Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Νοέμ 2018, 08:26

Δεν επιλέγεις να είσαι παιδόφιλος. Η παιδοφιλία σε επιλέγει. Οπως το να γουστάρεις αντρες ή γυναίκες, δεν ειναι μια συνειδητή απόφαση, έτσι και η παιδοφιλία.

Το να είσαι παιδόφιλος/η είναι ένα πράγμα. Το να προχωρήσεις σε πράξεις είναι άλλο.

Αν θέλουμε να είμαστε σοβαροί με το θέμα, πρέπει να κάνουμε ο,τι είναι δυνατόν οι παιδόφιλοι να τυγχάνουν θεραπείας. Θα πρέπει να απαιτούμε να μην χρησιμοποιείται το έγκλημα απο ορισμένους για να πετύχουν πολιτικά οφέλη. Ο πιο "οργισμένος" με τα περιστατικά εμπρακτης παιδοφιλίας, δεν ειναι ουτε ο πιο χρησιμος για τα παιδιά, ουτε για τους παιδόφιλους.

Οι κρεμμάλλες και οι αργοί και βασανιστικοί θάνατοι, είναι συναισθηματικά συνθήματα ουγκάνων οι οποίοι δεν θέλουν να αντιμετωπισθεί το πρόβλημα, θελουν να στήσουν ενα επιδεικτικό χωρό επι των παιδικών ψυχών.

Τι είναι η παιδοφιλία, πως προκαλείται

Διαβάστε πεντε πράγματα απο μια αξιοπιστη εγκυκλοπαίδια

Πρόληψη

Η παιδοφιλία δεν θεραπεύεται, όμως ο ασθενής μπορεί να μάθει να ελέγχει τις ορμές του. Μια κλινική άνοιξε στην Γερμανία και 7 χιλιάδες ασθενείς έτρεξαν για βοήθεια. Περισσότερα στον independent ή διαβάστε τους The Times

Ποινικές Διώξεις
Do not jail all paedophiles, says police chief απο το BBC
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Νοέμ 2018, 08:37

ο χημικός ευνουχισμός βοηθάει, επίσης
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Νοέμ 2018, 08:38

Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:37
ο χημικός ευνουχισμός βοηθάει, επίσης
Δεν βοηθάει + είναι βάρβαρο. Κάτι έλεγα για τους σαδιστές- υπαρχουν και οι χημειο-σαδιστές.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 13 Νοέμ 2018, 08:39

Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:37
ο χημικός ευνουχισμός βοηθάει, επίσης
Μαζι σου σε ολα.Στο Ελλαδισταν ομως δεν προκειτε ποτε να γινει.Φιλικα παντα. :wave:

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Νοέμ 2018, 08:43

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:38
Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:37
ο χημικός ευνουχισμός βοηθάει, επίσης
Δεν βοηθάει + είναι βάρβαρο. Κάτι έλεγα για τους σαδιστές- υπαρχουν και οι χημειο-σαδιστές.
άκου, αν είναι να υποφερει ένας, αντί μερικών δεκάδων παιδιών που μπορεί να ασελγήσει και να τους καταστρέψει την ζωή, εγώ θα το στηρίζω.

οι παιδόφιλοι, δεν πρόκειται να αλλάξουν ποτέ, όση θεραπεία και αν κάνουν.

οφείλουμε ως κοινωνία, να προστατέψουμε τους αδύναμους, δηλαδή τα παιδιά.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Νοέμ 2018, 08:44

Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:43
μίστερ μαξ έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:38
Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:37
ο χημικός ευνουχισμός βοηθάει, επίσης
Δεν βοηθάει + είναι βάρβαρο. Κάτι έλεγα για τους σαδιστές- υπαρχουν και οι χημειο-σαδιστές.
άκου, αν είναι να υποφερει ένας, αντί μερικών δεκάδων παιδιών που μπορεί να ασελγήσει και να τους καταστρέψει την ζωή, εγώ θα το στηρίζω.

οι παιδόφιλοι, δεν πρόκειται να αλλάξουν ποτέ, όση θεραπεία και αν κάνουν.

οφείλουμε ως κοινωνία, να προστατέψουμε τους αδύναμους, δηλαδή τα παιδιά.
Πρωτόγονη λογική τύπου κλέβει πορτοφόλια-κόβω χέρι.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 13 Νοέμ 2018, 08:45

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Νοέμ 2018, 08:46

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:44
Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:43
μίστερ μαξ έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:38


Δεν βοηθάει + είναι βάρβαρο. Κάτι έλεγα για τους σαδιστές- υπαρχουν και οι χημειο-σαδιστές.
άκου, αν είναι να υποφερει ένας, αντί μερικών δεκάδων παιδιών που μπορεί να ασελγήσει και να τους καταστρέψει την ζωή, εγώ θα το στηρίζω.

οι παιδόφιλοι, δεν πρόκειται να αλλάξουν ποτέ, όση θεραπεία και αν κάνουν.

οφείλουμε ως κοινωνία, να προστατέψουμε τους αδύναμους, δηλαδή τα παιδιά.
Πρωτόγονη λογική τύπου κλέβει πορτοφόλια-κόβω χέρι.
πες μου έναν που πήγε στον ψυχιατρο για οποιαδήποτε ψυχική ασθένεια και έγινε καλά.

ΕΝΑΝ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Νοέμ 2018, 08:50

Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:46
πες μου έναν που πήγε στον ψυχιατρο για οποιαδήποτε ψυχική ασθένεια και έγινε καλά.

ΕΝΑΝ.
Μάλιστα, αμφισβητείς την ψυχιατρική δλδ. Οκ, καλά. Εγώ θα συζητώ με όσους εμπιστεύονται την επιστήμη- ειναι ο μονος τρόπος να κατανοήσουμε και να βελτιώσουμε τον κόσμο μας. Εσύ μείνε με τις χαρτορίχτες και τις καφετζούδες.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Νοέμ 2018, 08:56

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:50
Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:46
πες μου έναν που πήγε στον ψυχιατρο για οποιαδήποτε ψυχική ασθένεια και έγινε καλά.

ΕΝΑΝ.
Μάλιστα, αμφισβητείς την ψυχιατρική δλδ. Οκ, καλά. Εγώ θα συζητώ με όσους εμπιστεύονται την επιστήμη- ειναι ο μονος τρόπος να κατανοήσουμε και να βελτιώσουμε τον κόσμο μας. Εσύ μείνε με τις χαρτορίχτες και τις καφετζούδες.
ναι την αμφισβητώ, γιατί αν δεις όλες τις ειδήσεις που αφορούν φόνους αλλά δεν είναι της μαφίας, υπάρχει σχεδόν πάντα η αναφορά, οτι ο θύτης παρακολουθούνταν από ψυχιατρο ή ειχε κάνει στο δαφνι και τα λοιπά.
που σημαίνει ότι σκατά διάγνωση κάνανε και τον αμολύσανε ελευθερο να σφάξει όλο του το σοι.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Νοέμ 2018, 09:01

Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:56
μίστερ μαξ έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:50
Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:46
πες μου έναν που πήγε στον ψυχιατρο για οποιαδήποτε ψυχική ασθένεια και έγινε καλά.

ΕΝΑΝ.
Μάλιστα, αμφισβητείς την ψυχιατρική δλδ. Οκ, καλά. Εγώ θα συζητώ με όσους εμπιστεύονται την επιστήμη- ειναι ο μονος τρόπος να κατανοήσουμε και να βελτιώσουμε τον κόσμο μας. Εσύ μείνε με τις χαρτορίχτες και τις καφετζούδες.
ναι την αμφισβητώ, γιατί αν δεις όλες τις ειδήσεις που αφορούν φόνους αλλά δεν είναι της μαφίας, υπάρχει σχεδόν πάντα η αναφορά, οτι ο θύτης παρακολουθούνταν από ψυχιατρο ή ειχε κάνει στο δαφνι και τα λοιπά.
που σημαίνει ότι σκατά διάγνωση κάνανε και τον αμολύσανε ελευθερο να σφάξει όλο του το σοι.
Ακομη και έτσι να ήταν, δεν σημαίνει οτι αποτυχάνει η Ψυχιατρική, διοτι αυτους που καταφέρνει να θεραπεύσει ή να καταστείλει τα συμπτώματα, δεν τους μαθαίνεις. Φυσικά, κατανοώ οτι δεν θα πεισθείς γιατι προφανώς υπάρχει κάλλος στο νιο νιο. Ουσιαστικα αυτοί που εμποδίζουν την επιστημονική διερεύνηση ενός προβλήματος, είμαι μέρος του προβλήματος.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Νοέμ 2018, 09:04

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 09:01
Naranjita έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:56
μίστερ μαξ έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:50


Μάλιστα, αμφισβητείς την ψυχιατρική δλδ. Οκ, καλά. Εγώ θα συζητώ με όσους εμπιστεύονται την επιστήμη- ειναι ο μονος τρόπος να κατανοήσουμε και να βελτιώσουμε τον κόσμο μας. Εσύ μείνε με τις χαρτορίχτες και τις καφετζούδες.
ναι την αμφισβητώ, γιατί αν δεις όλες τις ειδήσεις που αφορούν φόνους αλλά δεν είναι της μαφίας, υπάρχει σχεδόν πάντα η αναφορά, οτι ο θύτης παρακολουθούνταν από ψυχιατρο ή ειχε κάνει στο δαφνι και τα λοιπά.
που σημαίνει ότι σκατά διάγνωση κάνανε και τον αμολύσανε ελευθερο να σφάξει όλο του το σοι.
Ακομη και έτσι να ήταν, δεν σημαίνει οτι αποτυχάνει η Ψυχιατρική, διοτι αυτους που καταφέρνει να θεραπεύσει ή να καταστείλει τα συμπτώματα, δεν τους μαθαίνεις. Φυσικά, κατανοώ οτι δεν θα πεισθείς γιατι προφανώς υπάρχει κάλλος στο νιο νιο. Ουσιαστικα αυτοί που εμποδίζουν την επιστημονική διερεύνηση ενός προβλήματος, είμαι μέρος του προβλήματος.
άσε γιατί έχω δει τα "αποτελέσματα" της ψυχιατρικής σε φίλους, συναδερφους και συγγενείς.

μην τύχει και μπλέξεις μαζί τους σου εύχομαι, γιατί θα σου μαδήσουν το πορτοφόλι, θα σε χαζέψουν στα φάρμακα και καλά δεν θα γίνεις.

όσο για τις θεραπείες που χρησιμοποιούσαν, διάβασε λιγο για τα ηλεκτροσοκ και τις λοβοτομές και τα λοιπά "επιστημονικά" βασανιστήρια, που εφάρμοζαν μεχρι πολύ πρόσφατα.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 13 Νοέμ 2018, 09:46

Το γράφω πολύ σοβαρά, ο Μαξ εδώ έχει δίκιο. Να είσαι ανώμαλος δεν είναι επιλογή. Η κοινωνία πρέπει να βρει έναν όσο τον δυνατό βαρβαρο τρόπο να προστατευτει. Η πράξη ασφαλώς πρέπει να τιμωρείται. Νιώθω μόνο λύπηση για όλου αυτούς, από αδερφές μέχρι κοπρολάγνους και παιδόφιλους. Με τον αστερίσκο πως οι τελευταίοι εκ των πραγμάτων δεν μπορούν να έχουν την συγκατάθεση του αντικείμενου της επιθυμίας τους, άρα είναι οι πιο αποτρόπαιοι.
Δεν ξέρω τι παίζει με τον κόσμο πλεον. Κάθε γυναίκα που γνωρίζω, έχει πολύ ιδιόρρυθμα γούστα. Παίζει να άλλαξε η σεξουαλικότητα. Όμως κάτι δεν πάει καλά.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 13 Νοέμ 2018, 09:56

Το κυρίως θέμα για εμένα είναι πως απο οτι φαίνεται η παιδική αθωότητα φαίνεται να ελκύει κάποιους κυρίους. Κυρίως πλούσιους και λευκούς. Για αυτό πιστεύω πως δεν χρειάζεται να φτάνουμε σε ακρότητες. Ενας απλός ακρωτηριασμός αρκεί.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14096
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αντιμετώπιση παιδοφιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 13 Νοέμ 2018, 09:58

Πράγματι, χρειάζονται ιατρικη βοήθεια.

Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών