Οδηγία υπουργείου παιδείας - αυστραλία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Οδηγία υπουργείου παιδείας - αυστραλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 18 Απρ 2024, 16:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:33
Πλέριος έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:23
Bill Hicks έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:20


ώπα, κάτι πιάνω, για λέγιε;
νομιζω εννοει οτι την πινεις εκτος ΔΑΠ
Θενκς Πλέριε, για την υποστήριξη. :lol:

Αποτελείς ένα σύνηθες και απολύτως μίζερο δήγμα των ελευθεριακών προχωκάγκουρων που αναφέρω.


Περαιτέρω επεξηγήσεις/κατηγοριοποιήσεις για το είδος, όταν έχω διάθεση.
καλε, εσυ εισαι αυτηνα με τα 98000 ποστ, οχι εγω, εγω απλα τριπαρω με τις ασυναρτισιες σου και γλυτωνω κουμαντα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70147
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οδηγία υπουργείου παιδείας - αυστραλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Απρ 2024, 16:55

Πλέριος έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:33
Πλέριος έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:23


νομιζω εννοει οτι την πινεις εκτος ΔΑΠ
Θενκς Πλέριε, για την υποστήριξη. :lol:

Αποτελείς ένα σύνηθες και απολύτως μίζερο δήγμα των ελευθεριακών προχωκάγκουρων που αναφέρω.


Περαιτέρω επεξηγήσεις/κατηγοριοποιήσεις για το είδος, όταν έχω διάθεση.
καλε, εσυ εισαι αυτηνα με τα 98000 ποστ, οχι εγω, εγω απλα τριπαρω με τις ασυναρτισιες σου και γλυτωνω κουμαντα
Εσύ δεν μπορείς να κουμαντάρεις ούτε τον ιδεοψυχαναγκασμό σου, βρε. Και δεν είσαι ο μόνος. Ήδη συμπεριφέρεστε ως συμπεριληπτικό γκρουπάκι, πράγμα που έχει πραγματικά ενδιαφέρον, αναφορικά με αυτά που ενώνουν το ανθρώπινο είδος. Συνέχισε να επαναλαμβάνεις το μάντρα "είμαι το πλέριο και είμαι καλά" και όλα θα πάνε καλά. Ή περίπου καλά.

Περαιτέρω αναλύσεις, για το εν αλόγω γκρουπάκι σε άλλη φάση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24779
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Οδηγία υπουργείου παιδείας - αυστραλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 18 Απρ 2024, 16:58

Echelon έγραψε:
17 Απρ 2024, 08:18
Chilloutbuddy έγραψε:
17 Απρ 2024, 08:02
Περιληπτικά: το σχολείο μπορεί να προχωρήσει ΧΩΡΙΣ να ενημερώσει τους γονείς ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ να ρωτήσει γιατρό σε πλάνο (?) αλλαγής φύλου του παιδιού σου αν το προσωπικό του σχολείου αποφασίσει ότι το παιδί σου είναι αρκετά ώριμο να πάρει αυτές τις αποφάσεις για τον εαυτό του.

....
There may be circumstances in which students wish or need to undertake gender transition without the consent of their parent/s (or carer/s), and/or without consulting medical practitioners.
...
If a student is considered a mature minor they can make decisions for themselves without parental consent and should be affirmed in their gender identity at school without a family representative/carer participating in formulating the school management plan.
...
https://www2.education.vic.gov.au/pal/l ... ort/policy


Έχουνε κόψει αλυσίδα λέμε, μαζέψτε τους.

Ε όταν έρθει και στην Ελλάδα θα έχουμε τους Ότο να λένε πως συμφωνούν υπό όρους, αν κυβερνά η νδουλα. Αν κυβερνά άλλος θα ανέβουν στα κάγκελα και θα σκίζουν τα στριγκάκια τους από αγανάκτηση.
:goodpost::+1:

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Οδηγία υπουργείου παιδείας - αυστραλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 18 Απρ 2024, 17:00

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:55
Πλέριος έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Απρ 2024, 16:33


Θενκς Πλέριε, για την υποστήριξη. :lol:

Αποτελείς ένα σύνηθες και απολύτως μίζερο δήγμα των ελευθεριακών προχωκάγκουρων που αναφέρω.


Περαιτέρω επεξηγήσεις/κατηγοριοποιήσεις για το είδος, όταν έχω διάθεση.
καλε, εσυ εισαι αυτηνα με τα 98000 ποστ, οχι εγω, εγω απλα τριπαρω με τις ασυναρτισιες σου και γλυτωνω κουμαντα
Εσύ δεν μπορείς να κουμαντάρεις ούτε τον ιδεοψυχαναγκασμό σου, βρε. Και δεν είσαι ο μόνος. Ήδη συμπεριφέρεστε ως συμπεριληπτικό γκρουπάκι, πράγμα που έχει πραγματικά ενδιαφέρον, αναφορικά με αυτά που ενώνουν το ανθρώπινο είδος. Συνέχισε να επαναλαμβάνεις το μάντρα "είμαι το πλέριο και είμαι καλά" και όλα θα πάνε καλά. Ή περίπου καλά.

Περαιτέρω αναλύσεις, για το εν αλόγω γκρουπάκι σε άλλη φάση.
εχεις ηδη κανει θρεντ γιαυτον (τον δικοσου βρε γουζουνιιιιιι)

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24779
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Οδηγία υπουργείου παιδείας - αυστραλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 18 Απρ 2024, 17:01

Ναύτης έγραψε:
17 Απρ 2024, 08:25
Green Dragon έγραψε:
17 Απρ 2024, 08:21
Ναύτης έγραψε:
17 Απρ 2024, 08:21
Έχουν μουρλαθεί.
Κάτσε να μπει ο Τζίμης να μας πει πόσο οπισθοδρομικοί είμαστε :smt047
Ε δεν νομίζω, εδώ μιλάμε για τέτοια μούρλα που μοιάζει απίστευτο. Θα προκαλέσει δε τέτοιες δικαιολογημένες αντιδράσεις, που προβλέπω ότι θα τους διαβάζουμε συχνά τους Αυστραλούς στην ειδησιογραφία.
Στην Αυστραλία έκαναν σκληρά λοκντσουν για 1 κρούσμα κοβιτν, αέρα περνάνε ότι γουστάρουν πλέον

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οδηγία υπουργείου παιδείας - αυστραλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 18 Απρ 2024, 19:36

Green Dragon έγραψε:
17 Απρ 2024, 08:21
Ναύτης έγραψε:
17 Απρ 2024, 08:21
Έχουν μουρλαθεί.
Κάτσε να μπει ο Τζίμης να μας πει πόσο οπισθοδρομικοί είμαστε :smt047

Εικόνα



17.04.2024
Η ηθοποιός Ν.Γουότς παρουσίασε την 15χρονη… κόρη της Κάι που πρώτα ήταν… γιος της.
Η Κάι γεννήθηκε ως αγόρι.

Εικόνα

H διάσημη Αυστραλή ηθοποιός, Ναόμι Γουότς, παρακολούθησε μία επίδειξη μόδας στη Νέα Υόρκη, με τον γιο της που έγινε… κόρη, με το όνομα Κάι.


Στην παρακάτω φωτογραφία η ηθοποιός φαίνεται το παιδί της το οποίο γεννήθηκε ως αγόρι και έχει προχωρήσει σε εγχείρηση αλλαγής φύλου.


https://www.pronews.gr/lifestyle/celebr ... sasa-foto/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών