Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5214
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 06 Φεβ 2024, 10:45

micmic έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:40
hellegennes έγραψε:
05 Φεβ 2024, 23:04
Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 22:48
Ναι προσφερει πολλα και με το παραπανω στα 10.000 κομματοσκυλα που ταιζει εκει μεσα με μηδαμινα ποσοστα τηλεθεασης και εσοδα. Κανεις δεν θα ελεγε οχι σε μια σοβαρη κρατικη τηλεοραση με κυρια κατευθυνση την ενημερωση και την εκπαιδευτικη τηλεοραση με προσωπικο γυρω στα 500 αντε 800 ατομα τα οποια θα ειχαν προσληφθει μεσω ΑΣΕΠ.

Οχι ομως οτι προσθερει αυτη η 300 μυρια ετησιως σπαταλη των κομματοσκυλων. Οχι.

Το επομενο μνημονιο δεν θα ναι και τοσο απαλο και θα σας φταινε οι εξωγηινοι.
Ούτε τα μισά από όσα λες δεν έχει προϋπολογισμό η ΕΡΤ και οι υπάλληλοι είναι 2-3 χιλιάδες. Δεν είναι βέβαια πρώτη φορά που λες χοντροειδή ψέματα για αριθμούς.

Την ίδια στιγμή το BBC κοστίζει πάνω από 6 δις ευρώ και έχει 20.000+ υπαλλήλους. Το γερμανικό ARD κοστίζει πάνω από 7 δις και έχει πάνω από 22.000 υπαλλήλους.
Ε όχι ρε φίλε να συγκρίνουμε το BBC με τ'αρχίδια μας, δηλαδή ΕΛΕΟΣ. To BBC μπορεί να έχει και 50 φορές παραπάνω προϋπολογισμό αλλά παράγει 100000 φορές περισσότερο και καλύτερο πρόγραμμα. Οι σειρές που βγάζει το BBC σε μια μέρα δεν συγκρίνονται με τις σειρές που βγάζει η ΕΡΤ σε 10 χρόνια. Τα ντοκιμαντέρ που δείχνει το BBC καθημερινά για ένα τεράστιο φάσμα θεμάτων δεν τα έχει δείξει η ΕΡΤ σε όλη της την ιστορία. Μη συγκρίνουμε τώρα την πούτσα με τη βούρτσα. ΕΛΕΟΣ. Κι εγώ είμαι υπέρ της εκπαιδευτικής τηλεόρασης και της έστω και μειωμένης τηλεθέασης κουλτούρας, αλλά η ΕΡΤ τα ταξιδιωτικά που έχει βγάλει είναι το Μένουμε Ελλάδα και το αρχιλαμόγιο τη Μάγια Τσόκλη να πηγαίνει στη σαβάνα και να νυστάζει βλέποντας λιοντάρια. Ή που αγοράζουν κάποια ντοκιμαντέρ και τα δίνουν σε μπαμπουίνους για μετάφραση και μεταγλώττιση. Ή να δείχνουν κάτι καμένους αγώνες τοπικών ερασιτεχνικών για "ενίσχυση του αθλητισμού". Ή να παίζουν όλο το πρόγραμμα σε επαναλήψεις από αρχές Ιουνίου μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου. Μόνο τις ειδήσεις που δεν δείχνουν σε επανάληψη. Η ΕΡΤ είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστη. Μόνο τα ραδιόφωνα αξίζουν ακόμα, βασικά ο KOSMOS και το Τρίτο Πρόγραμμα. Ακόμα και το KOSMOS Jazz που είναι καθαρά ιντερνετικό, αν το ακούσεις δυο μέρες βλέπεις και επαναλαμβάνονται τα ίδια τραγούδια!!! Δηλαδή έλεος πια με τα σιχαμένα λαμόγια!

Επίσης το BBC έχει στούντιο, γραφεία, συνεργεία, ή στην χειρότερη ανταποκριτές, σχεδον σε όλες τις χώρες.

Σοβαρά τώρα, τι ακριβώς κάνει η ΕΡΤ; Ποιος ο λόγος ύπαρξης; :smt017
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Φεβ 2024, 10:53

GoBzi έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:45
micmic έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:40
hellegennes έγραψε:
05 Φεβ 2024, 23:04


Ούτε τα μισά από όσα λες δεν έχει προϋπολογισμό η ΕΡΤ και οι υπάλληλοι είναι 2-3 χιλιάδες. Δεν είναι βέβαια πρώτη φορά που λες χοντροειδή ψέματα για αριθμούς.

Την ίδια στιγμή το BBC κοστίζει πάνω από 6 δις ευρώ και έχει 20.000+ υπαλλήλους. Το γερμανικό ARD κοστίζει πάνω από 7 δις και έχει πάνω από 22.000 υπαλλήλους.
Ε όχι ρε φίλε να συγκρίνουμε το BBC με τ'αρχίδια μας, δηλαδή ΕΛΕΟΣ. To BBC μπορεί να έχει και 50 φορές παραπάνω προϋπολογισμό αλλά παράγει 100000 φορές περισσότερο και καλύτερο πρόγραμμα. Οι σειρές που βγάζει το BBC σε μια μέρα δεν συγκρίνονται με τις σειρές που βγάζει η ΕΡΤ σε 10 χρόνια. Τα ντοκιμαντέρ που δείχνει το BBC καθημερινά για ένα τεράστιο φάσμα θεμάτων δεν τα έχει δείξει η ΕΡΤ σε όλη της την ιστορία. Μη συγκρίνουμε τώρα την πούτσα με τη βούρτσα. ΕΛΕΟΣ. Κι εγώ είμαι υπέρ της εκπαιδευτικής τηλεόρασης και της έστω και μειωμένης τηλεθέασης κουλτούρας, αλλά η ΕΡΤ τα ταξιδιωτικά που έχει βγάλει είναι το Μένουμε Ελλάδα και το αρχιλαμόγιο τη Μάγια Τσόκλη να πηγαίνει στη σαβάνα και να νυστάζει βλέποντας λιοντάρια. Ή που αγοράζουν κάποια ντοκιμαντέρ και τα δίνουν σε μπαμπουίνους για μετάφραση και μεταγλώττιση. Ή να δείχνουν κάτι καμένους αγώνες τοπικών ερασιτεχνικών για "ενίσχυση του αθλητισμού". Ή να παίζουν όλο το πρόγραμμα σε επαναλήψεις από αρχές Ιουνίου μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου. Μόνο τις ειδήσεις που δεν δείχνουν σε επανάληψη. Η ΕΡΤ είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστη. Μόνο τα ραδιόφωνα αξίζουν ακόμα, βασικά ο KOSMOS και το Τρίτο Πρόγραμμα. Ακόμα και το KOSMOS Jazz που είναι καθαρά ιντερνετικό, αν το ακούσεις δυο μέρες βλέπεις και επαναλαμβάνονται τα ίδια τραγούδια!!! Δηλαδή έλεος πια με τα σιχαμένα λαμόγια!

Επίσης το BBC έχει στούντιο, γραφεία, συνεργεία, ή στην χειρότερη ανταποκριτές, σχεδον σε όλες τις χώρες.

Σοβαρά τώρα, τι ακριβώς κάνει η ΕΡΤ; Ποιος ο λόγος ύπαρξης; :smt017
Και ποιος ο λόγος ύπαρξης εκείνου του πουσταρά που κάνει κάτι ζωντανά ριάλιτις θα πω εγώ. Διότι και αυτός πληρώνεται από το κράτος με επιδοτήσεις.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 06 Φεβ 2024, 10:57

Πραγματικά, μόνο τα ντοκιμαντέρ που έχει βγάλει το BBC για την Ελλάδα (τουρισμό, ιστορία, νησιά κτλ), δε συγκρίνονται με ΟΛΟ το πρόγραμμα της ΕΡΤ από καταβολής της.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 06 Φεβ 2024, 11:12

hellegennes έγραψε:
05 Φεβ 2024, 22:54
Η τράπεζα δεν κάνει απολύτως τίποτα, τα κάνει όλα αυτομάτως το ΔΙΑΣ, συνήθως με valeur για λόγους διασφάλισης.
Το ΔΙΑΣ δεν είναι τζάμπα. Χρεώνει ανά συναλλαγή και έχει και ένα διόλου ευκαταφρόνητο κόστος να εγκαταστήσεις και να λειτουργήσεις την υποδομή που συνδέεται με αυτό.

Βασικά και μόνο η πιστοποίηση ότι σαν οργανισμός μπορείς να λειτουργήσεις μια τέτοια υποδομή στοιχίζει κάτι εκατομμύρια το χρόνο (σε αμοιβή του φορέα που σε πιστοποιεί και σε δικές σου ανθρωποημέρες).

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5214
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 06 Φεβ 2024, 11:43

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:53
GoBzi έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:45
micmic έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:40


Ε όχι ρε φίλε να συγκρίνουμε το BBC με τ'αρχίδια μας, δηλαδή ΕΛΕΟΣ. To BBC μπορεί να έχει και 50 φορές παραπάνω προϋπολογισμό αλλά παράγει 100000 φορές περισσότερο και καλύτερο πρόγραμμα. Οι σειρές που βγάζει το BBC σε μια μέρα δεν συγκρίνονται με τις σειρές που βγάζει η ΕΡΤ σε 10 χρόνια. Τα ντοκιμαντέρ που δείχνει το BBC καθημερινά για ένα τεράστιο φάσμα θεμάτων δεν τα έχει δείξει η ΕΡΤ σε όλη της την ιστορία. Μη συγκρίνουμε τώρα την πούτσα με τη βούρτσα. ΕΛΕΟΣ. Κι εγώ είμαι υπέρ της εκπαιδευτικής τηλεόρασης και της έστω και μειωμένης τηλεθέασης κουλτούρας, αλλά η ΕΡΤ τα ταξιδιωτικά που έχει βγάλει είναι το Μένουμε Ελλάδα και το αρχιλαμόγιο τη Μάγια Τσόκλη να πηγαίνει στη σαβάνα και να νυστάζει βλέποντας λιοντάρια. Ή που αγοράζουν κάποια ντοκιμαντέρ και τα δίνουν σε μπαμπουίνους για μετάφραση και μεταγλώττιση. Ή να δείχνουν κάτι καμένους αγώνες τοπικών ερασιτεχνικών για "ενίσχυση του αθλητισμού". Ή να παίζουν όλο το πρόγραμμα σε επαναλήψεις από αρχές Ιουνίου μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου. Μόνο τις ειδήσεις που δεν δείχνουν σε επανάληψη. Η ΕΡΤ είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστη. Μόνο τα ραδιόφωνα αξίζουν ακόμα, βασικά ο KOSMOS και το Τρίτο Πρόγραμμα. Ακόμα και το KOSMOS Jazz που είναι καθαρά ιντερνετικό, αν το ακούσεις δυο μέρες βλέπεις και επαναλαμβάνονται τα ίδια τραγούδια!!! Δηλαδή έλεος πια με τα σιχαμένα λαμόγια!

Επίσης το BBC έχει στούντιο, γραφεία, συνεργεία, ή στην χειρότερη ανταποκριτές, σχεδον σε όλες τις χώρες.

Σοβαρά τώρα, τι ακριβώς κάνει η ΕΡΤ; Ποιος ο λόγος ύπαρξης; :smt017
Και ποιος ο λόγος ύπαρξης εκείνου του πουσταρά που κάνει κάτι ζωντανά ριάλιτις θα πω εγώ. Διότι και αυτός πληρώνεται από το κράτος με επιδοτήσεις.
Ποιον πουτσαρά, ποιο κράτος ποιές επιδοτήσεις;

Α και κάτι ακόμη. Τα λεφτά του BBC βγαίνουν από τα TV licence. Σκας £159 τον χρόνο (υποθέτω οι επιχειρήσεις σκάνε παραπάνω) ώστε να βλέπεις νόμιμα τηλεόραση. Θα μου πεις τι μαλακία είναι αυτό, σιγά να μην πλήρωνα για κάτι τέτοιο. Φίλε μου Έλληνα, ΕΡΤ πληρώνεις στον λογαριασμό σου θες δεν θες. Εγώ που είμαι Αγγλία και δεν θέλω να δω τηλεόραση, απλά δεν πληρώνω. :102:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Φεβ 2024, 12:09

GoBzi έγραψε:
06 Φεβ 2024, 11:43
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:53
GoBzi έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:45



Επίσης το BBC έχει στούντιο, γραφεία, συνεργεία, ή στην χειρότερη ανταποκριτές, σχεδον σε όλες τις χώρες.

Σοβαρά τώρα, τι ακριβώς κάνει η ΕΡΤ; Ποιος ο λόγος ύπαρξης; :smt017
Και ποιος ο λόγος ύπαρξης εκείνου του πουσταρά που κάνει κάτι ζωντανά ριάλιτις θα πω εγώ. Διότι και αυτός πληρώνεται από το κράτος με επιδοτήσεις.
Ποιον πουτσαρά, ποιο κράτος ποιές επιδοτήσεις;

Α και κάτι ακόμη. Τα λεφτά του BBC βγαίνουν από τα TV licence. Σκας £159 τον χρόνο (υποθέτω οι επιχειρήσεις σκάνε παραπάνω) ώστε να βλέπεις νόμιμα τηλεόραση. Θα μου πεις τι μαλακία είναι αυτό, σιγά να μην πλήρωνα για κάτι τέτοιο. Φίλε μου Έλληνα, ΕΡΤ πληρώνεις στον λογαριασμό σου θες δεν θες. Εγώ που είμαι Αγγλία και δεν θέλω να δω τηλεόραση, απλά δεν πληρώνω. :102:
Μην πέσεις από τα σύννεφα αλλά το κράτος πληρώνει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, έμμεσα ή άμεσα και τα ιδιωτικά κανάλια. Επιδοτεί εκπομπές, πουσταράδες παρουσιαστές και πολλά ακόμη.

Όσον αφορά την προέλευση εσόδων του BBC, δεν γνωρίζω. Γνωρίζω αν θέλεις της ΕΡΤ. Αν θέλεις σου στέλνω και τον προϋπολογισμό της. Θέλεις να καταργήσουμε το κόστος από τους λογαριασμούς ρεύματος; Είμαι υπέρ. Στην τελική μεγάλο μερίδιο αυτού υποτίθεται ότι πάει στην ΕΡΤ και τελικά πάει στην επιδότηση των ιδιωτικών ΑΠΕ...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Φεβ 2024, 12:23

micmic έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:43
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:17
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
Ο Πολάκης έχει δίκιο σε αυτά που λέει, το έχουμε πει 100 φορές. Όπως έχουμε πει 100 φορές ότι ο Πολάκης είναι ένα σιχαμένο λαμόγιο που και επί χίλια χρόνια να ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ στην κυβέρνηση, ΔΕΝ θα έκανε αυτά που λέει. Τα λέει για να τα λέει. Είναι ένα βρωμερό σκουπίδι. Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν στην κυβέρνηση ΔΕΝ τα έλεγε.
σωστο
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15064
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Φεβ 2024, 13:13

nowhere έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:37
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:17
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
μιλάς για δεη και κεντρική τράπεζα με τύπους που πιστεύουν ότι δεν πρέπει να υπάρχει κρατικό κράτος
den μιλαει για κεντρικη τραπεζα. Λεει οτι θα επρεπε να υπαρχει εστω μια συστημικη τραπεζα που να ανηκει στο κρατος, λες και τοσες δεκαετιες συνεβαινε κατι αλλο. Και ουσιαστικα τωρα και οι 4 τραπεζες ανηκουν εξολοκληρου στο κρατος που ειναι ο αποπληρωτης και αμεσως συνεργατης του ταμειου της ΕΕ. Ε, και ;

Μη μου πειτε οτι πριν το μνημονιο οι τραπεζες δεν ηταν κρατικες. οργανισμος που ο επικεφαλης τοποθετειτε απο τον εκαστοτε υπουργο υπεθο ειναι κρατικη και ελεγχεται απο το κρατος. Πως αλλιως θα επαιρναν οι κολλητοι φρι δανεια;;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15064
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Φεβ 2024, 13:17

micmic έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:43
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:17
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
Ο Πολάκης έχει δίκιο σε αυτά που λέει, το έχουμε πει 100 φορές. Όπως έχουμε πει 100 φορές ότι ο Πολάκης είναι ένα σιχαμένο λαμόγιο που και επί χίλια χρόνια να ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ στην κυβέρνηση, ΔΕΝ θα έκανε αυτά που λέει. Τα λέει για να τα λέει. Είναι ένα βρωμερό σκουπίδι. Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν στην κυβέρνηση ΔΕΝ τα έλεγε.
Γιατι εχει δικιο;;; Τοσες δεκαετιες τι ειναι η ΔΕΗ; Ιδιωτικη;;; Κρατικη ειναι και βλεπουμε ποσο περιφημα παει ειδικα επι συριζα. Γενικα υπαρχει κατι καρφωμενο στο μυαλο οτι αν κατι ειναι κρατικο ειναι καλο ενω δεν υπαρχει καμια διαφορα σε θεματα εκμεταλλευσεις παρα μονο σε αποτελεσματικοτητα. Η ΔΕΗ τοσες δεκαετιες κρατικη και παραμαγαζο κυβερνωντων και δεκοτζηδων φαληρησε και γω δεν ξερω ποσες φορες αν και απολυτο μονοπωλιο αλλα εκει η αρρωστια, να ειναι κρατικη.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15064
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Φεβ 2024, 13:19

Χαρακτηριστικό είναι πως το 2009 η ΕΡΤ χρωστούσε 174 εκατ. ευρώ...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15064
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Φεβ 2024, 13:20

Δεν υπαρχει σωτηρια για τη χωρα με τοση ηλιθιοτητα. Θα τα ξαναπουμε στο νεο μνημονιο καλυτερα, τοτε που θα φταινε οι εξωγηινοι. <ερικα χρονια ακομα υπομονη
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 06 Φεβ 2024, 13:24

Οργισμένος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 13:17

Γιατι εχει δικιο;;; Τοσες δεκαετιες τι ειναι η ΔΕΗ; Ιδιωτικη;;; Κρατικη ειναι και βλεπουμε ποσο περιφημα παει ειδικα επι συριζα. Γενικα υπαρχει κατι καρφωμενο στο μυαλο οτι αν κατι ειναι κρατικο ειναι καλο ενω δεν υπαρχει καμια διαφορα σε θεματα εκμεταλλευσεις παρα μονο σε αποτελεσματικοτητα. Η ΔΕΗ τοσες δεκαετιες κρατικη και παραμαγαζο κυβερνωντων και δεκοτζηδων φαληρησε και γω δεν ξερω ποσες φορες αν και απολυτο μονοπωλιο αλλα εκει η αρρωστια, να ειναι κρατικη.
Η ΔΕΗ ΠΡΕΠΕΙ να είναι κρατική, όπως τουλάχιστον και μια συστημική τράπεζα, μια εταιρία τηλεφωνίας κτλ κτλ. Για να δίνει τον τόνο στον ανταγωνισμό και να βοηθάει στην άσκηση οικονομικής πολιτικής. Το ότι τα κόμματα της κωλοχώρας έκαναν μπουρδέλο τράπεζες και ΔΕΗ (και Ολυμπιακή, και ΕΡΤ και και και...) δεν παίζει κανένα ρόλο. Και ως ιδιωτικές τώρα, τράπεζες και ΔΕΗ είναι ΑΚΟΜΑ μεγαλύτερα μπουρδέλα. Και στο τέλος-τέλος, είναι αδιανόητο ένα ΚΡΑΤΟΣ που υποτίθεται ότι διαχειρίζεται υπουργεία, οργανισμούς, νοσοκομεία κτλ να μην μπορεί να διαχειριστεί ΜΙΑ τράπεζα και ΜΙΑ επιχείρηση ενέργειας. Άμα είναι έτσι τότε να δώσουμε και την κυβέρνηση σε ιδιώτες και να πάνε στο διάολο οι πολιτικοί.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15064
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Φεβ 2024, 13:26

Οδευει προς τα 5 δις € το ισοζυγιο πληρωμων για το 2023.
Μειωση 10% και στα διαθεσιμα.
Διδει αυξησεις η κυβερνηση και φευγουν ολες εξω αφου παραγωγικα ειμεθα υπο του μηδενος. Αλλα δεν τρεχει καστανο.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9235
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 06 Φεβ 2024, 13:29

Ποσα εκ. εδωσαν τα γαλαζια αρχιλαμογια στα ιδιωτικα καναλια ωστε να παραγουν σασμους και μαγισσες; Δικα μας λεφτα δεν ηταν αυτα που επετρεψαν να γυριστει αυτο το καρακιτσαριο στον Αντενα;

Μιλατε για το κακο δημοσιο στην Ελλαδα, αλλα το γεγονος οτι σχεδον καθε ιδιωτικοποιηση που εγινε ητονε για τον πουτσον δεν το αναφερετε...

Το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι. Δεν γινεται να εισαι υπερ της εξυγιανσης και να ψηφιζεις τους τρισαθλιους ΝΔκρατες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15064
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Φεβ 2024, 13:29

micmic έγραψε:
06 Φεβ 2024, 13:24
Οργισμένος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 13:17

Γιατι εχει δικιο;;; Τοσες δεκαετιες τι ειναι η ΔΕΗ; Ιδιωτικη;;; Κρατικη ειναι και βλεπουμε ποσο περιφημα παει ειδικα επι συριζα. Γενικα υπαρχει κατι καρφωμενο στο μυαλο οτι αν κατι ειναι κρατικο ειναι καλο ενω δεν υπαρχει καμια διαφορα σε θεματα εκμεταλλευσεις παρα μονο σε αποτελεσματικοτητα. Η ΔΕΗ τοσες δεκαετιες κρατικη και παραμαγαζο κυβερνωντων και δεκοτζηδων φαληρησε και γω δεν ξερω ποσες φορες αν και απολυτο μονοπωλιο αλλα εκει η αρρωστια, να ειναι κρατικη.
Η ΔΕΗ ΠΡΕΠΕΙ να είναι κρατική, όπως τουλάχιστον και μια συστημική τράπεζα, μια εταιρία τηλεφωνίας κτλ κτλ. Για να δίνει τον τόνο στον ανταγωνισμό και να βοηθάει στην άσκηση οικονομικής πολιτικής. Το ότι τα κόμματα της κωλοχώρας έκαναν μπουρδέλο τράπεζες και ΔΕΗ (και Ολυμπιακή, και ΕΡΤ και και και...) δεν παίζει κανένα ρόλο. Και ως ιδιωτικές τώρα, τράπεζες και ΔΕΗ είναι ΑΚΟΜΑ μεγαλύτερα μπουρδέλα. Και στο τέλος-τέλος, είναι αδιανόητο ένα ΚΡΑΤΟΣ που υποτίθεται ότι διαχειρίζεται υπουργεία, οργανισμούς, νοσοκομεία κτλ να μην μπορεί να διαχειριστεί ΜΙΑ τράπεζα και ΜΙΑ επιχείρηση ενέργειας. Άμα είναι έτσι τότε να δώσουμε και την κυβέρνηση σε ιδιώτες και να πάνε στο διάολο οι πολιτικοί.
Αν υπαρχει κρατικη ΔΕΗ , εστω κι αν λειτουργει σωστα, ανταγωνισμος δεν υφισταται σε χωρα οπως η ΕΛλαδα δλδ μικρη, καθως παραγωγη ενεργειας απαιτει μεγαλες επενδυσεις σε παγιο κεφαλαιο κι ετσι κανεις δεν επενδυει. Μονη λυση ειναι η σμικρυνση της ΔΕΗ και η πωληση παραγωγικων μοναδων της σε ιδιωτες με καποια φυσικα κοντισιονς λογω στρατηγικοτητας της ενεργειας, κτλ. Ποιος τολμαει να ψελλισει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κατι τετοιο;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών