Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14561
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 25 Φεβ 2024, 22:11

Κάπως έτσι ήθελαν να κάνουν με τον Αρειανισμό στο Βυζάντιο. Είχαν πάρει πρέφα τι πολιτικη δύναμη έχει ένας μονοθεϊσμός αποστειρωμενος από μυστήρια (Ισλαμ).
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 810
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 25 Φεβ 2024, 22:12

Οργισμένος έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:58
foscilis έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:51
Οργισμένος έγραψε:
25 Φεβ 2024, 19:56

ΑΛλο η θρησκευτικη ελευθερια και αλλο το δημοσιουπαλλιλικι. Πιστευε οτι γουσταρεις αλλα αν η εταιρεια σου μισθοδοτειται εξολοκληρου απο το κρατος δλδ εισαι ενας δημοσιος υπαλληλος , αχρηστος μαλιστα, θα κανεις αυτα που λεει ο νομος.
Ο νομος λεει οτι εφαρμοζεις το ορθοδοξο δογμα και τυπικο δινοντας αναφορα στην Ιερα Συνοδο (Αρθρο 3Σ - μη αναθεωρητεο). Σε καθε περιπτωση οπως ειπα δε γινεται η πολιτεια να παρεμβει στα εσωτερικα μιας θρησκειας (αρθρο 13 συνταγματος - αρθρο 9 ΕΣΔΑ) εκτος αν παραβιαζονται πιο θεμελιωδη δικαιωματα, να θυσιαζουν παιδακια ξερωγω.

Καταλαβες πώς ειναι τα ΑΛΗΘΙΝΑ απαραβιαστα ανθρωπινα δικαιωματα;
και παλι βεβαια μπερδευεις θρησκεια με την εκκλησια. ΑΛλο το ενα αλλο το αλλο.

Οργισμένε, στην Σουηδία που είναι 100 χρόνια μπροστά, αυτά τα έχετε λύσει ή... και κει κάνετε bullying μόνο στους χριστιανούς :giggle:
In 2012, the SVT program Uppdrag granskning visited 10 mosques once with a hidden camera and once with a visible camera. When the representatives were aware of being filmed, they stated that they supported values such as gender equality; however, when two undercover journalists posed as Muslim women with difficulties in their marriage, the answers from the majority of the visited imams were different. The imams told the women that they were expected to sleep with their husbands even if they did not want to and that they were to accept being beaten, and strongly discouraged them from going to the police. Since about half of the visited mosques receive state or local funding, they are expected to promote basic values of Swedish society, such as equal rights between genders and to counteract discrimination and violence.[143]

ΥΓ. Συμφωνώ πάντως ότι η εκκλησία θα έπρεπε να πληρώνεται μόνο απ'τους πιστούς της, αν αυτοί το επιθυμούνε. Σαν την Γερμανία ας πούμε.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 25 Φεβ 2024, 22:12

Καβαλάρης έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:55
Saturn έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:52
Αυτά που περιμένω δεν είναι τίποτα άλλο από σκέτο ρεαλισμό και κοινή λογική
Κι εγώ για ρεαλισμό σου λέω. Ο πολιτικάντης το συμφέρον του βάζει πρώτα.
Aitwlos έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:52
Υπερτιμας την δύναμη της Εκκλησίας.
Τσου. Εσείς υποτιμάτε τα συμφέροντα των πολιτικάντηδων.

Δεν ξέρω ποιοι είμαστε εμείς. Εγώ ΚΚ είχα ψηφίσει στις προηγούμενες που καταψήφισε, το ίδιο θα κάνω και στις επόμενες. Το ίδια θα έκανα και αν είχε υπερψηφίσει. Το συγκεκριμένο νομοσχέδιο που είναι τελείως αδιάφορο.

Από εκεί και πέρα επιμένω ότι υπερτιματε την δύναμη της εκκλησίας σε μια ΕΥΘΕΙΑ σύγκρουση με την πολιτεία. Τα ταλιμπανια που θα ψηφίσουν μόνο και μόνο θρησκευτικά δεν είναι τόσο πολλά όσα νομίζετε. Έχουμε και πρόσφατα παραδείγματα με πρώτο πρώτο τον Αμβροσιο

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 25 Φεβ 2024, 22:16

Beria έγραψε:
25 Φεβ 2024, 18:40
Η εμμονή σας να ανεβάζετε κάθε καμμένη είδηση για τους γκέι με βάζει σε σκεψεις

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15064
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 25 Φεβ 2024, 22:20

masterridley έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:12
Οργισμένος έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:58
foscilis έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:51


Ο νομος λεει οτι εφαρμοζεις το ορθοδοξο δογμα και τυπικο δινοντας αναφορα στην Ιερα Συνοδο (Αρθρο 3Σ - μη αναθεωρητεο). Σε καθε περιπτωση οπως ειπα δε γινεται η πολιτεια να παρεμβει στα εσωτερικα μιας θρησκειας (αρθρο 13 συνταγματος - αρθρο 9 ΕΣΔΑ) εκτος αν παραβιαζονται πιο θεμελιωδη δικαιωματα, να θυσιαζουν παιδακια ξερωγω.

Καταλαβες πώς ειναι τα ΑΛΗΘΙΝΑ απαραβιαστα ανθρωπινα δικαιωματα;
και παλι βεβαια μπερδευεις θρησκεια με την εκκλησια. ΑΛλο το ενα αλλο το αλλο.

Οργισμένε, στην Σουηδία που είναι 100 χρόνια μπροστά, αυτά τα έχετε λύσει ή... και κει κάνετε bullying μόνο στους χριστιανούς :giggle:
In 2012, the SVT program Uppdrag granskning visited 10 mosques once with a hidden camera and once with a visible camera. When the representatives were aware of being filmed, they stated that they supported values such as gender equality; however, when two undercover journalists posed as Muslim women with difficulties in their marriage, the answers from the majority of the visited imams were different. The imams told the women that they were expected to sleep with their husbands even if they did not want to and that they were to accept being beaten, and strongly discouraged them from going to the police. Since about half of the visited mosques receive state or local funding, they are expected to promote basic values of Swedish society, such as equal rights between genders and to counteract discrimination and violence.[143]

ΥΓ. Συμφωνώ πάντως ότι η εκκλησία θα έπρεπε να πληρώνεται μόνο απ'τους πιστούς της, αν αυτοί το επιθυμούνε. Σαν την Γερμανία ας πούμε.
Ε ναι και τι το λες σ εμενα;;; Τα ιδια λενε και οι μουφτηδες οτι δλδ "ετσι ειναι η θρησκεια μας"...να πανε να γαμηθουνε και αυτοι.

Με το φορο, και στη σουηδια το ιδιο γινεται , αν δηλωνεις πιστος πληρωνεις φορο . Δεν θα πληρωνουμε ολοι την ψυχοπαθεια ορισμενων. ΑΠο κει και περα ναι στα τζαμια προσπαθουν να κανουν οτι μας λενε τα ορθοδοξα τζιμανια εδω μεσα οτι δλδ το κρατος δεν εχει καμια δουλεια με τη θρησκεια. Λαθος μεγα, θα τηρειται ο νομος παντου κι επειτα το ξανασυζηταμε.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 25 Φεβ 2024, 22:21

Aitwlos έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:12
Από εκεί και πέρα επιμένω ότι υπερτιματε την δύναμη της εκκλησίας σε μια ΕΥΘΕΙΑ σύγκρουση με την πολιτεία.
Και εσείς την υποτιμάτε. Η εκκλησία δεν θα είναι μόνη της. Θα έχει και τους ψηφοφόρους μαζί. :D
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7069
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Δεν προτάσεις να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 25 Φεβ 2024, 22:23

Saturn έγραψε:
25 Φεβ 2024, 18:39
Ναι, έχεις δίκιο στην τοποθέτησή σου γιατί δεν το εξέφρασα καλά

Γενικώς από αυτά που ακούγονται από πολλούς -όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα-υπάρχει άγνοια για την Πίστη μας.
Βγαίνει ας πούμε και λέει ο καθένας οτι ξερω γω ο Χριστός είναι αγάπη και αγκάλιαζε τους αμαρτωλούς και τέτοια.
Αυτά τα σκεφτόμουν κι εγώ στα 15 μου που δεν γνώριζα ή και αργότερα που ειχα συγκρούσεις μέσα μου για την Πίστη μου. Γι αυτό μπορώ να καταλάβω καλύτερα πώς νοιώθουν και πώς σκέπτονται οι άλλοι για το θέμα.
Ο Ιησούς έκανε παρέα με τους "αμαρτωλούς", αποκαλούσε συχνά τους παπάδες υποκριτές και μια φορά μάλιστα κυνήγησε με το φραγγέλιο τους εμπόρους έξω απ' το Ναό..
Μια φορά μάλιστα είπε στους φαρισαίους: "Εσείς κατά την σάρκα κρίνετε, εγώ όμως δεν κρίνω κανέναν"..

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15064
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 25 Φεβ 2024, 22:23

Golden Age έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:02
Οργισμένος έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:58
foscilis έγραψε:
25 Φεβ 2024, 21:51


Ο νομος λεει οτι εφαρμοζεις το ορθοδοξο δογμα και τυπικο δινοντας αναφορα στην Ιερα Συνοδο (Αρθρο 3Σ - μη αναθεωρητεο). Σε καθε περιπτωση οπως ειπα δε γινεται η πολιτεια να παρεμβει στα εσωτερικα μιας θρησκειας (αρθρο 13 συνταγματος - αρθρο 9 ΕΣΔΑ) εκτος αν παραβιαζονται πιο θεμελιωδη δικαιωματα, να θυσιαζουν παιδακια ξερωγω.

Καταλαβες πώς ειναι τα ΑΛΗΘΙΝΑ απαραβιαστα ανθρωπινα δικαιωματα;
και παλι βεβαια μπερδευεις θρησκεια με την εκκλησια. ΑΛλο το ενα αλλο το αλλο.
Εσύ ζητάς απο το κράτος να πιέσει την εκκλησία, να αλλάξει το δόγμα της θρησκείας. Να γίνει δηλαδή η θρησκεία "εργαλείο του αστικού κράτους" όπως την κατηγορούν οι Μπολσεβίκοι. :)
Ακουστε να δειτε ελλημπανισκοι κοκκινοι και μαυροι: Ο νομος θα τηρειται δεν πα να εισαι και ο Παπας ή ο σουλτανος. Τελος.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Δεν προτάσεις να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 25 Φεβ 2024, 22:27

Parrot έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:23
Saturn έγραψε:
25 Φεβ 2024, 18:39
Ναι, έχεις δίκιο στην τοποθέτησή σου γιατί δεν το εξέφρασα καλά

Γενικώς από αυτά που ακούγονται από πολλούς -όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα-υπάρχει άγνοια για την Πίστη μας.
Βγαίνει ας πούμε και λέει ο καθένας οτι ξερω γω ο Χριστός είναι αγάπη και αγκάλιαζε τους αμαρτωλούς και τέτοια.
Αυτά τα σκεφτόμουν κι εγώ στα 15 μου που δεν γνώριζα ή και αργότερα που ειχα συγκρούσεις μέσα μου για την Πίστη μου. Γι αυτό μπορώ να καταλάβω καλύτερα πώς νοιώθουν και πώς σκέπτονται οι άλλοι για το θέμα.
Ο Ιησούς έκανε παρέα με τους "αμαρτωλούς", αποκαλούσε συχνά τους παπάδες υποκριτές και μια φορά μάλιστα κυνήγησε με το φραγγέλιο τους εμπόρους έξω απ' το Ναό..
Μια φορά μάλιστα είπε στους φαρισαίους: "Εσείς κατά την σάρκα κρίνετε, εγώ όμως δεν κρίνω κανέναν"..
αλήθεια τώρα ρε συ, μη με βάζεις στο τρυπάκι αυτό
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7069
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Δεν προτάσεις να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 25 Φεβ 2024, 22:34

Saturn έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:27
Parrot έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:23
Saturn έγραψε:
25 Φεβ 2024, 18:39
Ναι, έχεις δίκιο στην τοποθέτησή σου γιατί δεν το εξέφρασα καλά

Γενικώς από αυτά που ακούγονται από πολλούς -όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα-υπάρχει άγνοια για την Πίστη μας.
Βγαίνει ας πούμε και λέει ο καθένας οτι ξερω γω ο Χριστός είναι αγάπη και αγκάλιαζε τους αμαρτωλούς και τέτοια.
Αυτά τα σκεφτόμουν κι εγώ στα 15 μου που δεν γνώριζα ή και αργότερα που ειχα συγκρούσεις μέσα μου για την Πίστη μου. Γι αυτό μπορώ να καταλάβω καλύτερα πώς νοιώθουν και πώς σκέπτονται οι άλλοι για το θέμα.
Ο Ιησούς έκανε παρέα με τους "αμαρτωλούς", αποκαλούσε συχνά τους παπάδες υποκριτές και μια φορά μάλιστα κυνήγησε με το φραγγέλιο τους εμπόρους έξω απ' το Ναό..
Μια φορά μάλιστα είπε στους φαρισαίους: "Εσείς κατά την σάρκα κρίνετε, εγώ όμως δεν κρίνω κανέναν"..
αλήθεια τώρα ρε συ, μη με βάζεις στο τρυπάκι αυτό
Βαριέσαι..;; :bored:

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 25 Φεβ 2024, 22:34

ναι :bored:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 25 Φεβ 2024, 22:47

masterridley έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:12
ΥΓ. Συμφωνώ πάντως ότι η εκκλησία θα έπρεπε να πληρώνεται μόνο απ'τους πιστούς της, αν αυτοί το επιθυμούνε. Σαν την Γερμανία ας πούμε.
https://hudoc.echr.coe.int/fre?i=001-57906

Σημείο 97 και μετά για Tl;DR

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 810
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 25 Φεβ 2024, 22:50

aljawn έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:47
masterridley έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:12
ΥΓ. Συμφωνώ πάντως ότι η εκκλησία θα έπρεπε να πληρώνεται μόνο απ'τους πιστούς της, αν αυτοί το επιθυμούνε. Σαν την Γερμανία ας πούμε.
https://hudoc.echr.coe.int/fre?i=001-57906

Σημείο 97 και μετά για Tl;DR
ouch, μας κρατάνε απ'τα αρχίδια δλδ; Άλλαξα γνώμη, τώρα είμαι κατά του διαχωρισμού!

ΥΓ. Ξέρει κανένας αν αυτό έχει ισχύ ακόμα btw?

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 25 Φεβ 2024, 22:54

Καβαλάρης έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:21
Aitwlos έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:12
Από εκεί και πέρα επιμένω ότι υπερτιματε την δύναμη της εκκλησίας σε μια ΕΥΘΕΙΑ σύγκρουση με την πολιτεία.
Και εσείς την υποτιμάτε. Η εκκλησία δεν θα είναι μόνη της. Θα έχει και τους ψηφοφόρους μαζί. :D
Οι οποίοι ψηφοφόροι θα μαυρίσουν έναν πολιτικάντη επειδή το λέει ο πνευματικός τους, όταν ο πολιτικάντης θα διορίσει το παιδί τους. Έλα γλυκέ μου σοβαρεψου. Σου ειπα έχουμε πολύ πρόσφατα παραδείγματα. Μην μου πετσοκοβεις αυτό που εγραψα

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27235
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Δεν προφτασε να στεγνώσει το μελάνι στο νομοσχέδιο των γκευ γάμων και ήδη ζητάνε και αλλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Φεβ 2024, 22:56

masterridley έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:50
aljawn έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:47
masterridley έγραψε:
25 Φεβ 2024, 22:12
ΥΓ. Συμφωνώ πάντως ότι η εκκλησία θα έπρεπε να πληρώνεται μόνο απ'τους πιστούς της, αν αυτοί το επιθυμούνε. Σαν την Γερμανία ας πούμε.
https://hudoc.echr.coe.int/fre?i=001-57906

Σημείο 97 και μετά για Tl;DR
ouch, μας κρατάνε απ'τα αρχίδια δλδ; Άλλαξα γνώμη, τώρα είμαι κατά του διαχωρισμού!

ΥΓ. Ξέρει κανένας αν αυτό έχει ισχύ ακόμα btw?
Έχει.

Το είχα πει και σε άλλο νήμα. Αν ποτέ γίνει διαχωρισμός το κράτος πρέπει να πληρώσει δις σε αποζημιώσεις.

Αν δεν το κάνει, η Εκκλησία θα πάει δικαστικώς και έχει πολλές αποφάσεις από εθνικά δικαστήρια, ΣτΕ και Ευρωπαϊκά που γνωμοδοτουν υπέρ της.

Γιατί νομίζεις ότι ακόμα και ο Παπανδρέου την εποχή της παντοδυναμία του στα 80s έκανε πίσω οταν συγκρουστηκε με την Εκκλησια και πεταξε τον Τριτση στο λακκο των λεοντων για να γλιτωσει ο ιδιος?

Γιατί μεταξύ άλλων τον κρατούσαν και από εκεί.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών