Αρνητές της τεχνολογιας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 22 Φεβ 2024, 19:37

Η κυβέρνηση δεν έχει ούτε πρόγραμμα ούτε όραμα γεγονός που θα οδηγήσει σε εκτροχιασμό της κοινωνίας σε όλα τα επίπεδα
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 22 Φεβ 2024, 22:04

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 22 Φεβ 2024, 22:51

Γάταρος έγραψε:
22 Φεβ 2024, 22:04
Το βάζεις αυτό επειδή θεωρείς ότι πρέπει να επιβληθούν κυρώσεις σε αυτούς η ότι θεωρείς ότι πρέπει να καταργηθεί η υποχρεωτική εκπαίδευση?
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Φεβ 2024, 12:37

Ένας απ' τους δυο μας τρολάρει
«Αρνητής ταυτοτήτων o πατέρας του βρέφους της κόρης μου» υποστηρίζει ο Μανώλης Καλαϊτζιδάκης


ο μυστήριο με τον άγνωστο πατέρα του έξι μηνών βρέφους της 22χρονης κόρης του Παλαιοχριστιανού «ανθρώπου των σπηλαίων» της Ορεινής Κορινθίας, Μανώλη Καλαϊτζιδάκη, περιπλέκει ακόμα περισσότερο, ο 45χρονος στην κατάθεση, που έδωσε στους αστυνομικούς λίγη ώρα μετά την σύλληψη του.

Σύμφωνα με στοιχεία της έρευνας που παρουσιάζει το newsit.gr, όπως αναφέρει ο Παλαιοχριστιανός από την Ορεινή Κορινθία, ο πατέρας του βρέφους της κόρης του είναι ένας άντρας – οι αρχές προσπαθούν να εξακριβώσουν αν πρόκειται για υπαρκτό πρόσωπο – που όπως ο ίδιος αναφέρει λέγεται «πατήρ Κλεομένης» και «ανήκει σε μία ομάδα ανθρώπων οι οποίοι αρνούνται να έχουν ταυτότητες και άλλα έγγραφα».

Μάλιστα, όπως είπε δεν ξέρει περισσότερα στοιχεία, καθώς η κόρη του είναι ενήλικη, δεν τον αφορά η προσωπική της ζωή και συνεπώς ο πατέρας του έξι μηνών βρέφους της 22χρονης θυγατέρας του, την οποία στο πλαίσιο των κανόνων του κοινοβιακού βίου, συνηθίζει να αποκαλεί «αδερφή», όπως άλλωστε και τα υπόλοιπα τέκνα του.

Συνοδευόμενος απο τον δικηγόρο του κ. Ανδρέα Θεοδωρόπουλο ο Παλαιοχριστιανός, στο δικαστήριο αναμένεται να δηλώσει την αθωότητα του, για το αδίκημα της απείθειας, ενώ θα επικαλεστεί το λευκό του ποινικό μητρώο. Την ίδια ώρα, το μυστήριο παραμένει με τη σύζυγό του Μανώλη Καλαϊτζιδάκη, Σεβαστή, η οποία εξακολουθεί να αγνοείται μαζί με τα ανήλικα παιδιά της.

Σύμφωνα με πληροφορίες του newsit.gr, η γυναίκα αναμένεται μέσα στις επόμενες ημέρες να εμφανιστεί με το νομικό της εκπρόσωπο κ. Αλέξανδρο Παπαιωαννίδη, και να δώσει στις αρχές τις απαιτούμενες εξηγήσεις. Ίδιες πληροφορίες του newsit.gr, λένε πως η «εξαφανισθείσα» βρίσκεται στην ευρύτερη περιοχή της Κορινθίας και όπως η ίδια λέει, αισθάνεται ότι κινδυνεύει.

«Ήμουν παντρεμένος με την πρώτη μου σύζυγο και έχουμε μαζί δύο παιδιά. Ένα αγόρι που έχει γεννηθεί το 2001, ένα κορίτσι το 2002. Από το δεύτερο γάμο μου με την Σεβαστή, έχουμε αποκτήσει τέσσερα παιδιά ένα κορίτσι που έχει γεννηθεί το 2005 ένα αγόρι το όποιο έχει γεννηθεί το 2009, ένα αγόρι το όποιο έχει γεννηθεί το 2011 και ένα κορίτσι που έχει γεννηθεί το 2018.

Η κόρη μου από τον πρώτο μου γάμο δεν μένει μαζί μας αλλά μένει μαζί με τον άντρα της στην Άρτα. Το ίδιο και ο γιος μου από τον πρώτο μου γάμο όποιος μένει στην Αθήνα. Στο σπίτι μου στα κάτω Τρίκαλα Κορινθίας μένω με τη γυναίκα μου την Σεβαστή και τα τρία ανήλικα τέκνα μου δύο αγόρια και ένα κορίτσι. Η κόρη μου Ευαγγελία – Ελευθερία έχει ένα μωρό ηλικίας 11 μηνών.

Η κόρη μου απέκτησε το παιδί με έναν άνθρωπο όποιος το μόνο που ξέρω είναι ότι λέγεται πατήρ Κλεομένης και ανήκει σε μία ομάδα ανθρώπων, οι οποίοι αρνούνται να έχουν ταυτότητες και άλλα έγγραφα, οπότε δεν έχω άλλα στοιχεία και ούτε θα βρείτε. Δεν θέλω να πω οτιδήποτε άλλο αφορά στην κόρη μου και το παιδί της γιατί δεν με αφορά. Είναι ενήλικη και κάνει ό,τι θέλει.

Δεν μένει μαζί μας μόνιμα η μεγάλη μου κόρη απλά έρχεται και επισκέπτεται εμάς και τα αδέρφια της. Αρνούμαι τις κατηγορίες και ζητώ να απολογηθώ ενώπιον του κυρίου εισαγγελέα πρωτοδικών Κορίνθου χωρίς αυτό να σημαίνει υπεκφυγή ενώπιον των ανακριτικών υπαλλήλων στους οποίους απάντησα για τις κατηγορίες χωρίς να πω δηλώνοντας ένοχή, παρά μόνο την αλήθεια ενώπιον σας ότι ο ανήλικος γιος μου ηλικίας 15 ετών ο όποιος μετέβη μαζί μου στην Αστυνομική Διεύθυνση Κορινθίας έχει φοιτήσει μέχρι την έκτη δημοτικού και επιφυλάσσομαι να προσκομίσω το ανάλογο πιστοποιητικό από τον Δήμο Καλάμου Αττικής.

Ως προς την δεύτερη κατηγορία της απείθειας, δεν πληρείται ούτε υποκειμενική ούτε αντικειμενική υπόσταση του εγκλήματος. Δεν αρνήθηκα σε κάποιους από τους αστυνομικούς υπαλλήλους την είσοδο σε οποιοδήποτε μέρος, για να επιχειρηθεί κάποια νόμιμή υπηρεσιακή ενέργειά, τουναντίον επέτρεψαν στον επικεφαλής της αστυνομίας την είσοδο στην ιδιοκτησία μου.

Ο ανήλικος γιος μου δεν ήθελε να φύγει από το μέρος που έχει μεγαλώσει. Επίσης φοβήθηκε διότι είχε βιώσει και την προηγούμενη αστυνομική επιχείρηση και εγώ ως πατέρας δεν μπορούσα να μην αφήσω το γιο μου να ακολουθήσει τους αστυνομικούς. Λόγω του ότι δεν έχουμε γνώση της δικογραφίας επαρκώς το αρμόδιο τμήμα της Πρόνοιας διαπίστωσε ότι πρέπει να περιβάλλεται από έγγραφο, όπως ορίζει η ποινική δικονομία ή κάποια κατάθεση αρμόδιου υπαλλήλου επειδή δεν μου έχει αφαιρεθεί η γονική μέριμνα ούτε εμένα ούτε της συζύγου μου ούτε καμιά δημόσια αρχή – δημόσιο νοσοκομείο ή Πρόνοια – να διαπιστώσει ότι τα ανήλικα τέκνα μου διέτρεχαν κίνδυνο. Τηρώ τους νόμους απαρέγκλιτα και έχω ποινικό μητρώο λευκό».

Περισσότερα:

https://www.newsit.gr/ellada/arnitis-ta ... s/3988439/

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Φεβ 2024, 12:43

Σε λίγο θα διαβάσουμε ότι κάποιος απ αυτούς γράφει και εδώ μέσα :lol:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Φεβ 2024, 19:56

Διαψεύδει ο πάτερ Κλεομένης
ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ... Πατέρας Κλεομένης για παλαιοχριστιανό Μανώλη: Δεν είμαι πατέρας του παιδιού της κόρης του


Απάντηση από τον π. Κλεομένη σε όσα υποστήριξε ο παλαιοχριστιανός Μανώλης είχαμε σε νεότερη εξέλιξη της γνωστής υπόθεσης.



«Δεν τον ξέρω ούτε αυτόν ούτε την οικογένειά του. Δεν έχω φιλοξενήσει κανένα από αυτούς. Είμαι ορθόδοξος ιερέας από το 2006 και κηρύττω όσα αναφέρει η θρησκεία μας», ανέφερε ο πατέρας Κλεομένοης.

Υπενθυμίζεται πως το πρωί στον ΑΝΤ1 αναφέρθηκε το πρόσωπο του πατέρα Κλεομένη, ο οποίος φέρεται κατά τα όσα είπε ο 45χρονος Μανώλης Καλαϊτζιδάκης στις αστυνομικές αρχές να είναι ο πατέρας του εγγονού του.

«Αυτά τα ισχυρίζεται αυτός. Εγώ από σένα τα ακουώ», είπε στον δημοσιογράφο του Μega ο ίδιος ο π. Κλεομένης.

«Σε ευχαριστώ για αυτήν την συκοφαντία αλλά ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο. Χείλη ιερέως ου ψεύδονται. Ενώπιον Θεού και ανθρώπων δεν έχω καμία σχέση, δεν είμαι πατέρας του παιδιού της κόρης του» , κατέληξε.

https://www.stoxos.gr/2024/02/blog-post_3110.html
Άρα μας τρολάρει ο κοτσίδας

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 27 Φεβ 2024, 01:54



Δεν ξέρω αν έπαιξε και εδώ.

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 27 Φεβ 2024, 01:58

Τώρα που τον έβγαλαν μέχρι και αιμομίκτη τον άνθρωπο δημόσια από τα κανάλια, δεν ξέρω πως θα αισθάνονται μερικοί όπως ο Λιάγκας και πολλοί άλλοι νεοφιλελεύθεροι ή δημοσιογράφοι που τον βρίζουν νυχθημερόν αν έλεγαν και για αυτούς τα ίδια.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 28 Φεβ 2024, 19:24

Annibas έγραψε:
27 Φεβ 2024, 01:58
Τώρα που τον έβγαλαν μέχρι και αιμομίκτη τον άνθρωπο δημόσια από τα κανάλια, δεν ξέρω πως θα αισθάνονται μερικοί όπως ο Λιάγκας και πολλοί άλλοι νεοφιλελεύθεροι ή δημοσιογράφοι που τον βρίζουν νυχθημερόν αν έλεγαν και για αυτούς τα ίδια.


27.02.2024
Πατήρ Κλεομένης στην εκπομπή του Γ.Λιάγκα: «Σας πονάει που σας λέω βοθροκάναλο; – Όταν εσείς μου επιτίθεστε είναι καλα;».
«Να σας πονέσει!».

Εικόνα

Ο πατήρ Κλεομένης βρέθηκε σήμερα μέσω ζωντανής σύνδεσης στην εκπομπή του Γ.Λιάγκα.


Ερωτώμενος σχετικά με το θέμα των παλαιοχριαστών της Κορινθίας, ανέβηκαν οι τόνοι και απευθυνόμενος στον παρουσιαστή ανέφερε μεταξύ άλλων: «Όταν εσείς χωρίς να με βγάλετε live επιτίθεστε εναντίον μου είναι καλά; Και τώρα σας πονάει που σας λέω βοθροκάναλο;».



Υπενθυμίζεται ότι το όνομα του πατρός Κλεομένη έχει αναφερθεί στην υπόθεση των παλαιοχριστιανών καθώς υπάρχει αναφορά ότι είναι ο πατέρας του παιδιού της κόρης του Μ.Καλαϊτζιδάκη, κάτι το οποίο ο ίδιος έχει διαψεύσει.

Δείτε το απόσπασμα:


https://www.pronews.gr/elliniki-politik ... la-vinteo/






27.02.2024
Κορινθία: Νέα στοιχεία για τον πατέρα του παιδιού της κόρης του παλαιοχριστιανού Μ.Καλαϊτζιδάκη.
Τι είπε ο ίδιος ο παλαιοχριστιανός.

Εικόνα

Ο Παλαιοχριστιανός Μανώλης, μιλώντας σε τηλεοπτικό σταθμό κατονόμασε νέο άνθρωπο ως πατέρα του παιδιού της κόρης του.


Σύμφωνα με όσα είπε αυτή τη φορά ο 45χρονος ο πατέρας του παιδιού της κόρης του δεν είναι ο πατήρ Κλεομένης αλλά «ένα παιδί που βρισκόταν κοντά στον Κλεομένη»!

Παράλληλα ο παλαιοχριστιανός Μανώλης ανέφερε πως φιλοξενείται από έναν φίλο του ωστόσο δεν έχει εμφανιστεί η σύζυγός του, Σεβαστή, και τα παιδιά τους.

Να σημειώσουμε πως τις προηγούμενες ημέρες ο Μανώλης τόνιζε πως δεν ασχολείται με τα προσωπικά της κόρης του, καθώς «είναι ενήλικη», μετά ανέφερε σύμφωνα με τον δικηγόρο του, Ανδρέα Θεοδωρόπουλο, πως είναι το «πατέρα Κλεομένη» για να φτάσουμε σήμερα στο «είναι ένα παιδί κοντά στον Κλεομένη».
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... aitzidaki/

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 29 Φεβ 2024, 05:31

The Rebel έγραψε:
28 Φεβ 2024, 19:24
Κορινθία: Νέα στοιχεία για τον πατέρα του παιδιού της κόρης του παλαιοχριστιανού Μ.Καλαϊτζιδάκη.
Τι είπε ο ίδιος ο παλαιοχριστιανός.

Εικόνα

Ο Παλαιοχριστιανός Μανώλης, μιλώντας σε τηλεοπτικό σταθμό κατονόμασε νέο άνθρωπο ως πατέρα του παιδιού της κόρης του.


Σύμφωνα με όσα είπε αυτή τη φορά ο 45χρονος ο πατέρας του παιδιού της κόρης του δεν είναι ο πατήρ Κλεομένης αλλά «ένα παιδί που βρισκόταν κοντά στον Κλεομένη»!

Παράλληλα ο παλαιοχριστιανός Μανώλης ανέφερε πως φιλοξενείται από έναν φίλο του ωστόσο δεν έχει εμφανιστεί η σύζυγός του, Σεβαστή, και τα παιδιά τους.

Να σημειώσουμε πως τις προηγούμενες ημέρες ο Μανώλης τόνιζε πως δεν ασχολείται με τα προσωπικά της κόρης του, καθώς «είναι ενήλικη», μετά ανέφερε σύμφωνα με τον δικηγόρο του, Ανδρέα Θεοδωρόπουλο, πως είναι το «πατέρα Κλεομένη» για να φτάσουμε σήμερα στο «είναι ένα παιδί κοντά στον Κλεομένη».
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... aitzidaki/
Έκανε παιδί η κόρη του χωρίς γάμο (ξέρεις πολλούς σήμερα να περιμένουν τον γάμο για να κάνουν παιδί?) ενώ ζούσε μακριά από αυτόν, δεν βλέπω τίποτα σχετικά με αιμομιξία.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5207
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 11 Μαρ 2024, 11:59

Εδώ η συνέντευξη που θα καθηλώσει το πανελλήνιο.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Μαρ 2024, 12:41

έχω δει το πρώτο 35 λεπτο

ο λόγος του είναι απόλυτα ισορροπημένος
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Μαρ 2024, 12:41

γαμάει εκεί που λέει για τα παιδιά, γιατί να μπορούν στα 15 να αποφασίζουν το φύλο τους και να μην μπορώ εγώ να τα έχω έξω από το σχολείο με κατ'οικον εκπαίδευση
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 11 Μαρ 2024, 12:49

GoBzi έγραψε:
11 Μαρ 2024, 11:59
Εδώ η συνέντευξη που θα καθηλώσει το πανελλήνιο.

Τον θαυμασμό μου σε αυτόν τον άνθρωπο τον είχα εκδηλώσει από την αρχή, στην συνέντευξη αποκάλυψε και άλλα που με κάνουν να τον θαυμάζω περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Αρνητές της τεχνολογιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Μαρ 2024, 12:51

ναι ρε φίλε!

δες τί λέει , περίπου στο 45, και πώς ερμηνεύει για την ΝΔ
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών