Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 24 Φεβ 2024, 10:25


Το όνομά μου είναι Μίλι. Είμαι 23 ετών. Είμαι από τη Μελβούρνη. Έχω γονείς δύο λεσβίες, είμαι παιδί από δωρητή σπέρματος, μεγάλωσα άθεη και δεν έχω καθόλου σχέσεις με τη θρησκεία.

Όταν οι άνθρωποι βλέπουν τα παιδιά των ομοφυλόφιλων, αμέσως έχουν τη λανθασμένη αντίληψη ότι εκείνοι μας αγαπούν πολύ και ότι πρέπει να αισθανόμαστε σταθεροί και χαρούμενοι. Και ο λόγος για αυτό είναι ότι οι ομοφυλόφιλοι προωθούν αυτή την ιδεολογία ότι «η αγάπη είναι πάντα αγάπη» και ότι δεν χρειαζόμαστε στ' αλήθεια καθόλου βιολογικές ρίζες για να ανατραφούμε σωστά και να είμαστε καλά προσαρμοσμένοι και ευτυχισμένοι.

Αυτό έχει αποδειχθεί λανθασμένο για μένα και για πολλούς άλλους. Και η προώθηση αυτής της ιδεολογίας έχει κάνει δύσκολο για τους ανθρώπους που βρίσκονται στη θέση μου να βγουν προς τα έξω, και να πουν τι πραγματικά μας συμβαίνει πίσω από τις κλειστές πόρτες.

https://thembeforeus.com/millie-fontana/
Μας έχουν πρήξει συκώτια, παπάρια, νεφρά, κλπ ότι τα παιδιά ομόφυλων ζευγαριών δεν έχουν κανένα πρόβλημα συγκρινόμενα με τα υπόλοιπα. Τι γίνεται όμως όταν παιδιά αυτών ακριβώς των ζευγαριών διαφωνούν;
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 24 Φεβ 2024, 14:59

“Είμαι ο Λούις από την Αυστραλία, ένα παιδί «γκέι γονιών» και αυτή είναι η εμπειρία μου από τους γκέι γονείς. Η μητέρα μου και ο πατέρας μου δεν ήταν ποτέ παντρεμένοι και ενώ ο πατέρας μου ήταν ομοφυλόφιλος, η μητέρα μου ήταν “bi”, και είχε περάσει αρκετά χρόνια έχοντας σχέση με γυναίκα, πριν γεννηθώ εγώ. Γεννήθηκα σαν ένα «one night stand» όταν η μαμά και ο μπαμπάς είχαν πιει.

Οι γονείς μου δεν έζησαν ποτέ μαζί, και ήμουν συνεχώς σε ανάδοχη φροντίδα μέχρι που ήμουν περίπου 8 ετών, και μόνο περιστασιακά ζούσα ή έμενα με τη μητέρα μου. Μέχρι τα 13 μου, ήμουν συνεχώς σε ανάδοχους. Από την ηλικία των 2 ετών δεν είχα γνωρίσει τον πατέρα μου, μέχρι που έγινα 13 χρονών. Τότε πήγα να ζήσω με τον πατέρα μου και τον ομοφυλόφιλο εραστή του, καθώς η μητέρα μου ήθελε να περάσω λίγο χρόνο μαζί του, καθώς αυτός δεν είχε δείξει κανένα ενδιαφέρον όταν ήμουν παιδί.

Ποτέ δεν μου άρεσε να ζω μαζί τους. Η «ομοφυλοφιλία» τους (“gayness”) ήταν κάτι σαν θρησκεία, και συνεχώς έδειχναν σαν να ήθελαν να επιβεβαιώνουν το ότι ήταν «γκέι» μέσω των πράξεών τους. Φαινόταν λες και έπρεπε να μου αποδείξουν ότι ήταν γκέι. Ήταν σαν μια θρησκεία, η μόνη τους ταυτότητα, το σήμα της τιμής τους. Μιλούσαν συνέχεια γι’ αυτό. Η «ομοφυλοφιλία» τους ήταν το νούμερο ένα θέμα, περισσότερο από οτιδήποτε άλλο. Έβλεπαν ανθρώπους και τους συστήνονταν ως «γεια, με λένε Σάιμον και είμαι γκέι».

Οι στρέιτ άνθρωποι δεν το κάνουν αυτό. Δεν βγαίνουν έξω και λένε: «γεια, είμαι ο Σάιμον και είμαι στρέιτ», αλλά ο μπαμπάς και ο σύντροφός του το ανακοίνωναν και το επιδείκνυαν στους ανθρώπους”.

Και συνεχίζει ο Λούις “τα σεξουαλικά υπονοούμενα υπήρχαν παντού. Πάντα «έκοβαν» τους άλλους άνδρες, παρόλο που ήταν μαζί 13 χρόνια. Δεν φαινόταν ότι ήταν ενωμένοι, αλλά έμειναν μαζί και δεν κατάλαβα ποτέ το γιατί. Ήμασταν π.χ. στο σουπερμάρκετ και αυτοί κοιτούσαν άλλους άντρες και σχολίαζαν «δεν είναι όμορφος αυτός;» Ένιωθα ότι δεν μπορούσα να φέρω στο σπίτι τους φίλους μου, επειδή όλα στο σπίτι ήταν «γκέι». Η συμπεριφορά τους ήταν γκέι, ο τρόπος που μιλούσαν ήταν γκέι, οι πράξεις τους ήταν γκέι, τα πάντα ήταν γκέι. Όλα έμοιαζαν πολύ υπερβολικά και αφύσικα και φοβόμουν τι θα σκεφτούν οι φίλοι μου. Δεν μπορούσα να συστήσω τον πατέρα μου γιατί ντρεπόμουν γι’ αυτόν. Συχνά έκαναν σεξουαλικά σχόλια για τους φίλους μου όταν έφευγαν από το σπίτι και αυτό το έβρισκα αποκρουστικό.

Ο μπαμπάς και ο σύντροφός του με φιλούσαν στο μάγουλο. Πάντα το έβρισκα άβολο. Αυτοί το έκαναν συνεχώς, ακόμα και όταν μπήκα στην εφηβεία μου. Ήξερα από τους φίλους μου και από ταινίες και από την τηλεόραση ότι οι πατεράδες συνήθως δεν φιλούν τους γιους τους όταν είναι έφηβοι.

Υπήρχαν ελάχιστα όρια. Κάθε δυο μήνες με χτυπούσαν σαν μικρό παιδί. Τα πάντα ήταν εύθραυστα. Πάντα υπήρχαν διαμάχες μεταξύ του μπαμπά και του συντρόφου του, τσακώνονταν και εκτόξευαν ο ένας στον άλλον πιάτα και φαγητά. Ποτέ δεν ένιωθα ασφαλής. Ήμουν συνεχώς σε επαγρύπνηση για τον εαυτό μου μέσα στο σπίτι. Ένιωθα σεξουαλικά ευάλωτος. Είχαν βάλει κρυμμένες κάμερες στο σπίτι ακόμα και στους ιδιωτικούς μου χώρους. Βρήκα ακόμα και βίντεο με μένα σε έναν από τους υπολογιστές τους.

Οι άλλοι νόμιζαν ότι ήμουν κι εγώ γκέι, και αυτό το πράγμα με έκανε να ντρέπομαι. Ένιωθα ότι αυτό δεν ήταν σωστό. Ένιωθα ότι υπήρχε μια προσδοκία για μένα ότι θα έπρεπε να είμαι γκέι, παρόλο που δεν ένιωθα καμία έλξη για τους άντρες. Θα έπρεπε να είμαι γκέι από τους γκέι γονείς μου. Αυτό με έκανε να έχω μεγάλη σύγχυση μέσα μου.

Δεν έδιναν καμία σημασία για τα συναισθήματά μου. Μου έκαναν φαγητό για το σχολείο που δεν άντεχα να τρώω. Δεν τους ένοιαζε για μένα, για το τι ήθελα ή για το πώς ένιωθα για το οτιδήποτε.

Πήγαμε μια φορά σε ένα πάρτι ενός 40άρη. Νόμιζα ότι ήμασταν απλώς καλεσμένοι. Δεν ήξερα ότι ο μπαμπάς ήταν «η διασκέδαση». Τον είδα ντυμένο “drag queen” να τραγουδάει Abba… δεν μου είχαν πει τίποτα. Ένιωσα να γελοιοποιούμαι δημοσίως.

Δεν μπορούσα να τους πω τίποτα για αυτά που περνούσα στην εφηβεία μου, επειδή δεν ήταν «άνδρες» αρκετά στη συμπεριφορά τους και στους τρόπους τους. Ήταν σαν να μιλάω σε γυναίκες. Τελικά έκανα αυτή τη συζήτηση με μια λειτουργό.

Έμενα μαζί τους μέχρι που ο πατέρας μου παράτησε τον σύντροφό του όταν ήμουν 17 ετών και ο πατέρας μου με έδιωξε”.

Και καταλήγει ο Λούις “καθώς δεν είχα πουθενά αλλού να πάω, συνέχισα να ζω με τον πρώην σύντροφό του μέχρι τα 21 μου. Ήταν εξαιρετικά καταπιεστικός και ήθελε να έχει τον απόλυτο έλεγχο της ζωής μου και με έκανε ακόμα να υπογράψω μια έγγραφη συμφωνία ότι του παρείχα το δικαίωμα να έχει σχεδόν απόλυτη εξουσία πάνω μου, όπως να έχει τον απόλυτο έλεγχο για τον τραπεζικό μου λογαριασμό. Ακόμα κι όταν έφυγα για να ζήσω την δική μου ζωή, προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί μου και να ασκήσει έλεγχο πάνω μου μέχρι που τον απείλησα ότι θα καταφύγω σε νομικές ενέργειες.

Η εμπειρία μου να ζω με γκέι γονείς με σημάδεψε συναισθηματικά και με έκανε να νιώθω ότι η ανατροφή μου ήταν πολύ μπερδεμένη. Υπήρχε ένα μεγάλο κενό στη ζωή μου που έπρεπε να γεμίσει και ποτέ δεν γέμιζε, καθώς δεν ένιωθα ότι αγαπήθηκα σε κανένα στάδιο.

https://www.enimerotiko.gr/scheseis/quo ... rion-quot/
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 26 Φεβ 2024, 10:08

ΗΠΑ: Οδυνηρές οι εμπειρίες παιδιών που μεγάλωσαν σε ‘οικογένειες’ ομοφυλόφιλων και λεσβιών όπως αποκαλύπτονται για πρώτη φορά στο δικαστήριο

Όμως, τέσσερα ενήλικα παιδιά ομοφυλόφιλων γονέων – που ενεργούν ως «κουαρτέτο της αλήθειας» – έχουν υποβάλει τις ένορκες καταθέσεις τους στο 5ο Εφετείο των ΗΠΑ, όπου δηλώνουν την αντίθεσή τους στους «γάμους» ατόμων του ιδίου φύλου, με αρκετά να λένε ότι το να μεγαλώνεις σε μια «οικογένεια ουράνιου τόξου» δεν είναι ούτε φυσιολογικό, ούτε ευχάριστο. Το δικαστήριο, το οποίο εξετάζει το ενδεχόμενο να διατηρήσει τη νομοθεσία για το γάμο μόνο μεταξύ άνδρα και γυναίκας στο Τέξας, τη Λουιζιάνα και το Μισισιπή, θα ακούσει τα επιχειρήματα στη Νέα Ορλεάνη την Παρασκευή.

Υπάρχουν «δύο δικαιώματα» που έχει κάθε παιδί που έρχεται σε αυτόν τον κόσμο, γράφει η Katy Faust, ένα από τα παιδιά. “Κατ’ αρχάς, το δικαίωμα στη ζωή. Δεύτερον, το δικαίωμα να έχει μια σχέση με τον πατέρα του / της και τη μητέρα».

Η Dawn Stefanowicz γράφει ότι ο «γκέι ο πατέρας της» ήταν τόσο ‘κολλημένος’ με το σεξ, ώστε όταν ήταν στο γυμνάσιο και έφερε στο σπίτι ένα συμμαθητή της, ο πατέρας της και ο εραστής του, του έκαναν συνεχώς προτάσεις για σεξ.

Η Β.Ν. Klein είπε ότι η μητέρα της και η λεσβία σύντροφός της περιφρονούσαν εντελώς τις ετεροφυλόφιλες οικογένειες και η ίδια δεν είχε ιδέα για το πώς συμπεριφέρονται καθημερινά μεταξύ τους ένας άντρας με την γυναίκα του μέχρι που πήγε σε ανάδοχη οικογένεια.

Ο Robert Oscar Lopez δήλωσε ότι οι δύο λεσβίες ‘μητέρες’ του ήταν ευσυνείδητες σχετικά με την ανατροφή του, αλλά μεγαλώνοντας σε ένα τέτοιο σπίτι έγινε τόσο συναισθηματικά μπερδεμένος που μπλέχτηκε στην γκέι πορνεία ως έφηβος και στις ομοφυλοφιλικές και αμφιφυλόφιλες σχέσεις ως ενήλικας. [...] Ο Lopez όμως, λέει ότι αυτός όπως και άλλα παιδιά ομοφυλόφιλων αισθάνεται «πόνο» – και αυτό επειδή υπάρχει η «έλλειψη του βιολογικού γονέα» και όχι επειδή οι άνθρωποι δεν είχαν νόμιμο γάμο.

Μεγαλωμένος με τις θεωρίες της ‘θεολογίας της απελευθέρωσης’ που μιλούσε για «την ομορφιά των ομοφυλοφιλικών σχέσεων» οδηγήθηκε για χρόνια σε σεξουαλικούς πειραματισμούς, συμπεριλαμβανομένης των επί χρήματι σεξουαλικών σχέσεων με άνδρες. [...]

Όπως και άλλες κόρες ομοφυλοφίλων με τις οποίες έχει μιλήσει, η Stefanowicz είπε ότι ένιωθε αυτή – και η θηλυκότητα της – να μην εκτιμώνται ή να επιβεβαιώνονται.

«Τελικά, αναζητούσα την αγάπη και την αποδοχή του, αλλά δεν μου επετράπη να τον εξετάσω ελεύθερα για τον τρόπο ζωής του, να του θέσω τα ηθικά επιχειρήματα ή να βλάψω τα συναισθήματά του, αλλιώς θα είχα να αντιμετωπίσω μακροπρόθεσμες επιπτώσεις», γράφει η Stefanowicz.

«Αν και δεν πιστεύω ότι όλοι οι ομοφυλόφιλοι θα είναι ντε φάκτο κακοί γονείς, γνωρίζω ότι η γκέι κοινότητα όπως την γνώρισα από κοντά, ποτέ δεν θεώρησε τα παιδιά τίποτα άλλο εκτός από ένα κομμάτι ιδιοκτησίας, ένα λάθος από το παρελθόν ή ένα πολιτικό εργαλείο», έγραψε η Klein, προσθέτοντας ότι η μητέρα της και η σύντροφός της επί 25 έτη είχαν και οι δύο πεθάνει και έτσι “δεν μπορούν να μου κάνουν κακό ξανά”.

https://evaggelatos.com/?p=10138
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 26 Φεβ 2024, 12:12

Καθηστε να δουμε που θα κατσει η μπιλια. Κακοι κηδεμονες παντα θα υπαρχουν, και στους στρειτ βεβαια.

Προσωπικα πιστευω οτι τα ποσοστα των κακων γονεων θα ειναι ιδια μεταξυ ομο- και ετερο-φυλοφιλων, αλλα ας δουμε πρωτα στην πραξη το τι θα γινει...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24771
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 26 Φεβ 2024, 12:22

axilmar έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:12
Καθηστε να δουμε που θα κατσει η μπιλια. Κακοι κηδεμονες παντα θα υπαρχουν, και στους στρειτ βεβαια.

Προσωπικα πιστευω οτι τα ποσοστα των κακων γονεων θα ειναι ιδια μεταξυ ομο- και ετερο-φυλοφιλων, αλλα ας δουμε πρωτα στην πραξη το τι θα γινει...
ναι μωρέ ας περιμένουμε 10-20 χρόνια
τώρα αν καταστραφούν και μερικές χιλιάδες παιδιά δεν χάθηκε και ο κόσμος
αφού ο μπάμπης ήθελε να γίνει μάνα

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 26 Φεβ 2024, 12:23

Δημοκράτης έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:22
axilmar έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:12
Καθηστε να δουμε που θα κατσει η μπιλια. Κακοι κηδεμονες παντα θα υπαρχουν, και στους στρειτ βεβαια.

Προσωπικα πιστευω οτι τα ποσοστα των κακων γονεων θα ειναι ιδια μεταξυ ομο- και ετερο-φυλοφιλων, αλλα ας δουμε πρωτα στην πραξη το τι θα γινει...
ναι μωρέ ας περιμένουμε 10-20 χρόνια
τώρα αν καταστραφούν και μερικές χιλιάδες παιδιά δεν χάθηκε και ο κόσμος
αφού ο μπάμπης ήθελε να γίνει μάνα
:smt023

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 26 Φεβ 2024, 12:26

Στηρίζω το νήμα με 10000

stergiosbik έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:23
Δημοκράτης έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:22
axilmar έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:12
Καθηστε να δουμε που θα κατσει η μπιλια. Κακοι κηδεμονες παντα θα υπαρχουν, και στους στρειτ βεβαια.

Προσωπικα πιστευω οτι τα ποσοστα των κακων γονεων θα ειναι ιδια μεταξυ ομο- και ετερο-φυλοφιλων, αλλα ας δουμε πρωτα στην πραξη το τι θα γινει...
ναι μωρέ ας περιμένουμε 10-20 χρόνια
τώρα αν καταστραφούν και μερικές χιλιάδες παιδιά δεν χάθηκε και ο κόσμος
αφού ο μπάμπης ήθελε να γίνει μάνα
:smt023
:bravo:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 26 Φεβ 2024, 12:32

Νηματοθέτη, το βίντεο έπρεπε να μπει μόνο του ωστε να μπει στον κόπο ο άλλος να το δει απερίσπαστος.

Είναι συγκλονιστικά αυτά που δηλώνει και περιγράφει η κοπέλα

Είναι συγκλονιστικό όταν κάνει λόγο για identity issues
Kαι είναι ενδεικτικό το άγχος και ο θυμός τα οποία αναδεικνύει ο λόγος της
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3545
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 26 Φεβ 2024, 12:47

Στην Ελλάδα του Μητσοτάκη πάντως αν κάποιος μεγαλωμένος από ομοφυλόφιλους κάνει καταγγελία βλέπω να καταλήγει στην φυλακή για ομοφοβικό παροξυσμό.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 26 Φεβ 2024, 12:58

Echelon έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:47
Στην Ελλάδα του Μητσοτάκη πάντως αν κάποιος μεγαλωμένος από ομοφυλόφιλους κάνει καταγγελία βλέπω να καταλήγει στην φυλακή για ομοφοβικό παροξυσμό.
Πάνω κάτω, αυτό λέει και η κοπέλα στο βίντεο

Και λέει και κάτι άλλο συγκλονιστικό, ως παθούσα μιας τέτοιας κατάστασης:

δεν βλέπω, λέει, να προωθείται κανένας σεβασμός στα φύλα και την διαφορετικότητα, βλέπω να προωθείται ο μηδενισμός και η κατάργηση του φύλου γενικότερα

σοβαρά, αξίζει να το δουν όλοι αυτό το βίντεο
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 26 Φεβ 2024, 22:23

Saturn έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:32
Νηματοθέτη, το βίντεο έπρεπε να μπει μόνο του ωστε να μπει στον κόπο ο άλλος να το δει απερίσπαστος.
Αν θέλει να το δει δεν τον εμποδίζει κανείς. Αλλά έκρινα απαραίτητο να βάλω και μια περιγραφή διότι αρκετοί δεν κάθονται να τα δουν.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 26 Φεβ 2024, 22:27

Καβαλάρης έγραψε:
26 Φεβ 2024, 22:23
Saturn έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:32
Νηματοθέτη, το βίντεο έπρεπε να μπει μόνο του ωστε να μπει στον κόπο ο άλλος να το δει απερίσπαστος.
Αν θέλει να το δει δεν τον εμποδίζει κανείς. Αλλά έκρινα απαραίτητο να βάλω και μια περιγραφή διότι αρκετοί δεν κάθονται να τα δουν.
οκ,απλώς το είπα για αυτόν ακριβώς τον λόγο, επειδή πολλοί δεν βλέπουν παντα τα βιντεάκια, ήταν κρίμα να χαθεί αυτή η μαρτυρία με την αμεσότητα που έχει η εικόνα ενος βίντεο
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 26 Φεβ 2024, 22:49

axilmar έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:12
Προσωπικα πιστευω οτι τα ποσοστα των κακων γονεων θα ειναι ιδια μεταξυ ομο- και ετερο-φυλοφιλων, αλλα ας δουμε πρωτα στην πραξη το τι θα γινει...
Μόνο που τα παιδιά δεν είναι πειραματόζωα για να δούμε "τι θα γίνει". Και θα υπάρξουν και άλλες τέτοιες περιπτώσεις στο μέλλον, ασχέτως αν δημοσιοποιηθούν.

Για να ξέρετε τι κάνατε όσοι στηρίζατε τους ανώμαλους.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 27 Φεβ 2024, 09:40

Και μερικές πιο βαριές περιπτώσεις.

Ομοφυλόφιλοι κακοποιούσαν το 6χρονο παιδί τους

https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/1 ... aidi-toys/

ΗΠΑ: Ζευγάρι ομοφυλόφιλων κατηγορείται ότι βίαζε και εξέδιδε τους υιοθετημένους γιους του σε κύκλωμα παιδεραστών

https://www.newsit.gr/kosmos/ipa-zeygar ... n/3687722/

Ναι αλλά αυτά τα κάνουν και οι ετεροφυλόφιλοι...
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48660
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η άλλη πλευρά του Ουρανίου Τόξου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Φεβ 2024, 10:03

Δημοκράτης έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:22
axilmar έγραψε:
26 Φεβ 2024, 12:12
Καθηστε να δουμε που θα κατσει η μπιλια. Κακοι κηδεμονες παντα θα υπαρχουν, και στους στρειτ βεβαια.

Προσωπικα πιστευω οτι τα ποσοστα των κακων γονεων θα ειναι ιδια μεταξυ ομο- και ετερο-φυλοφιλων, αλλα ας δουμε πρωτα στην πραξη το τι θα γινει...
ναι μωρέ ας περιμένουμε 10-20 χρόνια
τώρα αν καταστραφούν και μερικές χιλιάδες παιδιά δεν χάθηκε και ο κόσμος
αφού ο μπάμπης ήθελε να γίνει μάνα
:+1:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών