Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2007
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 28 Μαρ 2024, 14:23

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:05
micmic έγραψε:
28 Μαρ 2024, 13:25
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:30


Δεν ξέρω. Πες μας όμως εσύ. Γιατί εδώ και όχι εκεί όπως υπαινίσσεσαι; Τί φταίει; Το ΚΚΕ; Ο Μητσοτάκης; Ο Μαρινάκης; Οι ΜΚΟ; Οι aristeroi; Η χρυσή αυγή; Ο Σόρος;
Τί φταίει; Όλοι μαζί φταίνε, και πρώτα απ'όλα οι μαλάκες οι πολίτες. Φταίει βασικά το ότι είμαστε κωλοχώρα. Άλλωστε είναι παγκόσμιο φαινόμενο αυτό, όσο πιο κωλοχώρα είναι κάποια, τόσο περισσότεροι οι ζητιάνοι και οι πιεστικοί. Εκτός από κάποιες που τους απαγορεύουν με τον βούρδουλα.
Οπότε στην κωλοχώρα που ζούμε από που θα ξεκινήσουμε να τη φτιάχνουμε; Από τη καταπολέμηση της νοθείας στα καύσιμα; Την εφαρμογή του ΚΟΚ με το βούρδουλα; Την απαγόρευση των οχημάτων από euro 4 και πίσω; Την ισόβια φυλάκιση αυτών των πουθενάδων που είχαμε για υπουργούς μεταφορών; Μα φυσικά όχι. Από τους τύπους στα φανάρια θα ξεκινήσουμε.
ΠΟΙΟΣ να ξεκινήσει; Είπαμε, ο κόσμος ΔΕΝ θέλει να φτιαχτούν όλα αυτά, γι'αυτό και ψηφίζει όπως ψηφίζει. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή είναι μπουρδέλο η χώρα πρέπει να αφήσουμε και τους τύπους στα φανάρια. Αν είναι έτσι, να μην πιάνουμε και τον φοροφυγά με το φορτηγό μεταφορών επειδή υπάρχει ο φοροφυγάς με το τάνκερ.

Και επίσης υπάρχει μια σημαντική διαφορά του ζητιάνου με τους τύπους στα φανάρια: Ο ζητιάνος απλά ζητάει. Ο τύπος στα φανάρια πολύ συχνά γίνεται ενοχλητικός και ειδικά σε γυναίκες/ηλικιωμένους μπορεί και φορτικός. Φυσικά δεν είναι όλοι το ίδιο. Πχ κάποιοι που απλά περνάνε με απλωμένο το χέρι ή κάποιοι που κάνουν ζογκλερικά δεν είναι φορτικοί. Αλλά αυτοί που σου κολάνε το λάστιχο στο παρμπρίζ και ειδικά άμα δουν γυναίκα δεν το σηκώνουν με τίποτα, ε αυτούς πρέπει να τους μαζέψουν. Για να μην πω να τους αρχίσουν στις κλωτσιές.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Μαρ 2024, 14:57

micmic έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:23
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:05
micmic έγραψε:
28 Μαρ 2024, 13:25


Τί φταίει; Όλοι μαζί φταίνε, και πρώτα απ'όλα οι μαλάκες οι πολίτες. Φταίει βασικά το ότι είμαστε κωλοχώρα. Άλλωστε είναι παγκόσμιο φαινόμενο αυτό, όσο πιο κωλοχώρα είναι κάποια, τόσο περισσότεροι οι ζητιάνοι και οι πιεστικοί. Εκτός από κάποιες που τους απαγορεύουν με τον βούρδουλα.
Οπότε στην κωλοχώρα που ζούμε από που θα ξεκινήσουμε να τη φτιάχνουμε; Από τη καταπολέμηση της νοθείας στα καύσιμα; Την εφαρμογή του ΚΟΚ με το βούρδουλα; Την απαγόρευση των οχημάτων από euro 4 και πίσω; Την ισόβια φυλάκιση αυτών των πουθενάδων που είχαμε για υπουργούς μεταφορών; Μα φυσικά όχι. Από τους τύπους στα φανάρια θα ξεκινήσουμε.
ΠΟΙΟΣ να ξεκινήσει; Είπαμε, ο κόσμος ΔΕΝ θέλει να φτιαχτούν όλα αυτά, γι'αυτό και ψηφίζει όπως ψηφίζει. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή είναι μπουρδέλο η χώρα πρέπει να αφήσουμε και τους τύπους στα φανάρια. Αν είναι έτσι, να μην πιάνουμε και τον φοροφυγά με το φορτηγό μεταφορών επειδή υπάρχει ο φοροφυγάς με το τάνκερ.

Και επίσης υπάρχει μια σημαντική διαφορά του ζητιάνου με τους τύπους στα φανάρια: Ο ζητιάνος απλά ζητάει. Ο τύπος στα φανάρια πολύ συχνά γίνεται ενοχλητικός και ειδικά σε γυναίκες/ηλικιωμένους μπορεί και φορτικός. Φυσικά δεν είναι όλοι το ίδιο. Πχ κάποιοι που απλά περνάνε με απλωμένο το χέρι ή κάποιοι που κάνουν ζογκλερικά δεν είναι φορτικοί. Αλλά αυτοί που σου κολάνε το λάστιχο στο παρμπρίζ και ειδικά άμα δουν γυναίκα δεν το σηκώνουν με τίποτα, ε αυτούς πρέπει να τους μαζέψουν. Για να μην πω να τους αρχίσουν στις κλωτσιές.
Άσε μας ρε τύπε. Γίνεται φορτικός ο πάκης στα φανάρια και δε γίνεται φορτικός ο τύπος στην τράπεζα που για να σου ανοίξει ένα λογαριασμό προσπαθεί να σου βγάλει μέχρι και ασφάλεια θανάτου.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2007
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 28 Μαρ 2024, 15:21

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:57
micmic έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:23
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 14:05


Οπότε στην κωλοχώρα που ζούμε από που θα ξεκινήσουμε να τη φτιάχνουμε; Από τη καταπολέμηση της νοθείας στα καύσιμα; Την εφαρμογή του ΚΟΚ με το βούρδουλα; Την απαγόρευση των οχημάτων από euro 4 και πίσω; Την ισόβια φυλάκιση αυτών των πουθενάδων που είχαμε για υπουργούς μεταφορών; Μα φυσικά όχι. Από τους τύπους στα φανάρια θα ξεκινήσουμε.
ΠΟΙΟΣ να ξεκινήσει; Είπαμε, ο κόσμος ΔΕΝ θέλει να φτιαχτούν όλα αυτά, γι'αυτό και ψηφίζει όπως ψηφίζει. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή είναι μπουρδέλο η χώρα πρέπει να αφήσουμε και τους τύπους στα φανάρια. Αν είναι έτσι, να μην πιάνουμε και τον φοροφυγά με το φορτηγό μεταφορών επειδή υπάρχει ο φοροφυγάς με το τάνκερ.

Και επίσης υπάρχει μια σημαντική διαφορά του ζητιάνου με τους τύπους στα φανάρια: Ο ζητιάνος απλά ζητάει. Ο τύπος στα φανάρια πολύ συχνά γίνεται ενοχλητικός και ειδικά σε γυναίκες/ηλικιωμένους μπορεί και φορτικός. Φυσικά δεν είναι όλοι το ίδιο. Πχ κάποιοι που απλά περνάνε με απλωμένο το χέρι ή κάποιοι που κάνουν ζογκλερικά δεν είναι φορτικοί. Αλλά αυτοί που σου κολάνε το λάστιχο στο παρμπρίζ και ειδικά άμα δουν γυναίκα δεν το σηκώνουν με τίποτα, ε αυτούς πρέπει να τους μαζέψουν. Για να μην πω να τους αρχίσουν στις κλωτσιές.
Άσε μας ρε τύπε. Γίνεται φορτικός ο πάκης στα φανάρια και δε γίνεται φορτικός ο τύπος στην τράπεζα που για να σου ανοίξει ένα λογαριασμό προσπαθεί να σου βγάλει μέχρι και ασφάλεια θανάτου.
Γίνεται και ο άλλος. Ας πηδήξουμε λοιπόν τον Πάκη για καμμιά βδομάδα και ας πηδάμε τον τραπεζικό για ένα εξάμηνο. Εντάξει τώρα;

Είναι και θέμα δυνατοτήτων βέβαια. Τον Πάκη και τον γύφτο θα μπορούσαν μια νορμάλ αστυνομία και δικαιοσύνη να τους πηδήξουν. Αλλά δεν θα μπορούσαν να πηδήξουν τον τραπεζικό, γιατί θα έπρεπε πρώτα να πηδήξουν τα αφεντικά του. Και για να γίνει αυτό, θα έπρεπε να πηδήξουν πρώτα τους πολιτικούς, δηλαδή τους ίδιους τους προϊστάμενούς τους. Γίνεται; Δεν γίνεται.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Μαρ 2024, 15:40

Επειδή η συζήτηση αρχίζει να γυρίζει γκέι τσόντα αποχωρώ.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 28 Μαρ 2024, 16:12

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:55
Πτολεμαίος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:19
vantono έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:03

Εγώ δεν κανω μαγκιές ουτε στον ενα, ούτε στον αλλον. Γιατί εχω ζωή, ειμαι πανέμορφος και γυμναζομαι (aka ξεσπάω εκει ολη την ενεργεια μου και μετά ειμαι ζεν).

Ουτε η τραπεζα με ενοχλεί για την προμήθεια της (εχω αποδεχτεί τους όρους οταν υπέγραφα φτιαχνοντας λογαριασμο) ούτε ο ζητιάνος με ενοχλεί (εκτός απο κατι γυφτους και γυφτάκια ενίοτε) και θα του δωσω ψιλά αν βρω πανω μου απο τιποτα ρεστα, μονο και μονο να τα ξεφορτωθώ γιατι σιχαινομαι να γκλικ-γκλοκάρουν μέταλλα πάνω μου, λες και ζω στην εποχή των Φοινικών.

Εδω διαβαζω για ατομα που τους ενοχλουν οι Πακιστανοι και αναρωτιέμαι σε ποιο παράλληλο συμπαν ζουν.
Εγώ μόλις πριν 3-4 ποστ πιο πάνω περιέγραψα την δική μου εμπειρία.
Αυτοί που ζείτε σε παράλληλο σύμπαν ειστε εσείς.
Και πολύ καλά τα λέει ο Γκαρσία.
Όταν τους δώσεις φαΐ το ΠΕΤΑΝΕ. Μιλάμε για κάτι που έχω δει με τα μάτια μου σταθμό Αττική.
Εντάξει, ο Εμπεδοκλής έβγαλε πόρισμα για αυτοκίνητα αντίστοιχα με τα αεροπλάνα της value jet

Αν σας αρέσουν τα πεζοδρόμια στρωμένα με τεμπεληδες 20 και 30 χρόνια μικρότερους σας, πάω πάσο.
Να τους ταΐζειτε αφού είστε τόσο λαρτζ και όχι φτωχαντζες.
Διότι εγώ σε κοριτσάκια χαιλαντερ "με καρκίνο" δεν δίνω σεντ.


Όσο για το φαγητό που πετάνε, είναι η μεγαλύτερη μαλακία να δίνεις φαγητό σε κάποιον που ζητάει λεφτά. Ένας πεινασμένος δε σταματάει να είναι πεινασμένος επειδή του έδωσες μία σοκολάτα ή fast food. Θέλει να έχει χρήμα να κινείται και να αποφασίζει αυτός τί θα φάει και πότε.

Και για να μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Μη δίνετε πενήντα λεπτά στα πρεζάκια να πάρουν τη δόση τους αλλά όταν από τη στέρηση θα έρθουν και θα σας κόψουν το λαιμό για να πάρουν όλο το πορτοφόλι σας μην πείτε ότι δεν ήξερα.
Lol war? :smt005::smt005:
Να δίνουμε δηλαδή νταβατζιλικι, να πληρώνουμε προστασία στα πρεζάκια;
Εντάξει, δεν το διάβασα αυτό.

Όσο για το φαΐ που πετάνε επειδή μάλλον δεν έχεις μπει ποτέ σου σε τρένο (βάσει λεγόμενων σου παλαιότερα) θα σου πω ότι πολλοί αυτό λένε (και καλά να σε κάνουν να τους πιστέψεις ότι πεινάνε) 'δεν πειράζει αν δεν θέλετε να δώσετε λεφτά, και κάτι φαγώσιμο να είναι).
Οπότεην βγ; ζεις συμπεράσματα για κάτι που καταφανώς δεν ξέρεις.

Όσο για το πρώτο μέρος του ποστ σου, θα σου πω βγες έξω από το σπίτι σου, κάνε μια περατζαδα κάνα διακοσάρι μέτρα και βγάλε μέσο όρο ηλικίας οχημάτων διότι αυτό το 17,3 αυτός ή αυτοί που το έβγαλαν, μάλλον το έβγαλαν από τον κώλο τους.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Μαρ 2024, 16:49

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
28 Μαρ 2024, 01:30
Παντα δινω οταν εχω μαζι μου.
Κ γω. :102:
Στις επόμενες εκλογές, τις βολευτικές, παίζει να ψηφίσω και νουδού μάλιστα, δεν έχουν καεί ακόμη όλα, δεν υπάρχει δικαιολογία πλέον, πρέπει να καούν, όλα, να μην μείνει τίποτα.
:102:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2007
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 28 Μαρ 2024, 16:54

Υπενθυμίζω ότι παλιότερα που υπήρχαν παιδάκια 5-10 χρονών που χτύπαγαν 8ωρα στα φανάρια βρέξει-χιονίσει, είχαμε και πάλι τους "πονόψυχους" που έλεγαν "παιδάκια είναι, δώστε τους κάτι γιατί αλλιώς θα τα δείρουν οι γονείς τους".

Ευτυχώς εκεί τουλάχιστον ευαισθητοποιήθηκε η Αστυνομία και δεν έχουμε πια τέτοια.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4121
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 28 Μαρ 2024, 19:22

Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 13:18
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 13:14
Και πάλι το 2024 ότι υπάρχει η μπίζνα με μέσο την επαιτεία είναι ντροπή.
Σ' αυτό συμφωνούμε, ντροπή για το ελληνικό κράτος που δεν τους έχει μπουζουριάσει για να τους κλείσει σε αυστηρά φυλασσόμενες κλειστές δομές, μέχρι να δώσουν τα πραγματικά στοιχεία της ταυτότητάς τους και να απελαθούν στις χώρες τους.
Να σταματήσουν οι business. όπου διαχέεται η επιχειρηματικότητα δημιουργούνται προβλήματα.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Μαρ 2024, 22:50

Πτολεμαίος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 16:12
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:55
Πτολεμαίος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:19


Εγώ μόλις πριν 3-4 ποστ πιο πάνω περιέγραψα την δική μου εμπειρία.
Αυτοί που ζείτε σε παράλληλο σύμπαν ειστε εσείς.
Και πολύ καλά τα λέει ο Γκαρσία.
Όταν τους δώσεις φαΐ το ΠΕΤΑΝΕ. Μιλάμε για κάτι που έχω δει με τα μάτια μου σταθμό Αττική.
Εντάξει, ο Εμπεδοκλής έβγαλε πόρισμα για αυτοκίνητα αντίστοιχα με τα αεροπλάνα της value jet

Αν σας αρέσουν τα πεζοδρόμια στρωμένα με τεμπεληδες 20 και 30 χρόνια μικρότερους σας, πάω πάσο.
Να τους ταΐζειτε αφού είστε τόσο λαρτζ και όχι φτωχαντζες.
Διότι εγώ σε κοριτσάκια χαιλαντερ "με καρκίνο" δεν δίνω σεντ.


Όσο για το φαγητό που πετάνε, είναι η μεγαλύτερη μαλακία να δίνεις φαγητό σε κάποιον που ζητάει λεφτά. Ένας πεινασμένος δε σταματάει να είναι πεινασμένος επειδή του έδωσες μία σοκολάτα ή fast food. Θέλει να έχει χρήμα να κινείται και να αποφασίζει αυτός τί θα φάει και πότε.

Και για να μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Μη δίνετε πενήντα λεπτά στα πρεζάκια να πάρουν τη δόση τους αλλά όταν από τη στέρηση θα έρθουν και θα σας κόψουν το λαιμό για να πάρουν όλο το πορτοφόλι σας μην πείτε ότι δεν ήξερα.
Lol war? :smt005::smt005:
Να δίνουμε δηλαδή νταβατζιλικι, να πληρώνουμε προστασία στα πρεζάκια;
Εντάξει, δεν το διάβασα αυτό.

Όσο για το φαΐ που πετάνε επειδή μάλλον δεν έχεις μπει ποτέ σου σε τρένο (βάσει λεγόμενων σου παλαιότερα) θα σου πω ότι πολλοί αυτό λένε (και καλά να σε κάνουν να τους πιστέψεις ότι πεινάνε) 'δεν πειράζει αν δεν θέλετε να δώσετε λεφτά, και κάτι φαγώσιμο να είναι).
Οπότεην βγ; ζεις συμπεράσματα για κάτι που καταφανώς δεν ξέρεις.

Όσο για το πρώτο μέρος του ποστ σου, θα σου πω βγες έξω από το σπίτι σου, κάνε μια περατζαδα κάνα διακοσάρι μέτρα και βγάλε μέσο όρο ηλικίας οχημάτων διότι αυτό το 17,3 αυτός ή αυτοί που το έβγαλαν, μάλλον το έβγαλαν από τον κώλο τους.
Πάμε πάλι.
1. Αν το πρεζάκι δεν πάρει τη δόση του σε θα γιατρευτεί. Θα γίνει πιο επιθετικό. Δεν μιλάμε για νταβατζιλίκι. Απλή λογική.
2. Έχω μπει σε τραίνο. Αλλά ευτυχώς το παράτησα το άθλημα και είμαι περήφανος για αυτό.
3. Μεταξύ εσού και του ACEA μάντεψε ποιος από τους δύο είναι πιο πιθανό να βγάζει στοιχεία από τον κώλο του. Ο ένας έχει πρόσβαση στα ταξινομημένα οχήματα και τα έτη κατασκευής του και ο άλλος έχει κάνει μια γύρα τη γειτονιά του...

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 850
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 29 Μαρ 2024, 12:46

Nα γινει "σκουπα" στα φαναρια πρωτιστως,για παρανομη επαιτεια,για ενοχλητικους τυπους οι οποιοι θελουν να σου καθαριζουν το παρμπριζ ενω ειναι ηδη καθαρο,ποσως με απασχολει αν ειναι πακιστανοι,ρομα η αλλης εθνικοτητας,αν ειναι απο μονοι τους η αν εξυπηρετουν βουλγαρογεωργιανοσκοπιανα κυκλωματα,οπως επισης να "σκουπιστουν" και οι καθε λογης κλοουν.

Οι πρωτοι που ειναι συνυπευθυνοι για αυτη την κατασταση που εξακολουθει να υπαρχει,ειναι οι συμπολιτες που βγαζουν λεφτα και τους δινουν,οσο τους δινουν τοσο θα καθονται και θα κανουν αυτο που κανουν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών