Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Ιαν 2024, 13:27

Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:11
Η αποστασιοποιημένη προσέγγιση γενικώς με επιλεκτική αφαίρεση εαυτού από την εικόνα, είναι μια τέρμα αντικοινωνική και όχι κοινωνική προσέγγιση.
Ποιος το λεει αυτο? Εσυ?
Ναι, εγώ το λέω. Και επειδή δεν θεωρώ τις απόψεις μου δογματικό θέσφατο όπως κάποιοι αλλοπαρμένοι, απλώς τις αναφέρω ως αυτό που είναι. Προσωπικές.

Ενοχλάω; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1649
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 17 Ιαν 2024, 13:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:27
Ναι, εγώ το λέω. Και επειδή δεν θεωρώ τις απόψεις μου δογματικό θέσφατο όπως κάποιοι αλλοπαρμένοι, απλώς τις αναφέρω ως αυτό που είναι. Προσωπικές.

Ενοχλάω; :lol:
Οχι. Δικαιωμα σου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 17 Ιαν 2024, 13:29

Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:25
Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:17
Εν τω μεταξύ, ο Κούγιας είπε χθες, αν δεν κάνω λάθος, στο τελεβίζιο ότι το δικαστικό συμβούλιο, στο οποίο παραπέμφθηκε η διαφωνία ανακριτή-εισαγγελέα, ενδέχεται να βγάλει διάταξη που να καταργεί την ποινική δίωξη, υπάρχει δηλαδή το ενδεχόμενο να μην παραπεμφθεί καν σε δίκη ο 50χρονος.
Θεωρω βεβαιο οτι θα πεσει στα (πολυ) μαλακα στο τελος. Ισως κανει γιΑ λιγο φυλακη ισως και οχι.
Μακάρι, αν και κανονικά -εφόσον αποδειχτεί ότι ο κουνιάδος όντως βίαζε και εκβίαζε το κορίτσι από την ηλικία των 9 ετών- δεν πρέπει να πάει ούτε μία μέρα φυλακή ο άνθρωπος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Ιαν 2024, 13:49

Σε κάθε περίπτωση, είναι άλλο τα επιμέρους ή πιθανόν ψευδή στοιχεία που κατατίθενται ως πρώτη υπόθεση από τα μμε και άλλο τα πραγματικά στοιχεία, που επίσης πιθανόν να αποκαλυφθούν στην εξέλιξη της κάθε υπόθεσης.

Και σε περιπτώσεις όπως αυτή, το ζητούμενο είναι το τί πρέπει να γίνει ή θεωρείται κοινωνικώς αποδεκτό, αν είναι αληθή τα πρώτα στοιχεία.


Εννοώ, ότι σαφώς μία γυναίκα μπορεί να κατηγορήσει/συκοφαντήσει έναν "αθώο" για αμιγώς προσωπικούς/εκδικητικούς λόγους ή να επιβάλλει σε ένα παιδί να κάνει μια ψευδή κατάθεση κλπ

Το θέμα της συζήτησης όμως αφορά το τί γίνεται στις περιπτώσεις που η καταγγέλουσα ή καταγγέλων λένε αλήθεια.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Ιαν 2024, 14:00

Εμείς συζητούμε βάση των τωρινών γεγονότων τα οποία έχει λάβει υπ' όψιν και η δικαιοσύνη. Αν βγει στην επιφάνεια κάτι αντίθετο, θα το δούμε.
Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:22
O I έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:09
Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:49


ΟΛΟΙ ειμαστε εν δυναμει δολοφονοι και αυτοχειρες υπο τις καταλληλες συνθηκες. Τωρα αν θα εφτανα στο εγκλημα δεν ξερω και δεν θελω να μαθω. Αυτο δεν ευχομαι να τυχει ουτε στον εχθρο μου.
Αντίθετα από σένα, ο πατέρας από την άλλη είχε τ' αρχδα να πράξει το πρέπον που ερμηνεύει η κοινή λογική ότι θα έπραττε ο κάθε πατέρας που έχει σκεφτεί αυτό που απεύχεσαι καν να σκεφτείς εσύ ή κάποιος άλλος, όταν μαθαίνει με στοιχεία ότι ο κουνιάδος του βιάζει την κόρη του, πόσο μάλλον από τα 9-18 της χρόνια...εγώ προσωπικά το έχω σκεφτεί και ξέρω τι θα έκανα. ότι θα έκανε ο κάθε πατέρας που τιμά την ιδιότητά του:
O I έγραψε:
16 Ιαν 2024, 13:14
Το ότι του γύρισαν τα μάτια ανάποδα όταν του είπε η κόρη του το περιστατικό δεν παίζει ως υπόθεση, ε;
Πρέπει να αποδείξει μάλιστα ότι αν τον είχε μπροστά του όταν του είπε τα περιστατικά η κόρη του, θα τον έσκιζε με τα ίδια του τα χέρια :lol: όπως θα έκανε ο κάθε πατέρας άλλωστε...

.,
Να σου πω και για τις απόψεις που θέλουν να εμπνεύσουν πολιτική ανικανότητα. Για τους μόνους λόγους που μπορεί να καταδικαστεί ο πατέρας είναι για ηλίθιες πολιτικές αντιπαραθέσεις. αν τα κάνει καλά σε νομικό πλαίσιο η νυν κυβέρνηση σε αντίθεση με την άλλη που θα τα έκανε καλύτερα και παρόμοιες παπαρολογίες :lol: είναι πολλά τέτοια παραδείγματα στο νήμα και σε άλλα παρόμοια νήματα τα οποία δε με πείθουν για τα αγνά ελατήρια που κινούν τέτοια επιχειρήματα...από την άλλη, εκτός λίγων φωνών (καλή ώρα) κανείς δε βγήκε να καταδικάσει το γεγονός. ακόμα και οι συγχωριανοί του ή άλλοι που κάνουν έρανο για να πληρωθούν οι δικαστικές ανάγκες. Ο κουνιάδος του εξ αγχιστείας με αυτά που έκανε στη μικρή ή και σε άλλους ανθρώπους..."τα γύρευ' ο κώλος του" κι αν δεν το έβρισκε απ' τον πατέρα, θα το έβρισκε από τους συγκρατούμενούς του που θα τον λιντσάραν όπου τον έβρισκαν μέσα στη φυλακή.

.,
Θα ηξερες τι να κανεις διοτι ξερεις οτι στην Ελλαδα θα πεσεις στα μαλακα. Αν ηταν στη μεση μακροχρονη πραγματικη φυλακιση χωρις αδειες θα το σκεφτοσουν να πας στην αστυνομια και οχι να σκοτωσεις. Το εχω αρχιδια σημαινει ξερω θα τις σκαπουλαρω. Γιαυτο τα εχω.Αν η ποινη ηταν εξοντωτικη δεν θα χες τα κοτσια. Οι διαφορες βεντετες π.χ γινονται λογω του οτι δεν υπαρχει κρατος και τιμωρει με ποινες της πλακας. Γενικα το δικαστικο συστημα στην Ελλαδα απλα δεν τραβαει. Μονο οι ποινες ειναι το φαρμακο στις μαγκιες και στο "εχω αρχιδια". Και σαν κοινωνια οσο παμε κανουμε ολο και πιο μικρες τις πραγματικες ποινες. Και αν ειχες τα αρχιδια, τοτε το κρατος θα επρεπε να σε κανει παραδειγμα να πεθανεις στη φυλακη για να μην μπαινουν ιδεες στον επομενο αρχιδατο.
Μη κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια
Αν ήταν να σκέφτομαι με βάση την εκάστοτε νομοθεσία τι θα κάνω αν μου βίαζαν επανειλημμένως το παιδί, αυτό που έπαθε ο πατέρας της μικρής, ότι δε θα έπαιρνα θέση και θα σκεφτόμουν σα και σένα, είναι η δική σου θέση. αποστασιοποιημένα και ζυγίζοντας αν σε παίρνει.
Εγώ είπα τι θα κάνω χωρίς ζύγια. Εσύ ζύγισε αν σε παίρνει επειδή η νομοθεσία και "Μονο οι ποινες ειναι το φαρμακο στις μαγκιες και στο "εχω αρχιδια" " και μπλαμπλαμπλα...

Κάποιοι τιμούμε το χρέος μας χωρίς ζύγι κόστους/οφέλους
Εσύ κάντο όπως σου λέει η συνείδησή σου :102:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1649
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 17 Ιαν 2024, 14:03

O I έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:00
Θα ηξερες τι να κανεις διοτι ξερεις οτι στην Ελλαδα θα πεσεις στα μαλακα. Αν ηταν στη μεση μακροχρονη πραγματικη φυλακιση χωρις αδειες θα το σκεφτοσουν να πας στην αστυνομια και οχι να σκοτωσεις. Το εχω αρχιδια σημαινει ξερω θα τις σκαπουλαρω. Γιαυτο τα εχω.Αν η ποινη ηταν εξοντωτικη δεν θα χες τα κοτσια. Οι διαφορες βεντετες π.χ γινονται λογω του οτι δεν υπαρχει κρατος και τιμωρει με ποινες της πλακας. Γενικα το δικαστικο συστημα στην Ελλαδα απλα δεν τραβαει. Μονο οι ποινες ειναι το φαρμακο στις μαγκιες και στο "εχω αρχιδια". Και σαν κοινωνια οσο παμε κανουμε ολο και πιο μικρες τις πραγματικες ποινες. Και αν ειχες τα αρχιδια, τοτε το κρατος θα επρεπε να σε κανει παραδειγμα να πεθανεις στη φυλακη για να μην μπαινουν ιδεες στον επομενο αρχιδατο.
Μη κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια
Αν ήταν να σκέφτομαι με βάση την εκάστοτε νομοθεσία τι θα κάνω αν μου βίαζαν επανειλημμένως το παιδί, αυτό που έπαθε ο πατέρας της μικρής, ότι δε θα έπαιρνα θέση και θα σκεφτόμουν σα και σένα, είναι η δική σου θέση. αποστασιοποιημένα και ζυγίζοντας αν σε παίρνει.
Εγώ είπα τι θα κάνω χωρίς ζύγια. Εσύ ζύγισε αν σε παίρνει επειδή η νομοθεσία και "Μονο οι ποινες ειναι το φαρμακο στις μαγκιες και στο "εχω αρχιδια" " και μπλαμπλαμπλα...

Κάποιοι τιμούμε το χρέος μας χωρίς ζύγι κόστους/οφέλους
Εσύ κάντο όπως σου λέει η συνείδησή σου :102:

.,
[/quote]

Στα λογια εισαι πολυ δυνατος οφειλω να ομολογησω.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2760
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 17 Ιαν 2024, 14:30

έργο_μακέτο έγραψε:
16 Ιαν 2024, 14:55
Dorian έγραψε:
16 Ιαν 2024, 14:51
Επειδή ήταν αλλοδαπός και το έγκλημα βιασμός ( με τα metoo της μόδας) τον άφησαν ελεύθερο , απίστευτη απόφαση καθαρά σου τρίβουν στην μούρη τι ιεραρχουν ψηλά και τι στον πατο. Αν Έλληνας άνδρας καθάριζε πχ σε αντεκδίκηση τον Ρόμα Πακιστανό κλπφονιά του παιδιού του , δεν υπήρχε περίπτωση οι δικαστινες εισαγγελείς να τον άφηναν . Θα έβγαιναν και θα ξεθαβαν πορνόμμε ασφάλεια ότι μπορούσαν να βρουν εναντίων του . Το καθεστώς ξεκάθαρα σας δηλώνει καθημερινά που σας έχει.
Ναι αλλά ήταν αλλοδαπός κι ο βιαστής που σκότωσε. Οπότε είναι κατάσταση -1 + 1 =0, δηλαδή δε νομίζω να έπαιξε ιδιαίτερο ρόλο η εθνικότητα των δραστών. Δεδομένης και της ενσωμάτωσης των αλβανών στην κοινωνία.
Το αντίστοιχο είναι να αφήσουν ελεύθερο Έλληνα που θα καθαρίσει φονιά βιαστή του παιδιού από αλλοδαπό. Με το παρών καθεστώς ούτε μια στο εκατομμύριο. Το μόνο χρήσιμο από το νέο εκτός από τους Αλβανούς που σφάζονται είναι άλλο ένα δείγμα που μας κατατάσσει η τρέχουσα κυρίαρχη ιδεολογία και καθεστώς. Κάποιοι γουστάρουν να είναι στον πάτο βέβαια .
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2760
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 17 Ιαν 2024, 14:31

AlienWay έγραψε:
16 Ιαν 2024, 15:37
Dorian έγραψε:
16 Ιαν 2024, 14:51
Επειδή ήταν αλλοδαπός και το έγκλημα βιασμός ( με τα metoo της μόδας) τον άφησαν ελεύθερο , απίστευτη απόφαση καθαρά σου τρίβουν στην μούρη τι ιεραρχουν ψηλά και τι στον πατο. Αν Έλληνας άνδρας καθάριζε πχ σε αντεκδίκηση τον Ρόμα Πακιστανό κλπφονιά του παιδιού του , δεν υπήρχε περίπτωση οι δικαστινες εισαγγελείς να τον άφηναν . Θα έβγαιναν και θα ξεθαβαν πορνόμμε ασφάλεια ότι μπορούσαν να βρουν εναντίων του . Το καθεστώς ξεκάθαρα σας δηλώνει καθημερινά που σας έχει.
Μεχρι να δικαστεί τον άφησαν ελεύθερο. Δεν το διάβασες;

Ασε τα metoo, αυτά θα έμπαιναν σε εφαρμογή αν το θύμα ήταν άνω των 18 όταν βιάστηκε.
Δεν κατάλαβα τι εννοείς συγνώμη.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Ιαν 2024, 14:44

Dorian έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:31
AlienWay έγραψε:
16 Ιαν 2024, 15:37
Dorian έγραψε:
16 Ιαν 2024, 14:51
Επειδή ήταν αλλοδαπός και το έγκλημα βιασμός ( με τα metoo της μόδας) τον άφησαν ελεύθερο , απίστευτη απόφαση καθαρά σου τρίβουν στην μούρη τι ιεραρχουν ψηλά και τι στον πατο. Αν Έλληνας άνδρας καθάριζε πχ σε αντεκδίκηση τον Ρόμα Πακιστανό κλπφονιά του παιδιού του , δεν υπήρχε περίπτωση οι δικαστινες εισαγγελείς να τον άφηναν . Θα έβγαιναν και θα ξεθαβαν πορνόμμε ασφάλεια ότι μπορούσαν να βρουν εναντίων του . Το καθεστώς ξεκάθαρα σας δηλώνει καθημερινά που σας έχει.
Μεχρι να δικαστεί τον άφησαν ελεύθερο. Δεν το διάβασες;

Ασε τα metoo, αυτά θα έμπαιναν σε εφαρμογή αν το θύμα ήταν άνω των 18 όταν βιάστηκε.
Δεν κατάλαβα τι εννοείς συγνώμη.
Ρε φίλε... λες ότι τον άφησαν ελεύθερο. Αυτό συνέβη γιατί δεν θεωρείται ύποπτος για την τέλεση παρόμοιου εγκλήματος. Δεν είναι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία φορά που κάποιος κατηγορούμενος αφήνεται προσωρινά ελεύθερος μέχρι να δικαστεί. Το έχουμε δει να γίνεται σε πολλούς εγκληματίες αυτό. Θα δικαστεί κανονικά ο άνθρωπος και το δικαστήριο θα τον κρίνει ένοχο ή αθώο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2760
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 18 Ιαν 2024, 11:22

AlienWay έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:44
Dorian έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:31
AlienWay έγραψε:
16 Ιαν 2024, 15:37


Μεχρι να δικαστεί τον άφησαν ελεύθερο. Δεν το διάβασες;

Ασε τα metoo, αυτά θα έμπαιναν σε εφαρμογή αν το θύμα ήταν άνω των 18 όταν βιάστηκε.
Δεν κατάλαβα τι εννοείς συγνώμη.
Ρε φίλε... λες ότι τον άφησαν ελεύθερο. Αυτό συνέβη γιατί δεν θεωρείται ύποπτος για την τέλεση παρόμοιου εγκλήματος. Δεν είναι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία φορά που κάποιος κατηγορούμενος αφήνεται προσωρινά ελεύθερος μέχρι να δικαστεί. Το έχουμε δει να γίνεται σε πολλούς εγκληματίες αυτό. Θα δικαστεί κανονικά ο άνθρωπος και το δικαστήριο θα τον κρίνει ένοχο ή αθώο.
Δολοφόνησε άνθρωπο, δεν ηταν ουτε σε υποψία άμυνας. Όυτε αποδεδειγμένα είχε εγκληματήσει ο άλλος που έφαγε, μου πες σου πα ήταν. εχεις άλλο παράδειγμα να αφήνεται ελεύθερος δολοφόνος; ο μόνος λόγος ήταν αλλοδαπός και το έγκλημα βιασμός.Έλληνες που καθάρισαν φονιά παιδιού τους και επίσημα καταδικασμένο φυλακίστηκαν. Καλά δεν συζητάμε σήμερα να φας αλλοδαπό που σου σκότωσε το παιδί. θα σε κρεμάσουν δικαστικό σύστημα ΜΜΕ.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12813
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 18 Ιαν 2024, 11:34

Διάβασα ότι ένας που σκότωσε λέει κάτι γάτες έφαγε 8 χρόνια χωρίς αναστολή.
:smt005:
Πρέπει να δώσουμε μερικές ακόμα αυξήσεις στους δικαστικούς για το φοβερό αυτό έργο τους.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24772
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 18 Ιαν 2024, 12:18

Πριν 3-4 χρόνια στην Ολλανδία είχαν φτιάξει μια death squad κάτι βιτζιλάντηδες και σκότωναν παιδόφιλους. κάποια στιγμή είχαν κάνει επίθεση σε λάθος άτομο και από τότε δεν έχει ακουστεί κάτι. Νομίζω δεν έπιασαν ποτέ κανέναν από οτυς βιτζιλάντηδες

https://www.bbc.com/news/world-europe-54930488

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών