Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 24 Απρ 2024, 13:26

Αδιανόητα πράγματα.. :-?
Η επίθεση στον διανομέα, σύμφωνα με την καταγγελία που δημοσίευσε η ΚΕΕΡΦΑ, σημειώθηκε στις 22:30 τη Δευτέρα 22 Απριλίου
Επίθεση με ρατσιστικά κίνητρα σε 36χρονο αλλοδαπό διανομέα εν ώρα εργασίας στην περιοχή του Αγίου Δημητρίου, στην Αθήνα, καταγγέλλει η «Κίνηση Ενωμένοι Ενάντια στο Ρατσισμό και τη Φασιστική Απειλή».

Η επίθεση στον διανομέα, σύμφωνα με την καταγγελία, σημειώθηκε στις 22:30 τη Δευτέρα 22 Απριλίου. Ο διανομέας φέρεται να προχώρησε στη συνέχεια σε καταγγελία στο τμήμα Αντιμετώπισης Ρατσιστικής Βίας της ΕΛ.ΑΣ.

Όπως αναφέρεται στη σχετική καταγγελία, ο δράστης -που οδηγούσε αυτοκίνητο λευκού χρώματος- «τον προσπέρασε με σβηστά φώτα και με επικίνδυνο ζιγκ ζαγκ κόβοντάς του τον δρόμο. Όταν ο διανομέας του φώναξε «άναψε τα φώτα σου» τότε αυτός κατέβηκε από το αυτοκίνητο και επιτέθηκε φωνάζοντας «έλα Πακιστανέ, εδώ να ανάψω τα φώτα μου; γ@μώ το Πακιστάν, γ@μώ το μ@@@@ι της μάνας σου». Τον χτυπούσε με γροθιές εμφανώς εκπαιδευμένου στο μποξ».

Παράλληλα, σημειώνεται ότι «η παρέμβαση περαστικών εμπόδισε τα χειρότερα καθώς παρευρισκόμενοι παρατήρησαν ότι είχε επάνω του μαχαίρι», ενώ τονίζεται στην καταγγελία πως «η Ομάδα ΔΙΑΣ έφτασε σε 15 λεπτά αφού το φασιστοειδές απομακρύνθηκε. Όμως τα στοιχεία του αυτοκινήτου του καθώς και βίντεο δόθηκε επί τόπου στην ομάδα ΔΙΑΣ η οποία είπε στο θύμα ότι η καταγγελία του θα βρίσκονται στο 4ο όροφο της ΓΑΔΑ».

https://www.tanea.gr/2024/04/24/greece/ ... -dimitrio/

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 24 Απρ 2024, 13:40

Δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του, δέρνει, βρίζει, γαμάει μανούλες και το Πακιστάν. Πολύ άντρας, πολύ Έλληνας, πολύ σκουπίδι.

Αυτή είναι η πολιτική έκφραση της ακροδεξιάς.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10028
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 24 Απρ 2024, 15:13

Βίνγκιλοτ έγραψε:
24 Απρ 2024, 13:40
Αυτή είναι η πολιτική έκφραση της ακροδεξιάς.
Tραγικό, αλλά τoυλάχιστον αυτοί ξέρουν τι είναι ρατσισμός, οι αριστεροί έχουνε χάσει τη μπάλα.
Το "εργατικό" κόμμα της Αγγλίας χρόνια παλεύει με έρευνες και πάλι έρευνες να ξεριζώσει το ρατσισμό από το εσωτερικό του κι ακόμα άκρη δεν έχει βρει γιατί τα έχουνε κάνει στο μυαλό τους μουνί καπέλο. Οι "δημοκρατικοί" στην Αμερική έχουν γεμίσει τον πλανήτη αποτυχημένες θεωρίες απ'τη δεκαετία του '60 που λένε στον κόσμο ότι είναι ρατσιστής έτσι κι αλλιώς απλά επειδή γεννήθηκε λευκός.
Φιλικά στο λέω, γελάει ο κόσμος, και το χειρότερο είναι ότι το έχετε συνηθίσει τόσο που δεν το βλέπετε καν. Και απ'την προσωπική μου εμπειρία τουλάχιστον δε γελάνε οι λευκοί, οι λευκοί τρομάζουν. Γελάνε κυρίως οι μαύροι με τις μαλακίες που ακούνε.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 24 Απρ 2024, 15:22

Chilloutbuddy έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:13
Tραγικό, αλλά τoυλάχιστον αυτοί ξέρουν τι είναι ρατσισμός, οι αριστεροί έχουνε χάσει τη μπάλα.
Το "εργατικό" κόμμα της Αγγλίας χρόνια παλεύει με έρευνες και πάλι έρευνες να ξεριζώσει το ρατσισμό από το εσωτερικό του κι ακόμα άκρη δεν έχει βρει γιατί τα έχουνε κάνει στο μυαλό τους μουνί καπέλο. Οι "δημοκρατικοί" στην Αμερική έχουν γεμίσει τον πλανήτη αποτυχημένες θεωρίες απ'τη δεκαετία του '60 που λένε στον κόσμο ότι είναι ρατσιστής έτσι κι αλλιώς απλά επειδή γεννήθηκε λευκός.
Φιλικά στο λέω, γελάει ο κόσμος, και το χειρότερο είναι ότι το έχετε συνηθίσει τόσο που δεν το βλέπετε καν. Και απ'την προσωπική μου εμπειρία τουλάχιστον δε γελάνε οι λευκοί, οι λευκοί τρομάζουν. Γελάνε κυρίως οι μαύροι με τις μαλακίες που ακούνε.
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι η κριτική φυλετική θεωρία σου έχει γίνει εμμονή, μιλάς για Αγγλίες και Αμερικές, για το τι νομίζεις ότι κάνει η Αριστερά, τι κάνουν οι λευκοί, τι κάνουν οι μαύροι, γενικά παλεύεις με τον ίσκιο σου σε ένα άσχετο νήμα.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19884
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Απρ 2024, 15:26

Βίνγκιλοτ έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:22
Chilloutbuddy έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:13
Tραγικό, αλλά τoυλάχιστον αυτοί ξέρουν τι είναι ρατσισμός, οι αριστεροί έχουνε χάσει τη μπάλα.
Το "εργατικό" κόμμα της Αγγλίας χρόνια παλεύει με έρευνες και πάλι έρευνες να ξεριζώσει το ρατσισμό από το εσωτερικό του κι ακόμα άκρη δεν έχει βρει γιατί τα έχουνε κάνει στο μυαλό τους μουνί καπέλο. Οι "δημοκρατικοί" στην Αμερική έχουν γεμίσει τον πλανήτη αποτυχημένες θεωρίες απ'τη δεκαετία του '60 που λένε στον κόσμο ότι είναι ρατσιστής έτσι κι αλλιώς απλά επειδή γεννήθηκε λευκός.
Φιλικά στο λέω, γελάει ο κόσμος, και το χειρότερο είναι ότι το έχετε συνηθίσει τόσο που δεν το βλέπετε καν. Και απ'την προσωπική μου εμπειρία τουλάχιστον δε γελάνε οι λευκοί, οι λευκοί τρομάζουν. Γελάνε κυρίως οι μαύροι με τις μαλακίες που ακούνε.
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι η κριτική φυλετική θεωρία σου έχει γίνει εμμονή, μιλάς για Αγγλίες και Αμερικές, για το τι νομίζεις ότι κάνει η Αριστερά, τι κάνουν οι λευκοί, τι κάνουν οι μαύροι, γενικά παλεύεις με τον ίσκιο σου σε ένα άσχετο νήμα.
Βλέπεις κιόλας; Από πότε;

Για το συμβάν εννοείται πως δεν θα υποστηρίξω τον ψυχάκια γιατί στα καλά του δεν ήταν με αυτήν την αντίδραση. Βέβαια κρατάω κάποια επιφύλαξη λόγω ΚΕΕΡΦΑ.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10028
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 24 Απρ 2024, 15:31

Green Dragon έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:26
Βίνγκιλοτ έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:22
Chilloutbuddy έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:13
Tραγικό, αλλά τoυλάχιστον αυτοί ξέρουν τι είναι ρατσισμός, οι αριστεροί έχουνε χάσει τη μπάλα.
Το "εργατικό" κόμμα της Αγγλίας χρόνια παλεύει με έρευνες και πάλι έρευνες να ξεριζώσει το ρατσισμό από το εσωτερικό του κι ακόμα άκρη δεν έχει βρει γιατί τα έχουνε κάνει στο μυαλό τους μουνί καπέλο. Οι "δημοκρατικοί" στην Αμερική έχουν γεμίσει τον πλανήτη αποτυχημένες θεωρίες απ'τη δεκαετία του '60 που λένε στον κόσμο ότι είναι ρατσιστής έτσι κι αλλιώς απλά επειδή γεννήθηκε λευκός.
Φιλικά στο λέω, γελάει ο κόσμος, και το χειρότερο είναι ότι το έχετε συνηθίσει τόσο που δεν το βλέπετε καν. Και απ'την προσωπική μου εμπειρία τουλάχιστον δε γελάνε οι λευκοί, οι λευκοί τρομάζουν. Γελάνε κυρίως οι μαύροι με τις μαλακίες που ακούνε.
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι η κριτική φυλετική θεωρία σου έχει γίνει εμμονή, μιλάς για Αγγλίες και Αμερικές, για το τι νομίζεις ότι κάνει η Αριστερά, τι κάνουν οι λευκοί, τι κάνουν οι μαύροι, γενικά παλεύεις με τον ίσκιο σου σε ένα άσχετο νήμα.
Βλέπεις κιόλας; Από πότε;

Για το συμβάν εννοείται πως δεν θα υποστηρίξω τον ψυχάκια γιατί στα καλά του δεν ήταν με αυτήν την αντίδραση. Βέβαια κρατάω κάποια επιφύλαξη λόγω ΚΕΕΡΦΑ.
Όχι, έχει δίκιο, όντως μου είναι εμμονή γιατί επηρεάζει τη ζωή μου και είναι θέμα χρονοκαθυστέρησης για να έρθει και στην Ελλάδα. Αλλά μου κάνει εντύπωση Βιγκιλοτ, εσύ δε θεωρείς σοβαρό θέμα ότι με τέτοιου είδους θεωρίες η αριστερά δημιουργεί απέχθεια σε ανθρώπους που τη στήριζαν ή θα θέλαν να τη στηρίξουν; Και γιατί είναι άσχετο το θέμα εφόσον συζητάς ποιά παράταξη στηρίζει ποιά πολιτική έκφραση;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chilloutbuddy την 24 Απρ 2024, 15:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 24 Απρ 2024, 15:37

Green Dragon έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:26
Βλέπεις κιόλας; Από πότε;

Για το συμβάν εννοείται πως δεν θα υποστηρίξω τον ψυχάκια γιατί στα καλά του δεν ήταν με αυτήν την αντίδραση. Βέβαια κρατάω κάποια επιφύλαξη λόγω ΚΕΕΡΦΑ.
Και βλέπω και θυμάμαι. :8)
Green Dragon έγραψε:
23 Απρ 2024, 12:56
Αστείο που το μυαλό σου πήγε στις διαρρήξεις ναών και όχι στα μαχαιρώματα απίστων :lol:

Δεν είναι πρόσφυγες μάγκα, πρόσφυγες θεωρούνται στην πρώτη χώρα εισόδου. Εδώ είναι παράνομοι όλοι τους.

Να σου πω και τι μάρκα είναι το φανταστικόμετρό μου: Μάρκα Κάψιμο Αθήνας 2007.
Green Dragon έγραψε:
23 Απρ 2024, 14:49
Βίνγκιλοτ έγραψε:
23 Απρ 2024, 13:11
Green Dragon έγραψε:
23 Απρ 2024, 13:10
Και πάλι, στα @@ μας, κλωτσά και έξω!
Όχι.
Ναι.

:8)

Πρέπει να έρθουμε στα πράγματα βέβαια για να γίνει...
Green Dragon έγραψε:
23 Απρ 2024, 14:53
Το βαθύ κράτος των ΗΠΑ είναι το μακρύ χέρι της παγκοσμιοποίησης, τι περιμένεις να πει; Εμείς θέλουμε Τραμπ που σηκώνει φράχτες και κυνηγάει τους λαθρομετανάστες.
Αυτό το περιστατικό είναι αυτό που ζητάς απλά σε πολύ μικρότερη κλίμακα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Βίνγκιλοτ την 24 Απρ 2024, 16:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21490
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 24 Απρ 2024, 15:39

Βίνγκιλοτ έγραψε:
24 Απρ 2024, 13:40
Δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του, δέρνει, βρίζει, γαμάει μανούλες και το Πακιστάν. Πολύ άντρας, πολύ Έλληνας, πολύ σκουπίδι.

Αυτή είναι η πολιτική έκφραση της ακροδεξιάς.
το "πολύ Έλληνας" από που το συνάγεις; ξέρουμε την εθνικότητα του δράστη;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

runner
Δημοσιεύσεις: 2695
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 24 Απρ 2024, 15:42

Εν τω μεταξύ, κάποιοι από τους συλληφθέντες χούλιγκαν του Ολυμπιακού είχαν εμπλακεί σε ρατσιστικές επιθέσεις με ξυλοδαρμούς και μαχαιρώματα.
Ο ένας δε, ήταν πρώην μέλος της ΧΑ με πολυετή καταδίκη για συμμετοχή σε ρατσιστικά εγκλήματα πριν από αρκετά χρόνια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70240
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Απρ 2024, 15:45

Chilloutbuddy έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:13
Βίνγκιλοτ έγραψε:
24 Απρ 2024, 13:40
Αυτή είναι η πολιτική έκφραση της ακροδεξιάς.
Tραγικό, αλλά τoυλάχιστον αυτοί ξέρουν τι είναι ρατσισμός, οι αριστεροί έχουνε χάσει τη μπάλα.
Το "εργατικό" κόμμα της Αγγλίας χρόνια παλεύει με έρευνες και πάλι έρευνες να ξεριζώσει το ρατσισμό από το εσωτερικό του κι ακόμα άκρη δεν έχει βρει γιατί τα έχουνε κάνει στο μυαλό τους μουνί καπέλο. Οι "δημοκρατικοί" στην Αμερική έχουν γεμίσει τον πλανήτη αποτυχημένες θεωρίες απ'τη δεκαετία του '60 που λένε στον κόσμο ότι είναι ρατσιστής έτσι κι αλλιώς απλά επειδή γεννήθηκε λευκός.
Φιλικά στο λέω, γελάει ο κόσμος, και το χειρότερο είναι ότι το έχετε συνηθίσει τόσο που δεν το βλέπετε καν. Και απ'την προσωπική μου εμπειρία τουλάχιστον δε γελάνε οι λευκοί, οι λευκοί τρομάζουν. Γελάνε κυρίως οι μαύροι με τις μαλακίες που ακούνε.
:smt023:smt023:smt023
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 24 Απρ 2024, 15:48

Chilloutbuddy έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:31
Όχι, έχει δίκιο, όντως μου είναι εμμονή γιατί επηρεάζει τη ζωή μου και είναι θέμα χρονοκαθυστέρησης για να έρθει και στην Ελλάδα. Αλλά μου κάνει εντύπωση Βιγκιλοτ, εσύ δε θεωρείς σοβαρό θέμα ότι με τέτοιου είδους θεωρίες η αριστερά δημιουργεί απέχθεια σε ανθρώπους που τη στήριζαν ή θα θέλαν να τη στηρίξουν; Και γιατί είναι άσχετο το θέμα εφόσον συζητάς ποιά παράταξη στηρίζει ποιά πολιτική έκφραση;
Δε θεωρώ ότι η Αριστερά οφείλει να προσαρμόζει τις θέσεις της με σκοπό να γίνεται πιο αρεστή στις πλατιές μάζες. Αντίθετα, δεν πρέπει να λειτουργεί με σκοπό την ψηφοθηρία και να κάνει εκπτώσεις στις θέσεις της, αυτό είναι οπορτουνισμός. Οφείλει να υιοθετεί απόψεις μετά από επεξεργασία. Εκεί που θα με δεις να λέω ότι όντως υπάρχει πρόβλημα προσέγγισης του κόσμου είναι ο σεχταρισμός, αυτό όμως είναι διαφορετικό πρόβλημα.

Επίσης, από αυτά που έχω δει να γράφεις, δε νομίζω ότι έχεις καταλάβει πολύ καλά τι είναι η κριτική φυλετική θεωρία. Επειδή όμως κι εγώ μόνο επιφανειακά την έχω δει, άλλωστε δεν είναι μαρξιστική θεωρία γιατί δίνει στην κατασκευή της φυλής χαρακτηριστικά βάσης, δεν μπαίνω στη διαδικασία να ανοίξω κουβέντα γι' αυτή. Δεν έχει επίσης καμία σχέση όλο αυτό με το ότι ένας ούγκανος έκανε ρατσιστική επίθεση σε έναν εργαζόμενο Πακιστανό. Με όποιον τρόπο και αν καταλαβαίνει κανείς τον ρατσισμό, αυτό είναι ρατσιστική επίθεση.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10028
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 24 Απρ 2024, 15:53

Βίνγκιλοτ έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:48
Επίσης, από αυτά που έχω δει να γράφεις, δε νομίζω ότι έχεις καταλάβει πολύ καλά τι είναι η κριτική φυλετική θεωρία.
Σωστά νομίζεις, ούτε και θέλω.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2793
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 24 Απρ 2024, 16:25

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:39
Βίνγκιλοτ έγραψε:
24 Απρ 2024, 13:40
Δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του, δέρνει, βρίζει, γαμάει μανούλες και το Πακιστάν. Πολύ άντρας, πολύ Έλληνας, πολύ σκουπίδι.

Αυτή είναι η πολιτική έκφραση της ακροδεξιάς.
το "πολύ Έλληνας" από που το συνάγεις; ξέρουμε την εθνικότητα του δράστη;
Δεν μας ενδιαφέρουν οι λεπτομέρειες το πιθανότερο προπαγάνδα με μισά ψέματα. Πολιτικά τι παρατηρεί κανείς , κινητοποιήθηκε ο κοιμισμένος κρατικός μηχανισμός ,όπως σε τόσα άλλα παραδείγματα για το συγκεκριμένο τεταρτευων θέμα, δύο οδηγούς να τσακώνονται στον δρόμο ουαου, πραγματικά λες και δεν έχουμε δει όλοι μας να συμβαίνει σχεδόν καθημερινά . Δοκίμασε να πάρεις αστυνομία για δύο που βρίζονται στο δρόμο. Τι συμπεράσματα μπορεί να βγάλει κανείς; Α) στην κατάταξη αξίας του καθεστώτος ο ντόπιος άντρας ειναι στον πάτο. Απορώ που βρίσκονται ακόμα άτομα να πηγαίνουν τζάμπα στρατό σε αυτή την χαβούζα. Β) με επαγωγική προβολή στο μέλλον δεν απέχει και πολύ από το να κάνεις παρατηρήση σε αλλοδαπούς για απρεπη ή και παράνομη συμπεριφορά και να βρίσκεσαι μπλεγμένος. Δεν είναι φανταστικό μέλλον όπως ο προτίθεται μακρύνος γάμος ομοφυλοφίλων, ήδη συμβαίνει σε άλλες δυτικές χώρες , υπάρχουν πάμπολλα βιντεάκια μειονότητες να προπηλακιζουν κόσμο παρενοχλούν κοπέλες και όλοι κάθονται απαθείς. Σας έρχεται και αυτό.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19884
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Απρ 2024, 16:34

Βίνγκιλοτ έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:37
Green Dragon έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:26
Βλέπεις κιόλας; Από πότε;

Για το συμβάν εννοείται πως δεν θα υποστηρίξω τον ψυχάκια γιατί στα καλά του δεν ήταν με αυτήν την αντίδραση. Βέβαια κρατάω κάποια επιφύλαξη λόγω ΚΕΕΡΦΑ.
Και βλέπω και θυμάμαι. :8)
Green Dragon έγραψε:
23 Απρ 2024, 12:56
Αστείο που το μυαλό σου πήγε στις διαρρήξεις ναών και όχι στα μαχαιρώματα απίστων :lol:

Δεν είναι πρόσφυγες μάγκα, πρόσφυγες θεωρούνται στην πρώτη χώρα εισόδου. Εδώ είναι παράνομοι όλοι τους.

Να σου πω και τι μάρκα είναι το φανταστικόμετρό μου: Μάρκα Κάψιμο Αθήνας 2007.
Green Dragon έγραψε:
23 Απρ 2024, 14:49
Βίνγκιλοτ έγραψε:
23 Απρ 2024, 13:11


Όχι.
Ναι.

:8)

Πρέπει να έρθουμε στα πράγματα βέβαια για να γίνει...
Green Dragon έγραψε:
23 Απρ 2024, 14:53
Το βαθύ κράτος των ΗΠΑ είναι το μακρύ χέρι της παγκοσμιοποίησης, τι περιμένεις να πει; Εμείς θέλουμε Τραμπ που σηκώνει φράχτες και κυνηγάει τους λαθρομετανάστες.
Αυτό το περιστατικό είναι αυτό που ζητάς απλά σε πολύ μικρότερη κλίμακα.
Καμία σχέση. Εγώ το ζητάω από το επίσημο κράτος και τα σώματα ασφαλείας να το κάνουν, κυρίως στα σύνορα, όχι να πάρουμε τα τουφέκια στις γειτονιές. Τα τουφέκια θα τα πάρουμε μόνο αν έχουμε εσωτερική εξέγερση, αλλιώς η τάξη είναι δουλειά του κράτους που πρέπει να την κάνει για να μην αναγκάζει τους πολίτες να δρουν ο καθένας όπως του κατέβει.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19884
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ρατσιστική επίθεση σε ντελιβερά στον Άγιο Δημήτριο..!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Απρ 2024, 16:39

Chilloutbuddy έγραψε:
24 Απρ 2024, 15:31
Όχι, έχει δίκιο, όντως μου είναι εμμονή γιατί επηρεάζει τη ζωή μου και είναι θέμα χρονοκαθυστέρησης για να έρθει και στην Ελλάδα. Αλλά μου κάνει εντύπωση Βιγκιλοτ, εσύ δε θεωρείς σοβαρό θέμα ότι με τέτοιου είδους θεωρίες η αριστερά δημιουργεί απέχθεια σε ανθρώπους που τη στήριζαν ή θα θέλαν να τη στηρίξουν; Και γιατί είναι άσχετο το θέμα εφόσον συζητάς ποιά παράταξη στηρίζει ποιά πολιτική έκφραση;
Με έναν εντελώς βλαμμένο τρόπο πιστεύουν ότι όλοι αυτοί οι εντελώς καθυστερημένοι πολιτισμικά που επιπλέον αρνούνται κάθε αλλαγή στις συνήθειές τους, θα γίνουν ψηφοφόροι της αριστεράς. Αυτό πιστεύουν, δεν κάνω πλάκα, εδώ μέσα το έχουν ομολογήσει και 2-3. Περιμένουν τον Αφγανό ταλιμπανέζο να γίνει ροζ αριστερός, μιλάμε για παράκρουση! Αυτό που συνέβη στο Ιράν κάνουν πως δεν το βλέπουν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών