Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 07 Φεβ 2024, 13:27

hellegennes έγραψε:
07 Φεβ 2024, 13:01

Ζωντανής λήψης. Και ισχύει 100%, αυτό ακριβώς λέει αυτό που παράθεσες. Δεν είναι προαιρετική η άδεια, την πληρώνεις αν έχεις οποιαδήποτε συσκευή έχει δυνατότητα ζωντανής λήψης. Αν εσύ δηλώνεις ψέματα δεν την κάνει προαιρετική. Προφανώς δεν μπορούν να μπουκάρουν στο σπίτι σου να δουν τι κάνεις στο PC ή το κινητό σου, αυτή είναι η δικαιολογία σου.

Παρεμπιπτόντως, να ξέρεις ότι ούτε το BBC σε πιστεύει, απλά δεν υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορούν να κάνουν. Οι Έλληνες ήταν πιο έξυπνοι και έβαλαν το κόστος στον λογαριασμό της ΔΕΗ, όπως άλλωστε έχουν κάνει και με τα δημοτικά τέλη.

Επίσης είναι τρομερό θράσος να ονομάζεις προαιρετικό το τέλος του BBC, που πληρώνεις θέλοντας και μη, ακόμη κι αν δεν έχεις δει ποτέ σου BBC, μόνο και μόνο επειδή έχεις τηλεόραση ή οποιαδήποτε άλλη συσκευή έχει δυνατότητα ζωντανής λήψης. Στην πραγματικότητα η διαφορά στην λογική με το ελληνικό σύστημα είναι μόνο ο τρόπος είσπραξης.
Γράφεις ανοησίες και εκτίθεσαι άδικα. Δεν μιλάμε για κβαντική φυσική, οποιοσδήποτε μπορεί μέσα σε δύο λεπτά να googlαρει και να διαψεύσει αυτά που γράφεις.

Ξανά βάζω το κείμενο λοιπον.
No TV? Not watching TV live on any channel or service, or BBC iPlayer*? Empty property? You can let us know here by completing a No Licence Needed declaration.

The law says you need to be covered by a TV Licence to:

watch or record TV on any channel - via any TV service (e.g. Sky, Virgin, BT, Freeview, Freesat)
watch TV live on any streaming service (e.g. ITVX, Channel 4, YouTube, Amazon Prime Video, Now TV, Sky Go)
watch BBC iPlayer*.
On any device.

Και για του λόγου του αληθές, έκανα μια νέα αίτηση. Θέλω να μου υποδείξεις σε ποιο check box μου ζητάνε TV licence μόνο και μόνο επειδή έχω συσκευές με δυνατότητα ζωντανής λήψης.


Εικόνα
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Φεβ 2024, 13:47

Σε όλα τα κουτάκια και σαν σούμα στο τελευταίο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 07 Φεβ 2024, 13:50

hellegennes έγραψε:
07 Φεβ 2024, 13:47
Σε όλα τα κουτάκια και σαν σούμα στο τελευταίο.
Καλά εντάξει, όποιος γνωριζεί βασικά αγγλικά ώστε να διαβάσει τα κουτάκια κατάλαβε. Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε. :lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών