Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Φεβ 2024, 22:37

Ασέβαστος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:15
hellegennes έγραψε:
05 Φεβ 2024, 11:25


Αυτό το ακούω από όταν γεννήθηκα και είναι τριμέγιστη παπαριά, συγγνώμη Ασέβαστε. Η ΕΡΤ είναι δημόσια τηλεόραση και προσφέρει υπηρεσίες. Όλα τα κράτη έχουν και συνήθως κοστίζει πολύ περισσότερο. Αν θεωρείς ότι το πρόγραμμά της δεν είναι αρκετά ποιοτικό, είναι γιατί πληρώνουμε ελάχιστα. Και πάλι η ΕΡΤ είχε στο παρελθόν εκπληκτικές παραγωγές ειδικά για παιδιά, που δεδομένου του ελάχιστου προϋπολογισμού της είναι θαύμα που τα κατάφερναν (κυρίως χάρη στο μεράκι κάποιων ανθρώπων).
γιατι ειναι παπαρια;

δε λεω οτι δεν προσφερει υπηρεσιες, λεω οτι δεν προσφερει σε εμενα. οποιος θελει τις υπηρεσιες της, ας τις πληρωνει.
Σε όλους τις προσφέρει. Το εκπαιδευτικό και ψυχαγωγικό έργο ωφελεί την κοινωνία γενικά. Μην αρχίσουμε πάλι την ηλίθια λογική "εγώ δεν αρρωσταίνω, γιατί να πληρώνω ΕΣΥ, εγώ δεν μένω στην Κρήτη, γιατί να πληρώσω για αρδευτικά έργα στην Κρήτη, εγώ δεν έχω παιδιά, γιατί να πληρώνω για τα σχολεία, κτλ"

Ο λόγος που έχουμε κράτος, κοινωνίες και φόρους είναι για να μοιραζόμαστε τα κόστη και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Αν αρχίσεις να έχεις αντιρρήσεις, μπορείς να πας να μείνεις στην έρημο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 05 Φεβ 2024, 22:41

Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 17:28
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Φεβ 2024, 15:37
Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:37

καποιος να πει σε αυτο το βλημα να σκασει.
το παράδοξο είναι ότι ο Πολάκης εδώ έχει απόλυτο δίκιο
Oi τραπεζες διασωθηκαν απο το κρατος μεσω διασωσης απο αγια ΕΕ -οσιο ΔΝΤ στο πρωτο μνημονιο επι Σαμαροβενιζελων, οι κατοχοι μετοχων εχασαν τα λεφτα τους το ιδιο και οι οποιοι μεγαλομετοχοι και το ελλ κρατος εγινε ο ολοκληρωτικος ιδιοκτητης και των 4 συστημικων. Επειτα ηρθε ο ποκοπικος και βλακες τυπου πολακη στην εξουσια μαζι με τον μεγαλοαπατεωνα Βαρουφακη και διχως λογο και αιτια , ετσι επαναστατικα, ξαναφαληρησαν τις τραπεζες. Επειτα οι 4 τραπεζες ξαναδιασωθηκαν αλλα αυτη τη φορα η ιδιοκτησια τους μεταφερθηκε στο ταμειο που τους διεσωσε δλδ το ευρωπαικο ταμειο χρηματοπιστωτικης σταθεροτητας.
Τωρα ξανα βλακες σαν το πολακη, βρωμοαπατεωνες δλδ-βρωμιαρηδες ανικανοι αποτυχημενοι κλεφτοκοταδες, φωνασκουν οτι αδικως οι τραπεζες δεν ανηκουν στο ελλ κρατος αν και οι ιδιοι τις εστειλαν σε ξενη ιδιοκτησια με τις απατεωνιες τους αλλα και την βουλευτικη τους ψηφο μετεπειτα, κι ερχεσαι κι εσυ , δεν σε χαρακτηριζω, για να τους δωσεις δικαιο.


Ε οχι ρε φιλε.
δίκασες αυστηρά αλλά δίκαια


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Φεβ 2024, 22:44

Ασέβαστος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:13
κατι δεν καταλαβατε, δε συμφωνω με το να μας τα παιρνουν απο παντου. εξηγω οτι αυτο συμβαινει, ομως, δεν ειναι πρωτακουστο.
Γιατί μάς εξηγείς κάτι που ξέρουμε; Σαν δικαιολόγηση ακούγεται. Αφού πληρώνεις επιμελητήριο, δεν είναι αισχρό να σε χρεώνει η τράπεζα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2007
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 05 Φεβ 2024, 22:47

Η θανατική ποινή θα έπρεπε να επανέλθει αλλά μόνο για δικαστικούς, τραπεζίτες, πολιτικούς.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 05 Φεβ 2024, 22:48

hellegennes έγραψε:
05 Φεβ 2024, 22:37
Ασέβαστος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:15
hellegennes έγραψε:
05 Φεβ 2024, 11:25


Αυτό το ακούω από όταν γεννήθηκα και είναι τριμέγιστη παπαριά, συγγνώμη Ασέβαστε. Η ΕΡΤ είναι δημόσια τηλεόραση και προσφέρει υπηρεσίες. Όλα τα κράτη έχουν και συνήθως κοστίζει πολύ περισσότερο. Αν θεωρείς ότι το πρόγραμμά της δεν είναι αρκετά ποιοτικό, είναι γιατί πληρώνουμε ελάχιστα. Και πάλι η ΕΡΤ είχε στο παρελθόν εκπληκτικές παραγωγές ειδικά για παιδιά, που δεδομένου του ελάχιστου προϋπολογισμού της είναι θαύμα που τα κατάφερναν (κυρίως χάρη στο μεράκι κάποιων ανθρώπων).
γιατι ειναι παπαρια;

δε λεω οτι δεν προσφερει υπηρεσιες, λεω οτι δεν προσφερει σε εμενα. οποιος θελει τις υπηρεσιες της, ας τις πληρωνει.
Σε όλους τις προσφέρει. Το εκπαιδευτικό και ψυχαγωγικό έργο ωφελεί την κοινωνία γενικά. Μην αρχίσουμε πάλι την ηλίθια λογική "εγώ δεν αρρωσταίνω, γιατί να πληρώνω ΕΣΥ, εγώ δεν μένω στην Κρήτη, γιατί να πληρώσω για αρδευτικά έργα στην Κρήτη, εγώ δεν έχω παιδιά, γιατί να πληρώνω για τα σχολεία, κτλ"

Ο λόγος που έχουμε κράτος, κοινωνίες και φόρους είναι για να μοιραζόμαστε τα κόστη και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Αν αρχίσεις να έχεις αντιρρήσεις, μπορείς να πας να μείνεις στην έρημο.
Ναι προσφερει πολλα και με το παραπανω στα 10.000 κομματοσκυλα που ταιζει εκει μεσα με μηδαμινα ποσοστα τηλεθεασης και εσοδα. Κανεις δεν θα ελεγε οχι σε μια σοβαρη κρατικη τηλεοραση με κυρια κατευθυνση την ενημερωση και την εκπαιδευτικη τηλεοραση με προσωπικο γυρω στα 500 αντε 800 ατομα τα οποια θα ειχαν προσληφθει μεσω ΑΣΕΠ.

Οχι ομως οτι προσθερει αυτη η 300 μυρια ετησιως σπαταλη των κομματοσκυλων. Οχι.

Το επομενο μνημονιο δεν θα ναι και τοσο απαλο και θα σας φταινε οι εξωγηινοι.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Φεβ 2024, 22:54

foscilis έγραψε:
05 Φεβ 2024, 15:07
Επίσης υποψιάζομαι ότι πολλές κινήσεις έχουν όντως κόστος για την τράπεζα με μορφή διαχείρησης χαρτούρας στη συνέχεια, αν δεις τον τιμοκατάλογο της Eurobank πολλοί δήμοι έχουν σύστημα ηλεκτρονικών πληρωμών και σε αυτούς οι πληρωμές είναι ανέξοδες ενώ για να κάνεις κατάθεση και αυτό να εκκαθαριστεί π.χ. ως πληρωμή νερού η προμήθεια είναι 1.40.
Δεν έχουν. Όλοι μα όλοι οι λογαριασμοί έχουν RF θυρίδες. Η τράπεζα δεν κάνει απολύτως τίποτα, τα κάνει όλα αυτομάτως το ΔΙΑΣ, συνήθως με valeur για λόγους διασφάλισης. Το μόνο αληθινό κόστος στην συναλλαγή είναι η προμήθεια σε περίπτωση που χρησιμοποιήσεις κάρτα για την πληρωμή και δεν είναι απευθείας μεταφορά, όπου θα πρέπει να πληρώσουν τον εκδότη της κάρτας (VISA, Mastercard, κτλ) ένα φιξ ποσό.

Αν η Eurobank σε χρεώνει 1,40 για πληρωμή νερού, να ξέρεις ότι είναι 1.40 καθαρό κέρδος. Η διεκπεραίωση που κάνω εγώ μέσω του μαγαζιού μου κοστίζει 1,00 και σ' αυτό συμπεριλαμβάνεται το δικό μου κέρδος, το κέρδος της εταιρείας που παρέχει το λογισμικό, το κέρδος της τράπεζας που κάνει την εκκαθάριση (Εθνική) και ο φόρος συναλλαγών 24%.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Φεβ 2024, 23:04

Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 22:48
hellegennes έγραψε:
05 Φεβ 2024, 22:37
Ασέβαστος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:15

γιατι ειναι παπαρια;

δε λεω οτι δεν προσφερει υπηρεσιες, λεω οτι δεν προσφερει σε εμενα. οποιος θελει τις υπηρεσιες της, ας τις πληρωνει.
Σε όλους τις προσφέρει. Το εκπαιδευτικό και ψυχαγωγικό έργο ωφελεί την κοινωνία γενικά. Μην αρχίσουμε πάλι την ηλίθια λογική "εγώ δεν αρρωσταίνω, γιατί να πληρώνω ΕΣΥ, εγώ δεν μένω στην Κρήτη, γιατί να πληρώσω για αρδευτικά έργα στην Κρήτη, εγώ δεν έχω παιδιά, γιατί να πληρώνω για τα σχολεία, κτλ"

Ο λόγος που έχουμε κράτος, κοινωνίες και φόρους είναι για να μοιραζόμαστε τα κόστη και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Αν αρχίσεις να έχεις αντιρρήσεις, μπορείς να πας να μείνεις στην έρημο.
Ναι προσφερει πολλα και με το παραπανω στα 10.000 κομματοσκυλα που ταιζει εκει μεσα με μηδαμινα ποσοστα τηλεθεασης και εσοδα. Κανεις δεν θα ελεγε οχι σε μια σοβαρη κρατικη τηλεοραση με κυρια κατευθυνση την ενημερωση και την εκπαιδευτικη τηλεοραση με προσωπικο γυρω στα 500 αντε 800 ατομα τα οποια θα ειχαν προσληφθει μεσω ΑΣΕΠ.

Οχι ομως οτι προσθερει αυτη η 300 μυρια ετησιως σπαταλη των κομματοσκυλων. Οχι.

Το επομενο μνημονιο δεν θα ναι και τοσο απαλο και θα σας φταινε οι εξωγηινοι.
Ούτε τα μισά από όσα λες δεν έχει προϋπολογισμό η ΕΡΤ και οι υπάλληλοι είναι 2-3 χιλιάδες. Δεν είναι βέβαια πρώτη φορά που λες χοντροειδή ψέματα για αριθμούς.

Την ίδια στιγμή το BBC κοστίζει πάνω από 6 δις ευρώ και έχει 20.000+ υπαλλήλους. Το γερμανικό ARD κοστίζει πάνω από 7 δις και έχει πάνω από 22.000 υπαλλήλους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Φεβ 2024, 09:32

Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 17:28
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Φεβ 2024, 15:37
Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:37

καποιος να πει σε αυτο το βλημα να σκασει.
το παράδοξο είναι ότι ο Πολάκης εδώ έχει απόλυτο δίκιο
Oi τραπεζες διασωθηκαν απο το κρατος μεσω διασωσης απο αγια ΕΕ -οσιο ΔΝΤ στο πρωτο μνημονιο επι Σαμαροβενιζελων, οι κατοχοι μετοχων εχασαν τα λεφτα τους το ιδιο και οι οποιοι μεγαλομετοχοι και το ελλ κρατος εγινε ο ολοκληρωτικος ιδιοκτητης και των 4 συστημικων. Επειτα ηρθε ο ποκοπικος και βλακες τυπου πολακη στην εξουσια μαζι με τον μεγαλοαπατεωνα Βαρουφακη και διχως λογο και αιτια , ετσι επαναστατικα, ξαναφαληρησαν τις τραπεζες. Επειτα οι 4 τραπεζες ξαναδιασωθηκαν αλλα αυτη τη φορα η ιδιοκτησια τους μεταφερθηκε στο ταμειο που τους διεσωσε δλδ το ευρωπαικο ταμειο χρηματοπιστωτικης σταθεροτητας.
Τωρα ξανα βλακες σαν το πολακη, βρωμοαπατεωνες δλδ-βρωμιαρηδες ανικανοι αποτυχημενοι κλεφτοκοταδες, φωνασκουν οτι αδικως οι τραπεζες δεν ανηκουν στο ελλ κρατος αν και οι ιδιοι τις εστειλαν σε ξενη ιδιοκτησια με τις απατεωνιες τους αλλα και την βουλευτικη τους ψηφο μετεπειτα, κι ερχεσαι κι εσυ , δεν σε χαρακτηριζω, για να τους δωσεις δικαιο.


Ε οχι ρε φιλε.
σωστα μιλα ο οργι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 06 Φεβ 2024, 10:17

Ασέβαστος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 09:32
Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 17:28
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Φεβ 2024, 15:37


το παράδοξο είναι ότι ο Πολάκης εδώ έχει απόλυτο δίκιο
Oi τραπεζες διασωθηκαν απο το κρατος μεσω διασωσης απο αγια ΕΕ -οσιο ΔΝΤ στο πρωτο μνημονιο επι Σαμαροβενιζελων, οι κατοχοι μετοχων εχασαν τα λεφτα τους το ιδιο και οι οποιοι μεγαλομετοχοι και το ελλ κρατος εγινε ο ολοκληρωτικος ιδιοκτητης και των 4 συστημικων. Επειτα ηρθε ο ποκοπικος και βλακες τυπου πολακη στην εξουσια μαζι με τον μεγαλοαπατεωνα Βαρουφακη και διχως λογο και αιτια , ετσι επαναστατικα, ξαναφαληρησαν τις τραπεζες. Επειτα οι 4 τραπεζες ξαναδιασωθηκαν αλλα αυτη τη φορα η ιδιοκτησια τους μεταφερθηκε στο ταμειο που τους διεσωσε δλδ το ευρωπαικο ταμειο χρηματοπιστωτικης σταθεροτητας.
Τωρα ξανα βλακες σαν το πολακη, βρωμοαπατεωνες δλδ-βρωμιαρηδες ανικανοι αποτυχημενοι κλεφτοκοταδες, φωνασκουν οτι αδικως οι τραπεζες δεν ανηκουν στο ελλ κρατος αν και οι ιδιοι τις εστειλαν σε ξενη ιδιοκτησια με τις απατεωνιες τους αλλα και την βουλευτικη τους ψηφο μετεπειτα, κι ερχεσαι κι εσυ , δεν σε χαρακτηριζω, για να τους δωσεις δικαιο.


Ε οχι ρε φιλε.
σωστα μιλα ο οργι.
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Φεβ 2024, 10:26

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:17
Ασέβαστος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 09:32
Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 17:28


Oi τραπεζες διασωθηκαν απο το κρατος μεσω διασωσης απο αγια ΕΕ -οσιο ΔΝΤ στο πρωτο μνημονιο επι Σαμαροβενιζελων, οι κατοχοι μετοχων εχασαν τα λεφτα τους το ιδιο και οι οποιοι μεγαλομετοχοι και το ελλ κρατος εγινε ο ολοκληρωτικος ιδιοκτητης και των 4 συστημικων. Επειτα ηρθε ο ποκοπικος και βλακες τυπου πολακη στην εξουσια μαζι με τον μεγαλοαπατεωνα Βαρουφακη και διχως λογο και αιτια , ετσι επαναστατικα, ξαναφαληρησαν τις τραπεζες. Επειτα οι 4 τραπεζες ξαναδιασωθηκαν αλλα αυτη τη φορα η ιδιοκτησια τους μεταφερθηκε στο ταμειο που τους διεσωσε δλδ το ευρωπαικο ταμειο χρηματοπιστωτικης σταθεροτητας.
Τωρα ξανα βλακες σαν το πολακη, βρωμοαπατεωνες δλδ-βρωμιαρηδες ανικανοι αποτυχημενοι κλεφτοκοταδες, φωνασκουν οτι αδικως οι τραπεζες δεν ανηκουν στο ελλ κρατος αν και οι ιδιοι τις εστειλαν σε ξενη ιδιοκτησια με τις απατεωνιες τους αλλα και την βουλευτικη τους ψηφο μετεπειτα, κι ερχεσαι κι εσυ , δεν σε χαρακτηριζω, για να τους δωσεις δικαιο.


Ε οχι ρε φιλε.
σωστα μιλα ο οργι.
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
δεν υπαρχει ευκολη απαντηση.

θεωρητικα, σωστο. δεν ειναι κακο να υπαρχει κρατικη επιχειρηματικοτητα, σε ολους τους τομεις, οχι μονο τραπεζες και ηλεκτρισμο.

πρακτικα, θα προσληφθουν 5 φορες περισσοτεροι απο οσους χρειαζονται, θα μπαινει μεσα καργα καθε χρονο (οσε, ολυμπιακη) και θα την ξελασπωνουμε απο τον προυπολογισμο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Φεβ 2024, 10:37

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:17
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
μιλάς για δεη και κεντρική τράπεζα με τύπους που πιστεύουν ότι δεν πρέπει να υπάρχει κρατικό κράτος

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 06 Φεβ 2024, 10:39

Ασέβαστος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:26
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:17
Ασέβαστος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 09:32


σωστα μιλα ο οργι.
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
δεν υπαρχει ευκολη απαντηση.

θεωρητικα, σωστο. δεν ειναι κακο να υπαρχει κρατικη επιχειρηματικοτητα, σε ολους τους τομεις, οχι μονο τραπεζες και ηλεκτρισμο.

πρακτικα, θα προσληφθουν 5 φορες περισσοτεροι απο οσους χρειαζονται, θα μπαινει μεσα καργα καθε χρονο (οσε, ολυμπιακη) και θα την ξελασπωνουμε απο τον προυπολογισμο.
μιλάμε θεωρητικά προφανώς
στη πράξη το ελ δημόσιο έχει αποδείξει ότι έχει μια μοναδική ικανότητα να τα σκατώνει όλα
αλλά θεωρητικά το κράτος ΠΡΕΠΕΙ να έχει στον έλεγχό του νευραγλικούς τομείς όπως η ηλεκτροδότηση φερειπείν
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 06 Φεβ 2024, 10:39

nowhere έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:37
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:17
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
μιλάς για δεη και κεντρική τράπεζα με τύπους που πιστεύουν ότι δεν πρέπει να υπάρχει κρατικό κράτος
:lol:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2007
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 06 Φεβ 2024, 10:40

hellegennes έγραψε:
05 Φεβ 2024, 23:04
Οργισμένος έγραψε:
05 Φεβ 2024, 22:48
Ναι προσφερει πολλα και με το παραπανω στα 10.000 κομματοσκυλα που ταιζει εκει μεσα με μηδαμινα ποσοστα τηλεθεασης και εσοδα. Κανεις δεν θα ελεγε οχι σε μια σοβαρη κρατικη τηλεοραση με κυρια κατευθυνση την ενημερωση και την εκπαιδευτικη τηλεοραση με προσωπικο γυρω στα 500 αντε 800 ατομα τα οποια θα ειχαν προσληφθει μεσω ΑΣΕΠ.

Οχι ομως οτι προσθερει αυτη η 300 μυρια ετησιως σπαταλη των κομματοσκυλων. Οχι.

Το επομενο μνημονιο δεν θα ναι και τοσο απαλο και θα σας φταινε οι εξωγηινοι.
Ούτε τα μισά από όσα λες δεν έχει προϋπολογισμό η ΕΡΤ και οι υπάλληλοι είναι 2-3 χιλιάδες. Δεν είναι βέβαια πρώτη φορά που λες χοντροειδή ψέματα για αριθμούς.

Την ίδια στιγμή το BBC κοστίζει πάνω από 6 δις ευρώ και έχει 20.000+ υπαλλήλους. Το γερμανικό ARD κοστίζει πάνω από 7 δις και έχει πάνω από 22.000 υπαλλήλους.
Ε όχι ρε φίλε να συγκρίνουμε το BBC με τ'αρχίδια μας, δηλαδή ΕΛΕΟΣ. To BBC μπορεί να έχει και 50 φορές παραπάνω προϋπολογισμό αλλά παράγει 100000 φορές περισσότερο και καλύτερο πρόγραμμα. Οι σειρές που βγάζει το BBC σε μια μέρα δεν συγκρίνονται με τις σειρές που βγάζει η ΕΡΤ σε 10 χρόνια. Τα ντοκιμαντέρ που δείχνει το BBC καθημερινά για ένα τεράστιο φάσμα θεμάτων δεν τα έχει δείξει η ΕΡΤ σε όλη της την ιστορία. Μη συγκρίνουμε τώρα την πούτσα με τη βούρτσα. ΕΛΕΟΣ. Κι εγώ είμαι υπέρ της εκπαιδευτικής τηλεόρασης και της έστω και μειωμένης τηλεθέασης κουλτούρας, αλλά η ΕΡΤ τα ταξιδιωτικά που έχει βγάλει είναι το Μένουμε Ελλάδα και το αρχιλαμόγιο τη Μάγια Τσόκλη να πηγαίνει στη σαβάνα και να νυστάζει βλέποντας λιοντάρια. Ή που αγοράζουν κάποια ντοκιμαντέρ και τα δίνουν σε μπαμπουίνους για μετάφραση και μεταγλώττιση. Ή να δείχνουν κάτι καμένους αγώνες τοπικών ερασιτεχνικών για "ενίσχυση του αθλητισμού". Ή να παίζουν όλο το πρόγραμμα σε επαναλήψεις από αρχές Ιουνίου μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου. Μόνο τις ειδήσεις που δεν δείχνουν σε επανάληψη. Η ΕΡΤ είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστη. Μόνο τα ραδιόφωνα αξίζουν ακόμα, βασικά ο KOSMOS και το Τρίτο Πρόγραμμα. Ακόμα και το KOSMOS Jazz που είναι καθαρά ιντερνετικό, αν το ακούσεις δυο μέρες βλέπεις και επαναλαμβάνονται τα ίδια τραγούδια!!! Δηλαδή έλεος πια με τα σιχαμένα λαμόγια!

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2007
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Οι τράπεζες θα χρεώνουν τους λογαριασμούς μισθοδοσίας των εργαζομένων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 06 Φεβ 2024, 10:43

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Φεβ 2024, 10:17
ο οργι μιλάει για το τι έγινε στο παρελθόν
εγώ αυτό που λέω είναι ότι έχει δίκιο ο Πολάκης ότι θα πρέπει να υπάρχει μια κρατική τράπεζα και ότι η ΔΕΗ θα πρέπει να ανήκει στο κράτος
διαφωνείτε σε αυτό; δε πρέπει να υπάρχει κρατική τράπεζα; η δεη πρέπει να ανήκει σε ιδιώτη;
Ο Πολάκης έχει δίκιο σε αυτά που λέει, το έχουμε πει 100 φορές. Όπως έχουμε πει 100 φορές ότι ο Πολάκης είναι ένα σιχαμένο λαμόγιο που και επί χίλια χρόνια να ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ στην κυβέρνηση, ΔΕΝ θα έκανε αυτά που λέει. Τα λέει για να τα λέει. Είναι ένα βρωμερό σκουπίδι. Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν στην κυβέρνηση ΔΕΝ τα έλεγε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών