120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
nemo
Δημοσιεύσεις: 7230
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 16 Απρ 2024, 16:07

ksk έγραψε:
16 Απρ 2024, 16:01
Αφού είμαστε κοινωνία κολασμένων για μας, παρ όλους τους νόμους , πρέπει έστω και με νόμο να προστατεύονται καπως από μας και τα αδέσποτα.
αλλη μια κωλοπετσωμενη διατύπωση :smt023

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4808
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 16 Απρ 2024, 16:51

Εμπεδοκλής έγραψε:
16 Απρ 2024, 14:33
Bill Hicks έγραψε:
16 Απρ 2024, 13:17
Εμπεδοκλής έγραψε:
16 Απρ 2024, 12:18


Μπα. Την κατάλαβαν γιατί αλυχτούσαν μέσα στη σακούλα. Σιγά μην ξέρει ο άλλος τί έχεις μέσα στη σακούλα σου. Ακόμη και τι επόμενο λεπτό να πάει στον κάδο, άντε να ξέρει τίνος ήταν η σακούλα.
βασικά λες (και το εξηγείς κιόλας :smt005: ) ότι το πρόβλημά της είναι ότι δεν είναι αρκετά σκατόψυχη.

εγώ λέω ότι αν δεν ήταν σκατόψυχη ή/και αν είχε λίγο μυαλό, θα τα είχε παραδώσει στο πλησιέστερο καταφύγιο ζώων, λέγοντας ότι τα βρήκε στον δρόμο. :102:
Ε, τώρα που ήταν καλόψυχη να πληρώσει τα 120.000.
Btw, τα αποκαλούμενα ως καταφύγια ζώων είναι μεγάλη απάτη για να μοιράζονται λεφτά. Τσάμπα δεν πάνε ούτε έξω από το ίδιο το οίκημα να μαζέψουν αδέσποτα. Πρέπει να πληρώσεις εσύ ή ο δήμος. Απάτη χειρότερη και από τις ΜΚΟ του μεταναστευτικού...

Η κυρία δεν πληρώνει την εγκατάλειψη των αδέσποτων αλλά τηνωκουτοπονηριά της. Θα τα ακούσει κάποιος και θα τα πάρει. Όχι κυρά μου ή ξεπάστρεψε τα εσύ ή κράτα τα.
συμφωνώ ότι η κυρία είναι λάθος και από άποψη σκατοψυχιάς και από άποψη ανθρωπιάς.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4808
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 16 Απρ 2024, 16:55

gassim έγραψε:
16 Απρ 2024, 15:51
Annibas έγραψε:
16 Απρ 2024, 15:33
gassim έγραψε:
16 Απρ 2024, 14:19


Αρχικά ήταν υποχρεωμένη να έχει στειρώσει τον σκύλο της και απο την στιγμή που γεννήθηκαν ήταν υποχρεωμένη είτε να τα μεγαλώσει είτε να τους βρει σπίτι.
Θα μπορούσε και να τα πετάξει στο δάσος χωρίς να την καταλάβει κανένας, η απορία είναι πως την εντοπίσανε σε μια περιοχή που δεν γνωρίζει ο ένας τον άλλον.
Θα μπορούσε και να τα βράσει και να τα φάει, εγώ σου λέω τι προβλέπει ο νόμος.
Πως την έπιασαν τώρα, δεν ξέρω, λογικά κάποιος θα την είδε την ώρα που το έκανε.
από κάμερα την βρήκαν και ομολόγησε, γι'αυτό κι εγώ πρότεινα κατάποση για να είμαστε σίγουροι. :003:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8469
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 16 Απρ 2024, 16:57

gassim έγραψε:
16 Απρ 2024, 14:38
OANNHSEA έγραψε:
16 Απρ 2024, 10:31
Αφού καταφέραμε πέρυσι να στειρώσουμε όλες τις αδέσποτες γάτες τις γειτονιάς, έχω ανακουφιστεί γιατί έχω σταματήσει να πετάω νεκρά γατάκια στα σκουπίδια - χώρια το ότι το έχω κάνει με 2 μεγάλες γάτες που βρήκα νεκρές στο δρόμο γύρω από το σπίτι μου...
Εάν κάποιος με δει να πετάω τα νεκρά γατάκια και τις νεκρές γάτες, τι θα κάνει; Καταγγελία ότι σκότωσα εγώ τις γάτες;

Για να το πάω πιο μακριά:
Μία από τις ψυχογάτες της γυναίκας μου (αδέσποτη, αλλά την ταϊζουμε και έχει και στέγη), είναι στα τελευταία της...
Μετά από συζήτηση, θα την πάμε στον κτηνίατρο να την κομίσει και μετά στα σκουπίδια.
Εάν κάποιος πει: "ρε τι πέταξε αυτός στα σκουπίδια" ψάξει και βρει ότι ήταν το γατί και μου κάνει μήνυση, εγώ τι θα κάνω;

Με λίγα λόγια, εσείς οι ανώμαλοι ζωόφιλοι, το έχετε πάει πολύ μακριά το παραμύθι και θεωρείται τα ζώα ανώτερα από ανθρώπους!!!
Θα την πληρώσετε άγρια και θα βλαστημάτε για τις μαλακίες σας...

.
Θα δείξεις την απόδειξη από τον κτηνίατρο.
Δεν δέχεται χρήματα η κτηνίατρος για να την κοιμίσει...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11552
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 16 Απρ 2024, 17:04

Beria έγραψε:
16 Απρ 2024, 14:18
Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Απρ 2024, 13:54
Bill Hicks έγραψε:
16 Απρ 2024, 08:39


έλεος πχια, να μην μπορούμε να πετάμε παιδιά και σκυλιά στα σκουπίδια.
Σε έγλειψε σήμερα ο σκύλος στο στόμα, μετά που είχε γλείψει τα αρχίδια του;
Από το να κάνω παρέα με αυτούς που γλείφουν τον κώλο του Αδωνι, χίλιες φορές με τον σκύλο μου

Εικόνα
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 16 Απρ 2024, 17:05

OANNHSEA έγραψε:
16 Απρ 2024, 16:57
το έχετε πάει πολύ μακριά το παραμύθι και θεωρείται τα ζώα ανώτερα από ανθρώπους!!!
Από κάτι "ανθρώπους" σαν κι εσένα είναι σαφώς ανώτερα.
OANNHSEA έγραψε:
16 Απρ 2024, 16:57
Θα την πληρώσετε άγρια και θα βλαστημάτε για τις μαλακίες σας...
Θα μας κλάσεις τ'αρχίδια.
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:03
Είμαστε μαζί με το Ισραηλ μπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που ετοιμάζει !
! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18381
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 16 Απρ 2024, 17:19

αποτροπαιο περιστατικο,αλλα πραγματικα ποιος υπουργος ηταν αυτος που προτεινε τετοια προστιμα;!
εχει πληρωθει κανενα τετοιο προστιμο και απο ποσους; ειναι υπερογκα!
πρεπει να μειωθουν για να εχει νοημα και ο σωφρονισμος και να παραδειγματιζονται και αλλοι

εντωμεταξυ η παραβιαση ερυθρου σηματοδοτη ειναι 700 ευρω,αν δεν κανω λαθος!και εδω απαιτειται εξορθολογισμος στο αναποδο,τι νοημα εχει ενα τετοιο προστιμο ,ποσο μπορει να σωφρονισει εναν βαθυπλουτο;αναλογικα πρεπει να ειναι τα προστιμα στο εισοδημα,στην περιουσια.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19769
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 16 Απρ 2024, 17:22

Ναύτης έγραψε:
16 Απρ 2024, 08:32
Μια χαρά. Η αντιμετώπιση κάτι τέτοιων σκατόψυχων πρέπει να είναι παραδειγματική. Δεν τα θες/δεν μπορείς να τα φιλοξενήσεις, ΟΚ ας πούμε δεκτό, άστα τουλάχιστον μέσα σε μια κούτα στο πεζοδρόμιο μωρή σάπια.
:+1::goodpost::bravo:

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7725
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 16 Απρ 2024, 17:27

OANNHSEA έγραψε:
16 Απρ 2024, 16:57
gassim έγραψε:
16 Απρ 2024, 14:38
OANNHSEA έγραψε:
16 Απρ 2024, 10:31
Αφού καταφέραμε πέρυσι να στειρώσουμε όλες τις αδέσποτες γάτες τις γειτονιάς, έχω ανακουφιστεί γιατί έχω σταματήσει να πετάω νεκρά γατάκια στα σκουπίδια - χώρια το ότι το έχω κάνει με 2 μεγάλες γάτες που βρήκα νεκρές στο δρόμο γύρω από το σπίτι μου...
Εάν κάποιος με δει να πετάω τα νεκρά γατάκια και τις νεκρές γάτες, τι θα κάνει; Καταγγελία ότι σκότωσα εγώ τις γάτες;

Για να το πάω πιο μακριά:
Μία από τις ψυχογάτες της γυναίκας μου (αδέσποτη, αλλά την ταϊζουμε και έχει και στέγη), είναι στα τελευταία της...
Μετά από συζήτηση, θα την πάμε στον κτηνίατρο να την κομίσει και μετά στα σκουπίδια.
Εάν κάποιος πει: "ρε τι πέταξε αυτός στα σκουπίδια" ψάξει και βρει ότι ήταν το γατί και μου κάνει μήνυση, εγώ τι θα κάνω;

Με λίγα λόγια, εσείς οι ανώμαλοι ζωόφιλοι, το έχετε πάει πολύ μακριά το παραμύθι και θεωρείται τα ζώα ανώτερα από ανθρώπους!!!
Θα την πληρώσετε άγρια και θα βλαστημάτε για τις μαλακίες σας...

.
Θα δείξεις την απόδειξη από τον κτηνίατρο.
Δεν δέχεται χρήματα η κτηνίατρος για να την κοιμίσει...

.
Αν είναι να κατηγορηθείς άδικα θα σου δώσει μια βεβαίωση.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 16 Απρ 2024, 18:25

Bill Hicks έγραψε:
16 Απρ 2024, 16:51
Εμπεδοκλής έγραψε:
16 Απρ 2024, 14:33
Bill Hicks έγραψε:
16 Απρ 2024, 13:17


βασικά λες (και το εξηγείς κιόλας :smt005: ) ότι το πρόβλημά της είναι ότι δεν είναι αρκετά σκατόψυχη.

εγώ λέω ότι αν δεν ήταν σκατόψυχη ή/και αν είχε λίγο μυαλό, θα τα είχε παραδώσει στο πλησιέστερο καταφύγιο ζώων, λέγοντας ότι τα βρήκε στον δρόμο. :102:
Ε, τώρα που ήταν καλόψυχη να πληρώσει τα 120.000.
Btw, τα αποκαλούμενα ως καταφύγια ζώων είναι μεγάλη απάτη για να μοιράζονται λεφτά. Τσάμπα δεν πάνε ούτε έξω από το ίδιο το οίκημα να μαζέψουν αδέσποτα. Πρέπει να πληρώσεις εσύ ή ο δήμος. Απάτη χειρότερη και από τις ΜΚΟ του μεταναστευτικού...

Η κυρία δεν πληρώνει την εγκατάλειψη των αδέσποτων αλλά τηνωκουτοπονηριά της. Θα τα ακούσει κάποιος και θα τα πάρει. Όχι κυρά μου ή ξεπάστρεψε τα εσύ ή κράτα τα.
συμφωνώ ότι η κυρία είναι λάθος και από άποψη σκατοψυχιάς και από άποψη ανθρωπιάς.
Δε σημαίνει ότι όποιος φυλάει σκυλιά και γάτες είναι και φιλάνθρωπος. Παίζουμε όμως με τους νόμους του κράτους και τα έπρεπε να φυλάγεται...

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 16 Απρ 2024, 18:46

Το πρόστιμο είναι υπερβολικό. Θα μπορούσε απλά να τιμωρηθεί με μια λίγες μέρες φυλακή με αναστολή
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8469
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 16 Απρ 2024, 18:54

Allah έγραψε:
16 Απρ 2024, 17:05
OANNHSEA έγραψε:
16 Απρ 2024, 16:57
το έχετε πάει πολύ μακριά το παραμύθι και θεωρείται τα ζώα ανώτερα από ανθρώπους!!!
Από κάτι "ανθρώπους" σαν κι εσένα είναι σαφώς ανώτερα.
OANNHSEA έγραψε:
16 Απρ 2024, 16:57
Θα την πληρώσετε άγρια και θα βλαστημάτε για τις μαλακίες σας...
Θα μας κλάσεις τ'αρχίδια.

Στον ψυχίατρο σου τα έχεις πει αυτά; Ή έχεις κάνει το φόρουμ ψυχανάλυση ανάγκης;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 120.000 ευρώ πρόστιμο σε 69χρονη που πέταξε στα σκουπίδια 4 κουτάβια..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 16 Απρ 2024, 18:58

ΙI65. Οι Αιγύπτιοι λοιπόν τελούν με υπερβολική ευλάβεια και τα άλλα θρησκευτικά τους καθήκοντα και ιδιαίτερα τα εξής· παρότι η Αίγυπτος συνορεύει με τη Λιβύη32, δεν έχει και πολλά ζώα. Κι όσα έχει η χώρα τους, όλα τα θεωρούν ιερά33, κι άλλα είναι κατοικίδια, άλλα όμως όχι […]. Κι αν κάποιος σκοτώσει ένα απ' αυτά τα ζώα, αν το έκανε εκ προθέσεως, η τιμωρία είναι θάνατος, κι αν εξ αμελείας, πληρώνει το πρόστιμο που θα ορίσουν οι ιερείς· όποιος όμως σκοτώσει ίβιδα34 ή γεράκι, είτε εκ προθέσεως είτε εξ αμελείας, αδιάφορο, τον σκοτώνουν οπωσδήποτε.
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης



Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών