Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27241
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Ιαν 2024, 13:45

Το 2019 πουλησα ενα σπιτι (ως διαχειριστης της περιουσιας του ξαδελφου μου με πληρεξουσιο κτλ.) το οποιο προ της αγοραπωλησιας του ειχα φροντισει να εξοφλησω καθε εκκρεμοτητα (εφορεια, ΕΥΔΑΠ, ΔΕΗ κτλ.).

Ο αγοραστης προφανως δεν αλλαξε το ονομα στο ρολοι της ΔΕΗ και απο το 2021 δεν την εχει πληρώσει.

Υποψιν οτι το ονομα στο ρολοι ειναι στο ονομα του μακαριτη του πατέρα μου (ηταν διαχειριστης της περιουσιας μεχρι το 2017 που πεθανε και μετα ανελαβα εγω)

Τωρα με παιρνει τηλ. ενα δικηγορικο γραφειο και με ενοχλει να πληρωσω εγω το λογαριασμο γιατι το ρολοι ειναι στο ονομα του πατέρα μου και πρεπει να πληρωσω εγω το χρεος του παπαρα που το αγορασε και εχει εξαφανιστει.

Εννοειται οτι υπαρχουν πληρη συμβολαια και αποδειξεις οτι ειχαν εξοφληθει τα πάντα προ της αγοραπωλήσιας απο εμενα.

Και δε με πειραξε αυτο. Με πειραξε ο τσαμπουκας της καριολας που με πηρε οπου οταν της ειπα οτι εγω εχω ξοφλησει και οτι το σπιτι ειναι πουλημενο απο το 19 μου ειπε οτι φταιω εγω και εγω πρεπει να τα πληρώσω. Εγω θα πληρώσω για ενα σπιτι που δεν ειναι καν δικο μου? Η μηπως θεωρει οτι το πουλησα αλλα θα του πληρωνω εγω το ρευμα?

Τωρα μου λεει για εξωδικα και δικαστηρια (θα μου κλασουν μια μαντρα βασικα) και η απαντηση μου ηταν "καντε οτι θελετε χεστηκα!"

Εχει να φυγει καταγγελια σε ΔΣΑ και αλλου που θα παει συννεφο!
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2018
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 22 Ιαν 2024, 13:48

Ζήτα το όνομα της καριόλας και πες της ότι συμφωνείς να πληρώσεις, φτάνει να βγείτε κάπου οι δυό σας να το συζητήσετε το θέμα.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27241
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Ιαν 2024, 13:54

micmic έγραψε:
22 Ιαν 2024, 13:48
Ζήτα το όνομα της καριόλας και πες της ότι συμφωνείς να πληρώσεις, φτάνει να βγείτε κάπου οι δυό σας να το συζητήσετε το θέμα.
Αμα αρχισει να μου λεει παπαριες σαν αυτες στο τηλεφωνο δεν νομιζω να συγκρατηθω πολυ.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2018
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 22 Ιαν 2024, 13:55

George_V έγραψε:
22 Ιαν 2024, 13:54
micmic έγραψε:
22 Ιαν 2024, 13:48
Ζήτα το όνομα της καριόλας και πες της ότι συμφωνείς να πληρώσεις, φτάνει να βγείτε κάπου οι δυό σας να το συζητήσετε το θέμα.
Αμα αρχισει να μου λεει παπαριες σαν αυτες στο τηλεφωνο δεν νομιζω να συγκρατηθω πολυ.
Αυτός είναι ο σκοπός. Τρομοκρατία και στους υπαλλήλους και -κυρίως- στους ιδιοκτήτες των εισπρακτικών. Με καταγγελίες δεν βγαίνει τίποτα, καταγγελίες γίνονται εδώ και 15 χρόνια και κάθε χρονιά αποθρασύνονται όλο και περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27241
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Ιαν 2024, 13:59

Αφου της ειπα εχω συμβολαια απο 19 και αποδειξεις απο το ιδιο ετος οτι εξοφλησα τα παντα. Και εκει αυτη να επιμενει οχι δικο σας χρεος ειναι.

Δλδ ειναι λογικο να μου ζητανε χρεωστουμενα απο το 22 τη στιγμη που εγω μπορω να αποδειξω νομοτυπως οτι καθε σχέση μου με αυτο το ακινητο ειχε ληξει το 19?

Θελει να με τρομοκρατησει να πληρωσω λεφτα ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΩ?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2018
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 22 Ιαν 2024, 14:03

George_V έγραψε:
22 Ιαν 2024, 13:59
Αφου της ειπα εχω συμβολαια απο 19 και αποδειξεις απο το ιδιο ετος οτι εξοφλησα τα παντα. Και εκει αυτη να επιμενει οχι δικο σας χρεος ειναι.

Δλδ ειναι λογικο να μου ζητανε χρεωστουμενα απο το 22 τη στιγμη που εγω μπορω να αποδειξω νομοτυπως οτι καθε σχέση μου με αυτο το ακινητο ειχε ληξει το 19?

Θελει να με τρομοκρατησει να πληρωσω λεφτα ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΩ?
Δεν νομίζω ότι παίζει πλέον κάποιον ρόλο αν μπορείς να αποδείξεις το οτιδήποτε. Θα συνεχίσουν το bullying και την τρομοκρατία μέχρι να πληρώσεις, και -όπως έχουν καταγγείλει πολλοί- ακόμα και ΜΕΤΑ που θα συμμορφωθείς με τις απαιτήσεις τους και θα πληρώσεις. Το αν όντως χρωστάς ή όχι δεν παίζει ρόλο. Από τη στιγμή που μπήκες στα κιτάπια τους, θα σε κυνηγάνε συνέχεια.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37830
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Ιαν 2024, 14:08

Πως είναι δυνατόν να φαίνεται ακόμη το όνομά σου ή του πατέρα σου στην ΔΕΗ;
Όταν εξόφλησες δεν έληξες και την αντίστοιχη σύνδεση με την ΔΕΗ με το αντίστοιχο όνομά (το δικό σου ή του πατέρα σου);
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23394
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Ιαν 2024, 14:09

Έχε υπόψιν σου οτι παιζει να πάρουν τηλ και σε τηλέφωνο αλλου προσωπου εντός της οικογένειάς σου, για λογαριασμό σου.
Καποτε κυνηγουσαν τον πατέρα μου ενα φεγγαρι, οταν ημουν και σχετικα πιτσιρικάς ακομα, για λογους που ακομα δεν ξερω, και έπαιρναν και σε εμενα. Θυμαμαι τουλάχιστον 2 φορες να με καλεσαν, και να με ρωτουσαν για τον πατερα μου.
Στην τελευταια κληση εφυγε ξεγυρισμένη παναγία, γαμωμανία και γαμωσπιτίαση, και εκτοτε δεν ξανα ενοχλησαν κανεναν απ' τους δυο μας. Εμενα σιγουρα οχι,τον πατερα μου οταν τον ρωτησα μου ειπε οχι.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10383
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 22 Ιαν 2024, 14:12

Έκανες μαλακία διότι δεν διέκοψες την παροχή όταν μεταβιβάστηκε το ακίνητο. Τυπικά, ορθώς το οφείλεις το ποσό.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27241
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Ιαν 2024, 14:18

vatraxos έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:12
Έκανες μαλακία διότι δεν διέκοψες την παροχή όταν μεταβιβάστηκε το ακίνητο. Τυπικά, ορθώς το οφείλεις το ποσό.
Οτι δλδ εχει νοημα τωρα να πουλησω ενα σπιτι και να πληρωνω εγω το ρευμα που καιει ο αλλος.

Το σπιτι εχει πουληθει απο το 19 και με καλουν για χρεος απο το 21.

Δλδ Fuck Logic!
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27241
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Ιαν 2024, 14:22

sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:08
Πως είναι δυνατόν να φαίνεται ακόμη το όνομά σου ή του πατέρα σου στην ΔΕΗ;
Όταν εξόφλησες δεν έληξες και την αντίστοιχη σύνδεση με την ΔΕΗ με το αντίστοιχο όνομά (το δικό σου ή του πατέρα σου);
Oταν εγιναν τα συμβολαια υπηρχε μια οφειλη 1300 ευρω στην ΔΕΗ (φεσι του τελευταιου ενοικιαστη που την κοπανησε)

Ο συμβολαιογραφος μου ζητησε να εχει εξοφληθει το ποσο για να προχωρησει η διαδικασια μεταβιβασαης και πηγα στην ΔΕΗ και εσκασα 1300 ευρω και πηρα αποδειξη εξοφλησης την οποια εδωσα στο δικηγορο και μπηκε στο φάκελο.

Το σπιτι το εδωσα ΚΑΘΑΡΟ απο χρεη στον αγοραστη.

Τωρα αν αυτος ειναι μπαταχτστης και φεσωνει την ΔΕΗ ολιγο με νοιαζει. Ας πανε να τα παρουν απο αυτον. Εμενα τι με μπλεκουν οταν το χρεος εχει δημιουργηθει 2 χρονια μετα την αγοραπωλησια?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10383
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 22 Ιαν 2024, 14:23

George_V έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:18
vatraxos έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:12
Έκανες μαλακία διότι δεν διέκοψες την παροχή όταν μεταβιβάστηκε το ακίνητο. Τυπικά, ορθώς το οφείλεις το ποσό.
Οτι δλδ εχει νοημα τωρα να πουλησω ενα σπιτι και να πληρωνω εγω το ρευμα που καιει ο αλλος.

Το σπιτι εχει πουληθει απο το 19 και με καλουν για χρεος απο το 21.

Δλδ Fuck Logic!
Δεν είναι fuck logic, από πού θα μάθει ο πάροχος τι έκανες εσύ με το ιδιοκτησιακό σου καθεστώς; Εσύ έχεις στο όνομά σου μία διμερή σύμβαση με τον πάροχο και ο πάροχος συνεχίζει να σε τιμολογεί. Αν θες τη γνώμη μου, προσπάθησε να έρθεις σε συνεννόηση με τον τωρινό ιδιοκτήτη μπας και στα πληρώσει και κλείσει το θεμα εκεί.

Σε γενικές γραμμές όμως, μίλα με δικηγόρο να σου πει τις επιλογές σου.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10383
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 22 Ιαν 2024, 14:24

George_V έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:22
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:08
Πως είναι δυνατόν να φαίνεται ακόμη το όνομά σου ή του πατέρα σου στην ΔΕΗ;
Όταν εξόφλησες δεν έληξες και την αντίστοιχη σύνδεση με την ΔΕΗ με το αντίστοιχο όνομά (το δικό σου ή του πατέρα σου);
Oταν εγιναν τα συμβολαια υπηρχε μια οφειλη 1300 ευρω στην ΔΕΗ (φεσι του τελευταιου ενοικιαστη που την κοπανησε)

Ο συμβολαιογραφος μου ζητησε να εχει εξοφληθει το ποσο για να προχωρησει η διαδικασια μεταβιβασαης και πηγα στην ΔΕΗ και εσκασα 1300 ευρω και πηρα αποδειξη εξοφλησης την οποια εδωσα στο δικηγορο και μπηκε στο φάκελο.

Το σπιτι το εδωσα ΚΑΘΑΡΟ απο χρεη στον αγοραστη.

Τωρα αν αυτος ειναι μπαταχτστης και φεσωνει την ΔΕΗ ολιγο με νοιαζει. Ας πανε να τα παρουν απο αυτον. Εμενα τι με μπλεκουν οταν το χρεος εχει δημιουργηθει 2 χρονια μετα την αγοραπωλησια?
Α, τότε δηλαδή ήταν οκ να φεσωθείς 1300€; Δε βλέπεις ότι πρόκειται για το ίδιο ακριβώς πράγμα; Αν είχατε αποσυνδέσει το ρεύμα πριν μπει μέσα ο ενοικιαστής, δε θα πληρώνατε τα 1300€.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10383
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 22 Ιαν 2024, 14:25

Υπόψη, η συμβολαιογράφος δε νομίζω ότι ήθελε εξόφληση της ΔΕΗ, εξόφληση του ΤΑΠ ήθελε που έρχεται μαζί με το λογαριασμό της ΔΕΗ. Για τσέκαρέ το.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27241
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ε καπου εχει παραγινει το κακο με τις εισπρακτικες και τους δικηγορους!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Ιαν 2024, 14:25

vatraxos έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:23
George_V έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:18
vatraxos έγραψε:
22 Ιαν 2024, 14:12
Έκανες μαλακία διότι δεν διέκοψες την παροχή όταν μεταβιβάστηκε το ακίνητο. Τυπικά, ορθώς το οφείλεις το ποσό.
Οτι δλδ εχει νοημα τωρα να πουλησω ενα σπιτι και να πληρωνω εγω το ρευμα που καιει ο αλλος.

Το σπιτι εχει πουληθει απο το 19 και με καλουν για χρεος απο το 21.

Δλδ Fuck Logic!
Δεν είναι fuck logic, από πού θα μάθει ο πάροχος τι έκανες εσύ με το ιδιοκτησιακό σου καθεστώς; Εσύ έχεις στο όνομά σου μία διμερή σύμβαση με τον πάροχο και ο πάροχος συνεχίζει να σε τιμολογεί. Αν θες τη γνώμη μου, προσπάθησε να έρθεις σε συνεννόηση με τον τωρινό ιδιοκτήτη μπας και στα πληρώσει και κλείσει το θεμα εκεί.

Σε γενικές γραμμές όμως, μίλα με δικηγόρο να σου πει τις επιλογές σου.
Πριν λιγο μιλουσα με τον δικηγορο που τυγχανει και φιλος μου.

Η απαντηση του ηταν "θα σου κλασουν μια μαντρα. Το πολυ πολυ να σου στειλουν εξωδικο για να σε τρομαξουν. Δικαστηριο σιγα μην πανε. Αλλα και να πανε εχουμε ολα τα χαρτια στο φάκελο για να τους ξεφτιλισουμε".
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών