Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Νοέμ 2018, 13:42

Naida έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:41
Ερμής έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:36
Απλά θεωρώ οτι διατρανώνεις τον φεμινισμό περισσότερο απο όσο πιστεύεις σε αυτόν, για κάποιο λόγο.
Δηλαδή θεωρείς ότι στη πραγματικότητα πιστεύω ότι η θέση της γυναίκας είναι πιο κάτω απ' όσο λέω αλλά για κάποιο λόγο λέω ότι είναι ίση με τον άντρα;
τσου.
Αλλα αστο θα βγουμε οφ τοπικ σχεδον
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Νοέμ 2018, 13:44

Eδω παρακολουθουμε διάφορες Νάιδες.


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Νοέμ 2018, 13:45

stergiosbik έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:39

Ε κι αμα το ειχες τι θα γινοταν;
Πιστευεις οτι δεν θα 'βρισκα τροπο να σε πλησιασω και να σου κανω οτι γουσταρω;
Ασε που δεν θα ξερεις καν να το γεμισεις.
Ειστε χαμενες απο χερι λεμε.
Σπάει στη μέση και βάζεις τα φυσίγγια. Απλά δε θυμάμαι αν βάζεις με το χρυσαφί μέρος προς τα κάτω ή προς τα πάνω. Αλλά και στο φινάλε μια να σου δώσω με το κοντάκι στο κεφάλι σ΄άφησα ξερό. Είδες που σκέφτεσαι μονόπλευρα ενώ εγώ πιο σύνθετα;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Νοέμ 2018, 13:47

Naida έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:45
stergiosbik έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:39

Ε κι αμα το ειχες τι θα γινοταν;
Πιστευεις οτι δεν θα 'βρισκα τροπο να σε πλησιασω και να σου κανω οτι γουσταρω;
Ασε που δεν θα ξερεις καν να το γεμισεις.
Ειστε χαμενες απο χερι λεμε.
Σπάει στη μέση και βάζεις τα φυσίγγια. Απλά δε θυμάμαι αν βάζεις με το χρυσαφί μέρος προς τα κάτω ή προς τα πάνω. Αλλά και στο φινάλε μια να σου δώσω με το κοντάκι στο κεφάλι σ΄άφησα ξερό. Είδες που σκέφτεσαι μονόπλευρα ενώ εγώ πιο σύνθετα;
:smt005::smt005::smt005:
Κλαιω!!!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Νοέμ 2018, 13:48

stergiosbik έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:44
Eδω παρακολουθουμε διάφορες Νάιδες.

Ε καλά όλοι ξέρουμε κλωτσάει η καραμπίνα. Θα είναι άλλη μια από πίσω να κρατάει κόντρα.
Αλλά δεν εισακουγόμαστε να γίνει ο στρατός υποχρεωτικός και για τις γυναίκες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Νοέμ 2018, 13:59

Αληθινο περιστατικο.
Ειμαστε πριν χρονια στο χωριο και πως το εφερε η συζητηση παω και φερνω να δει η γυναικα μου ενα παλιο οπλο-κειμηλιο (γκρα) που εχουμε απο τον συγχωρεμενο τον παππου μου.
Για οσους δεν ξερουν ειναι πολυ μακρυ και βαρυ οπλο.
Ετσι οπως το κρατουσα την ρωτησα αν ποτε εχει πιασει οπλο στα χερια της και αν ξερει να σημαδευει και μου απαντησε "Για ποια με περασες;Εχω δει τον πατερα μου που εχει καραμπινα!).
Της ειπα να δοκιμασει να στοχευσει για να δει πως ειναι.
Και τι εκανε το ατομο! :o
Αφου το σηκωσε με το ζορι,εβαλε το κοντακι πανω στον ωμο,οπως βαζουν τ αντιαρματικα δηλαδη,και το κρατουσε και προσπαθουσε να στοχευσει!!! :smt005::smt005::smt005:
Περιττο να πω οτι επεσε το γελιο της αρκουδας απο ολους τους αντρες.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Νοέμ 2018, 14:04

stergiosbik έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:59
Αληθινο περιστατικο.
Ειμαστε πριν χρονια στο χωριο και πως το εφερε η συζητηση παω και φερνω να δει η γυναικα μου ενα παλιο οπλο-κειμηλιο (γκρα) που εχουμε απο τον συγχωρεμενο τον παππου μου.
Για οσους δεν ξερουν ειναι πολυ μακρυ και βαρυ οπλο.
Ετσι οπως το κρατουσα την ρωτησα αν ποτε εχει πιασει οπλο στα χερια της και αν ξερει να σημαδευει και μου απαντησε "Για ποια με περασες;Εχω δει τον πατερα μου που εχει καραμπινα!).
Της ειπα να δοκιμασει να στοχευσει για να δει πως ειναι.
Και τι εκανε το ατομο! :o
Αφου το σηκωσε με το ζορι,εβαλε το κοντακι πανω στον ωμο,οπως βαζουν τ αντιαρματικα δηλαδη,και το κρατουσε και προσπαθουσε να στοχευσει!!! :smt005::smt005::smt005:
Περιττο να πω οτι επεσε το γελιο της αρκουδας απο ολους τους αντρες.
Ας όψεται ο στρατός που πάτε. Αλλιώς θα σου λεγα εγώ αν θα ξέρατε να κρατάτε όπλο κι εσείς.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Γραφικός

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 15 Νοέμ 2018, 14:08

stergiosbik έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:59
Ας κάνουμε λίγο κλόουν την γυναίκα μου να γελάσουμε εις βάρος της
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γραφικός την 15 Νοέμ 2018, 14:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Νοέμ 2018, 14:10

Naida έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:02
stergiosbik έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 12:57


Ανεκαθεν ησασταν περισσοτερες αλλα δεν σηκωνατε κεφαλι.
Δεν εχετε κανεναν τροπο αντιδρασης αν τυχον οι αντρες αποφασισουν να σας εχουν παλι υπό.
Δε λεω οτι θα ειναι σωστο.
Απλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
Πως είναι δυνατόν να το λες αυτό; Υπό είμασταν κάποτε που είχαμε μάθει ότι είμαστε γεννημένες να είμαστε υπό. Για να επαναληφθεί μια τέτοια κατάσταση θα πρέπει με έναν τρόπο να μεταφερθούμε στο τότε. Χωρίς τεχνολογία, χωρίς γνώσεις, κουτάβια τελείως.
Τώρα να μας κάνετε πάλι υπό; σας έχουμε σπρώξει από την άκρη της γης.
δεν το λες αυτο στις γυναικες στο αβγανισταν και αλλου, που ενω καποια εποχη καταφεραν να εχουν αρκετες ελευθεριες, μολις στραβωσανε οι μουλαδες ξαναφορεσαν τη μπουργκα και δεν κανουν κιχ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Νοέμ 2018, 14:27

Γραφικός έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 14:08
stergiosbik έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:59
Ας κάνουμε λίγο κλόουν την κοπέλα μου να γελάσουμε εις βάρος της
Ελπίζω ο τρόπος που την αντιμετώπιζες να μην της άφησε καμιά κακία που θα την λούζονται οι επόμενοι.
Συμπερασμα αμοιβαδας.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Νοέμ 2018, 14:33

Ασέβαστος έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 14:10


δεν το λες αυτο στις γυναικες στο αβγανισταν και αλλου, που ενω καποια εποχη καταφεραν να εχουν αρκετες ελευθεριες, μολις στραβωσανε οι μουλαδες ξαναφορεσαν τη μπουργκα και δεν κανουν κιχ;
Το αρκετές ελευθερίες δε μου λέει κάτι. Τι ελευθερίες είχαν; δούλευαν και έβγαζαν λεφτά δικά τους; είχαν την ελευθερία να σπουδάσουν ότι ήθελαν; να μείνουν μόνες τους; πρόσβαση στην τεχνολογία ελεύθερα;
Το να έχει η άλλη την ελευθερία να πάει για ψώνια στην αγορά με τις φίλες της δεν είναι ελευθερία. Αλλά τι με ρωτάτε πραγματικά; μου βάζετε το Αφγαγιστάν για να μου αποδείξετε ότι άμα το αποφασίσουν οι άντρες οι γυναίκες γυρίζουν στο 1950; κατανοείτε αυτά που λέτε;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Νοέμ 2018, 17:32

Naida έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 14:33
Ασέβαστος έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 14:10


δεν το λες αυτο στις γυναικες στο αβγανισταν και αλλου, που ενω καποια εποχη καταφεραν να εχουν αρκετες ελευθεριες, μολις στραβωσανε οι μουλαδες ξαναφορεσαν τη μπουργκα και δεν κανουν κιχ;
Το αρκετές ελευθερίες δε μου λέει κάτι. Τι ελευθερίες είχαν; δούλευαν και έβγαζαν λεφτά δικά τους; είχαν την ελευθερία να σπουδάσουν ότι ήθελαν; να μείνουν μόνες τους; πρόσβαση στην τεχνολογία ελεύθερα;
Το να έχει η άλλη την ελευθερία να πάει για ψώνια στην αγορά με τις φίλες της δεν είναι ελευθερία. Αλλά τι με ρωτάτε πραγματικά; μου βάζετε το Αφγαγιστάν για να μου αποδείξετε ότι άμα το αποφασίσουν οι άντρες οι γυναίκες γυρίζουν στο 1950; κατανοείτε αυτά που λέτε;
ε, ναι. αμα το αποφασισουν οι αντρες, οι γυναικες γυρνανε και στο 1750, η οπου. δεν θα το αποφασισουν βεβαια, δεν ειναι ηλιθιοι, ουτε καθαρματα. αλλα η ουσια αυτη ειναι. οι αντρες σας εδωσαν την ισοτητα και την ελευθερια, (οχι μονο σε εσας, αλλα και στους εαυτους τους) και αυτοι φροντιζουν να μη σας τα παρουν πισω οι μουλαδες, οι παπαδες, οι μιαου, η οποιοσδηποτε αλλος. μονες σας δεν μπορειτε να τα υπερασπιστειτε.

απο την αλλη θα δεχτω οτι αντρες παλι ειναι αυτοι που σας τα στερησαν, επι αιωνες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Νοέμ 2018, 18:01

Ασέβαστος έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 17:32


ε, ναι. αμα το αποφασισουν οι αντρες, οι γυναικες γυρνανε και στο 1750, η οπου. δεν θα το αποφασισουν βεβαια, δεν ειναι ηλιθιοι, ουτε καθαρματα. αλλα η ουσια αυτη ειναι. οι αντρες σας εδωσαν την ισοτητα και την ελευθερια, (οχι μονο σε εσας, αλλα και στους εαυτους τους) και αυτοι φροντιζουν να μη σας τα παρουν πισω οι μουλαδες, οι παπαδες, οι μιαου, η οποιοσδηποτε αλλος. μονες σας δεν μπορειτε να τα υπερασπιστειτε.

απο την αλλη θα δεχτω οτι αντρες παλι ειναι αυτοι που σας τα στερησαν, επι αιωνες.
Really? Don't tell me..
Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Νοέμ 2018, 19:12

Naida έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 10:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 10:38


Όχι, θα σου αναφέρω κάτι πιο απλό.

Οι φεμινίστριες ή αυτές που νομίζουν ότι είναι φεμινίστριες θεωρούν την εργασία των γυναικών κάτι ως επιλογή ή δικαίωμα και ποτέ ως υποχρέωση.

Με τους άντρες, συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.

Σαφώς και υπάρχουν γυναίκες που βγάζουν περισσότερα από τους άντρες τους αλλά δεν ξέρω ούτε έναν άντρα που θεωρεί φυσικό να κάνει δυο κακοπληρωμένες δουλειές η γυναίκα του για να τον συντηρήσει.
Δε θεωρούμε την δουλειά υποχρέωση μας; και πως θα ζήσουμε; Επίσης τι εννοείς στο παρακάτω παράδειγμα ότι κάνει ο άντρας δυο κακοπληρωμένες δουλειές για να συντηρήσει τη γυναίκα του γιατί αυτή δε πάει να δουλέψει; ε αυτές δεν είναι φεμινίστριες. Οι φεμινίστριες είναι ενάντια σε αυτό. Μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο;
Λίγο άκυρα αυτά που μου λες νομίζω.
Εγώ δεν κρίνω ποια είναι και ποια δεν είναι φεμινίστρια από αυτά που λέει αλλά από αυτά που κάνει. Και πιστεύω ότι ζούμε σε μία εποχή που η λέξη "φεμινισμός" είναι κάτι απολύτως παρωχημένο. Η οποιαδήποτε γυναίκα στην Ελλάδα σήμερα, έχει τη δυνατότητα μετά την ενηλικίωση της να επιλέξει τόσο την εργασία όσο και τη σχέση που θέλει. Όπως ακριβώς και οι άντρες. Το αν αμφότερα θα πάνε καλά ή άσχημα, δεν έχει να κάνει με τον φεμινισμό αλλά με καθαρά προσωπικά τους κριτήρια στην επιλογή της χ ή ψ στάσης.

Με λίγα λόγια το σύνδρομο του προοδευτικού/πατριάρχη/κυνηγού έχει μια απολύτως αμφίδρομη σχέση με το σύνδρομο της φεμινίστριας/πριγκίπισσας/θηράματος σε μικρό ή μεγάλο βαθμό, σε ορατή ή υποβόσκουσα φάση.
Το ιδανικό κατά την άποψη των φεμινιστριών ζεύγος, δηλαδή ο συνδυασμός ενός προοδευτικού με μια φεμινίστρια χωρίς τα κόκκινα, είναι το πιο ξενέρωτο ζεύγος.


Κατά τα άλλα, σαφώς και οι σουφραζέτες των αρχών του αιώνα ήταν πολύ πιο δυναμικές αλλά κακά τα ψέμματα, τόσο για τις γυναίκες όσο και τους άντρες, στον εργασιακό χώρο μέτρησε η βιομηχανική επανάσταση και οι ανάγκες θέσεων εργασίας που δημιούργησε παρά οι αγώνες των γυναικών. Και αυτό γίνεται απολύτως αντιληπτό και σήμερα. Υπάρχουν περισσότερα εργασιακά δικαιώματα -τόσο για τους άντρες όσο και τις γυναίκες- αλλά δεν υπάρχουν θέσεις εργασίας. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στις σχέσεις. Οι άντρες γκρινιάζουν επειδή δεν υπάρχουν γυναίκες και οι γυναίκες γκρινιάζουν επειδή δεν υπάρχουν άντρες. :lol:

Προσωπικώς, εκτιμώ περισσότερο αυτούς που εκφράζουν ανοικτά αυτό που πραγματικά θέλουν.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Εκατομμυριούχος γιος φεμινίστριας βγάζει βόλτα τις γυναίκες με λουρί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 15 Νοέμ 2018, 20:05

fagano3 έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:13
Northern Spirit έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:05
fagano3 έγραψε:
15 Νοέμ 2018, 13:01

Ετσι και οι ανδρες στη δυση αποφασισουν να επαναφερουν την ευλογημενη πατριαρχια καμια δεν μπορει να τους εμποδισει.

με αυτο το πλευρο να κοιμασαι..
Προς το παρων εσυ αγωνιζεσαι μερα και νυχτα να γινει η ευρωπη μουσουλμανικη.

Εμεις μια κοσμικη πατριαρχια του 60 θελουμε δεν ειμαστε φιλοταλιμπανια σαν και σενα
ναι ξερω...οι γυναικες και ειδικα οι ελληνιδες ετοιμες ειναι να επιστρεψουνε στις πατριαρχικες αξιες.. :lol:
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών