220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 18 Ιαν 2024, 22:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιαν 2024, 22:50
Στην τελική, ποιοι και γιατί κάνουν τις βρώμικες και υποτιμητικές δουλειές που πρέπει να γίνουν; Οι χαζούληδες;
Oι πραγματικά έξυπνοι. Αλλά να το πεις στη μαμά που λέει στον μπούλη της να περάσει πανεπιστήμιο για να μη γίνει μουτζούρης με τη φόρμα, και να κάθεται σε γραφείο να τον λογίζουν για έξυπνο. Εκεί να πας. Μετά αυτός πρέπει να αντιμετωπίσει τη ζωή με 10 πτυχία 35 χρονών, και θα σου πει, εγώ να σφουγγαρίσω σκάλες;
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιαν 2024, 23:06

Exodus έγραψε:
18 Ιαν 2024, 22:54
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιαν 2024, 22:50
Στην τελική, ποιοι και γιατί κάνουν τις βρώμικες και υποτιμητικές δουλειές που πρέπει να γίνουν; Οι χαζούληδες;
Oι πραγματικά έξυπνοι. Αλλά να το πεις στη μαμά που λέει στον μπούλη της να περάσει πανεπιστήμιο για να μη γίνει μουτζούρης με τη φόρμα, και να κάθεται σε γραφείο να τον λογίζουν για έξυπνο. Εκεί να πας. Μετά αυτός πρέπει να αντιμετωπίσει τη ζωή με 10 πτυχία 35 χρονών, και θα σου πει, εγώ να σφουγγαρίσω σκάλες;
Άρα φταίει η μαμά του μπούλη. Ο μπούλης παραμένει στο πλαίσιο της δια βίου ανηλικότητας και πρέπει να τον τεκνοθετήσουν οι υπόλοιποι, υποστηρίζοντας ουσιαστικώς την άποψη της ένοχης μαμάς του.

...Κάνω κάποιο λογικό λάθος;


ΥΓ. Με το μπολντ, συμφωνώ απολύτως.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.


Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 19 Ιαν 2024, 13:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιαν 2024, 23:06
Exodus έγραψε:
18 Ιαν 2024, 22:54
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιαν 2024, 22:50
Στην τελική, ποιοι και γιατί κάνουν τις βρώμικες και υποτιμητικές δουλειές που πρέπει να γίνουν; Οι χαζούληδες;
Oι πραγματικά έξυπνοι. Αλλά να το πεις στη μαμά που λέει στον μπούλη της να περάσει πανεπιστήμιο για να μη γίνει μουτζούρης με τη φόρμα, και να κάθεται σε γραφείο να τον λογίζουν για έξυπνο. Εκεί να πας. Μετά αυτός πρέπει να αντιμετωπίσει τη ζωή με 10 πτυχία 35 χρονών, και θα σου πει, εγώ να σφουγγαρίσω σκάλες;
Άρα φταίει η μαμά του μπούλη. Ο μπούλης παραμένει στο πλαίσιο της δια βίου ανηλικότητας και πρέπει να τον τεκνοθετήσουν οι υπόλοιποι, υποστηρίζοντας ουσιαστικώς την άποψη της ένοχης μαμάς του.

...Κάνω κάποιο λογικό λάθος;


ΥΓ. Με το μπολντ, συμφωνώ απολύτως.
Κι εγώ συμφωνώ
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 19 Ιαν 2024, 13:35

Ο Γιώργος Λαμπάτος είναι σε απόγνωση, καθώς δεν τα βγάζει πέρα με 220 ευρώ μηνιαίως που παίρνει ως επίδομα και ζει σε ένα υπόγειο 15 τμ.
Σύμφωνα με πληροφορίες της εφημερίδας, μετά την αποκάλυψη για την εξαθλιωμένη καθημερινότητα του ηθοποιού, ο Θέμης Αδαμαντίδης προσφέρθηκε να τον βοηθήσει, βγάζοντάς τον από την οικονομική ανέχεια στην οποία έχει περιέλθει.

Ακόμα ένας πασίγνωστος χορογράφος θέλησε να βοηθήσει τον Γιώργο Λαμπάτο αλλά ζήτησε από τον δημοσιογράφο να μην γίνει γνωστό το όνομά του.

https://www.diaforetiko.gr/anthropos-me ... e_vignette


Δεν συμφωνώ.Εντάξει ,ωραία κίνηση απο τον Αδαμαντίδη ,αλλά μέχρι πότε θα τον βοηθάει οικονομικά?.Ο άνθρωπος χρειάζεται μια δουλειά ,τα υπολοιπα είναι ''μπαλώματα''.
Εικόνα
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1650
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 19 Ιαν 2024, 13:45

Ψαχνει για δουλεια κανει οτι μπορει. Γιαυτο και η "δηλωση Μετανοίας" προς Σεφερλη. Αμα φτασεις στο αμην αναγνωριζεις λαθη και "λαθη".

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23480
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 19 Ιαν 2024, 13:48

Space_Passenger έγραψε:
19 Ιαν 2024, 13:45
Ψαχνει για δουλεια κανει οτι μπορει. Γιαυτο και η "δηλωση Μετανοίας" προς Σεφερλη. Αμα φτασεις στο αμην αναγνωριζεις λαθη και "λαθη".

τι δηλωση μετανοιας εκανε ... τα ιδια ειπε παλι ενω δεν εμφανιστηκε στο δικαστηριο και του χρωστα και 12.000 ευρω...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο


Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17568
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 09 Φεβ 2024, 13:20

Μπράβο στον Μάρκο, δεν απογοήτευσε (και δεν περίμενα να απογοητεύσει).
Ο Γιώργος Λαμπάτος μίλησε στον Alpha σημειώνοντας:

Έψαχνα να βρω έναν δικηγόρο και χτύπησε το τηλέφωνο στο σπίτι μου, το σήκωσα και ήταν ο Μάρκος Σεφερλής. Του είπα ότι σας ζητώ συγγνώμη και μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται να μου πεις αυτό το πράγμα. Μου είπε ότι να πάρει τηλέφωνο ο δικηγόρος σου γιατί θα γίνει τελικά η ανάκληση.

Αυτό μου έδωσε μεγάλη χαρά γιατί όχι απλά με βοηθάει σε αυτήν την περίπτωση, αλλά δίνει ένα χέρι να με σηκώσει και να με κρατήσει στη ζωή και να ξεκινήσουν τα όνειρά μου πάλι από την αρχή. Έτσι, τον ευχαρίστησα αλλά μου είπε ότι μισό λεπτό έχω κάνει να σου προτείνω. Τα έχασα τελείως. Μου πρότεινε να είμαι στο έργο που θα ανεβάσει και να με πάρει στο θίασο σε έναν πολύ ωραίο ρόλο. Πετάω στα σύννεφα»

«Δεν μπορούσα να το πιστέψω και δεν το περίμενα πραγματικά. Περίμενα το πολύ να γίνει η ανάκληση. Έμεινα άναυδος για λίγο. Ούτε το περίμενα να γίνει. Η χαρά μου είναι πολύ μεγάλη γιατί ολοκληρώνεται η επανένταξή μου, μετά από όλη αυτήν την ταλαιπωρία και με τη δουλειά και με τα θέματα υγείας μου. Θέλω να σκέφτομαι ότι αυτή η δουλειά θα είναι ένα άνοιγμα ψυχών με αρχή και πρωταγωνιστή τον Μάρκο Σεφερλή» συμπλήρωσε ο Γιώργος Λαμπάτος.
https://www.sdna.gr/politiko-deltio/psy ... o-sto-ergo

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 09 Φεβ 2024, 18:43

Παντελονατος ο Σεφερλής,αλλά και ο άλλος δεν κατάλαβε την χοντράδα που είχε κάνει,έφτασε στο σημείο να γλύφει και να παρακαλάει δημοσίως τον Σεφερλή,που λοιδωρουσε αδίκως,να αποσύρει την καταδικαστική απόφαση συκοφαντίας που του επέβαλε το δικαστήριο.

Για λυπηση το άτομο αυτό.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9165
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 21 Μαρ 2024, 17:39

Γ. Μόρτζος για Γ. Λαμπάτο: Είναι εκτός δουλειάς γιατί είναι κακός χαρακτήρας και ερχόταν στις πρόβες μεθυσμένος
Ο Γιάννης Μόρτζος ισχυρίστηκε ότι ο Γιώργος Λαμπάτος έμεινε εκτός δουλειάς «γιατί είναι κακός χαρακτήρας», ενώ αναφερόμενος σε παλιότερη… απόπειρα συνεργασίας τους, υποστήριξε ότι «η συμπεριφορά του κατά τη διάρκεια των προβών είναι απαράδεκτη», και ότι ο ηθοποιός «ήταν μεθυσμένος, επί μονίμου βάσεως».

Τα όσα ισχυρίστηκε ο ηθοποιός και σκηνοθέτης προκάλεσαν την αντίδραση του Γιώργου Λαμπάτου, ο οποίος σχολίασε, μεταξύ άλλων, για τα λεγόμενα του Γιάννη Μόρτζου ότι «είναι πράγματα, τα οποία είναι εκτός πραγματικότητας».
Γιάννης Μόρτζος για Γιώργο Λαμπάτο: Είναι εκτός δουλειάς γιατί είναι κακός χαρακτήρας
«Ο Γιώργος Λαμπάτος είναι εκτός δουλειάς γιατί είναι κακός χαρακτήρας. Ο Λαμπάτος δεν μπορεί να συνεργαστεί. Μία, δύο, τρεις, πέντε, δέκα, πότε θα κάνουμε πρεμιέρα; Όπως πηγαίναμε δεν θα κάναμε ποτέ πρεμιέρα. Και του είπα, “Γιώργο, μάζεψ’ τα και φύγε”. Η συμπεριφορά του κατά τη διάρκεια των προβών ήταν απαράδεκτη. Λυπάμαι που θα το πω, αλλά ήταν μεθυσμένος, επί μονίμου βάσεως. Μια βδομάδα, δεν κάναμε παραπάνω. Όποτε ερχόταν για πρόβα, τον έβλεπα εγώ, “τα είχε κοπανήσει” πριν. Μεθυσμένος ηθοποιός, δεν μπορεί να παίξει. Και πιστεύω ότι ο Λαμπάτος δεν έχει κάνει καμία ιδιαίτερη επιτυχία στην πρόζα. Έτσι, νομίζω. Λυπάμαι που το λέω, αλλά δεν τον έχω δει ποτέ να παίζει σε κανένα έργο κλασικό, σε κάποια παράσταση μεγάλη, που ήταν εκ των πρωταγωνιστών», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Γιάννης Μόρτζος για τον Γιώργο Λαμπάτο
Yippie Kay Yay

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2634
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 21 Μαρ 2024, 17:45

Ο Σεφερλής τελικά παίζει να είναι από τα πιο σοβαρά άτομα στον καλλιτεχνικό χώρο.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 21 Μαρ 2024, 18:14

Έλα τώρα μαλακιες.
Μελό "φτώχεια" κλαψ λυγμ.
Θα μπορούσε να πάει σεκιουριτι να παίρνει ένα μισθουλακο και να τα βγάζει πέρα.

Κάτι άλλο έπαιζε σίγουρα.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2634
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 21 Μαρ 2024, 18:17

Πτολεμαίος έγραψε:
21 Μαρ 2024, 18:14
Έλα τώρα μαλακιες.
Μελό "φτώχεια" κλαψ λυγμ.
Θα μπορούσε να πάει σεκιουριτι να παίρνει ένα μισθουλακο και να τα βγάζει πέρα.

Κάτι άλλο έπαιζε σίγουρα.

:smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21001
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 21 Μαρ 2024, 18:21

Aitwlos έγραψε:
21 Μαρ 2024, 17:45
Ο Σεφερλής τελικά παίζει να είναι από τα πιο σοβαρά άτομα στον καλλιτεχνικό χώρο.
:smt023:smt023:smt023

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών