Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ritzeri

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 06 Δεκ 2018, 21:12

Cecily Anne έγραψε:
06 Δεκ 2018, 20:54
ritzeri έγραψε:
06 Δεκ 2018, 20:53

Ούτε ο βιασμός και η δολοφονία επιτρέπονται, αλλά δεν βλέπω να μετράει πολύ για τον Αλβανό τι επιτρέπεται και τι όχι.

Προφανώς θα ισχυριστεί ότι του απέσπασαν την ομολογία με βία ή με τρομοκρατία
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις σκαλώσει τόσο στον αλβανό. Παίζει έντονα το σενάριο της ιστορίας ο εγκέφαλος να ήταν ο έλληνας.
Μα όλη η συζήτηση εδώ μέσα γίνεται με βάση αυτά που είπε ο Αλβανός.
Προς το παρόν είναι ο μόνος που έχει παραδεχτεί την ενοχη του, ο άλλος δηλώνει αθώος. Δλδ υπάρχει η, μικρή, πιθανότητα να είναι και εντελώς αθώος και απλώς ο Αλβανός να τα ρίχνει πάνω του για να γλυτώσει.

Για να μη με λέτε ρατσιστή, αν αποδειχθεί ότι φταίνε και οι δύο, θα είμαι αυτός που θα ζητήσω τη διπλάσια ποινή στον Έλληνα συν 30 μέρες ακόμη.
Διπλάσια ποινή γιατί είναι Έλληνας και είχα περισσότερες απαιτήσεις από αυτόν να μη φέρεται σαν ζώο.
Και έξτρα 30 μέρες φυλακή γιατί έκανε παρέα με Αλβανους.

ritzeri

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 06 Δεκ 2018, 21:14

Εσθήρ έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:06
Cecily Anne έγραψε:
06 Δεκ 2018, 20:54
ritzeri έγραψε:
06 Δεκ 2018, 20:53

Ούτε ο βιασμός και η δολοφονία επιτρέπονται, αλλά δεν βλέπω να μετράει πολύ για τον Αλβανό τι επιτρέπεται και τι όχι.

Προφανώς θα ισχυριστεί ότι του απέσπασαν την ομολογία με βία ή με τρομοκρατία
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις σκαλώσει τόσο στον αλβανό. Παίζει έντονα το σενάριο της ιστορίας ο εγκέφαλος να ήταν ο έλληνας.
Ε..ολοι το καταλαβαινουμε,ριτζερι ειναι αυτος. :smt005:
:oops:
Η αμήχανη στιγμή που σε κανει ρόμπα στο φόρουμ, μετά τον Νερο, και η Εσθήρ.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Δεκ 2018, 21:15

Δεν σε είπα ρατσιστή, σου λέω μη σκαλώνεις, διότι το βαν ήταν του άλλου, το σπίτι του άλλου, είναι 21 και δεν τον πιάνει μετεφηβεία όπως τον 19χρονο και ήταν και ο έξτρα, άρα γενικά είναι το ίδιο ή παραπάνω μπλεγμένος.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

ritzeri

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 06 Δεκ 2018, 21:17

Cecily Anne έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:15
Δεν σε είπα ρατσιστή, σου λέω μη σκαλώνεις, διότι το βαν ήταν του άλλου, το σπίτι του άλλου, είναι 21 και δεν τον πιάνει μετεφηβεία όπως τον 19χρονο και ήταν και ο έξτρα, άρα γενικά είναι το ίδιο ή παραπάνω μπλεγμένος.
Αν ήταν και οι δύο Έλληνες, ας πούμε, την μεγαλύτερη ευθύνη θα είχε πάλι ο 19χρονος γιατί η κοπέλα τον εμπιστεύτηκε και αυτός την εκανε πάσα. Πρόδωσε την εμπιστοσύνη της

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 06 Δεκ 2018, 21:29

ritzeri έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:07

Εχει δει Αλβανό οδηγό να τρώει πχ τον καθρέφτη παρκαρισμένου αυτοκινήτου και να σταματάει να αφήσει με ένα χαρτάκι στο παρμπρίζ τα στοιχεία του;
Εμένα πάντως δυο φορές μου έφαγαν έτσι τον αριστερό καθρέφτη αλλά χαρτάκι δε βρήκα. Και μια τρίτη μου τον έφαγε ένας στον δρόμο από μαλακία 100% δική του (οδηγούσε σαν μεθυσμένος, σε στενό δρόμο με φαρδύ όχημα πατούσε ένα μέτρο μέσα στο δικό μου ρεύμα κι εγώ για να αποφύγω μετωπική αναγκάστηκα να κολλήσω τέρμα στην άκρη του δρόμου, όσο πήγαινε βέβαια γιατί είχε και χαντάκι) αλλά ούτε κι αυτός συγκινήθηκε να σταματήσει. Τι διάολο, μ' έβαλαν στο μάτι οι Αλβανοί φαίνεται. :P
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

ritzeri

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 06 Δεκ 2018, 21:32

Νταρνάκας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:29
ritzeri έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:07

Εχει δει Αλβανό οδηγό να τρώει πχ τον καθρέφτη παρκαρισμένου αυτοκινήτου και να σταματάει να αφήσει με ένα χαρτάκι στο παρμπρίζ τα στοιχεία του;
Εμένα πάντως δυο φορές μου έφαγαν έτσι τον αριστερό καθρέφτη αλλά χαρτάκι δε βρήκα. Και μια τρίτη μου τον έφαγε ένας στον δρόμο από μαλακία 100% δική του (οδηγούσε σαν μεθυσμένος, σε στενό δρόμο με φαρδύ όχημα πατούσε ένα μέτρο μέσα στο δικό μου ρεύμα κι εγώ για να αποφύγω μετωπική αναγκάστηκα να κολλήσω τέρμα στην άκρη του δρόμου, όσο πήγαινε βέβαια γιατί είχε και χαντάκι) αλλά ούτε κι αυτός συγκινήθηκε να σταματήσει. Τι διάολο, μ' έβαλαν στο μάτι οι Αλβανοί φαίνεται. :P
Η πλειοψηφία είναι όντως γαϊδούρια.

Αλλά θα δεις και έναν Έλληνα στους 100 να είναι κύριος.
Έχω φίλο Συριο, που είναι κύριος, αναλαμβάνει πάντα τις ευθύνες του.
Για Αλβανό δεν έχω δει-ακούσει ποτε

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 06 Δεκ 2018, 21:32

Της έδεσαν και τα πόδια για να είναι βέβαιο ότι θα πνιγεί και δεν θα μπορέσει να διαφύγει. Μιλάμε για μια πλήρως κυνική δολοφονία με τρόπο εκτέλεσης σχεδιασμένο έτσι, ώστε να επέλθει χωρίς καμιά αμφιβολία ένας βασανιστικός θάνατος. Δεν ξέρω αν συνειδητά ήθελαν να την κάνουν να υποφέρει, δηλαδή αν υπάρχουν και σαδιστικές προεκτάσεις στην όλη μεθόδευση, αλλά τα πράγματα με βάση τα στοιχεία που βγαίνουν κάθε μέρα, προσθέτουν και άλλη φρίκη σε ένα ήδη ζοφερό σκηνικό.

Uppercut

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 06 Δεκ 2018, 21:34

Διάβασα καλά; Υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν ότι μπορεί να υπάρχουν ελαφρυντικά;

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12486
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 06 Δεκ 2018, 21:37

Uppercut έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:34
Διάβασα καλά; Υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν ότι μπορεί να υπάρχουν ελαφρυντικά ο ελληνας να ειναι αθωος και ο αλβανος να τον κατηγορει για να γλιτωσει;
fixed
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.


Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 06 Δεκ 2018, 21:42

ελαφρυντικο δεν υπαρχει πουθενα και ναρκωτικα να επαιρνε η κοπελλα και τριο να εκανε και οτιδηποτε δεν εχει καμμια σχεση .

Εγω τα εχω παρει με το ιατροδικαστη παντως ,ολο νεα στοιχεια βγαινουν και αυτο δεν ειναι καλο.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 06 Δεκ 2018, 21:48

ritzeri έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:07


Πηγαν να κάνουν μια μαλάκια, η κοπέλα στράβωσε, την έδειραν, αυτή είπε θα τα πει στην αστυνομία, θολώσει και επιχείρησαν να τη σκοτώσουν, μετά πήγαν και την πέταξαν στη θάλασσα.

Το ένα φέρνει το άλλο, αν πέσεις σε στραβή ώρα.
Όχι, τέτοια ακολουθία γεγονότων όπως περιγράφηκε στα ρεπορτάζ, δεν μπορεί να θεωρηθεί 'στραβή΄ούτε φάση τύπου "το ένα έφερε το άλλο".Η όλη εξέλιξη της υπόθεσης δείχνει ότι οι δολοφόνοι είχαν πολύ ώρα στη διάθεση τους και πολλαπλές ευκαιρίες ώστε να μην τη σκοτώσουν. Κάθε φορά που κλήθηκαν να πάρουν μια απόφαση, από μια γκάμα αποφάσεων, έπαιρναν την πλέον παράλογη και αυτή με τη μεγαλύτερη ανθρωποκτόνο πρόθεση. Το σκηνικό δεν εξελίχτηκε στιγμιαία, ούτε έχουμε να κάνουμε με δολοφονία εν βρασμώ.

Κανένας μη σκληρός ποινικός, πόσω μάλλον νέοι άνθρωποι χωρίς ποινικό μητρώο, δεν θα έπαιρνε μια τέτοια σειρά αποφάσεων, εκτός και αν διδάχθηκε την αξία της ανθρώπινης ζωής μέσα από παιχνίδια τύπου counter strike. Οι δύο αυτοί τύποι είχαν ένα νοσηρό υπόβαθρο και περπάτησαν μέσα στο μονοπάτι της ζωής, για να καταλήξουν σε ηλικία 19 και 21 ετών ως εν δυνάμει δολοφόνοι, ως εν δυνάμει θύτες που έψαχναν για το θύμα τους. Την κουλτούρα της δολοφονίας την είχαν ενταγμένη στην ψυχοσύνθεση τους και απλά απέμενε η αφορμή που θα πυροδοτούσε αυτή τους την ανθρωποκτόνο αντίδραση.

Σε ποιους δρόμους περπάτησαν για να καταλήξουν εκεί, ας ψάξουν να το βρουν οι κατάλληλοι επιστήμονες.

ritzeri

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 06 Δεκ 2018, 21:52

alekhine έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:37
Uppercut έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:34
Διάβασα καλά; Υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν ότι μπορεί να υπάρχουν ελαφρυντικά ο ελληνας να ειναι αθωος και ο αλβανος να τον κατηγορει για να γλιτωσει;
fixed
Υπάρχει η μικρή πιθανότητα να είναι αθωος, είπα.

Αλλά, αντε, για να μην έχετε παράπονο ότι ασχολούμαστε συνέχεια με τον Αλβανό, ας ασχοληθούμε με την κατάθεση του Έλληνα....

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 06 Δεκ 2018, 21:54

Namrail έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:48
Κάθε φορά που κλήθηκαν να πάρουν μια απόφαση, από μια γκάμα αποφάσεων, έπαιρναν την πλέον παράλογη και αυτή με τη μεγαλύτερη ανθρωποκτόνο πρόθεση.
Πχ οι τύποι αυτοί είχαν πολλά κενά και λάθη στη δράση τους. Δεν σκέφτηκαν ότι σε ένα νησί όπως αυτό της Ρόδου ήταν σχεδόν βέβαιο πως θα τους έπιαναν, δεν σκέφτηκαν ότι είναι απίθανο να τη γλιτώσουν μιας και στους δρόμους που πέρασαν υπάρχουν κάμερες και ο ένας εκ των δύο ήταν πρόσωπο ενδιαφέροντος μιας και ανήκε στον κύκλο της. Δεν σκέφτηκαν πολλά πράγματα.

Σκέφτηκαν όμως πως θα ήταν σωστό να της δέσουν τα πόδια, για να διασφαλίσουν το θάνατο.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 06 Δεκ 2018, 21:56

ritzeri έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:52
alekhine έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:37
Uppercut έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:34
Διάβασα καλά; Υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν ότι μπορεί να υπάρχουν ελαφρυντικά ο ελληνας να ειναι αθωος και ο αλβανος να τον κατηγορει για να γλιτωσει;
fixed
Υπάρχει η μικρή πιθανότητα να είναι αθωος, είπα.

Αλλά, αντε, για να μην έχετε παράπονο ότι ασχολούμαστε συνέχεια με τον Αλβανό, ας ασχοληθούμε με την κατάθεση του Έλληνα....
τι λες μωρε; Απο που κι ως που; Με σπιτι και αμαξι δικο του; και πως την μετεφερε μονος του ο αλβανος στην παραλια;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών