Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2028
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 17 Ιαν 2024, 12:30

Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 11:54
Ρε φιλε να σε ρωτησω κατι. Αν ο βιαστης ηταν ο αδερφος σου - η συγγενεια ηταν μαυτον ΟΧΙ με το θυμα. Τι θα ελεγες?????
Τί ρόλο παίζει το τί λένε οι συγγενείς του θύτη; Σχεδόν πάντα οι συγγενείς του θύτη θέλουν την ελάχιστη δυνατή τιμωρία γι'αυτόν. Για να μην πω ότι ακόμα και σε περιπτώσεις serial killers οι συγγενείς τους μπορεί να ζητάνε την αθώωσή τους επειδή πέρασαν δύσκολα παιδικά χρόνια ή επειδή πάσχουν από ψυχική νόσο.

Κατά τα άλλα, το να σκοτώσεις έναν εγκληματία μπορεί να είναι καλύτερο για τον ίδιο απ'ότι να περάσει δεκαετίες σε μια φυλακή που δεν θα είναι παιδική χαρά. Υπάρχουν περιπτώσεις καταδικασμένων σε ισόβια (όχι βέβαια στην Ελλάδα) που ζητούν να τους εκτελέσουν επειδή δεν βλέπουν κανένα νόημα στο να συνεχίσουν να ζουν.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4358
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 17 Ιαν 2024, 12:32

micmic έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:30
Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 11:54
Ρε φιλε να σε ρωτησω κατι. Αν ο βιαστης ηταν ο αδερφος σου - η συγγενεια ηταν μαυτον ΟΧΙ με το θυμα. Τι θα ελεγες?????
Τί ρόλο παίζει το τί λένε οι συγγενείς του θύτη; Σχεδόν πάντα οι συγγενείς του θύτη θέλουν την ελάχιστη δυνατή τιμωρία γι'αυτόν. Για να μην πω ότι ακόμα και σε περιπτώσεις serial killers οι συγγενείς τους μπορεί να ζητάνε την αθώωσή τους επειδή πέρασαν δύσκολα παιδικά χρόνια ή επειδή πάσχουν από ψυχική νόσο.

Κατά τα άλλα, το να σκοτώσεις έναν εγκληματία μπορεί να είναι καλύτερο για τον ίδιο απ'ότι να περάσει δεκαετίες σε μια φυλακή που δεν θα είναι παιδική χαρά. Υπάρχουν περιπτώσεις καταδικασμένων σε ισόβια (όχι βέβαια στην Ελλάδα) που ζητούν να τους εκτελέσουν επειδή δεν βλέπουν κανένα νόημα στο να συνεχίσουν να ζουν.
Όπως επίσης υπάρχουν περιπτώσεις serial killers που όχι μόνο βρήκαν το νόημα στο να ζουν στη φυλακή αλλά έγιναν πιο ήρεμοι από ποτέ. Βλέπε τον Πάσσαρη.

Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22833
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 17 Ιαν 2024, 12:36

Σωστό, αφού δεν είναι επικινδυνος φυγής και να κάνει ξανά ανάλογο έγκλημα. Τώρα τι θα αποφασίσει το δικαστήριο, άλλο. Αφού όπως φαίνεται ισχύουν οι καταγγελίες της κόρης, ελπίζω να του βρουν αρκετά ελαφρυντικά.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 17 Ιαν 2024, 12:49

O I έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:14
Αφού το κάνεις προσωπικό, πες μου πρώτα ειλικρινά τι λες εσύ μέσα σου και στο στενό σου περιβάλλον για την υπόθεση - τι θα έκανες αν ήταν κόρη σου το θύμα του βιασμού και του εκβιασμού - για να σου απαντήσω τι θα έλεγα αν ο βιαστής και εκβιαστής ήταν αδελφός μου.

.,
ΟΛΟΙ ειμαστε εν δυναμει δολοφονοι και αυτοχειρες υπο τις καταλληλες συνθηκες. Τωρα αν θα εφτανα στο εγκλημα δεν ξερω και δεν θελω να μαθω. Αυτο δεν ευχομαι να τυχει ουτε στον εχθρο μου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Ιαν 2024, 12:56

Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:49
O I έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:14
Αφού το κάνεις προσωπικό, πες μου πρώτα ειλικρινά τι λες εσύ μέσα σου και στο στενό σου περιβάλλον για την υπόθεση - τι θα έκανες αν ήταν κόρη σου το θύμα του βιασμού και του εκβιασμού - για να σου απαντήσω τι θα έλεγα αν ο βιαστής και εκβιαστής ήταν αδελφός μου.

.,
ΟΛΟΙ ειμαστε εν δυναμει δολοφονοι και αυτοχειρες υπο τις καταλληλες συνθηκες. Τωρα αν θα εφτανα στο εγκλημα δεν ξερω και δεν θελω να μαθω. Αυτο δεν ευχομαι να τυχει ουτε στον εχθρο μου.
Δεν ξέρεις ή δεν θέλεις να μάθεις για σένα αλλά έχεις σαφή άποψη για το πώς πρέπει να αντιδρούν οι άλλοι.

Το σύνηθες "άλλο εγώ και άλλο η ευνομούμενη κοινωνία" κλισεδάκι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 17 Ιαν 2024, 12:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:56
Δεν ξέρεις ή δεν θέλεις να μάθεις για σένα αλλά έχεις σαφή άποψη για το πώς πρέπει να αντιδρούν οι άλλοι.

Το σύνηθες "άλλο εγώ και άλλο η ευνομούμενη κοινωνία" κλισεδάκι.
και συ το ιδιο κανεις απο την αναποδη αν δεν το εχεις καταλαβει ακομα.

Οταν κατι γινεται "προσωπικο" χανεται το μετρο. Ως ουδετεροι παρατηρητες βλεπουμε καλυτερα.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2028
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 17 Ιαν 2024, 13:01

Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:49
ΟΛΟΙ ειμαστε εν δυναμει δολοφονοι και αυτοχειρες υπο τις καταλληλες συνθηκες. Τωρα αν θα εφτανα στο εγκλημα δεν ξερω και δεν θελω να μαθω. Αυτο δεν ευχομαι να τυχει ουτε στον εχθρο μου.
Ναι αλλά είναι λίγο διαφορετικό το να σκοτώσεις κάποιον επειδή τον βλέπεις να είναι έτοιμος να δολοφονήσει το παιδί σου, και διαφορετικό να απαγάγεις ένα παιδάκι και να το σκοτώσεις αφού πρώτα το βιάσεις. Όπως είναι και διαφορετικό να αυτοκτονήσεις επειδή είσαι στο τελευταίο στάδιο του καρκίνου με φριχτούς πόνους και άλλο το να αυτοκτονήσεις χωρίς να έχεις κανένα αντικειμενικό πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Ιαν 2024, 13:09

Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:49
O I έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:14
Αφού το κάνεις προσωπικό, πες μου πρώτα ειλικρινά τι λες εσύ μέσα σου και στο στενό σου περιβάλλον για την υπόθεση - τι θα έκανες αν ήταν κόρη σου το θύμα του βιασμού και του εκβιασμού - για να σου απαντήσω τι θα έλεγα αν ο βιαστής και εκβιαστής ήταν αδελφός μου.

.,
ΟΛΟΙ ειμαστε εν δυναμει δολοφονοι και αυτοχειρες υπο τις καταλληλες συνθηκες. Τωρα αν θα εφτανα στο εγκλημα δεν ξερω και δεν θελω να μαθω. Αυτο δεν ευχομαι να τυχει ουτε στον εχθρο μου.
Αντίθετα από σένα, ο πατέρας από την άλλη είχε τ' αρχδα να πράξει το πρέπον που ερμηνεύει η κοινή λογική ότι θα έπραττε ο κάθε πατέρας που έχει σκεφτεί αυτό που απεύχεσαι καν να σκεφτείς εσύ ή κάποιος άλλος, όταν μαθαίνει με στοιχεία ότι ο κουνιάδος του βιάζει την κόρη του, πόσο μάλλον από τα 9-18 της χρόνια...εγώ προσωπικά το έχω σκεφτεί και ξέρω τι θα έκανα. ότι θα έκανε ο κάθε πατέρας που τιμά την ιδιότητά του:
O I έγραψε:
16 Ιαν 2024, 13:14
Το ότι του γύρισαν τα μάτια ανάποδα όταν του είπε η κόρη του το περιστατικό δεν παίζει ως υπόθεση, ε;
Πρέπει να αποδείξει μάλιστα ότι αν τον είχε μπροστά του όταν του είπε τα περιστατικά η κόρη του, θα τον έσκιζε με τα ίδια του τα χέρια :lol: όπως θα έκανε ο κάθε πατέρας άλλωστε...

.,
Να σου πω και για τις απόψεις που θέλουν να εμπνεύσουν πολιτική ανικανότητα. Για τους μόνους λόγους που μπορεί να καταδικαστεί ο πατέρας είναι για ηλίθιες πολιτικές αντιπαραθέσεις. αν τα κάνει καλά σε νομικό πλαίσιο η νυν κυβέρνηση σε αντίθεση με την άλλη που θα τα έκανε καλύτερα και παρόμοιες παπαρολογίες :lol: είναι πολλά τέτοια παραδείγματα στο νήμα και σε άλλα παρόμοια νήματα τα οποία δε με πείθουν για τα αγνά ελατήρια που κινούν τέτοια επιχειρήματα...από την άλλη, εκτός λίγων φωνών (καλή ώρα) κανείς δε βγήκε να καταδικάσει το γεγονός. ακόμα και οι συγχωριανοί του ή άλλοι που κάνουν έρανο για να πληρωθούν οι δικαστικές ανάγκες. Ο κουνιάδος του εξ αγχιστείας με αυτά που έκανε στη μικρή ή και σε άλλους ανθρώπους..."τα γύρευ' ο κώλος του" κι αν δεν το έβρισκε απ' τον πατέρα, θα το έβρισκε από τους συγκρατούμενούς του που θα τον λιντσάραν όπου τον έβρισκαν μέσα στη φυλακή.

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Ιαν 2024, 13:11

Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:56
Δεν ξέρεις ή δεν θέλεις να μάθεις για σένα αλλά έχεις σαφή άποψη για το πώς πρέπει να αντιδρούν οι άλλοι.

Το σύνηθες "άλλο εγώ και άλλο η ευνομούμενη κοινωνία" κλισεδάκι.
και συ το ιδιο κανεις απο την αναποδη αν δεν το εχεις καταλαβει ακομα.

Οταν κατι γινεται "προσωπικο" χανεται το μετρο. Ως ουδετεροι παρατηρητες βλεπουμε καλυτερα.
Εγώ δεν θα είχα κανένα ηθικό πρόβλημα στο να αυτοδικήσω για τον οποιονδήποτε επιχειρούσε σημαντικό πλήγμα στο παιδί μου. Η ύπαρξη του θα είχε ακριβώς την ίδια αξία με τα λεπτά του ευρώ, που έδωσε ο ίδιος για τη δική μας ύπαρξη. Και το έχω αναφέρει πολλές φορές επειδή ακριβώς το έχω σκεφθεί διεξοδικά πολλές φορές.

Η αποστασιοποιημένη προσέγγιση γενικώς με επιλεκτική αφαίρεση εαυτού από την εικόνα, είναι μια τέρμα αντικοινωνική και όχι κοινωνική προσέγγιση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

SARPIS
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 23:36

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SARPIS » 17 Ιαν 2024, 13:13

Πιστεύω να έχουν λάβει υπόψη τους ανακριτής και εισαγγελέας ποια είναι αυτή την στιγμή η σχέση του πατέρα με τη νυν σύζυγό του πριν τον θέσουν σε κατοίκων περιορισμό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Ιαν 2024, 13:16

micmic έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:01
Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:49
ΟΛΟΙ ειμαστε εν δυναμει δολοφονοι και αυτοχειρες υπο τις καταλληλες συνθηκες. Τωρα αν θα εφτανα στο εγκλημα δεν ξερω και δεν θελω να μαθω. Αυτο δεν ευχομαι να τυχει ουτε στον εχθρο μου.
Ναι αλλά είναι λίγο διαφορετικό το να σκοτώσεις κάποιον επειδή τον βλέπεις να είναι έτοιμος να δολοφονήσει το παιδί σου,και διαφορετικό να απαγάγεις ένα παιδάκι και να το σκοτώσεις αφού πρώτα το βιάσεις. Όπως είναι και διαφορετικό να αυτοκτονήσεις επειδή είσαι στο τελευταίο στάδιο του καρκίνου με φριχτούς πόνους και άλλο το να αυτοκτονήσεις χωρίς να έχεις κανένα αντικειμενικό πρόβλημα.
Θίγεις τρεις τελείως διαφορετικές καταστάσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13542
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 17 Ιαν 2024, 13:17

Εν τω μεταξύ, ο Κούγιας είπε χθες, αν δεν κάνω λάθος, στο τελεβίζιο ότι το δικαστικό συμβούλιο, στο οποίο παραπέμφθηκε η διαφωνία ανακριτή-εισαγγελέα, ενδέχεται να βγάλει διάταξη που να καταργεί την ποινική δίωξη, υπάρχει δηλαδή το ενδεχόμενο να μην παραπεμφθεί καν σε δίκη ο 50χρονος.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 17 Ιαν 2024, 13:22

O I έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:09
Space_Passenger έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:49
O I έγραψε:
17 Ιαν 2024, 12:14
Αφού το κάνεις προσωπικό, πες μου πρώτα ειλικρινά τι λες εσύ μέσα σου και στο στενό σου περιβάλλον για την υπόθεση - τι θα έκανες αν ήταν κόρη σου το θύμα του βιασμού και του εκβιασμού - για να σου απαντήσω τι θα έλεγα αν ο βιαστής και εκβιαστής ήταν αδελφός μου.

.,
ΟΛΟΙ ειμαστε εν δυναμει δολοφονοι και αυτοχειρες υπο τις καταλληλες συνθηκες. Τωρα αν θα εφτανα στο εγκλημα δεν ξερω και δεν θελω να μαθω. Αυτο δεν ευχομαι να τυχει ουτε στον εχθρο μου.
Αντίθετα από σένα, ο πατέρας από την άλλη είχε τ' αρχδα να πράξει το πρέπον που ερμηνεύει η κοινή λογική ότι θα έπραττε ο κάθε πατέρας που έχει σκεφτεί αυτό που απεύχεσαι καν να σκεφτείς εσύ ή κάποιος άλλος, όταν μαθαίνει με στοιχεία ότι ο κουνιάδος του βιάζει την κόρη του, πόσο μάλλον από τα 9-18 της χρόνια...εγώ προσωπικά το έχω σκεφτεί και ξέρω τι θα έκανα. ότι θα έκανε ο κάθε πατέρας που τιμά την ιδιότητά του:
O I έγραψε:
16 Ιαν 2024, 13:14
Το ότι του γύρισαν τα μάτια ανάποδα όταν του είπε η κόρη του το περιστατικό δεν παίζει ως υπόθεση, ε;
Πρέπει να αποδείξει μάλιστα ότι αν τον είχε μπροστά του όταν του είπε τα περιστατικά η κόρη του, θα τον έσκιζε με τα ίδια του τα χέρια :lol: όπως θα έκανε ο κάθε πατέρας άλλωστε...

.,
Να σου πω και για τις απόψεις που θέλουν να εμπνεύσουν πολιτική ανικανότητα. Για τους μόνους λόγους που μπορεί να καταδικαστεί ο πατέρας είναι για ηλίθιες πολιτικές αντιπαραθέσεις. αν τα κάνει καλά σε νομικό πλαίσιο η νυν κυβέρνηση σε αντίθεση με την άλλη που θα τα έκανε καλύτερα και παρόμοιες παπαρολογίες :lol: είναι πολλά τέτοια παραδείγματα στο νήμα και σε άλλα παρόμοια νήματα τα οποία δε με πείθουν για τα αγνά ελατήρια που κινούν τέτοια επιχειρήματα...από την άλλη, εκτός λίγων φωνών (καλή ώρα) κανείς δε βγήκε να καταδικάσει το γεγονός. ακόμα και οι συγχωριανοί του ή άλλοι που κάνουν έρανο για να πληρωθούν οι δικαστικές ανάγκες. Ο κουνιάδος του εξ αγχιστείας με αυτά που έκανε στη μικρή ή και σε άλλους ανθρώπους..."τα γύρευ' ο κώλος του" κι αν δεν το έβρισκε απ' τον πατέρα, θα το έβρισκε από τους συγκρατούμενούς του που θα τον λιντσάραν όπου τον έβρισκαν μέσα στη φυλακή.

.,
Θα ηξερες τι να κανεις διοτι ξερεις οτι στην Ελλαδα θα πεσεις στα μαλακα. Αν ηταν στη μεση μακροχρονη πραγματικη φυλακιση χωρις αδειες θα το σκεφτοσουν να πας στην αστυνομια και οχι να σκοτωσεις. Το εχω αρχιδια σημαινει ξερω θα τις σκαπουλαρω. Γιαυτο τα εχω.Αν η ποινη ηταν εξοντωτικη δεν θα χες τα κοτσια. Οι διαφορες βεντετες π.χ γινονται λογω του οτι δεν υπαρχει κρατος και τιμωρει με ποινες της πλακας. Γενικα το δικαστικο συστημα στην Ελλαδα απλα δεν τραβαει. Μονο οι ποινες ειναι το φαρμακο στις μαγκιες και στο "εχω αρχιδια". Και σαν κοινωνια οσο παμε κανουμε ολο και πιο μικρες τις πραγματικες ποινες. Και αν ειχες τα αρχιδια, τοτε το κρατος θα επρεπε να σε κανει παραδειγμα να πεθανεις στη φυλακη για να μην μπαινουν ιδεες στον επομενο αρχιδατο.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 17 Ιαν 2024, 13:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:11
Η αποστασιοποιημένη προσέγγιση γενικώς με επιλεκτική αφαίρεση εαυτού από την εικόνα, είναι μια τέρμα αντικοινωνική και όχι κοινωνική προσέγγιση.
Ποιος το λεει αυτο? Εσυ?

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ελεύθερος ο 50χρονος για την αυτοδικία κατά του βιαστή τής κόρης του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 17 Ιαν 2024, 13:25

Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:17
Εν τω μεταξύ, ο Κούγιας είπε χθες, αν δεν κάνω λάθος, στο τελεβίζιο ότι το δικαστικό συμβούλιο, στο οποίο παραπέμφθηκε η διαφωνία ανακριτή-εισαγγελέα, ενδέχεται να βγάλει διάταξη που να καταργεί την ποινική δίωξη, υπάρχει δηλαδή το ενδεχόμενο να μην παραπεμφθεί καν σε δίκη ο 50χρονος.
Θεωρω βεβαιο οτι θα πεσει στα (πολυ) μαλακα στο τελος. Ισως κανει γιΑ λιγο φυλακη ισως και οχι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών