Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 01 Μαρ 2024, 16:19

Σημερα ειδα εναν πιθανως βουλγαρογυφτο,οχι πρωτη φορα προφανως,σε φαναρι,να καθαριζει το παρμπριζ στο αυτοκινητο μιας πολιτη(μαλλον με το στανιο),εκεινη, οταν τελειωσε αυτος οσο ηταν ακομη κοκκινο,ανοιξε το παραθυρο και του εδωσε χρηματα....Οσο υπαρχουν καθυστερημενοι συμπολιτες που ανοιγουν το παραθυρο τους και δινουν στους επαιτες/ζητιανους των φαναριων εστω και 10 λεπτα του ευρω,ειναι οι ιδιοι συνυπευθυνοι που διατηρουν αυτη την κατασταση,που πιθανως απο πισω κρυβονται κυκλωματα. :-?

Δεν εχω δωσει ποτε χρηματα σε φαναρτζοεπαιτες,ουτε εχω αφησει κανεναν να μου καθαρισει το παρμπριζ,τις περισσοτερες φορες δε ειναι πιεστικοι και παροτι τους λες οτι δεν θελεις,αυτοι ριχνουν το κατουρλονερο τους στο τζαμι και στο καθαριζουν με το στανιο. :xena: Αν δε κληθει η αστυνομια,απλως εξαφανιζονται για λιγη ωρα και επιστρεφουν.

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 10 Μαρ 2024, 22:06

Μην τους δίνετε λεφτά,δεν το καταλαβαίνετε ότι έτσι δεν φεύγουν αλλά τους τρώτε στη μάπα στα φανάρια και στα πεζοδρόμια?

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 10 Μαρ 2024, 22:07

Μην τους δίνετε λεφτά,δεν το καταλαβαίνετε ότι έτσι δεν φεύγουν αλλά τους τρώτε στη μάπα στα φανάρια και στα πεζοδρόμια? :fp:

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 27 Μαρ 2024, 12:01

ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΕ ΛΕΦΤΑΑΑΑΑ!!
:102::smt017

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14117
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 27 Μαρ 2024, 17:54

Εμενα ενας στο φαναρι μου ειπε "Θα μου δωσεις 50 σεντ?". Ουτε 20, ουτε 30. 50 ηθελε.
Του λεω φιλε βρισκεις μαλακες να σου δινουν 50 σεντ? Δεν μου απάντησε και εφυγε.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19731
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 27 Μαρ 2024, 17:58

Garcia έγραψε:
01 Μαρ 2024, 16:19
Σημερα ειδα εναν πιθανως βουλγαρογυφτο,οχι πρωτη φορα προφανως,σε φαναρι,να καθαριζει το παρμπριζ στο αυτοκινητο μιας πολιτη(μαλλον με το στανιο),εκεινη, οταν τελειωσε αυτος οσο ηταν ακομη κοκκινο,ανοιξε το παραθυρο και του εδωσε χρηματα....Οσο υπαρχουν καθυστερημενοι συμπολιτες που ανοιγουν το παραθυρο τους και δινουν στους επαιτες/ζητιανους των φαναριων εστω και 10 λεπτα του ευρω,ειναι οι ιδιοι συνυπευθυνοι που διατηρουν αυτη την κατασταση,που πιθανως απο πισω κρυβονται κυκλωματα. :-?

Δεν εχω δωσει ποτε χρηματα σε φαναρτζοεπαιτες,ουτε εχω αφησει κανεναν να μου καθαρισει το παρμπριζ,τις περισσοτερες φορες δε ειναι πιεστικοι και παροτι τους λες οτι δεν θελεις,αυτοι ριχνουν το κατουρλονερο τους στο τζαμι και στο καθαριζουν με το στανιο. :xena: Αν δε κληθει η αστυνομια,απλως εξαφανιζονται για λιγη ωρα και επιστρεφουν.
:goodpost:

Άκου το κόλπο - αφήνεις κενό από το μπροστινό αυτοκίνητο και μόλις πλησιάσει προχωράς ελαφρώς. Τρώει τόσο χοντρό άκυρο που δεν κάνει καν προσπάθεια να σε πείσει :003:

Juno

Έχω μελετήσει αντιπακιστανικές τακτικές.

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 27 Μαρ 2024, 18:00

Γιατί αν δεν πουλήσουμε μαγκιά σε επαίτες για να νιώσουμε ισχυροί, πού θα το κάνουμε;
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
Έκτωρ
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: 02 Μαρ 2024, 11:39

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Έκτωρ » 27 Μαρ 2024, 18:01

Garcia έγραψε:
01 Μαρ 2024, 16:19
Σημερα ειδα εναν πιθανως βουλγαρογυφτο,οχι πρωτη φορα προφανως,σε φαναρι,να καθαριζει το παρμπριζ στο αυτοκινητο μιας πολιτη(μαλλον με το στανιο),εκεινη, οταν τελειωσε αυτος οσο ηταν ακομη κοκκινο,ανοιξε το παραθυρο και του εδωσε χρηματα....Οσο υπαρχουν καθυστερημενοι συμπολιτες που ανοιγουν το παραθυρο τους και δινουν στους επαιτες/ζητιανους των φαναριων εστω και 10 λεπτα του ευρω,ειναι οι ιδιοι συνυπευθυνοι που διατηρουν αυτη την κατασταση,που πιθανως απο πισω κρυβονται κυκλωματα. :-?

Δεν εχω δωσει ποτε χρηματα σε φαναρτζοεπαιτες,ουτε εχω αφησει κανεναν να μου καθαρισει το παρμπριζ,τις περισσοτερες φορες δε ειναι πιεστικοι και παροτι τους λες οτι δεν θελεις,αυτοι ριχνουν το κατουρλονερο τους στο τζαμι και στο καθαριζουν με το στανιο. :xena: Αν δε κληθει η αστυνομια,απλως εξαφανιζονται για λιγη ωρα και επιστρεφουν.
Καθένας προσπαθεί να επιβιώσει όπως μπορεί. Ποιος είσαι εσύ που θα τους κρίνεις;

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19731
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 27 Μαρ 2024, 18:03

Βίνγκιλοτ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:00
Γιατί αν δεν πουλήσουμε μαγκιά σε επαίτες για να νιώσουμε ισχυροί, πού θα το κάνουμε;
Το να μην θέλεις να σε πρήζουν άτομα που δεν έπρεπε καν να βρίσκονται στην χώρα δεν είναι μαγκιά, είναι 100% φυσιολογική αντίδραση.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 27 Μαρ 2024, 18:08

Green Dragon έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:03
Βίνγκιλοτ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:00
Γιατί αν δεν πουλήσουμε μαγκιά σε επαίτες για να νιώσουμε ισχυροί, πού θα το κάνουμε;
Το να μην θέλεις να σε πρήζουν άτομα που δεν έπρεπε καν να βρίσκονται στην χώρα δεν είναι μαγκιά, είναι 100% φυσιολογική αντίδραση.
Mε το να σε πρήζουν άτομα που βρίσκονται στη χωρα επειδη εδω γεννηθηκαν (ελληνες επαίτες δηλαδη), εισαι οκ?

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 27 Μαρ 2024, 18:09

Βίνγκιλοτ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:00
Γιατί αν δεν πουλήσουμε μαγκιά σε επαίτες για να νιώσουμε ισχυροί, πού θα το κάνουμε;

Άμα σου αρέσουν οι Ρομά επαγγελματίες ζητιάνοι, να τους πάρεις σπίτι σου (τουλάχιστον όσους δεν έτυχε να τους έχεις πάρει ήδη)
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 27 Μαρ 2024, 18:09

vantono έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:08
Green Dragon έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:03
Βίνγκιλοτ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:00
Γιατί αν δεν πουλήσουμε μαγκιά σε επαίτες για να νιώσουμε ισχυροί, πού θα το κάνουμε;
Το να μην θέλεις να σε πρήζουν άτομα που δεν έπρεπε καν να βρίσκονται στην χώρα δεν είναι μαγκιά, είναι 100% φυσιολογική αντίδραση.
Mε το να σε πρήζουν άτομα που βρίσκονται στη χωρα επειδη εδω γεννηθηκαν (ελληνες επαίτες δηλαδη), εισαι οκ?

Αν μιλάμε για πωλητές Ρίζο, όχι
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19731
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 27 Μαρ 2024, 18:11

vantono έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:08
Green Dragon έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:03
Βίνγκιλοτ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:00
Γιατί αν δεν πουλήσουμε μαγκιά σε επαίτες για να νιώσουμε ισχυροί, πού θα το κάνουμε;
Το να μην θέλεις να σε πρήζουν άτομα που δεν έπρεπε καν να βρίσκονται στην χώρα δεν είναι μαγκιά, είναι 100% φυσιολογική αντίδραση.
Mε το να σε πρήζουν άτομα που βρίσκονται στη χωρα επειδη εδω γεννηθηκαν (ελληνες επαίτες δηλαδη), εισαι οκ?
Αν είναι επαγγελματίες ζητιάνοι, όπως το 99% αυτών, ναι αλλά δεν είναι παράνομο να βρίσκονται όμως εδώ τουλάχιστον. Και αυτό δεν είναι λίγο.

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 27 Μαρ 2024, 18:13

Εντάξει, παιδιά, είστε ανώτεροι και πιο φυσιολογικοί από έναν ζητιάνο, μην κάνετε έτσι. Θα σας πάρω και παγωτό.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Επαιτες στους δρομους και τα φαναρια 2024..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 27 Μαρ 2024, 18:13

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:09
vantono έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:08
Green Dragon έγραψε:
27 Μαρ 2024, 18:03


Το να μην θέλεις να σε πρήζουν άτομα που δεν έπρεπε καν να βρίσκονται στην χώρα δεν είναι μαγκιά, είναι 100% φυσιολογική αντίδραση.
Mε το να σε πρήζουν άτομα που βρίσκονται στη χωρα επειδη εδω γεννηθηκαν (ελληνες επαίτες δηλαδη), εισαι οκ?

Αν μιλάμε για πωλητές Ρίζο, όχι
Για Ελληνες ή για Ρομα μιλάω (που και αυτοι γεννημένοι εδω ειναι). Γιατι θίχτηκε θεμα για επαίτες "απο αλλες χωρες που δεν θα επρεπε να ειναι εδω" παραπάνω, ενω προσωπικά οι πιο πρήξες επαίτες που μου εχουν τυχει εμενα ειναι οι ελληνορομά. Οι Πακιστανοειδείς είτε δεν με ενοχλουν καν, ειτε φευγουν αμεσως μολις αρνηθω να δωσω.

Λες και αν ειχαμε κλειστά συνορα και "κανείς που δεν πρέπει να ειναι εδώ, δεν ηταν εδω", δεν θα υπήρχαν επαίτες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών