Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Μαρ 2024, 11:03

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:41
Ο καρμίρης που κυκλοφορεί με 18 χρονών αυτοκίνητο euro 4 και κάτω, που το πάει στο ιδιωτικό ΚΤΕΟ και πληρώνει ώστε να του το περάσουν με σπασμένα τα πάντα πάνω του, που βάζει νοθευμένη βενζίνη από νερό, θείο ως και ξυλόλιο, που συνεργείο έχει να πάει από την εποχή της εγγύησης του, που λάστιχα έχει να αλλάξει από τότε που του σκίστηκαν τελευταία φορά, που παρκάρει σε πεζοδρόμια, ράμπες, διπλοπαρκάρει, δε σταματάει στο κίτρινο, ενίωτε και στο κόκκινο, σιχαίνεται τους πακιστανούς και κάτι φτωχάτζες που πάνε να του πλύνουν το παρμπρίζ για 50 λεπτά.

Βρε ουστ, φτωχάτζες. Μαγκιές στον κακόμοιρο στο φανάρι κάνετε, καμία μαγκιά σε καμία τράπεζα που σας παίρνει 60 λεπτά τη συναλλαγή ούτε καν. Φτωχάτζες της Ευρώπης όλης.
Εγώ δεν κανω μαγκιές ουτε στον ενα, ούτε στον αλλον. Γιατί εχω ζωή, ειμαι πανέμορφος και γυμναζομαι (aka ξεσπάω εκει ολη την ενεργεια μου και μετά ειμαι ζεν).

Ουτε η τραπεζα με ενοχλεί για την προμήθεια της (εχω αποδεχτεί τους όρους οταν υπέγραφα φτιαχνοντας λογαριασμο) ούτε ο ζητιάνος με ενοχλεί (εκτός απο κατι γυφτους και γυφτάκια ενίοτε) και θα του δωσω ψιλά αν βρω πανω μου απο τιποτα ρεστα, μονο και μονο να τα ξεφορτωθώ γιατι σιχαινομαι να γκλικ-γκλοκάρουν μέταλλα πάνω μου, λες και ζω στην εποχή των Φοινικών.

Εδω διαβαζω για ατομα που τους ενοχλουν οι Πακιστανοι και αναρωτιέμαι σε ποιο παράλληλο συμπαν ζουν.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 28 Μαρ 2024, 11:12

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:41
Ο καρμίρης που κυκλοφορεί με 18 χρονών αυτοκίνητο euro 4 και κάτω, που το πάει στο ιδιωτικό ΚΤΕΟ και πληρώνει ώστε να του το περάσουν με σπασμένα τα πάντα πάνω του, που βάζει νοθευμένη βενζίνη από νερό, θείο ως και ξυλόλιο, που συνεργείο έχει να πάει από την εποχή της εγγύησης του, που λάστιχα έχει να αλλάξει από τότε που του σκίστηκαν τελευταία φορά, που παρκάρει σε πεζοδρόμια, ράμπες, διπλοπαρκάρει, δε σταματάει στο κίτρινο, ενίωτε και στο κόκκινο, σιχαίνεται τους πακιστανούς και κάτι φτωχάτζες που πάνε να του πλύνουν το παρμπρίζ για 50 λεπτά.

Βρε ουστ, φτωχάτζες. Μαγκιές στον κακόμοιρο στο φανάρι κάνετε, καμία μαγκιά σε καμία τράπεζα που σας παίρνει 60 λεπτά τη συναλλαγή ούτε καν. Φτωχάτζες της Ευρώπης όλης.
Ναι, επειδή στις πλούσιες χώρες οι κάτοικοι δίνουν αβέρτα. Σε κάτι Νορβηγίες και Ελβετίες ας πούμε, είναι συνηθισμένο φαινόμενο οι Πακιστανοί στα φανάρια και οι πλούσιοι εκεί τους δίνουν μόνο χαρτονομίσματα.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 28 Μαρ 2024, 11:19

vantono έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:03
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:41
Ο καρμίρης που κυκλοφορεί με 18 χρονών αυτοκίνητο euro 4 και κάτω, που το πάει στο ιδιωτικό ΚΤΕΟ και πληρώνει ώστε να του το περάσουν με σπασμένα τα πάντα πάνω του, που βάζει νοθευμένη βενζίνη από νερό, θείο ως και ξυλόλιο, που συνεργείο έχει να πάει από την εποχή της εγγύησης του, που λάστιχα έχει να αλλάξει από τότε που του σκίστηκαν τελευταία φορά, που παρκάρει σε πεζοδρόμια, ράμπες, διπλοπαρκάρει, δε σταματάει στο κίτρινο, ενίωτε και στο κόκκινο, σιχαίνεται τους πακιστανούς και κάτι φτωχάτζες που πάνε να του πλύνουν το παρμπρίζ για 50 λεπτά.

Βρε ουστ, φτωχάτζες. Μαγκιές στον κακόμοιρο στο φανάρι κάνετε, καμία μαγκιά σε καμία τράπεζα που σας παίρνει 60 λεπτά τη συναλλαγή ούτε καν. Φτωχάτζες της Ευρώπης όλης.
Εγώ δεν κανω μαγκιές ουτε στον ενα, ούτε στον αλλον. Γιατί εχω ζωή, ειμαι πανέμορφος και γυμναζομαι (aka ξεσπάω εκει ολη την ενεργεια μου και μετά ειμαι ζεν).

Ουτε η τραπεζα με ενοχλεί για την προμήθεια της (εχω αποδεχτεί τους όρους οταν υπέγραφα φτιαχνοντας λογαριασμο) ούτε ο ζητιάνος με ενοχλεί (εκτός απο κατι γυφτους και γυφτάκια ενίοτε) και θα του δωσω ψιλά αν βρω πανω μου απο τιποτα ρεστα, μονο και μονο να τα ξεφορτωθώ γιατι σιχαινομαι να γκλικ-γκλοκάρουν μέταλλα πάνω μου, λες και ζω στην εποχή των Φοινικών.

Εδω διαβαζω για ατομα που τους ενοχλουν οι Πακιστανοι και αναρωτιέμαι σε ποιο παράλληλο συμπαν ζουν.
Εγώ μόλις πριν 3-4 ποστ πιο πάνω περιέγραψα την δική μου εμπειρία.
Αυτοί που ζείτε σε παράλληλο σύμπαν ειστε εσείς.
Και πολύ καλά τα λέει ο Γκαρσία.
Όταν τους δώσεις φαΐ το ΠΕΤΑΝΕ. Μιλάμε για κάτι που έχω δει με τα μάτια μου σταθμό Αττική.
Εντάξει, ο Εμπεδοκλής έβγαλε πόρισμα για αυτοκίνητα αντίστοιχα με τα αεροπλάνα της value jet

Αν σας αρέσουν τα πεζοδρόμια στρωμένα με τεμπεληδες 20 και 30 χρόνια μικρότερους σας, πάω πάσο.
Να τους ταΐζειτε αφού είστε τόσο λαρτζ και όχι φτωχαντζες.
Διότι εγώ σε κοριτσάκια χαιλαντερ "με καρκίνο" δεν δίνω σεντ.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μαρ 2024, 11:23

Να δίνετε κάνα ψιλό στον εμπεδόκλα ρε, μην είστε καρμίρηδες-φτωχάτζες-μενουμευρωπαίοι-ΓΤΧΣ, μανουριάζει, θα τού 'ρθει κάνας ντουβρουτζάς και θα μένετε με τα τζάμια βρόμικα στο τέλος.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Μαρ 2024, 11:32

Εμενα με ενοχλουν πολυ περισσότερο τα γυφτάκια που κοπανάνε τουμπερλέκια στην Ερμου ή περνανε με τουμπερλέκια εξω απο σημεια που τρώω ή πινω καφε (λογω ηχορύπανσης που προκαλουν, όχι λόγω ζητιανιάς) παρά ο πακιστανάκος ο κακομοιρης που θα μου ζητησει 50 λεπτά σε ενα φανάρι, που στο κατω-κατω μπορώ και να μην του δωσω.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μαρ 2024, 11:35

Το πρόβλημα δεν είναι ο πακιστανάκος καθαυτός, το πρόβλημα είναι μια ολόκληρη μαφία των φαναριών που έχει στηθεί πίσω από τον πακιστανάκο και κυρίως ότι αρκετοί πακιστανάκοι πολλές φορές συμπεριφέρεται σα μούργοι σε γυναίκες και ηλικιωμένους οδηγούς.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4121
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 28 Μαρ 2024, 12:09

Πτολεμαίος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 09:47
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 08:16
Πτολεμαίος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 01:53


Λολζ. Απατεώνες τεμπεληδες είναι όλοι τους. Ξύπνα και βγες από την γυάλα κακομοίρη.


Το 2024 και η επαιτεία δεν πρέπει να μπαίνει στην ίδια πρόταση
Μπαίνει και παραμπαινει επειδή αυτοί το θέλουν.
Ξύπνα.
ατομική ευθύνη κι έτσι;

ο νόμος στην ισότητα του, είναι κατακριταίο και για τον πακιστανό και για κόκκαλη να επαιτούν.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4121
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 28 Μαρ 2024, 12:18

Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:35
Το πρόβλημα δεν είναι ο πακιστανάκος καθαυτός, το πρόβλημα είναι μια ολόκληρη μαφία των φαναριών που έχει στηθεί πίσω από τον πακιστανάκο και κυρίως ότι αρκετοί πακιστανάκοι πολλές φορές συμπεριφέρεται σα μούργοι σε γυναίκες και ηλικιωμένους οδηγούς.
Ο ατομικός πλούτος και η συνείδηση που παράγει για τον ατομικό πλουτισμό γεννά και αυτές τις μαφίες.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μαρ 2024, 12:22

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:18
Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:35
Το πρόβλημα δεν είναι ο πακιστανάκος καθαυτός, το πρόβλημα είναι μια ολόκληρη μαφία των φαναριών που έχει στηθεί πίσω από τον πακιστανάκο και κυρίως ότι αρκετοί πακιστανάκοι πολλές φορές συμπεριφέρεται σα μούργοι σε γυναίκες και ηλικιωμένους οδηγούς.
Ο ατομικός πλούτος και η συνείδηση που παράγει για τον ατομικό πλουτισμό γεννά και αυτές τις μαφίες.
Και επί γης ειρήνη.

Εικόνα

Άσε μας, ρε μαστοράκο μου, κάπου έλεος δηλαδή με τις κλισεδιές.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4121
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 28 Μαρ 2024, 12:24

Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:22
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:18
Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:35
Το πρόβλημα δεν είναι ο πακιστανάκος καθαυτός, το πρόβλημα είναι μια ολόκληρη μαφία των φαναριών που έχει στηθεί πίσω από τον πακιστανάκο και κυρίως ότι αρκετοί πακιστανάκοι πολλές φορές συμπεριφέρεται σα μούργοι σε γυναίκες και ηλικιωμένους οδηγούς.
Ο ατομικός πλούτος και η συνείδηση που παράγει για τον ατομικό πλουτισμό γεννά και αυτές τις μαφίες.
Και επί γης ειρήνη.

Εικόνα

Άσε μας, ρε μαστοράκο μου, κάπου έλεος δηλαδή με τις κλισεδιές.
οι μαφίες δηλαδή στήνουν κυκλώματα, τέτοιου και άλλων τύπων, για άλλο λόγο από τον πλουτισμό;
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4121
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 28 Μαρ 2024, 12:27

ο ένγκελς στο έργο του "η κατάσταση της εργατικής τάξης στην αγγλία" ανέδειξε πως η εργατική τάξη οδηγούνταν στο μικροέγκλημα και η αστική τάξη στο μεγαλοέγκλημα εκμεταλλευόμενη και διαιωνίζοντας την άθλια κατάσταση της.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μαρ 2024, 12:29

Είναι άλλο πράγμα ζητιανεύω για να επιβιώσω κι άλλο πράγμα μια μαφία έχει στήσει μπίζνα και μ' έχει βγάλει στα φανάρια για να κονομήσει.
Επίσης, ζητιάνος-ξεζητιάνος, όταν ο πακιστανός τραμπουκίζει γυναίκες και γέρους είναι για κλωτσιές.
Για όνομα του Μαρξ, του Λένιν κι όλων των κουμμουνιστοαγίων δηλαδή.
btw είχε γράψει και κάτι άλλα ο Μαρξ σχετικά με την εισαγωγή ξένων εργατών, καθώς και το καθήκον των εργατών να αντιμετωπίσουν την αστική τάξη μέσα στον τόπο τους, να μη θυμόμαστε μόνο ότι μας συμφέρει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ναύτης την 28 Μαρ 2024, 12:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Μαρ 2024, 12:30

micmic έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:12
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:41
Ο καρμίρης που κυκλοφορεί με 18 χρονών αυτοκίνητο euro 4 και κάτω, που το πάει στο ιδιωτικό ΚΤΕΟ και πληρώνει ώστε να του το περάσουν με σπασμένα τα πάντα πάνω του, που βάζει νοθευμένη βενζίνη από νερό, θείο ως και ξυλόλιο, που συνεργείο έχει να πάει από την εποχή της εγγύησης του, που λάστιχα έχει να αλλάξει από τότε που του σκίστηκαν τελευταία φορά, που παρκάρει σε πεζοδρόμια, ράμπες, διπλοπαρκάρει, δε σταματάει στο κίτρινο, ενίωτε και στο κόκκινο, σιχαίνεται τους πακιστανούς και κάτι φτωχάτζες που πάνε να του πλύνουν το παρμπρίζ για 50 λεπτά.

Βρε ουστ, φτωχάτζες. Μαγκιές στον κακόμοιρο στο φανάρι κάνετε, καμία μαγκιά σε καμία τράπεζα που σας παίρνει 60 λεπτά τη συναλλαγή ούτε καν. Φτωχάτζες της Ευρώπης όλης.
Ναι, επειδή στις πλούσιες χώρες οι κάτοικοι δίνουν αβέρτα. Σε κάτι Νορβηγίες και Ελβετίες ας πούμε, είναι συνηθισμένο φαινόμενο οι Πακιστανοί στα φανάρια και οι πλούσιοι εκεί τους δίνουν μόνο χαρτονομίσματα.
Δεν ξέρω. Πες μας όμως εσύ. Γιατί εδώ και όχι εκεί όπως υπαινίσσεσαι; Τί φταίει; Το ΚΚΕ; Ο Μητσοτάκης; Ο Μαρινάκης; Οι ΜΚΟ; Οι aristeroi; Η χρυσή αυγή; Ο Σόρος;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Μαρ 2024, 12:55

Πτολεμαίος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:19
vantono έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:03
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:41
Ο καρμίρης που κυκλοφορεί με 18 χρονών αυτοκίνητο euro 4 και κάτω, που το πάει στο ιδιωτικό ΚΤΕΟ και πληρώνει ώστε να του το περάσουν με σπασμένα τα πάντα πάνω του, που βάζει νοθευμένη βενζίνη από νερό, θείο ως και ξυλόλιο, που συνεργείο έχει να πάει από την εποχή της εγγύησης του, που λάστιχα έχει να αλλάξει από τότε που του σκίστηκαν τελευταία φορά, που παρκάρει σε πεζοδρόμια, ράμπες, διπλοπαρκάρει, δε σταματάει στο κίτρινο, ενίωτε και στο κόκκινο, σιχαίνεται τους πακιστανούς και κάτι φτωχάτζες που πάνε να του πλύνουν το παρμπρίζ για 50 λεπτά.

Βρε ουστ, φτωχάτζες. Μαγκιές στον κακόμοιρο στο φανάρι κάνετε, καμία μαγκιά σε καμία τράπεζα που σας παίρνει 60 λεπτά τη συναλλαγή ούτε καν. Φτωχάτζες της Ευρώπης όλης.
Εγώ δεν κανω μαγκιές ουτε στον ενα, ούτε στον αλλον. Γιατί εχω ζωή, ειμαι πανέμορφος και γυμναζομαι (aka ξεσπάω εκει ολη την ενεργεια μου και μετά ειμαι ζεν).

Ουτε η τραπεζα με ενοχλεί για την προμήθεια της (εχω αποδεχτεί τους όρους οταν υπέγραφα φτιαχνοντας λογαριασμο) ούτε ο ζητιάνος με ενοχλεί (εκτός απο κατι γυφτους και γυφτάκια ενίοτε) και θα του δωσω ψιλά αν βρω πανω μου απο τιποτα ρεστα, μονο και μονο να τα ξεφορτωθώ γιατι σιχαινομαι να γκλικ-γκλοκάρουν μέταλλα πάνω μου, λες και ζω στην εποχή των Φοινικών.

Εδω διαβαζω για ατομα που τους ενοχλουν οι Πακιστανοι και αναρωτιέμαι σε ποιο παράλληλο συμπαν ζουν.
Εγώ μόλις πριν 3-4 ποστ πιο πάνω περιέγραψα την δική μου εμπειρία.
Αυτοί που ζείτε σε παράλληλο σύμπαν ειστε εσείς.
Και πολύ καλά τα λέει ο Γκαρσία.
Όταν τους δώσεις φαΐ το ΠΕΤΑΝΕ. Μιλάμε για κάτι που έχω δει με τα μάτια μου σταθμό Αττική.
Εντάξει, ο Εμπεδοκλής έβγαλε πόρισμα για αυτοκίνητα αντίστοιχα με τα αεροπλάνα της value jet

Αν σας αρέσουν τα πεζοδρόμια στρωμένα με τεμπεληδες 20 και 30 χρόνια μικρότερους σας, πάω πάσο.
Να τους ταΐζειτε αφού είστε τόσο λαρτζ και όχι φτωχαντζες.
Διότι εγώ σε κοριτσάκια χαιλαντερ "με καρκίνο" δεν δίνω σεντ.
Επειδή χάνω λίγο το context, τί υποτίθεται ότι έχω βγάλει ως πόρισμα για τα αεροπλάνα της value jet; Βασικά ποια είναι η value jet; Μάλλον με μπερδεύεις με άλλον και στο μυαλό σου όλα φαντάζουν λογικά. Κατά τα λοιπά, το πόρισμα για τα αυτοκίνητα στην Ελλάδα δεν το έχω βγάλει εγώ. Απλά το υπενθυμίζω. Και όλα είναι όπως τα παρουσιάζω.
Ας πούμε ο ACEA (European Automobile Manufacturers' Association) κάνει μελέτες και παρουσιάζει στατιστικά στοιχεία για όλη την Ευρώπη, όσον αφορά τα οχήματα.
https://www.acea.auto/files/ACEA-Report ... roads-.pdf
Σου λέει ότι ο μέσος όρος ηλικίας των οχημάτων είναι 17,3, ο γηραιότερος στην Ευρώπη. Εγώ ανέφερα 18, πολύ μεγάλη υπερβολή έτσι; :smt005:
Πάμε στο ΚΤΕΟ; https://www.ethnos.gr/greece/article/29 ... aiprostima
Σου λέει ότι 2,8 εκατομμύρια οχήματα, ή τα 4/10 δεν έχουν περάσει ΚΤΕΟ. Από όσα πάνε σε στόλο με ηλικία 17,3 έτη κόπηκαν 4,5%. Σε όλη την Ευρώπη κόβεται το 15%. Τί σημαίνει αυτό; Το ανέφερα ήδη. Για τα ελαστικά δες εδώ. Ε, δεν πιστεύω ότι πρέπει να σε πείσω ότι στην Ελλάδα υπάρχει νοθεία στα καύσιμα και η μεγαλύτερη παραβίαση του ΚΟΚ στην Ευρώπη;

Λίγη ντροπή λοιπόν στον φτωχάτζα οδηγό που σε όλο αυτό το χάλι του φταίει ότι σε 5-10 φανάρια θα τον ρωτήσει με έστω άκομψο τρόπο ένας τύπος να του πλύνει τα τζάμια.

Όσο για το φαγητό που πετάνε, είναι η μεγαλύτερη μαλακία να δίνεις φαγητό σε κάποιον που ζητάει λεφτά. Ένας πεινασμένος δε σταματάει να είναι πεινασμένος επειδή του έδωσες μία σοκολάτα ή fast food. Θέλει να έχει χρήμα να κινείται και να αποφασίζει αυτός τί θα φάει και πότε.

Και για να μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Μη δίνετε πενήντα λεπτά στα πρεζάκια να πάρουν τη δόση τους αλλά όταν από τη στέρηση θα έρθουν και θα σας κόψουν το λαιμό για να πάρουν όλο το πορτοφόλι σας μην πείτε ότι δεν ήξερα.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 28 Μαρ 2024, 12:57

Ωχ παναια μου
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών