ως αυτοκριτική, παρακαλώ.
Ούτε κι εγώ έχω βαρέσει ποτέ καμπάνες. Παρακάτω;
Παρακάτω απλώς έχεις αντανακλαστικά θροσεβουμενης θειτσας ενώ οι καμπάνες είναι πράγματι σπασαρχίδικες

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14620
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 15 Δεκ 2023, 06:02

ψάχνω να βρώ κάποιο άρθρο για τις επιπτώσεις του παράνομου παρκαρίσματος στην υγεία μήπως και έγραψε για μια φορά κάτι σχετικο η γαλή,τίποτα

εδιτ
για να είμαι δίκαιος βρήκα μια είδηση αλλά πάλι θέλει πολύ τέντωμα για να θεωρηθεί σχετική με τις επιπτώσεις στην υγεία από την έλλειψη ύπνου
https://www.kathimerini.gr/society/5626 ... -parkingk/

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 15 Δεκ 2023, 07:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:46
Cecily Anne έγραψε:
14 Δεκ 2023, 15:41

Πληρώνεις πεντε γύφτους και στην πλένουν με αζαξ που κάνει τα τζάμια αόρατα
Και για το θόρυβο που προκύπτει από τους γύφτους τις μικρές και μεγάλες ώρες κοινής ησυχίας, ποιους πληρώνεις; :lol:
Αυτό έχει καταντήσει όντως μαστιγα, "παλιά έπιπλα, παλιές γραφείες, παλιές μπανιάρες" κάθε πέντε λεπτά από το πρωί ως το βράδυ...
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:03
Είμαστε μαζί με το Ισραηλ μπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που ετοιμάζει !
! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Δικαστική απόφαση εναντίον εκκλησίας για...τις καμπάνες σε συγκεκριμένες ώρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 15 Δεκ 2023, 08:03

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μια πιθανή λύση θα ήταν να πάει κάποιος να βρει εκείνους τους ευάλωτους συμπολίτες μας που τσιμπάνε καλώδια και άλλα μέταλλα "προς ανακύλωση", και να τους επισημάνει ότι και οι καμπάνες είναι κι αυτές από μέταλλο...
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:03
Είμαστε μαζί με το Ισραηλ μπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που ετοιμάζει !
! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών