Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Νοέμ 2018, 09:52

Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 09:45
Ασέβαστος έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 09:29
Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:01

Όχι να έρθει κάποιος να κοιτάξει απλά περίεργα. Να έρθει κάποιος δίπλα ενώ καθόμαστε και να κοιταει επίμονα. Αλλά ναι τώρα που το σκέφτομαι πιο ψύχραιμα μάλλον θα έπαιρνα τη μικρή να φύγουμε. Αλλά δε παίρνω κι ορκο. Άμα μας ακολουθούσε θα τις έτρωγε.
σκεψου τωρα ο ανθρωπος να ειναι απλα αλοιθωρος. η ναχει κανα συνδρομο, down η ξερωγωτιαλλο, ναναι ακακος αλλα χαζουλης.

και να φαει φαπα χωρις καν να εχει καταλαβει γιατι :smt005:
Μπορεί να είναι και κανένας ανώμαλος που θέλει να ασελγήσει εκείνη την ώρα πάνω σε μένα ή στο παιδί μου :102:
μπορει να ειναι και αρειανος που ηρθε να σας απαγαγει και να σας κανει πειραματα.

επισης, μπορει να μην ειναι αυτος ο ανωμαλος, αλλα ο διπλανος του, που δεν κοιταει. δεν τους βαρας και τους 2 για σιγουρια;

α, και εσυ μπορει να μην εισαι η μανα του παιδιου, αλλα μια σατανιστρια που το εχει κλεψει για να το θυσιασει σε τελετη. καλο θα ηταν να σε λιωσουν στο ξυλο, προληπτικα, ολοι οι παρεβρισκομενοι. ποτε δεν ξερεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Νοέμ 2018, 10:50

Ασέβαστος έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 09:52


μπορει να ειναι και αρειανος που ηρθε να σας απαγαγει και να σας κανει πειραματα.

επισης, μπορει να μην ειναι αυτος ο ανωμαλος, αλλα ο διπλανος του, που δεν κοιταει. δεν τους βαρας και τους 2 για σιγουρια;

α, και εσυ μπορει να μην εισαι η μανα του παιδιου, αλλα μια σατανιστρια που το εχει κλεψει για να το θυσιασει σε τελετη. καλο θα ηταν να σε λιωσουν στο ξυλο, προληπτικα, ολοι οι παρεβρισκομενοι. ποτε δεν ξερεις.

Let them come δε ξέρω και σημάδι
Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 07 Νοέμ 2018, 11:07

Να πω και εγω τα δικα μου .
Δεν βλεπω καν παιδια εσεις που βλεπετε τοσες γυναικες να θηλαζουν?
Οταν θηλαζε η γυναικα μου και στα δυο παιδια ηταν η μοναδικη απο τον θαλαμο,δεν πιστευω οτι μεσα σε 12 χρονια εβαλαν μυαλο οι ελληνιδες (και γενικα οι γυναικες)
Κανενα προβλημα δεν πρεπει να υπαρχει στον θηλασμο σε εξωτερικο χωρο
Προβλημα υπαρχει με το σβαρνα στις ρουγες ολη την ημερα
Καπου διαβασα για 25 φορες την ημερα μαλλον λαθος εκανες και το παιδι δεν θηλαζε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος perseus την 07 Νοέμ 2018, 11:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22922
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Νοέμ 2018, 11:13

ωπα, τι 25 φορές τη μέρα;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 07 Νοέμ 2018, 11:30

Καποια εγραψε οτι θηλαζε 20+ φορες την ημέρα (μπορει να κανω και λαθος βεβαια ) εμενα η δικια μιυ τα θηλασε γυρω στους 10 μηνες το καθενα

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6536
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 07 Νοέμ 2018, 11:41

perseus έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 11:30
Καποια εγραψε οτι θηλαζε 20+ φορες την ημέρα (μπορει να κανω και λαθος βεβαια ) εμενα η δικια μιυ τα θηλασε γυρω στους 10 μηνες το καθενα
Αυτό σημαίνει ότι το βρεφάκι δεν χόρταινε και έπρεπε να του δοθεί συμπλήρωμα με γάλα σκόνης.
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 07 Νοέμ 2018, 12:59

perseus Εγω μίλησα για θηλασμούς που μπορεί να φτάνουν και 15-20 τη μέρα και ισχύει σε αρκετές περιπτώσεις ή περιόδους των βρεφών. Κανένα παιδάκι δεν είναι ίδιο, άλλα θηλάζουν λιγότερο άλλα περισσότερο. Και καμιά μέρα δεν ειναι ίδια με την άλλη. Επίσης το 10 μηνες που λες για τη γυναίκα σου είναι άσχετο με την καθημερινότητα. Δηλαδή η συγκριση έπρεπε να γίνει με το πόσους θηλασμούς έκανε την ημέρα κι όχι με το πόσους μήνες θηλασε στο σύνολο.

Ένα παράδειγμα να δώσω, ένα παιδάκι ας πούμε που ειναι αρρωστο με βουλωμένη μύτη δεν θηλάζει για πολύ ώρα επειδή κουράζεται. Άλλα τρώνε λαίμαργα και για 15 λεπτά συνεχόμενα, άλλα τρώνε λίγο λίγο και σταματάνε για να ξαναφάνε στο μισάωρο. Άμα ειναι σε φάση κολικών ή άμα βγάζει δόντια μπορεί να μην τρώει "όλο το φαί του" μαζί γιατι πονάει

Εϊναι και στο παιδί θέλω να πω δε σημαίνει απαραίτητα hades πως το παιδί χρειάζεται συμπλήρωμα. Αυτό το κρίνεις απ τα κιλά του παιδιού, (οχι εσύ βέβαια, εννοώ ο παιδίατρος) αν δηλαδή το παιδί χάνει κιλά αντί βάζει εκεί υπάρχει θέμα και το ψάχνεις.

Ορέστης 35

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Νοέμ 2018, 14:34

Ασέβαστος έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 09:03
Ορέστης 35 έγραψε:
06 Νοέμ 2018, 23:54
Θα στραφουν ολοι εναντιον σου.
Εδω πηγα να μπω κατα λαθος στις γυναικειες τουαλετες στην Τεχνοπολη και μου τσαμπουκαλευτηκε ενας βλακας, νομιζεις οτι θα χτυπησεις γυναικα και θα γλιτωσεις;
σε φαση που με χτυπησε πρωτη, αναιτια; παλαμακια θα βαρανε οι γυρω, αντρες-γυναικες.
Δεν υπαρχει περιπτωση.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 07 Νοέμ 2018, 14:42

επειδη εχω τεραστια πειρα στο θεμα (δεν κανω πλακα) δεν υπαρχει περιπτωση να θηλασει 15 λεπτο ,οι θηλασμοι ειναι 7 λεπτοι το πολυ ασε που μοιαζουν αιωνιοτητα,η γυναικα που ειχε και μπολικο γαλα την τρομπαρα και το διναμε σε αλλα παιδακια .

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 07 Νοέμ 2018, 14:47

Με πόσες γυναίκες και παιδιά έχεις εμπειρία perseus;

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Νοέμ 2018, 15:54

Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 14:47
Με πόσες γυναίκες και παιδιά έχεις εμπειρία perseus;
Μπορεί να ήταν παραμάνα, πού ξέρεις; :roll:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 07 Νοέμ 2018, 15:54

Αγις έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:53
blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:50
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:34


Αυτήν όχι και ένα σωρό άλλες. Γενικά δεν υπάρχει μεγαλύτερος σεξισμός από το να θεωρείς ντε φάκτο ότι καμία γυναίκα δεν μπορεί να σε βλάψει σωματικά και άρα κάνει τζιζ να απαντήσεις σε ενδεχόμενη επίθεση. Εγώ πάλι δεν υποτιμώ κανέναν, είτε άντρα είτε γυναίκα.

ΥΓ ρε παπαρα οι πεζοναύτες που έβαλες στην φωτό δεν το κρατάνε απλά. Περνάει πάνω από 40λεπτο που το κρατάνε και μάλιστα κάθε τόσο το σηκώνουν και το πάνε από τον ένα ωμό στον άλλο.
αυτη βρηκα ρε μπαγλαμα, την βρηκα και μονη της αλλα ηθελε να κανω σαιν ιν στο γκουγκλ και βαριεμαι τωρα. Ασφαλως υπαρχουν κι αλλες και μερικες που δεν τους φαινεται καν, σε αντιθεση με την μπαμπουσκα παραπανω.
Ακομα και η πιο μικροσκοπικη γυναικα (η αντρας) μπορει να σε βλαψει σοβαρα, εαν ειναι γρηγορη και εχει φαντασια. Ουτε γω υποτιμω κανενα, και αποφευγω καυγαδες. Μου χει συμβει ωστοσο να φαω την πρωτη (ενα κοριτσιστικο σκαμπιλι, μην φανταστεις) και αντι να την χτυπησω, να σπασω κατι (το χερι μου στον τοιχο). Μετα εμαθα, κι οταν ετρωγα την πρωτη, απλα επαιρνα βαθιες ανασες και αφοπλιζα την κατασταση. Ηταν ομως η κοπελα μου και την αγαπουσα και ποτε δεν ξεφευγε η κατασταση περα απο αυτες τις αψιμαχιες.
Τεσπα , εχουμε χωρισει εδω και πολλα χρονια.
Εικόνα
Είσαι μεγάλος ργιόλης ρε.
:smt005::smt005::smt005:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 07 Νοέμ 2018, 18:28

perseus έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 11:07
Να πω και εγω τα δικα μου .
Δεν βλεπω καν παιδια εσεις που βλεπετε τοσες γυναικες να θηλαζουν?
Οταν θηλαζε η γυναικα μου και στα δυο παιδια ηταν η μοναδικη απο τον θαλαμο,δεν πιστευω οτι μεσα σε 12 χρονια εβαλαν μυαλο οι ελληνιδες (και γενικα οι γυναικες)
Κανενα προβλημα δεν πρεπει να υπαρχει στον θηλασμο σε εξωτερικο χωρο
Προβλημα υπαρχει με το σβαρνα στις ρουγες ολη την ημερα
Καπου διαβασα για 25 φορες την ημερα μαλλον λαθος εκανες και το παιδι δεν θηλαζε
Δεν ξέρω τι κάνουν τώρα, αλλά πριν 10 χρόνια περίπου υπήρχε αρκετή ενημέρωση στο ιντερνετ τουλάχιστον και πήγαινε να ανατραπεί το ρεύμα αποθηλασμού που προωθούσαν ακόμα τα μαιευτήρια πριν... ας πούμε 12 χρόνια. Σου έδιναν ξεκάθαρα οδηγίες αποθηλασμού, μου είχαν δώσει και εμένα. Και μια από αυτές έχει να κάνει με το πόσο συχνά είναι ΟΚ να θηλάζει ένα μωράκι. Πράγματι, φαίνεται ότι μερικά τσιμπολογάνε όλη μέρα. Δεν το έζησα αυτό. Λένε για κάποια άλματα ανάπτυξης, που κρατούσαν λίγες μέρες ή ώρες τη φορά. Αν θυμάμαι καλά μια φορά μου έτυχε να κοιτάζει ένας περίεργα και έφυγα. Αλλά δεν μου άρεσε εμένα να είμαι σε κοινή θέα, δεν υπήρχε μεγάλη ανάγκη. Κάπως βρίσκει ο κόσμος και καλύπτει όλες τις ανάγκες του χωρίς να είναι σε κοινή θέα όταν δεν είναι σπίτι του. Πχ να φτιάξεις το βρακί σου που σε ενοχλεί, να αλλάξεις μια λερωμένη πάνα, να σκαλίσεις τη μυτη σου, να κάνεις σεχ... :003: Για το πόσο είναι αναγκαίο να περνάει κανείς όλες τους τις ώρες ή τις περισσσότερες μέσα στο σπίτι, έχω έντονη ένσταση, αλλά περισσότερο γιατί είχα μωράκι που βαριοταν αφόρητα και το έδειχνε. Δεν είχε τι να κάνει σπίτι. Το άλλο ήταν σαν κούκλα, όπου το έβαζες καθόταν και χάζευε.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 07 Νοέμ 2018, 21:21

τα μικροκαμωμενα εν τω μεταξυ ειναι πολύ γλυκούλικα ... αχχχχ
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 07 Νοέμ 2018, 21:46

Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 14:47
Με πόσες γυναίκες και παιδιά έχεις εμπειρία perseus;
4/7

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών