Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39851
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 16:58

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:57


Ξεκαθαρη ειναι η συλλογιστικη που ανεπτυξα και επιπλεον εχω εμπιστοσυνη στο ρεπορταζ της Δημοκρατιας.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39851
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 17:00

Και οπως και να χει ο Διαχωρισμος Εκκλησιας και Κρατους ειναι μεσα στην ατζεντα των ΛΟΑΤΚΙ που τηρει ως ευαγγελιο η ΝΔ.

.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 21 Απρ 2024, 17:10

Απ' ότι φαίνεται, θα συμβεί η υποβάθμιση είτε του θρησκευτικού γάμου είτε της κηδείας αν χωριστεί η Εκκλησία με το κράτος. Ότι η ονοματοδοσία είναι και εκκλησιαστική και πολιτική πράξη, δεν αμφισβητείται. Ο γάμος ζευγαριών ιδίου φύλου αμφισβητείται και βάση λογικής των ειδών δεν μπορεί να μην αμφισβητείται. Ότι οι Έλληνες διεκδικούν είτε κηδεία είτε καύση, είναι δεδομένο. Αν χωριστεί η Εκκλησία με το κράτος είναι επίσης δεδομένο ότι κουμάντο θα κάνουν οι εκτός Εκκλησίας και θα επικρατήσει ότι πρεσβεύουν για τον/έναντι του ελληνισμό/μου και τα κεκτημένα του εδώ και χιλιετίες.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70243
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Απρ 2024, 17:15

O I έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:42
O I έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:39

Να δίνονται ονόματα στα παιδιά μας χάριν των πεποιθήσεων των γονέων. Τι δεν έγινε κατανοητό; Ο Αρίστος (που έχει το όνομα του αδελφού μου και του παππού μου, του αδελφού μου που έδωσε τα πρώτα ονόματα) λέει ότι θα δοθούν ονόματα χάριν άλλων πεποιθήσεων και όχι Χριστιανικών. Αυτό επισημαίνω κι εγώ. συμβαίνει εφώ και χρόνια. Αυτά τα ανίψια μου είναι 20 και 22 χρόνων αντίστοιχα :102:
Και από πού προκύπτει ότι τα ονόματα δίνονται πάντα χάριν πεποιθήσεων των παιδιών;

Να υποθέσω ότι θεωρείς ΕΛΛΗΝΙΚΗ στάση το να δίνονται μόνον χριστιανικά ονόματα στα παιδιά;

Σοβαρά τώρα; :lol:
Ρε Γατί, που είπα ότι πρέπει να δίνονται πάντα χριστιανικά ονόματα; Λέω (βάση της άποψης του Αρίστου για τον χωρισμό) ότι ήδη συμβαίνει να δίνονται ονόματα βάση των πεποιθήσεων των γονέων τους. Δεν είναι κάτι που θα φέρει ο χωρισμός. Τα παραδείγματα με τα ανίψια είναι ως ενδεικτικό παράδειγμα ότι συμβαίνει ήδη εδώ και πολλά χρόνια και έφερα προσωπικό παράδειγμα. Αν θες, ο αδελφός μου Αρίστος έχει εξώγαμη κόρη με Γερμανίδα (κόρη 35 ετών) που έχει Γερμανικό όνομα... :lol:

τι δεν καταλαβαίνεις;
Από αυτά που γράφεις; Πολλά.

Βασικά, αυτό που σου διαφεύγει είναι ότι το κυρίως πρόβλημα των γονέων με το όνομα του παιδιού, ήταν τα πεθερικά :) και όχι οι πολιτικές πεποιθήσεις. Και υπάρχει ακόμη και σήμερα, αν και υπάρχει μεγαλύτερη άνεση στο θέμα.

Σου διαφεύγει επίσης, ότι υπήρχαν και παπουδογιαγιάδες με αρχαιοελληνικά ονόματα.

Κατά τα άλλα, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ακόμη και το γιατί είναι μεγάλο πρόβλημα το να δώσει κάποιος στο παιδί του όποιο όνομα του αρέσει, για οποιοδήποτε λόγο.


Και γέλασα με το "Ιάσονα" γιατί ακριβώς αυτό το όνομα διάλεξα κι εγώ για το δικό μου βαφτιστήρι, εδώ και 25 χρόνια. Καμμία σχέση με πολιτική ή θρησκευτική στήριξη.

Εκείνο που με χάλασε, είναι το ενώ είχα διαλέξει το "Ιάσων" όλοι τον φώναζαν "Ιάσονα"... :011:

Γενικώς, αυτή η μανία προσθήκης συλλαβών στα αρχαία, πάντα μου έσπαγε τα νεύρα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 21 Απρ 2024, 17:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 17:15
O I έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:42


Και από πού προκύπτει ότι τα ονόματα δίνονται πάντα χάριν πεποιθήσεων των παιδιών;

Να υποθέσω ότι θεωρείς ΕΛΛΗΝΙΚΗ στάση το να δίνονται μόνον χριστιανικά ονόματα στα παιδιά;

Σοβαρά τώρα; :lol:
Ρε Γατί, που είπα ότι πρέπει να δίνονται πάντα χριστιανικά ονόματα; Λέω (βάση της άποψης του Αρίστου για τον χωρισμό) ότι ήδη συμβαίνει να δίνονται ονόματα βάση των πεποιθήσεων των γονέων τους. Δεν είναι κάτι που θα φέρει ο χωρισμός. Τα παραδείγματα με τα ανίψια είναι ως ενδεικτικό παράδειγμα ότι συμβαίνει ήδη εδώ και πολλά χρόνια και έφερα προσωπικό παράδειγμα. Αν θες, ο αδελφός μου Αρίστος έχει εξώγαμη κόρη με Γερμανίδα (κόρη 35 ετών) που έχει Γερμανικό όνομα... :lol:

τι δεν καταλαβαίνεις;
Από αυτά που γράφεις; Πολλά.

Βασικά, αυτό που σου διαφεύγει είναι ότι το κυρίως πρόβλημα των γονέων με το όνομα του παιδιού, ήταν τα πεθερικά :) και όχι οι πολιτικές πεποιθήσεις. Και υπάρχει ακόμη και σήμερα, αν και υπάρχει μεγαλύτερη άνεση στο θέμα.

Σου διαφεύγει επίσης, ότι υπήρχαν και παπουδογιαγιάδες με αρχαιοελληνικά ονόματα.

Κατά τα άλλα, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ακόμη και το γιατί είναι μεγάλο πρόβλημα το να δώσει κάποιος στο παιδί του όποιο όνομα του αρέσει, για οποιοδήποτε λόγο.


Και γέλασα με το "Ιάσονα" γιατί ακριβώς αυτό το όνομα διάλεξα κι εγώ για το δικό μου βαφτιστήρι, εδώ και 25 χρόνια. Καμμία σχέση με πολιτική ή θρησκευτική στήριξη.

Εκείνο που με χάλασε, είναι το ενώ είχα διαλέξει το "Ιάσων" όλοι τον φώναζαν "Ιάσονα"... :011:

Γενικώς, αυτή η μανία προσθήκης συλλαβών στα αρχαία, πάντα μου έσπαγε τα νεύρα.
Μα στις περισσότερες πτώσεις ο Ιάσων έχει πρόσθετες συλλαβές
Η κλητική του είναι Ιάσον (με όμικρον!) αλλά εδώ και εκατονταετίες έλκει την κλίση από την αιτιατική
Μια χαρά τον φωνάζουν
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24807
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Απρ 2024, 17:27

nyxtovios έγραψε:
21 Απρ 2024, 14:55
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 14:54
Το χαστουκι στη βουλευτινα εννοειται απαραδεκτο...
.
Εννοείται, απαράδεκτο. Στεναχωρέθηκα πάρα πολύ.
:+1:
Απαράδεκτα πραγ.ατα :lol:

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3104
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 21 Απρ 2024, 17:29

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 14:51
Το βιντεο που ο Αρχιμανδριτης κραζει τον Αδωνι.





.
Άξιος!

Και ναι εκεί είναι το είδωλο, κατά πρόσωπον ελέγχεται, φαίνεται ξεκάθαρα στο 2:05 να μουρμουράει στους διπλανούς με τα μαύρα...εκεί που του λέει ο παπάς το "ξέρω ότι στεναχωρώ"...αλλά...

Μακάρι να καταλάβει το κάλεσμα σε μετάνοια και να μετανοήσει. Για το καλό της ψυχής του και του οίκου του. Ενώπιον του βήματος του παπά δε, υπάρχει ακόμα περιθώριο και για μετάνοια και για μαγκιές...ενώπιον του βήματος του Χριστού...μάλλον αλλάζουν ριζικά τα κόζια.

Σε κάθε περίπτωση το κάλεσμα το έλαβε από του βήματος της εκκλησίας. Αναπολόγητος δεν μπορεί πλέον να ισχυριστεί ότι είναι...το δεν ήξερα...τελείωσε.

ΥΓ τοὺς γὰρ πάντας ἡμᾶς φανερωθῆναι δεῖ ἔμπροσθεν τοῦ βήματος τοῦ Χριστοῦ, ἵνα κομίσηται ἕκαστος τὰ διὰ τοῦ σώματος πρὸς ἃ ἔπραξεν, εἴτε ἀγαθὸν εἴτε κακόν
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 21 Απρ 2024, 17:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 17:15
O I έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:42


Και από πού προκύπτει ότι τα ονόματα δίνονται πάντα χάριν πεποιθήσεων των παιδιών;

Να υποθέσω ότι θεωρείς ΕΛΛΗΝΙΚΗ στάση το να δίνονται μόνον χριστιανικά ονόματα στα παιδιά;

Σοβαρά τώρα; :lol:
Ρε Γατί, που είπα ότι πρέπει να δίνονται πάντα χριστιανικά ονόματα; Λέω (βάση της άποψης του Αρίστου για τον χωρισμό) ότι ήδη συμβαίνει να δίνονται ονόματα βάση των πεποιθήσεων των γονέων τους. Δεν είναι κάτι που θα φέρει ο χωρισμός. Τα παραδείγματα με τα ανίψια είναι ως ενδεικτικό παράδειγμα ότι συμβαίνει ήδη εδώ και πολλά χρόνια και έφερα προσωπικό παράδειγμα. Αν θες, ο αδελφός μου Αρίστος έχει εξώγαμη κόρη με Γερμανίδα (κόρη 35 ετών) που έχει Γερμανικό όνομα... :lol:

τι δεν καταλαβαίνεις;
Από αυτά που γράφεις; Πολλά.

Βασικά, αυτό που σου διαφεύγει είναι ότι το κυρίως πρόβλημα των γονέων με το όνομα του παιδιού, ήταν τα πεθερικά :) και όχι οι πολιτικές πεποιθήσεις. Και υπάρχει ακόμη και σήμερα, αν και υπάρχει μεγαλύτερη άνεση στο θέμα.

Σου διαφεύγει επίσης, ότι υπήρχαν και παπουδογιαγιάδες με αρχαιοελληνικά ονόματα.

Κατά τα άλλα, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ακόμη και το γιατί είναι μεγάλο πρόβλημα το να δώσει κάποιος στο παιδί του όποιο όνομα του αρέσει, για οποιοδήποτε λόγο.


Και γέλασα με το "Ιάσονα" γιατί ακριβώς αυτό το όνομα διάλεξα κι εγώ για το δικό μου βαφτιστήρι, εδώ και 25 χρόνια. Καμμία σχέση με πολιτική ή θρησκευτική στήριξη.

Εκείνο που με χάλασε, είναι το ενώ είχα διαλέξει το "Ιάσων" όλοι τον φώναζαν "Ιάσονα"... :011:

Γενικώς, αυτή η μανία προσθήκης συλλαβών στα αρχαία, πάντα μου έσπαγε τα νεύρα.
Ε...αυτό με την προσθήκη συλλαβών είναι ένα θέμα που δεν το είχε ο μακαρίτης ο αδελφός μου που πέθανε το ΄22. Έτσι τον ανέφερε :102:

Λες να μου διαφεύγει ότι τον παππού μου τον έλεγαν Αριστείδη και τη γιαγιά μου Σουλτάνα :D
Ξέρω ότι δεν αφορά πολιτικές πεποιθήσεις, το όνομα, αλλά θρησκευτικές προτιμήσεις ή απλά ονομαστικές επιλογές. Οπότε, ότι και να διαλέξει για όνομα ο καθ΄ είς, ελληνικό, είναι στα πλαίσια της Ελληνορθοδοξίας μιας και ο Χριστιανισμός είναι επέκταση του αρχαίου ελληνισμού και τα ονόματα πηγάζουν και από κει :wink


Ο Ιάσων παρεμπιπτόντως είναι 20 άρα είναι σίγουρο ότι δεν έχουμε συγγένεια εγώ κι εσύ :D όσο για τον Σπυρίδων - Άδωνη, είναι μια αρχαιοελληνική - χριστιανική χλαπάτσα

:wave:
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19898
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 21 Απρ 2024, 17:40

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 14:54
Το χαστουκι στη βουλευτινα εννοειται απαραδεκτο...

αλλα η κριτικη του Αρχιμανδριτη στον Αδωνι ηταν δικαιωμα του.

.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39851
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 17:40

Η Εκκλησια ειναι σαφης σε κατι...

Η μαζι της η με τους ΛΟΑΤΚΙ...

Και τα δυο δεν γινεται.

Ποσο μαλλον οταν οι υποστηρικτες των ΛΟΑΤΚΙ σπευδουν αυτες τις μερες στις εκκλησιες λογω ψηφοθηριας.

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9429
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 21 Απρ 2024, 17:43

Aitwlos έγραψε:
21 Απρ 2024, 14:53
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 14:51
Το βιντεο που ο Αρχιμανδριτης κραζει τον Αδωνι.





.

Αρχιμαδριτης που γράφει αριστερά το βίντεο τι σημαίνει;
Βαθμός ιεροσύνης είναι. Ένα σκαλί πάνω από τον Αρχιβαρκελόνη.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19898
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 21 Απρ 2024, 17:47

Isildur έγραψε:
21 Απρ 2024, 17:43
Βαθμός ιεροσύνης είναι. Ένα σκαλί πάνω από τον Αρχιβαρκελόνη.
:p3:

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 21 Απρ 2024, 17:50

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 17:40
Η Εκκλησια ειναι σαφης σε κατι...

Η μαζι της η με τους ΛΟΑΤΚΙ...

Και τα δυο δεν γινεται.

Ποσο μαλλον οταν οι υποστηρικτες των ΛΟΑΤΚΙ σπευδουν αυτες τις μερες στις εκκλησιες λογω ψηφοθηριας.

.
Μη μασάτε μπρε. σεις που ψηφίζετε, μακριά από...τοιούτους :wink
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70243
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Απρ 2024, 17:51

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:54
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:48


Ναι αλλα σημερα η συντριπτικη πλειοψηφια κανει και τα δυο. Μυριζομαι οτι με το νεο νομο δεν θα χρειαζεται καν η βαπτιση εστω και σαν δηλωση της θρησκευτικης ιδιοτητας.

.
Τί μυρίζεσαι ρε Αρίστο; Είναι σαφές ότι εδώ και χρόνια η βάφτιση είναι επικουρική επιλογή, που μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή μετά την ονοματοδοσία.

Ο θρησκευτικός γάμος επίσης. Ουδείς εμπόδισε κάποιο ζευγάρι που παντρεύτηκε με πολιτικό να κάνει ΚΑΙ θρησκευτικό γάμο. Δεν ξέρεις τέτοιες περιπτώσεις;

Εδώ παίζει μέχρι και συνδυασμός με γάμο και βαφτίσια.
Ακριβως αυτο που λες εσυ ελεγε και ο Σαμαρας.

Γιατι ψηφιζετε τον πολιτικο γαμο αφου εκανα εγω το συμφωνο συμβιωσης;

Να ομως που τον ψηφισαν τον πολιτικο γαμο.

Και τον ψηφισαν για πολυ συγκεκριμενους λογους οποτε για αντιστοιχους μπορει να δουμε διευρυμενους νομους για την ονοματοδοσια και την πολιτικη κηδεια.
.
Βρε Αρίστο, όλοι πια ξέρουμε ότι οι περισσότεροι θρησκευτικοί γάμοι γίνονται ως κοσμικό γεγονός. Τα βαφτίσια το ίδιο.

Οπότε γράψε πιο συγκεκριμένα τί ακριβώς εννοείς με τους διευρυμένους νόμους για ονοματοδοσία και τις πολιτικές κηδείες. Δηλαδή τί ακριβώς θα κάνουν;

Γιατί είναι άλλο πράγμα το τι θα επιβληθεί στους χριστιανούς και άλλο το τι δεν αρέσει στους χριστιανούς.

Το ότι υπάρχουν κάποιοι ηλίθιοι που ακόμη και δεν τους αρέσει κάτι λένε ότι γουστάρουν επειδή δεν αρέσει στους χριστιανούς, είναι επίσης άλλο πράγμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4299
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 21 Απρ 2024, 17:55

Isildur έγραψε:
21 Απρ 2024, 17:43
Aitwlos έγραψε:
21 Απρ 2024, 14:53
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 14:51
Το βιντεο που ο Αρχιμανδριτης κραζει τον Αδωνι.





.

Αρχιμαδριτης που γράφει αριστερά το βίντεο τι σημαίνει;
Βαθμός ιεροσύνης είναι. Ένα σκαλί πάνω από τον Αρχιβαρκελόνη.
Συ παπαδοπαίδι ων, γνωρίζεις ότι όποιος υπόσχεται αφιέρωση, δεν αναιρείται.

Τον άλλο τον ομο-παπάρα, τον πρώην, μη μου πεις ότι θα τον ψηφίσετε...ε;
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών