220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 17 Ιαν 2024, 14:51

Beria έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:44
Τι ηλικία έχει;
Γιατί δεν βγαίνει για δουλειά;
67
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 17 Ιαν 2024, 20:46

vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:16
Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:56
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:50


Του έκανε μήνυση, τον κατέστρεψε οικονομικά, και όλοι οι άλλοι τον έβαλαν στην μαύρη λίστα. Τον τελείωσε.
Ε άμα τον συκοφάντησε δημόσια, καλά τού 'κανε.
btw ας αφήσει την κιθάρα κι ας πιάσει κάνα δίσκο για να βγάζει μεροκάματο. το 90% των ηθοποιών σερβιτόροι δουλεύουνε.
Υποθέτω ότι δεν έκανες ανάγνωση το κείμενο.Λέει ο άνθρωπος οτι ζητάει δουλειά ,όχι ελεημοσύνη
Εγώ μια χαρά κατάλαβα, εσύ μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι ζητάει δουλειά σε συγκεκριμένο χώρο. btw η Φόνσου βγήκε σήμερα και είπε ότι ουδέποτε επικοινώνησε μαζί της για βοήθεια κι ότι, εφόσον το επιθυμεί, μπορεί να πηγαίνει και να τρώει μεσημέρι-βράδυ στο σπίτι του ηθοποιού ώστε, αν μη τι άλλο, να μην στερείται του φαγητού. Τέλος, ουδέποτε κατάλαβα τι διαφορετικό έχει ένας άνεργος ηθοποιός από έναν οποιονδήποτε άλλον άνεργο άνθρωπο που ταλαιπωρείται.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Ιαν 2024, 21:13

vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:33
https://www.fanpage.gr/eidiseis/220-eyr ... OFogTOFsQo


Κραυγή απόγνωσης κυριαρχεί για τον ηθοποιό Γιώργο Λαμπάτο, ο οποίος ζει με 220 ευρώ το μήνα σε ένα υπόγειο 15 τ.μ. σε άθλιες συνθήκες.Ο ηθοποιός με δάκρυα στα μάτια μίλησε στην εφημερίδα Espresso και τον Νίκο Νικόλιζα για τις δύσκολες στιγμές που περνάει στη ζωή του. Παράλληλα, δείτε το πώς είχε σχολιάσει τη συνεργασία του με τον Μάρκο Σεφερλή.




«Πέρασε από το μυαλό μου ακόμα και να αυτοκτονήσω. Ξέρεις τι είναι να καπνίζω ακόμα και αποτσίγαρα που βρίσκω στο δρόμο; Να μην έχω πολλές φορές ένα κομμάτι ψωμί; Μου είχαν κόψει το ρεύμα για ενάμιση χρόνο. Δεν είπα σε κανέναν τίποτα, από αξιοπρέπεια.

Έπαιρνα την κιθάρα μου και με ένα κεράκι στο δωμάτιο τραγουδούσα παρέα με το σκυλάκι μου. Τι να πρωτοπληρώσεις με τα 220 ευρώ που παίρνω ως επίδομα; Τώρα είναι πάλι έτοιμοι να μου κόψουν ξανά το ρεύμα», είπε αρχικά ο Γιώργος Λαμπάτος.


Ο Γιώργος Λαμπάτος είπε στη συνέχεια:
«Δουλειά ζητάω, όχι ελεημοσύνη. Επιβιώνω με το ΚΕΑ των 150 ευρώ το μήνα συν το επίδομα ενοικίου που είναι 70 ευρώ. Δεν έχω χτυπήσει καμία πόρτα. Ντρέπομαι και δεν αισθάνομαι καλά να μιλήσω για όλα όσα βιώνω.

Το επόμενο όμως βήμα είναι είτε να ζητήσω βοήθεια από το Σπίτι του Ηθοποιού, είτε να μείνω στο δρόμο. Έφτασα στο σημείο να χάσω την αξιοπρέπειά μου και να πέσω πολύ χαμηλά. Πέρασε από το μυαλό μου να δώσω τέλος στη ζωή μου, γιατί βλέπω την αδικία και βρίσκω συνεχώς μπροστά μου τοίχο».


Ο Γιώργος Λαμπάτος ανέφερε επίσης: «Οι γονείς μου μού άφησαν ένα σπιτάκι στην Πρέβεζα, το οποίο είναι υποθηκευμένο. Με την τράπεζα έκανα έναν διακανονισμό να δίνω 110 ευρώ το μήνα για να το σώσω και να έφευγα να πήγαινα εκεί να μείνω. Όμως πώς να το σώσω όταν το μήνα παίρνω 220 ευρώ; Κι έτσι το μόνο που έχω είναι όσα έχω εδώ μέσα σε αυτό το υπόγειο».
ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΡΕ ΚΟΠΡΕ!!!
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Ιαν 2024, 21:14

vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:16
Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:56
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:50


Του έκανε μήνυση, τον κατέστρεψε οικονομικά, και όλοι οι άλλοι τον έβαλαν στην μαύρη λίστα. Τον τελείωσε.
Ε άμα τον συκοφάντησε δημόσια, καλά τού 'κανε.
btw ας αφήσει την κιθάρα κι ας πιάσει κάνα δίσκο για να βγάζει μεροκάματο. το 90% των ηθοποιών σερβιτόροι δουλεύουνε.
Υποθέτω ότι δεν έκανες ανάγνωση το κείμενο.Λέει ο άνθρωπος οτι ζητάει δουλειά ,όχι ελεημοσύνη
καλα ενταξει...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Ιαν 2024, 21:16

vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:39
Εννοείτε ότι ένας ηθοποιός ή οποιοσδήποτε καλλιτέχνης που για τον α ή β λόγο δεν βρίσκει δουλειά στο συγκεκριμένο πεδίο, είναι ανίκανος για οποιαδήποτε άλλη εργασία;

Δεν ξέρω τί ακριβώς παίζει για τον συγκεκριμένο άνθρωπο, ως γενικό ερώτημα το θέτω.
το θέμα ΓΑΛΗ είναι πως αυτός ο άνθρωπος είναι 60 φεύγα ,ποιός να του δώσει δουλειά σ΄αυτήν την ηλικία?Θα έπρεπε να υπάρχει πρόνοια κατα τη γνώμη μου
οποιος θελει προνοια ας βγαλει λεφτα να την πληρωσει. Τα λεφτα της προνοιας δεν τα φερνει ο πελαργος. Και επισης ο τυπος ειναι 67, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΥΝΤΑΞΗ;;; Αν δεν δικαιουται συνταξη σημαινει οτι ως παλαιος ασφαλισμενος δεν εχει ουτε καν 10 χρονια ασφαλισμενης εργασιας. Τι εκαμε δλδ 67 συναπτα ετη;;;;;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Ιαν 2024, 21:17

Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 20:46
vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:16
Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:56


Ε άμα τον συκοφάντησε δημόσια, καλά τού 'κανε.
btw ας αφήσει την κιθάρα κι ας πιάσει κάνα δίσκο για να βγάζει μεροκάματο. το 90% των ηθοποιών σερβιτόροι δουλεύουνε.
Υποθέτω ότι δεν έκανες ανάγνωση το κείμενο.Λέει ο άνθρωπος οτι ζητάει δουλειά ,όχι ελεημοσύνη
Εγώ μια χαρά κατάλαβα, εσύ μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι ζητάει δουλειά σε συγκεκριμένο χώρο. btw η Φόνσου βγήκε σήμερα και είπε ότι ουδέποτε επικοινώνησε μαζί της για βοήθεια κι ότι, εφόσον το επιθυμεί, μπορεί να πηγαίνει και να τρώει μεσημέρι-βράδυ στο σπίτι του ηθοποιού ώστε, αν μη τι άλλο, να μην στερείται του φαγητού. Τέλος, ουδέποτε κατάλαβα τι διαφορετικό έχει ένας άνεργος ηθοποιός από έναν οποιονδήποτε άλλον άνεργο άνθρωπο που ταλαιπωρείται.
Πολυ σωστα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 17 Ιαν 2024, 22:03

Οργισμένος έγραψε:
17 Ιαν 2024, 21:17
Ναύτης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 20:46
vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 14:16

Υποθέτω ότι δεν έκανες ανάγνωση το κείμενο.Λέει ο άνθρωπος οτι ζητάει δουλειά ,όχι ελεημοσύνη
Εγώ μια χαρά κατάλαβα, εσύ μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι ζητάει δουλειά σε συγκεκριμένο χώρο. btw η Φόνσου βγήκε σήμερα και είπε ότι ουδέποτε επικοινώνησε μαζί της για βοήθεια κι ότι, εφόσον το επιθυμεί, μπορεί να πηγαίνει και να τρώει μεσημέρι-βράδυ στο σπίτι του ηθοποιού ώστε, αν μη τι άλλο, να μην στερείται του φαγητού. Τέλος, ουδέποτε κατάλαβα τι διαφορετικό έχει ένας άνεργος ηθοποιός από έναν οποιονδήποτε άλλον άνεργο άνθρωπο που ταλαιπωρείται.
Πολυ σωστα.
Ο άνθρωπος ζήτησε δουλειά γενικά,όχι μόνο ως ηθοποιός πονηρούλη.Και σήμερα βγήκε να μιλήσει η Φόνσου κατόπιν της δήλωσης του Λαμπάτου,έχει διαφορά το timing.Αλλά καλά θα ήτανε να ενδιαφερθεί περισσότερο και να πάει να τον βρεί ,αφού θίχτηκε που υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν να φάνε.



Φόνσου:
Δεν είναι πολύ ωραίο να βγαίνουν και να λένε ότι πεινάνε και δεν έχουν να φάνε. Δεν είναι καθόλου καλό από τη στιγμή που υπάρχει το Σπίτι του Ηθοποιού, υπάρχει το Ταμείο Αλληλοβοήθειας των Ελλήνων Ηθοποιών. Είμαστε όλοι πρόθυμοι να τους βοηθήσουμε. Εγώ κάθε απόγευμα με ένα συνεργάτη μου τρέχουμε σε ηθοποιούς που δεν μπορούν να σηκωθούν από το κρεβάτι τους, να τους πηγαίνουμε φαγητά τους περιποιούμεθα υγιεινά, να τους φτιάχνουμε τα σπίτια τους. Δεν είναι να βγαίνουν και να ακούει ο κόσμος ότι αυτοί οι ιδιαίτεροι άνθρωποι δεν έχουν να φάνε, δεν ισχύει αυτό. Λοιπόν εγώ λέω στον κύριο Λαμπάτο, όποτε θέλει να έρθει επικοινωνία μαζί μου να βρούμε μια λύση για να καλυτερεύσει ζωή του. Να ζητάει βοήθεια από το Σπίτι του Ηθοποιού τον συμβουλεύουμε. Βέβαια να έρθει να με βρει».
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 17 Ιαν 2024, 22:23

Οργισμένος έγραψε:
17 Ιαν 2024, 21:13
vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:33
https://www.fanpage.gr/eidiseis/220-eyr ... OFogTOFsQo


Κραυγή απόγνωσης κυριαρχεί για τον ηθοποιό Γιώργο Λαμπάτο, ο οποίος ζει με 220 ευρώ το μήνα σε ένα υπόγειο 15 τ.μ. σε άθλιες συνθήκες.Ο ηθοποιός με δάκρυα στα μάτια μίλησε στην εφημερίδα Espresso και τον Νίκο Νικόλιζα για τις δύσκολες στιγμές που περνάει στη ζωή του. Παράλληλα, δείτε το πώς είχε σχολιάσει τη συνεργασία του με τον Μάρκο Σεφερλή.




«Πέρασε από το μυαλό μου ακόμα και να αυτοκτονήσω. Ξέρεις τι είναι να καπνίζω ακόμα και αποτσίγαρα που βρίσκω στο δρόμο; Να μην έχω πολλές φορές ένα κομμάτι ψωμί; Μου είχαν κόψει το ρεύμα για ενάμιση χρόνο. Δεν είπα σε κανέναν τίποτα, από αξιοπρέπεια.

Έπαιρνα την κιθάρα μου και με ένα κεράκι στο δωμάτιο τραγουδούσα παρέα με το σκυλάκι μου. Τι να πρωτοπληρώσεις με τα 220 ευρώ που παίρνω ως επίδομα; Τώρα είναι πάλι έτοιμοι να μου κόψουν ξανά το ρεύμα», είπε αρχικά ο Γιώργος Λαμπάτος.


Ο Γιώργος Λαμπάτος είπε στη συνέχεια:
«Δουλειά ζητάω, όχι ελεημοσύνη. Επιβιώνω με το ΚΕΑ των 150 ευρώ το μήνα συν το επίδομα ενοικίου που είναι 70 ευρώ. Δεν έχω χτυπήσει καμία πόρτα. Ντρέπομαι και δεν αισθάνομαι καλά να μιλήσω για όλα όσα βιώνω.

Το επόμενο όμως βήμα είναι είτε να ζητήσω βοήθεια από το Σπίτι του Ηθοποιού, είτε να μείνω στο δρόμο. Έφτασα στο σημείο να χάσω την αξιοπρέπειά μου και να πέσω πολύ χαμηλά. Πέρασε από το μυαλό μου να δώσω τέλος στη ζωή μου, γιατί βλέπω την αδικία και βρίσκω συνεχώς μπροστά μου τοίχο».


Ο Γιώργος Λαμπάτος ανέφερε επίσης: «Οι γονείς μου μού άφησαν ένα σπιτάκι στην Πρέβεζα, το οποίο είναι υποθηκευμένο. Με την τράπεζα έκανα έναν διακανονισμό να δίνω 110 ευρώ το μήνα για να το σώσω και να έφευγα να πήγαινα εκεί να μείνω. Όμως πώς να το σώσω όταν το μήνα παίρνω 220 ευρώ; Κι έτσι το μόνο που έχω είναι όσα έχω εδώ μέσα σε αυτό το υπόγειο».
ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΡΕ ΚΟΠΡΕ!!!

Mε τόση ανεργία που επικρατεί????Λιγάκι άκυρο σε βρίσκω
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Ιαν 2024, 22:34

vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 22:23
Οργισμένος έγραψε:
17 Ιαν 2024, 21:13
vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:33
https://www.fanpage.gr/eidiseis/220-eyr ... OFogTOFsQo


Κραυγή απόγνωσης κυριαρχεί για τον ηθοποιό Γιώργο Λαμπάτο, ο οποίος ζει με 220 ευρώ το μήνα σε ένα υπόγειο 15 τ.μ. σε άθλιες συνθήκες.Ο ηθοποιός με δάκρυα στα μάτια μίλησε στην εφημερίδα Espresso και τον Νίκο Νικόλιζα για τις δύσκολες στιγμές που περνάει στη ζωή του. Παράλληλα, δείτε το πώς είχε σχολιάσει τη συνεργασία του με τον Μάρκο Σεφερλή.




«Πέρασε από το μυαλό μου ακόμα και να αυτοκτονήσω. Ξέρεις τι είναι να καπνίζω ακόμα και αποτσίγαρα που βρίσκω στο δρόμο; Να μην έχω πολλές φορές ένα κομμάτι ψωμί; Μου είχαν κόψει το ρεύμα για ενάμιση χρόνο. Δεν είπα σε κανέναν τίποτα, από αξιοπρέπεια.

Έπαιρνα την κιθάρα μου και με ένα κεράκι στο δωμάτιο τραγουδούσα παρέα με το σκυλάκι μου. Τι να πρωτοπληρώσεις με τα 220 ευρώ που παίρνω ως επίδομα; Τώρα είναι πάλι έτοιμοι να μου κόψουν ξανά το ρεύμα», είπε αρχικά ο Γιώργος Λαμπάτος.


Ο Γιώργος Λαμπάτος είπε στη συνέχεια:
«Δουλειά ζητάω, όχι ελεημοσύνη. Επιβιώνω με το ΚΕΑ των 150 ευρώ το μήνα συν το επίδομα ενοικίου που είναι 70 ευρώ. Δεν έχω χτυπήσει καμία πόρτα. Ντρέπομαι και δεν αισθάνομαι καλά να μιλήσω για όλα όσα βιώνω.

Το επόμενο όμως βήμα είναι είτε να ζητήσω βοήθεια από το Σπίτι του Ηθοποιού, είτε να μείνω στο δρόμο. Έφτασα στο σημείο να χάσω την αξιοπρέπειά μου και να πέσω πολύ χαμηλά. Πέρασε από το μυαλό μου να δώσω τέλος στη ζωή μου, γιατί βλέπω την αδικία και βρίσκω συνεχώς μπροστά μου τοίχο».


Ο Γιώργος Λαμπάτος ανέφερε επίσης: «Οι γονείς μου μού άφησαν ένα σπιτάκι στην Πρέβεζα, το οποίο είναι υποθηκευμένο. Με την τράπεζα έκανα έναν διακανονισμό να δίνω 110 ευρώ το μήνα για να το σώσω και να έφευγα να πήγαινα εκεί να μείνω. Όμως πώς να το σώσω όταν το μήνα παίρνω 220 ευρώ; Κι έτσι το μόνο που έχω είναι όσα έχω εδώ μέσα σε αυτό το υπόγειο».
ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΡΕ ΚΟΠΡΕ!!!

Mε τόση ανεργία που επικρατεί????Λιγάκι άκυρο σε βρίσκω
67 kai δεν δικαιουται συνταξη. Αυτο σου λεει τιποτε;;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 17 Ιαν 2024, 22:50

Οργισμένος έγραψε:
17 Ιαν 2024, 22:34
vag_el έγραψε:
17 Ιαν 2024, 22:23
Οργισμένος έγραψε:
17 Ιαν 2024, 21:13


ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΡΕ ΚΟΠΡΕ!!!

Mε τόση ανεργία που επικρατεί????Λιγάκι άκυρο σε βρίσκω
67 kai δεν δικαιουται συνταξη. Αυτο σου λεει τιποτε;;;
πολλά
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 17 Ιαν 2024, 23:14

Όλοι παίρνουν βασική σύνταξη, πρέπει να έχεις 15 χρόνια δουλειά για να πάρεις έξτρα. Εκτός αν χρωστάει σε ταμεία, δεν ξέρω τι γίνεται με τους ηθοποιούς.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 17 Ιαν 2024, 23:24

Maspoli έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:42
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Ιαν 2024, 13:37
Τον κατέστρεψε ο αλήτης ο Σεφερλής.
Γιατί; Έχει βγάλει απαγόρευση ο Σεφερλής στο να βρει δουλειά ο Λαμπάτος;
Σου φαινεται περιεργο οτι στη σημερινη ελλαδα που ξερουμε τυποι σαν τον σεφερλη μπορουν να καταστρεψουν την καριερα ενος ανθρωπου και να τον οδηγησουν στην εξαθλιωση

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Ιαν 2024, 23:30

Φόβος και τρόμος ο Σεφερλής για τους Έλληνες ηθοποιούς.

Καρατσεκαρισμένο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 17 Ιαν 2024, 23:40

Τον ήξερα. Καλό παιδί. Κανέναν άνθρωπο δεν θα κατηγορήσω επειδή πτώχευσε. Είναι μεγάλη αμαρτία να μιλάς άσχημα ενώ είσαι χορτάτος, για τους πεινασμένους. Μακάρι να τον φωνάξουν σε καμιά δουλειά, να ξαναβγάλει μεροκάματο. Ουσιαστικά αυτό κάνει, με τη συνέντευξη φωνάζει να του δώσουν δουλειά. Νομίζω πως 3 ατάκες μπορεί να τις πει, να βγάλει έναν μισθό.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7423
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: 220 ευρώ σε άθλιες συνθήκες ζει ο Γιώργος Λαμπάτος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 17 Ιαν 2024, 23:43

Exodus έγραψε:
17 Ιαν 2024, 23:40
Τον ήξερα. Καλό παιδί. Κανέναν άνθρωπο δεν θα κατηγορήσω επειδή πτώχευσε. Είναι μεγάλη αμαρτία να μιλάς άσχημα ενώ είσαι χορτάτος, για τους πεινασμένους. Μακάρι να τον φωνάξουν σε καμιά δουλειά, να ξαναβγάλει μεροκάματο. Ουσιαστικά αυτό κάνει, με τη συνέντευξη φωνάζει να του δώσουν δουλειά. Νομίζω πως 3 ατάκες μπορεί να τις πει, να βγάλει έναν μισθό.
:+1:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών