Το χάσμα στις κοινωνικές απόψεις των φύλων, στις νεότερες ηλικίες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42996
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Το χάσμα στις κοινωνικές απόψεις των φύλων, στις νεότερες ηλικίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 26 Ιαν 2024, 19:23

Με βάση το άρθρο των FT, που έχουν την έρευνα από Gallup.

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2028
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Το χάσμα στις κοινωνικές απόψεις των φύλων, στις νεότερες ηλικίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 26 Ιαν 2024, 19:26

Καλά, δεν είναι μυστικό ότι πολλές ακροδεξιές οργανώσεις είναι κάργα σεξιστικές. Αλλά δε νομίζω να σταθεί εμπόδιο αυτό, εδώ υπάρχουν κοπέλες που ακούν μανιωδώς τραπ.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42996
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Το χάσμα στις κοινωνικές απόψεις των φύλων, στις νεότερες ηλικίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 26 Ιαν 2024, 19:31

micmic έγραψε:
26 Ιαν 2024, 19:26
Καλά, δεν είναι μυστικό ότι πολλές ακροδεξιές οργανώσεις είναι κάργα σεξιστικές. Αλλά δε νομίζω να σταθεί εμπόδιο αυτό, εδώ υπάρχουν κοπέλες που ακούν μανιωδώς τραπ.
Μα δε νομίζω ότι πάνε να γραφτούν στους Σπαρτιάτες και τρώνε πόρτα. Μιλάμε για στήριξη στο γενικό πληθυσμό.
Πολλοί λένε ας πούμε ότι δεδεμένου ότι ο αλγόριθμος πλασάρει άλλο περιεχόμενο σε άντρες και γυναίκες, είναι σα να ζούμε σε διαφορετικό σύμπαν.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2028
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Το χάσμα στις κοινωνικές απόψεις των φύλων, στις νεότερες ηλικίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 26 Ιαν 2024, 19:35

Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιαν 2024, 19:31
micmic έγραψε:
26 Ιαν 2024, 19:26
Καλά, δεν είναι μυστικό ότι πολλές ακροδεξιές οργανώσεις είναι κάργα σεξιστικές. Αλλά δε νομίζω να σταθεί εμπόδιο αυτό, εδώ υπάρχουν κοπέλες που ακούν μανιωδώς τραπ.
Μα δε νομίζω ότι πάνε να γραφτούν στους Σπαρτιάτες και τρώνε πόρτα. Μιλάμε για στήριξη στο γενικό πληθυσμό.
Πολλοί λένε ας πούμε ότι δεδεμένου ότι ο αλγόριθμος πλασάρει άλλο περιεχόμενο σε άντρες και γυναίκες, είναι σα να ζούμε σε διαφορετικό σύμπαν.
Ναι, εννοώ ότι δεν χρειάζεται να πάνε να γραφτούν σε ένα ακροδεξιό κόμμα για να καταλάβουν ότι αυτό το κόμμα δεν έχει και σε μεγάλη υπόληψη τις γυναίκες, και επομένως να μην το στηρίζουν.

Αλλά ταυτοχρόνως, όπως πάνε τα πράγματα, σε λίγο καιρό νομίζω ότι δεν θα παίζει καν ρόλο, ακόμα και για τις γυναίκες, αν ένα ακροδεξιό κόμμα είναι σεξιστικό.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8919
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Το χάσμα στις κοινωνικές απόψεις των φύλων, στις νεότερες ηλικίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 26 Ιαν 2024, 19:50

Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιαν 2024, 19:23
Με βάση το άρθρο των FT, που έχουν την έρευνα από Gallup.

Γι' αυτό και το μέλλον της ανθρωπότητας είναι να εξελιχθεί σε μονογενές είδος.
Z

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών