Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 06 Δεκ 2018, 16:27

elchav έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:11
blackpaint έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:08
ST48410 έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:59

Σωστά είναι αυτά αλλά αν δοκιμάσεις να τα πεις σε κοπέλα 20 χρονών δεν ξέρω πως θα σε κοιτάει.
Οχι ρε φιλε, δεν ειναι σωστα. Ειναι απαραδεκτο να ζει με τοσο φοβο κανεις, ειναι απαραδεκτο να ανεχομαστε μια κοινωνια οπου φυσιολογικοποιειται η σεξουαλικη επιθετικοτητα των ανδρων και στην οποια οι γυναικες ειναι υποχρεωμενες να ζουνε μεσα στον φοβο.
4 σειρές ποστ, ενώ μπορούσες απλά να πεις "my dress is not a yes" ή κάτι παρόμοιο χαζογκομενιστικο
σορυ ρε φιλε εαν κουρασα τον μικροσκοπικο εγκεφαλο σου και κλονισα την ευθραυστη αυτοπεποιθηση σου.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 06 Δεκ 2018, 16:29

blackpaint έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:27
elchav έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:11
blackpaint έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:08


Οχι ρε φιλε, δεν ειναι σωστα. Ειναι απαραδεκτο να ζει με τοσο φοβο κανεις, ειναι απαραδεκτο να ανεχομαστε μια κοινωνια οπου φυσιολογικοποιειται η σεξουαλικη επιθετικοτητα των ανδρων και στην οποια οι γυναικες ειναι υποχρεωμενες να ζουνε μεσα στον φοβο.
4 σειρές ποστ, ενώ μπορούσες απλά να πεις "my dress is not a yes" ή κάτι παρόμοιο χαζογκομενιστικο
σορυ ρε φιλε εαν κουρασα τον μικροσκοπικο εγκεφαλο σου και κλονισα την ευθραυστη αυτοπεποιθηση σου.
Ευαίσθητος και παράλληλα σκληρός όταν πρέπει.
Έτσι κερδίζεις καρδιές (στο ίντερνετ)
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 06 Δεκ 2018, 16:42

Από την ομολογία του 19 χρονου

Την ίδια ώρα σοκ και ανατριχίλα προκαλούν οι περιγραφές του 19χρονου Αλβανού για τις συνθήκες της δολοφονίας της άτυχης Ελένης. Λέει, μεταξύ άλλων, στην προανακριτική του απολογία: «Ο φίλος μου την χτύπησε. Είχαμε πιει πολύ και την χτυπήσαμε δυνατά στο πρόσωπο. Εκείνη ζαλίστηκε. Μας είπε ότι θα το πει στην αστυνομία και θολώσαμε. Ο φίλος μου της έριξε γροθιά και μετά εγώ της κράτησα τα χέρια και την χτύπησε με ένα σίδερο στο κεφάλι. Εγώ ήθελα να την πάμε στο νοσοκομείο αλλά ο φίλος μου που οδηγούσε το βανάκι πήγε σε ένα απόμερο σημείο με βράχια. “Πάμε να το τελειώσουμε” μου είπε”. Την πετάξαμε από τα βράχια στη θάλασσα. Στη συνέχεια πήγαμε στο σπίτι και καθαρίσαμε με μια σφουγγαρίστρα. Αμέσως μετά πήγαμε ξανά στην παραλία και πετάξαμε τα πράγματά της, λίγο πιο κάτω. Σε εκείνη την περιοχή πετάξαμε και το ηλεκτρικό σίδερο».

https://www.protothema.gr/greece/articl ... ofono-tis/

Ορέστης 35

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 06 Δεκ 2018, 17:28

blackpaint έγραψε:
06 Δεκ 2018, 14:07
Dorian έγραψε:
06 Δεκ 2018, 13:51
Από ότι βλέπω δεν φαίνεται να έχουν πρόβλημα οι διαχειριστές να γίνεται αδιάκοπη πολιτικοιδεολογική εκμετάλλευση νεκρών και ύβρεις κατά εθνικών ομάδων, ισώς γιατί είναι κοντά ιδεολογικά ;τους αρέσει ο ψευδοεπιστημονικόφανής λόγος δεν ξέρω. Και έλεος Αλβανός ήταν ο ένας δράστης και ο άλλος ντόπιος, καλός μαλάκας να είναι κολλητός του Αλβανού, πρότυπα και οι δύο. Σε λίγο θα γίνονται εγκλήματα τιμής και άλλα με βάση τη σαρία στο κέντρο των Αθηνών και θα πρέπει να απολογείται η "ελληνική" κοινωνία για αυτά. Θα μου πεις ναι, θα πρέπει να απολογηθεί γιατί ανέχθηκε να καταντήσει έτσι και δεν αντέδρασε ουσιαστικά ποτέ.
κι αλλος ενας που μυγιαστηκε!
ρε κλουβιο αυγο, την κωλοχωρα σου και την κωλοκοινωνια σου μπορω να την βριζω οσο θελω, οπως και τον κωλολαο σου. Δεν εισαι καμια μειονοτητα να εχεις τραβηξει τα πανδεινα, εισαι ο γαμημενος εθνικος κορμος, στον οποιο δυστυχως ανηκω κι εγω. Εχω καθε δικαιωμα λοιπον, οποτε τραβα αλλου να μαιμουδισεις λεξεις που δεν καταλαβαινεις καν τι σημαινουν, εμαθε τωρα το καθε βλαμμενο αυγο τις "ύβρεις κατά εθνικών ομάδων" μη χεσω.
Ειμαστε μελλοντικη μειονοτητα.

Κατα τα αλλα δεν ξερω αν σχολιαστηκε το θεμα της σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης της Ελληνιδας. Ειδα τον Ασκητη σε μια εκπομπη νωριτερα και ελεγε πραγματα που εχω γραψει εγω παλαιοτερα. Υπαρχει μια αφελεια.

Αν μιλησεις στην Ελληνιδα για το ενδεχομενο να γνωρισει καποιον απο εφαρμογη οπως το okcupid να συναντηθει μαζι του σε δημοσιο χωρο και μετα να μπουν σε ενα ταξι και να πανε σε ξενοδοχειο ημιδιαμονης, θα της φανει αηδιαστικο.

Ωστοσο σε ολες ειναι γνωριμη, τουλαχιστον ως εμπειρια φιλης τους, το να μεθυσουν σε ενα κλαμπ, να μπουν στο ΙΧ ενος αγνωστου και να πανε στις ερημιες ή σε εναν ιδιωτικο χωρο και να κανουν σεξ χωρις προφυλαξη. Επισης γνωριμη εμπειρια τούς ειναι να γνωρισουν καποιον φιλο φιλης και να τον εμπιστευθουν αφου τους στειλει ηλεκτρονικα μηνυματα να τις παει βολτα με το αυτοκινητο του.

Παντα θεωρουσα αυτες τις συμπεριφορες πολυ επικινδυνες. Ο ανθρωπος με ψυχολογια αρπακτικου ειναι ευκολο να σπασει τις αμυνες των ελληνιδων γυναικων, να τις κανει να τον εμπιστευθουν, να διεισδυσει στην παρεα. Οι κλειστες παρεες δε μπορουν να προστατευσουν. Χρειαζεται μια πιο ωριμη κοινωνικοποιηση.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 06 Δεκ 2018, 17:31

Ορέστης 35 έγραψε:
06 Δεκ 2018, 17:28
Ειμαστε μελλοντικη μειονοτητα.
αμην και ποτε!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32620
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Δεκ 2018, 17:32

Sid Vicious έγραψε:
06 Δεκ 2018, 14:40
Πάλι δέρνετε το blackie;
ναι. και το παρακανουν. θα τον χαλασουν και δεν θα εχουμε ποιον να δερνουμε οι υπολοιποι.

συνιστω συνεση και εγκρατεια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 06 Δεκ 2018, 17:36

elchav έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:55
Δεν είναι πολύ μεγαλη η λέξη "σκουπίδι".

Πάντως, βρωμάνε τοξικ μασκιουλινιτι τα σχόλια σου, ποιος να το περιμενε
καλη ιδεα να γραψεις σκουπιδι πανω στο παπαρι σου, ακρως περιγραφικο και σου ταιριαζει.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32620
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Δεκ 2018, 17:38

μίστερ μαξ έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:24
blackpaint έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:19
μίστερ μαξ έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:13


Για ενα ψευδώς θετικό, πόσα ψευδώς αρνητικά υπάρχουν; Επειδη δεν λαμβάνεται υποψιν ο λογος της κατηγορουμενης; Εκτός αν θεωρεις πως η ζωή τους δεν καταστρέφεται με ενα βιασμό. Φαντα΄σου τι σημαινει η αποψη σου.
τα ποσοστα ψευδων καταγγελιων βιασμου ειναι ακριβως τα ιδια με τα ποσοστα ψευδων καταγγελιων ολων των ειδων εγκληματων και παραβασεων, χοντρικα καπου στο 5-6 %.
τα ποσοστά απο οσων καταγγελονται προς οσων καταδικάζονται ξερεις ποσο είναι;
οσο κι αν ειναι, εχει καμμια σημασια;

εχουμε καποιο λογο να πιστευουμε οτι καταδικαζονται περισσοτεροι η λιγοτεροι απο οσοι ειναι πραγματικα ενοχοι;

η μηπως οποιος καταγεελεται για οτιδηποτε ειναι αυτοματα ενοχος;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 06 Δεκ 2018, 17:40

Ασέβαστος έγραψε:
06 Δεκ 2018, 17:38
εχουμε καποιο λογο να πιστευουμε οτι καταδικαζονται περισσοτεροι η λιγοτεροι απο οσοι ειναι πραγματικα ενοχοι;
Ναι. Αλλα ας το πάρουμε αλλιώς. Παίζει ρόλο αν η απάντηση ειναι ναι ή όχι;
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

ritzeri

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 06 Δεκ 2018, 17:41

Cecily Anne έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:44
Ασέβαστος έγραψε:
06 Δεκ 2018, 10:06


ωπα ρε σεις. δεκαδες η μπορει και εκατονταδες γυναικες εχουν μπει σε αυτοκινητο μαζι μου, χωρις καν να τις γνωριζω, και δεν εχω βιασει καμμια.

Την ήξερε μια βδομάδα υποτίθεται, δεν ήταν κολλητοί από το στρατό ούτε δέκα χρόνια φίλοι. ΟΧΙ δεν μπαίνεις σε αγνώστου το βαν με δεύτερο άντρα άγνωστο μέσα, δεν καβαλάς πχ μηχανή καμιάς τυχαίας γνωριμίας. Τώρα έγινε το κακό, άσε το σχετικό παράδειγμα. Τα κορίτσια θα πρέπει να είναι ενημερωμένα και πονηρεμένα άσχετα με το συγκεκριμένο θέμα.

Εϊσαι σε πάρτυ και δεν έχεις μέσο μεταφορικό να γυρίσεις και άγνωστος σου λέει να σε γυρίσει; ΟΧΙ, να πάρεις ταξί.
Είσαι στο δρόμο κάνεις σήμα στο ταξί και έχει ήδη κούρσα μέσα άλλον; ΟΧΙ, δεν μπαίνεις παίρνεις τον επόμενο.
Σου λένε να πας σε πάρτυ αγνώστου στου διαόλου το κώλο; ΌΧΙ δεν πας μόνη με τις φίλες σου, αν δεν ξέρεις πού πας και τι θα βρεις.
Σου λένε να πας σε σπίτι αγνώστου οι φίλες σου; ΟΧΙΙΙΙΙ δεν πας, αν δεν ξέρεις τι και πώς.
ΔΕΝ κυκλοφορείς μόνη τα βράδια σε στενά χωρίς φώτα ακόμα και στην Εκάλη να μένεις.

Δεν ζούμε στο Γκράτζ, στην Ελλάδα ζούμε. Βασικά πράγματα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Πολύ σωστά.

Επιπλεον πρέπει να κατηγοριοποιουν τους άνδρες με βάση τα στοιχεία που έχουν.

Πολύ περισσότερη προσοχή όταν έχουν να κάνουν με κάποιον που έχει ήδη ποινικό μητρώο σε σχέση με τον Νικολάκη με τα γυαλάκια από το ωδείο.

Πολύ περισσότερη προσοχή όταν το καμάκι είναι Αφγανος, Αλβανός, Γύφτος, Γεωργιανός σε σχέση με το καμάκι από την Αγία Παρασκευή.

Μπορεί μια γυναίκα να ατύχησει από τον Νικολάκη από το ωδείο και αντίθετα να περάσει σαν βασίλισσα με τον Βαλάντη το γύφτο που έχει κάνει και φυλακές ανηλίκων.
Όπως μπορεί να μην εκτεθεί ποτέ σε κίνδυνο σε ένα σκοτεινό στενάκι και να κινδυνευσει στην πλατεία Κολωνακίου.

Οι πιθανότητες όμως είναι διαφορετικές και αυτό πρέπει να το έχει υπόψη της η κάθε κοπέλα.

Πράγμα δύσκολο αν έχει γαλουχηθει με την πίστη πως όλοι οι άνθρωποι έχουν τις ίδιες ηθικές αξίες

Ορέστης 35

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 06 Δεκ 2018, 17:43

Ασέβαστος έγραψε:
06 Δεκ 2018, 10:06
Antares έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:16
ST48410 έγραψε:
05 Δεκ 2018, 22:59

Δεν γράφει για σένα. Προφανώς αναφέρεται στην ανάρτηση μέσα στο spoiler του Αlekhine.
Σ' αυτό αναφέρομαι. Στην ανάρτηση του θείου στο facebook. Κατά τα άλλα είναι λογική η άποψη ότι δεν μπαίνεις σε βαν με άνδρα που δεν γνωρίζεις καλά.
Δεν δικάζουμε το θύμα. Αυτό έλειπε. Στην καθεμία μπορεί να συμβεί. Στα 21 μου έχω μπει σε αυτοκίνητο με άνδρες που δεν γνωρίζω καλά, να με πάνε σπίτι.
ωπα ρε σεις. δεκαδες η μπορει και εκατονταδες γυναικες εχουν μπει σε αυτοκινητο μαζι μου, χωρις καν να τις γνωριζω, και δεν εχω βιασει καμμια.

πολλες φορες μπορει να ειμαι σε ενα μερος, και φευγοντας για καπου αλλου να τυχει να παρω μαζι μου και καποια η καποιον της ευρυτερης παρεας να τον αφησω καπου στο δρομο η στον προορισμο.

δεν ειναι ολοι οι αντρες εν δυναμει βιαστες. αυτοι που ειναι, σε παιρνουν και με το ζορι και σε βαζουν στο αυτοκινητο, δεν περιμενουν να μπεις μονη σου.

καλο ειναι να ειστε γενικως καχυποπτες, αλλα μη φτανετε και στα ακρα. δε λεω να κανετε ωτοστοπ σε αγνωστους, αλλα οχι και να φοβαστε να μπειτε σε αυτοκινητο καποιου που γνωριζετε, εστω και απο σποντα.
Πολυ κακες συμβουλες εδωσες. Οι περισσοτεροι βιασμοι γινονται απο αντρες που η γυναικα γνωριζει και εμπιστευεται, οχι απο αγνωστους.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23250
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Δεκ 2018, 17:46

Cecily Anne έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:44
Την ήξερε μια βδομάδα υποτίθεται, δεν ήταν κολλητοί από το στρατό ούτε δέκα χρόνια φίλοι.
α μαλιστα, για τοσο συμπαγή σχέση μιλαμε,τελικα! Ακουγα κι εγώ "σχεση" που λεγανε, και νομιζα οτι θα τα ειχαν ηδη κανα μηνα το λιγότερο. Σιχαινομαι αφάνταστα το βίκτιμ μπλέιμινγκ,αλλα τα σημερινα παιδιά εχουν σκατά στο κεφάλι τους, δεν εξηγειται αλλιως.

ritzeri

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 06 Δεκ 2018, 17:47

ritzeri έγραψε:
05 Δεκ 2018, 13:43

Θεωρώ πολύ πιθανό να ανέβαζαν τις παρτουζες τους με διαφορες κοπέλες στο ίντερνετ.
Και ίσως ανακαλύψουν και άλλες περιπτώσεις κακοποίησης κοριτσιών, που δεν βρήκαν το θάρρος ή ντράπηκαν να τους καταγγειλλουν.
Πραγματι

Πληροφορίες για ροζ βίντεο
Στο μεταξύ, νέα τροπή στην υπόθεση, φέρνουν οι πληροφορίες για την ύπαρξη ροζ βίντεο. Ενός βίντεο που τραβήχτηκε χωρίς της θέληση της Ελένης. Το μυστικό της, είχε αποκαλύψει η άτυχη φοιτήτρια στην κολλητή φίλη της, η οποία με τη σειρά της, μετά τη δολοφονία, κατέθεσε όσα ήξερε, στις αρχές.

ritzeri

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 06 Δεκ 2018, 17:49

Δλδ και έκανε σεξ με τον Αλβανό, και βίντεο την τράβηξε και αυτή συνέχισε να βγαίνει μαζί του.....

Και μιλάμε για φοιτήτρια, δλδ για άτομο με μια κάποια ελάχιστη αντίληψη.
Δεν μιλάμε για κανένα βόδι που να μην ξέρει να δένει τα κορδόνια του

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32620
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Δεκ 2018, 17:50

Cecily Anne έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:44
Ασέβαστος έγραψε:
06 Δεκ 2018, 10:06


ωπα ρε σεις. δεκαδες η μπορει και εκατονταδες γυναικες εχουν μπει σε αυτοκινητο μαζι μου, χωρις καν να τις γνωριζω, και δεν εχω βιασει καμμια.

Την ήξερε μια βδομάδα υποτίθεται, δεν ήταν κολλητοί από το στρατό ούτε δέκα χρόνια φίλοι. ΟΧΙ δεν μπαίνεις σε αγνώστου το βαν με δεύτερο άντρα άγνωστο μέσα, δεν καβαλάς πχ μηχανή καμιάς τυχαίας γνωριμίας. Τώρα έγινε το κακό, άσε το σχετικό παράδειγμα. Τα κορίτσια θα πρέπει να είναι ενημερωμένα και πονηρεμένα άσχετα με το συγκεκριμένο θέμα.

Εϊσαι σε πάρτυ και δεν έχεις μέσο μεταφορικό να γυρίσεις και άγνωστος σου λέει να σε γυρίσει; ΟΧΙ, να πάρεις ταξί.
Είσαι στο δρόμο κάνεις σήμα στο ταξί και έχει ήδη κούρσα μέσα άλλον; ΟΧΙ, δεν μπαίνεις παίρνεις τον επόμενο.
Σου λένε να πας σε πάρτυ αγνώστου στου διαόλου το κώλο; ΌΧΙ δεν πας μόνη με τις φίλες σου, αν δεν ξέρεις πού πας και τι θα βρεις.
Σου λένε να πας σε σπίτι αγνώστου οι φίλες σου; ΟΧΙΙΙΙΙ δεν πας, αν δεν ξέρεις τι και πώς.
ΔΕΝ κυκλοφορείς μόνη τα βράδια σε στενά χωρίς φώτα ακόμα και στην Εκάλη να μένεις.

Δεν ζούμε στο Γκράτζ, στην Ελλάδα ζούμε. Βασικά πράγματα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
ελεος, ουτε στη βαγδατη ζουμε.

δεν κανω πλακα, μολις σημερα το μεσημερι μου εκαναν ωτοστοπ 2 γαλλιδες, και τις μετεφερα 5 χλμ. στο δρομο μου ειπαν οτι αισθανονται πολυ ασφαλεις με αυτο που κανουν, πηγαιναν αρχαια ολυμπια, backpacking.

ολα τα παραπανω που λες, τα εχω δει να γινονται εκατονταδες φορες, χωρις ποτε να συμβει κατι κακο. ειδικα η φοιτητικη ζωη, ηταν ολη καπως ετσι, αναμεσα σε ημιαγνωστους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών