Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 02 Μάιος 2018, 17:49

Golden Age έγραψε:
02 Μάιος 2018, 14:49
Κατ' αρχήν, περαστικά με την υγεία.

Κατα δεύτερον, μπήκα στο εν λόγω σάιτ και έψαξα.

Πρώτον, δεν σου έκανε καμμία μύνηση η Χρυσή Αυγή, αλλά συγκεκριμένο πρόσωπο (βάσει αυτών που γράφονται στην σελίδα).

Δεύτερον, δεν είναι φόρουμ, αλλά δημοσιογραφική ιστοσελίδα (συγκεκριμένης θεματολογίας).

Τρίτον, δεν θα σχολιάσω τα της μυνήσεως, γιατί υπάρχει δικαστική υπόθεση εν εξελίξει.

Θα σε ρωτήσω όμως το εξής. Εαν κάποιος έγραφε σε δημοσιογραφική ιστοσελίδα για 'σένα τέτοιου τύπου πράγματα, εσύ πως θα αντιδρούσες;
Εγώ απευθύνομαι στην εταιρεία (ΟΠΑΠ) και τους λέω "έξω το ναζιστικό μόρφωμα από τον αθλητισμό" και όλοι οι εκπρόσωποι του στο χώρο.
Όσο για το συγκεκριμένο πρόσωπο υπάρχει μία συγκεκριμένη ιστορία που είναι αυτή που είναι. Δεν μπορώ να την αλλάξω και δη υπό το κράτος εκφοβισμού. Όχι αγοράκια μου.

Το ζήτημα αυτό άπτεται εθνικής πολιτικής και θα το φτάσω μέχρι τις εσχατιές του νόμου.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 02 Μάιος 2018, 17:56

Ήθελα κάτι πιό σπαγγέτι γουέστερν και διάβασα "εσχατιές του νότου"
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28680
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 02 Μάιος 2018, 21:15

wooded glade έγραψε:
02 Μάιος 2018, 17:49
Golden Age έγραψε:
02 Μάιος 2018, 14:49
Κατ' αρχήν, περαστικά με την υγεία.

Κατα δεύτερον, μπήκα στο εν λόγω σάιτ και έψαξα.

Πρώτον, δεν σου έκανε καμμία μύνηση η Χρυσή Αυγή, αλλά συγκεκριμένο πρόσωπο (βάσει αυτών που γράφονται στην σελίδα).

Δεύτερον, δεν είναι φόρουμ, αλλά δημοσιογραφική ιστοσελίδα (συγκεκριμένης θεματολογίας).

Τρίτον, δεν θα σχολιάσω τα της μυνήσεως, γιατί υπάρχει δικαστική υπόθεση εν εξελίξει.

Θα σε ρωτήσω όμως το εξής. Εαν κάποιος έγραφε σε δημοσιογραφική ιστοσελίδα για 'σένα τέτοιου τύπου πράγματα, εσύ πως θα αντιδρούσες;
Εγώ απευθύνομαι στην εταιρεία (ΟΠΑΠ) και τους λέω "έξω το ναζιστικό μόρφωμα από τον αθλητισμό" και όλοι οι εκπρόσωποι του στο χώρο.
Όσο για το συγκεκριμένο πρόσωπο υπάρχει μία συγκεκριμένη ιστορία που είναι αυτή που είναι. Δεν μπορώ να την αλλάξω και δη υπό το κράτος εκφοβισμού. Όχι αγοράκια μου.

Το ζήτημα αυτό άπτεται εθνικής πολιτικής και θα το φτάσω μέχρι τις εσχατιές του νόμου.

Δεν λες απλά "έξω" κλπ.

Χρεώνεις σε έναν άνθρωπο "σχέση" και μάλιστα "προσωπική" με μια δολοφονία με την οποία δεν έχει καμμία σχέση!!! Ούτε κατηγορούμενος είναι για αυτήν, ούτε κατηγορείται στην σκευωρία κατα της ΧΑ γενικότερα, ούτε καν οι τελευταίοι ακροαριστεροί δημοσιογκάφροι του διαδικτύου δεν ασχολήθηκαν με αυτόν έστω στο ελάχιστο. Δεν έγραψε κανείς κάτι ενατίον του. Έγραψες όμως εσύ που λόγω της κομματικής σου συνειδήσεως, τον κάνεις πόλεμο στην δουλειά του.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Μάιος 2018, 00:23

Golden Age έγραψε: Δεν λες απλά "έξω" κλπ.

Χρεώνεις σε έναν άνθρωπο "σχέση" και μάλιστα "προσωπική" με μια δολοφονία με την οποία δεν έχει καμμία σχέση!!! Ούτε κατηγορούμενος είναι για αυτήν, ούτε κατηγορείται στην σκευωρία κατα της ΧΑ γενικότερα, ούτε καν οι τελευταίοι ακροαριστεροί δημοσιογκάφροι του διαδικτύου δεν ασχολήθηκαν με αυτόν έστω στο ελάχιστο. Δεν έγραψε κανείς κάτι ενατίον του. Έγραψες όμως εσύ που λόγω της κομματικής σου συνειδήσεως, τον κάνεις πόλεμο στην δουλειά του.
Χρεώνω ;
Ένας από πολλούς που έκαναν την εποχή εκείνη δηλώσεις παρομοίου περιεχομένου ήταν (σουπερχρυσαυγιάδα δεν έγινε για να ασχοληθούν και οι του παναθηναϊκάκια, κλπ άλλοι με αυτόν).
Γιατί να κάνω πόλεμο στην καθαρά αθλητική δουλειά και μάλιστα με "αυτά τα μέσα" ;;;
Να πω ότι δεν μου αρέσει, ορίστε το λέω. Και για άλλους χίλιους το λέω.
Εν πάσει περιπτώσει ο ίδιος δεν ξέρω τι καπνό φουμάρει τώρα. Ας περπατάει και με το κεφάλι, δεν μ' ενδιαφέρει.
Μ' ενδιαφέρει ότι δεν νοείται να επιδεικνύεται το νεοναζιστικό μόρφωμα μέσα από τον αθλητισμό με διάφορα πρόσωπα που τα βγάζουν στην τηλεόραση οι κ.κ. οπαπάκηδες.
Επίσης παλιά τους ήξερα όλους αυτούς όταν είσαστε στο 0.5% ακόμα αλλά και ομοτράπεζος ήμουνα μερικές φορές στο Μαρκόπουλο.
Έπεσα κάποτε από τα σύννεφα -δίκην συνεντεύξεων 17 Νοέμβρη στις συνοικίες- αλλά είμαι υποχρεωμένος να καταπολεμήσω αυτό το φαινόμενο μέχρι τέλους και θα το κάνω.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28680
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 03 Μάιος 2018, 02:31

wooded glade έγραψε:
03 Μάιος 2018, 00:23
Golden Age έγραψε: Δεν λες απλά "έξω" κλπ.

Χρεώνεις σε έναν άνθρωπο "σχέση" και μάλιστα "προσωπική" με μια δολοφονία με την οποία δεν έχει καμμία σχέση!!! Ούτε κατηγορούμενος είναι για αυτήν, ούτε κατηγορείται στην σκευωρία κατα της ΧΑ γενικότερα, ούτε καν οι τελευταίοι ακροαριστεροί δημοσιογκάφροι του διαδικτύου δεν ασχολήθηκαν με αυτόν έστω στο ελάχιστο. Δεν έγραψε κανείς κάτι ενατίον του. Έγραψες όμως εσύ που λόγω της κομματικής σου συνειδήσεως, τον κάνεις πόλεμο στην δουλειά του.
Χρεώνω ;
Ένας από πολλούς που έκαναν την εποχή εκείνη δηλώσεις παρομοίου περιεχομένου ήταν (σουπερχρυσαυγιάδα δεν έγινε για να ασχοληθούν και οι του παναθηναϊκάκια, κλπ άλλοι με αυτόν).
Γιατί να κάνω πόλεμο στην καθαρά αθλητική δουλειά και μάλιστα με "αυτά τα μέσα" ;;;
Να πω ότι δεν μου αρέσει, ορίστε το λέω. Και για άλλους χίλιους το λέω.
Εν πάσει περιπτώσει ο ίδιος δεν ξέρω τι καπνό φουμάρει τώρα. Ας περπατάει και με το κεφάλι, δεν μ' ενδιαφέρει.
Μ' ενδιαφέρει ότι δεν νοείται να επιδεικνύεται το νεοναζιστικό μόρφωμα μέσα από τον αθλητισμό με διάφορα πρόσωπα που τα βγάζουν στην τηλεόραση οι κ.κ. οπαπάκηδες.
Επίσης παλιά τους ήξερα όλους αυτούς όταν είσαστε στο 0.5% ακόμα αλλά και ομοτράπεζος ήμουνα μερικές φορές στο Μαρκόπουλο.
Έπεσα κάποτε από τα σύννεφα -δίκην συνεντεύξεων 17 Νοέμβρη στις συνοικίες- αλλά είμαι υποχρεωμένος να καταπολεμήσω αυτό το φαινόμενο μέχρι τέλους και θα το κάνω.
Φυσικά και του χρεώνεις. Αυτό διάβασα στο λινκ. Τον κατηγορείς ως συσχετιζόμενο με μια ιστορία με την οποία δεν έχει καμμία σχέση.

Οι του Πανθηναϊκάκια κλπ έχουνε στείλει στο δικαστήριο ένα κάρο κόσμο παντελώς αθώω για εντελώς βλακείες. Εαν υπήρχε κάτι μεμπτό σε αυτόν θα ήταν κατηγορούμενος.

Κάνε ό,τι θέλεις για τα πολιτικά σου καπρίτσια, αλλά και τα πράγματα δεν είναι του τύπου ο τάδε μου στέλενει εξώδικα και με μηνύει δίκην "με κυνηγά το καθεστώς", όταν τον στοχοποιείς με τέτοιον τρόπο.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Μάιος 2018, 10:49

Golden Age έγραψε: Φυσικά και του χρεώνεις. Αυτό διάβασα στο λινκ. Τον κατηγορείς ως συσχετιζόμενο με μια ιστορία με την οποία δεν έχει καμμία σχέση.

Οι του Πανθηναϊκάκια κλπ έχουνε στείλει στο δικαστήριο ένα κάρο κόσμο παντελώς αθώω για εντελώς βλακείες. Εαν υπήρχε κάτι μεμπτό σε αυτόν θα ήταν κατηγορούμενος.

Κάνε ό,τι θέλεις για τα πολιτικά σου καπρίτσια, αλλά και τα πράγματα δεν είναι του τύπου ο τάδε μου στέλενει εξώδικα και με μηνύει δίκην "με κυνηγά το καθεστώς", όταν τον στοχοποιείς με τέτοιον τρόπο.
Μία δήλωση πολιτικού (εξτρεμιστικού) περιεχομένου είναι μία δήλωση πολιτικού περιεχομένου. Τελεία.
Αν το πάμε έτσι, ούτε τάγματα εφόδου έγιναν ποτέ. Οι κοτολαγοί χρυσαυγίτες το μόνο που έκαναν ήταν να ξεμοναχιάζουν που και που κάποιους ανυποψίαστους - ο άλλος ο Αιγύπτιος κοιμόταν στον ... κήπο του σπιτιού του και πήγαν να τον πνίξουν.

Αλλά στην πραγματικότητα ούτε είπα ποτέ ότι δεν μου αρέσει η εκπομπή ιπποδρόμου του άλφα και του βήτα, χρυσαυγίτη παραγωγού, ποτάμιου παραγωγού, αριστερού και σία.
Σιγά μην έχω καιρό να τις παρακολουθώ όλες και σιγά αν κάποιος λέει βλακείες μην ζητήσω να του επιβληθεί λογοκρισία !
Αυτό που είπα στα σίγουρα είναι για τις επίσημες εκπομπές ότι το μπάτζετ του ιπποδρόμου δεν ξοδεύεται με παραγωγικό τρόπο. Αρτζιμπήδες και λοιποί συμφωνούν & φυσικά ότι ξοδεύεται το πληρώνω εγώ από τη συμμετοχή μου στο αμοιβαίο στοίχημα. Ξέρεις εκεί μέσα μέχρι και η τελευταία πεντάρα προέρχεται από τη συμμετοχή μας στο αμοιβαίο στοίχημα - άλλως πως δεν υπάρχει ούτε διαφήμιση της Kolynos superwhite στο φώτο φίνις για να αποφέρει έσοδα.

Δεν έχω δει νομικό σύμβουλο ακόμα να μου εξηγήσει τη μηχανορραφία έγινε.
Που να δω ; Πρωϊ-πρωϊ σήμερα επίσκεψη του γιατρού είχα.
Ήμαρτον !

Εν πάσει περιπτώσει η υπόθεση είναι νάχαμε να λέγαμε για νάχουμε να πούμε.
Αθλητισμός και νεοναζιστικό μόρφωμα δεν συμβιβάζονται, απαγορεύεται & θα το μάθουν το μάθημα τους αυτοί που το ξεκίνησαν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 03 Μάιος 2018, 11:11

Περαστικά, φίλε.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28680
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 03 Μάιος 2018, 13:55

wooded glade έγραψε:
03 Μάιος 2018, 10:49
Golden Age έγραψε: Φυσικά και του χρεώνεις. Αυτό διάβασα στο λινκ. Τον κατηγορείς ως συσχετιζόμενο με μια ιστορία με την οποία δεν έχει καμμία σχέση.

Οι του Πανθηναϊκάκια κλπ έχουνε στείλει στο δικαστήριο ένα κάρο κόσμο παντελώς αθώω για εντελώς βλακείες. Εαν υπήρχε κάτι μεμπτό σε αυτόν θα ήταν κατηγορούμενος.

Κάνε ό,τι θέλεις για τα πολιτικά σου καπρίτσια, αλλά και τα πράγματα δεν είναι του τύπου ο τάδε μου στέλενει εξώδικα και με μηνύει δίκην "με κυνηγά το καθεστώς", όταν τον στοχοποιείς με τέτοιον τρόπο.
Μία δήλωση πολιτικού (εξτρεμιστικού) περιεχομένου είναι μία δήλωση πολιτικού περιεχομένου. Τελεία.
Αν το πάμε έτσι, ούτε τάγματα εφόδου έγιναν ποτέ. Οι κοτολαγοί χρυσαυγίτες το μόνο που έκαναν ήταν να ξεμοναχιάζουν που και που κάποιους ανυποψίαστους - ο άλλος ο Αιγύπτιος κοιμόταν στον ... κήπο του σπιτιού του και πήγαν να τον πνίξουν.

Αλλά στην πραγματικότητα ούτε είπα ποτέ ότι δεν μου αρέσει η εκπομπή ιπποδρόμου του άλφα και του βήτα, χρυσαυγίτη παραγωγού, ποτάμιου παραγωγού, αριστερού και σία.
Σιγά μην έχω καιρό να τις παρακολουθώ όλες και σιγά αν κάποιος λέει βλακείες μην ζητήσω να του επιβληθεί λογοκρισία !
Αυτό που είπα στα σίγουρα είναι για τις επίσημες εκπομπές ότι το μπάτζετ του ιπποδρόμου δεν ξοδεύεται με παραγωγικό τρόπο. Αρτζιμπήδες και λοιποί συμφωνούν & φυσικά ότι ξοδεύεται το πληρώνω εγώ από τη συμμετοχή μου στο αμοιβαίο στοίχημα. Ξέρεις εκεί μέσα μέχρι και η τελευταία πεντάρα προέρχεται από τη συμμετοχή μας στο αμοιβαίο στοίχημα - άλλως πως δεν υπάρχει ούτε διαφήμιση της Kolynos superwhite στο φώτο φίνις για να αποφέρει έσοδα.

Δεν έχω δει νομικό σύμβουλο ακόμα να μου εξηγήσει τη μηχανορραφία έγινε.
Που να δω ; Πρωϊ-πρωϊ σήμερα επίσκεψη του γιατρού είχα.
Ήμαρτον !

Εν πάσει περιπτώσει η υπόθεση είναι νάχαμε να λέγαμε για νάχουμε να πούμε.
Αθλητισμός και νεοναζιστικό μόρφωμα δεν συμβιβάζονται, απαγορεύεται & θα το μάθουν το μάθημα τους αυτοί που το ξεκίνησαν.

Τα περι "εξτρεμιστικού" είναι δικά σου συμπεράσματα.

Απο εκεί και πέρα, δεν έχει καμμία απολύτως σχέση η δήλωση που επικαλείσαι με την δολοφονία με την οποία προσπαθείς να τον συνδέσεις (άμεσα)!!!

"Τάγματα εφόδου" επίσης δεν υπήρχαν, αλλά αυτός δεν κατηγορείται ούτως ή άλλως για συμμετοχή σε οτιδήποτε!


Εαν δεν σας αρέσει η δημοκρατία και θέλετε οι "δημοκρατικοί" πολίτες να έχουν το δικαίωμα να παρανομούν σε βάρος αντιφρουνούντων πολιτών χωρίς νομικές συνέπειες, καταργήστε την και επίσημα.

Ακόμη και σε αυτό το νήμα παραπλανείς ρε μάστορα. :lol:

Στον τίτλο γράφεις ότι δήθεν σε..."συνέλαβε η Χρυσή Αυγή", ενώ επι της ουσίας παρουσίασες την μήνυση σαν "μύνηση της Χρυσής Αυγής", πράγμα που επίσης δεν ισχύει, καθότι δεν σου 'κανε την μύνηση για λογαριασμό της Χρυσής Αυγής.

Αλλά οκ, άλλο φόρουμ, άλλο αθλητικογραφικό σάιτ.

Μπορείς να κάνεις όση επίδειξη τετάρτης εξουσίας θέλεις στοχοποιώντας πολίτες που δεν τους γουστάρεις πολιτικά. Αλλά και αυτός έχει το δικαιώμα να υπερασπιστεί την τιμή και την υπόληψή του και πολύ περισσότερο να προστέψει τον εαυτό του απο επικίνδυνες στοχοποιήσεις, με τα μέσα που του παρέχει ο νόμος.

Και ήταν και ευγενέστατος! Σου έστειλε εξώδικο πρώτα. Αλλά εσύ γουστάρεις να τον κάνεις πόλεμο στην δουλειά του για καθαρά πολιτικούς λόγους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Μάιος 2018, 23:16

Golden Age έγραψε: Τα περι "εξτρεμιστικού" είναι δικά σου συμπεράσματα.

Απο εκεί και πέρα, δεν έχει καμμία απολύτως σχέση η δήλωση που επικαλείσαι με την δολοφονία με την οποία προσπαθείς να τον συνδέσεις (άμεσα)!!!

"Τάγματα εφόδου" επίσης δεν υπήρχαν, αλλά αυτός δεν κατηγορείται ούτως ή άλλως για συμμετοχή σε οτιδήποτε!


Εαν δεν σας αρέσει η δημοκρατία και θέλετε οι "δημοκρατικοί" πολίτες να έχουν το δικαίωμα να παρανομούν σε βάρος αντιφρουνούντων πολιτών χωρίς νομικές συνέπειες, καταργήστε την και επίσημα.

Ακόμη και σε αυτό το νήμα παραπλανείς ρε μάστορα. :lol:

Στον τίτλο γράφεις ότι δήθεν σε..."συνέλαβε η Χρυσή Αυγή", ενώ επι της ουσίας παρουσίασες την μήνυση σαν "μύνηση της Χρυσής Αυγής", πράγμα που επίσης δεν ισχύει, καθότι δεν σου 'κανε την μύνηση για λογαριασμό της Χρυσής Αυγής.

Αλλά οκ, άλλο φόρουμ, άλλο αθλητικογραφικό σάιτ.

Μπορείς να κάνεις όση επίδειξη τετάρτης εξουσίας θέλεις στοχοποιώντας πολίτες που δεν τους γουστάρεις πολιτικά. Αλλά και αυτός έχει το δικαιώμα να υπερασπιστεί την τιμή και την υπόληψή του και πολύ περισσότερο να προστέψει τον εαυτό του απο επικίνδυνες στοχοποιήσεις, με τα μέσα που του παρέχει ο νόμος.

Και ήταν και ευγενέστατος! Σου έστειλε εξώδικο πρώτα. Αλλά εσύ γουστάρεις να τον κάνεις πόλεμο στην δουλειά του για καθαρά πολιτικούς λόγους.

Τι να πω.
Σκληρός -πρώην έστω- χρυσαυγίτης παρουσιαστής, άλλοι που απονέμουν έπαθλα σε νικητές τζόκεϋ.
Εγώ ένα πράγμα ξέρω, "έξω οι νάζουλες" και το επεσήμανα προς τον ΟΠΑΠ.
Διαφέρω από μερικούς που αντιλαμβάνονται το "έξω οι νάζουλες" σαν σπάσιμο βιτρινών - κλοπή παπουτσιών και ξύλο. Διαφέρω πολύ μάλιστα.

Μου λένε όμως και τα εξής:
Ο οπάπιας μπορεί να τους θέλει.
Είναι μιά εταιρεία που λειτουργεί με την ... αστυνομία, αλλοιώς δεν θα μπορούσε να βρει πελάτες με τις σφαγιασμένες αποδόσεις που πληρώνει - θα έπαιζαν όλοι στα ανταλλακτήρια.
Πάει λοιπόν να πουλήσει "εθνικιλίκι", ειδικά στους μικροπελάτες που είναι και οι πιό άσχετοι.
Αυτή τη διάσταση της παράξενης αυτής υποθέσεως δεν την είχα ψυλλιαστεί αλλά δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο τώρα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 04 Μάιος 2018, 03:00

νόμιζα οτι το παραφώρουμ ήταν στο μυαλό μου. Διάβασα λίγο το θέμα στο στοιχηματζίδικο που έχεις, και οκ , έλεος.

Κανονικά δεν πρέπει να πω τίποτα μάλλον, αλλά οκ, αρρώστια σκέτη είναι αυτά που διαβάζω, αν δεν ήταν αλήθεια θα ήταν τρομερά αστεία, τώρα είναι απογοητευτικά, μου χάλασες την ελπίδα οτι οι τρέλες που διαβάζω εδώ μέσα είναι απλά τρέλες, θα αρχίσω να βλέπω άρρωστους ανθρώπους και σε άλλα παιδιά, και άντε τώρα να κάνεις πλάκα. :(

περαστικά στην υγεία σου, για τα άλλα νομίζω δεν έχεις ελπίδα. Ο τζόγος καταστρέφει ζωές πάντως, αυτό μένει.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 04 Μάιος 2018, 11:18

enaon έγραψε:
04 Μάιος 2018, 03:00
νόμιζα οτι το παραφώρουμ ήταν στο μυαλό μου. Διάβασα λίγο το θέμα στο στοιχηματζίδικο που έχεις, και οκ , έλεος.

Κανονικά δεν πρέπει να πω τίποτα μάλλον, αλλά οκ, αρρώστια σκέτη είναι αυτά που διαβάζω, αν δεν ήταν αλήθεια θα ήταν τρομερά αστεία, τώρα είναι απογοητευτικά, μου χάλασες την ελπίδα οτι οι τρέλες που διαβάζω εδώ μέσα είναι απλά τρέλες, θα αρχίσω να βλέπω άρρωστους ανθρώπους και σε άλλα παιδιά, και άντε τώρα να κάνεις πλάκα. :(

περαστικά στην υγεία σου, για τα άλλα νομίζω δεν έχεις ελπίδα. Ο τζόγος καταστρέφει ζωές πάντως, αυτό μένει.
Ο ιππόδρομος υπάρχει από το 1926. Είναι, ή μάλλον ήταν, μία σημαντική "βιομηχανία".
Είναι υπερβολικό ότι καταστρέφει ζωές.
Η αλήθεια είναι ότι ο κόσμος έχει ανάγκη να αποκτήσει χρήματα ή ακόμα και πάθος να αποκτήσει χρήματα. Σε συνδυασμό -πάντα- με άγνοια των πραγματικών μεγεθών που υπεισέρχονται μπορεί να οδηγησει σε μεγάλη οικονομική ζημιά.
Εγώ στην ιστοσελίδα μου αν την ψάξεις κι άλλο έχω τουλάχιστον απομονώσει τους κυριώτερους κινδύνους και τους έχω καταγράψει. Προσπαθώ να βοηθήσω αυτούς που ούτως ή άλλως έχουν αποφασίσει να συμμετάσχουν σ' αυτό το παιχνίδι.

Η μαρξιστιάρικη αντίληψη "καταστρέφει ζωές" όπως και η αντίστοιχη "θα σας κάψει ο άγιος Σουλπίκιος" των πιό παραδοσιακών είναι για άσχετους.
Όμως οι διάφορες στοιχηματζίδηκες εταιρείες ασφαλώς και θέλουν άσχετους πελάτες -όσο πιό άσχετους γίνεται (σημ. εξ ου και η "ρίζα" του συγκεκριμένου προβλήματος που έχει προκύψει).

Είναι όμως μόνο ο ιππόδρομος και το στοίχημα που μπορεί να σου κάνει οικονομική ζημιά ;
Από πότε ;
Η μισή Ελλάδα έχει πετάξει τα λεφτά της σε βλακώδη-θνησιγενή επιχειρηματικά projects. Λοιπόν ;

Θα σου πω και μιά πραγματική ιστορία.
Το 2002 λίγες μέρες πριν το τέλος του μουντιάλ στη Τζαπάν και λίγες μέρες πριν τη σύλληψη του Σάββα (παιδί κι αυτό).
Ήμουνα προσκεκλημένος στο κανάλι των εν λόγω κυρίων σημερινών "αντιδίκων".
Ήμουνα συνδαιτήμονας την εποχή που δεν υπήρχε Χρυσή Αυγή -το είπα και πριν- τις όποιες δε υπέρ το δέον δεξιόστροφες αντιλήψεις που είχαν πιάσει οι κεραίες μου τις θεωρούσα άνευ σημασίας.
Η συζήτηση ήταν για την επιχορήγηση που είχε κάνει η Ευρωπαϊκή Ένωση προς την Ελληνική κυβέρνηση για την αντιμετώπιση του "παθολογικού τζόγου". Ελέχθησαν διάφορα, η δε δική μου τοποθέτηση ήταν βασικά ότι πρέπει να αποτελέσει τμήμα της διδακτικής ύλης των σχολείων.
Αρμόδιο για την εκτέλεση του πρότζεκτ ήταν ένα πανεπιστήμιο και μετά το πέρας της συζητήσεως στο κανάλι είπα στον παραγωγό ότι θα κάνω μιά επίσκεψη στο πανεπιστήμιο για να ζητήσω πληροφοριακό υλικό και για να μας στέλνουν τα circulars που βγάζουν, για μελλοντική χρήση.
Μου λένε εντάξει, πάω εγώ την άλλη μέρα και δίνω στον προφέσσορα το video της εκπομπής μου. Μου λέει ευχαριστώ, ενδιαφέρον και του λέω δώσε μας κι εσύ κάποιο δημοσιεύσιμο υλικό που έχεις και να μας ταχυδρομείς και το μηνιαίο circular της ομάδας σου.
Ο τύπος λοιπόν μου λέει "δημοσιεύσιμο υλικό ; circular ; βρε συ, στην Ελλάδα ζεις του Σημιτιστάν". Μαγκιτάκος μιλάμε, μίλαγε στα ίσα.
Τελικά μετά από έξη χρόνια, σαν αποτέλεσμα μιάς εισηγήσεως του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου άρχισες να βλέπεις αυτά που βλέπεις σήμερα, κάποιους περιορισμούς στις διαφημίσεις και τα λοιπά (ο Ζουγανέλης παίζει μόνο στη βραδυνή ζώνη).
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Ιουν 2018, 17:43

Γειά σας.
Δεν ξέρω αν τη γλύτωσα αλλά αφαιρέθηκε χειρουργικά όλη η επικίνδυνη μάζα που είχα - πάει ενάμισυ μήνας τώρα.
Για να μην γίνει υποτροπή ή meta παίρνω κάτι φάρμακα τώρα.
Να δούμε αν θα τη γλυτώσουμε πλήρως ...

Η ψευδομήνυση σε βάρος μου πάει για τακτική δικάσιμο ή αρχείο - ότι αποφασίσει ο εισαγγελέας. Τον αστυνομικό που με κακοποίησε τον κατήγγειλα στη ΔΕΥ (Διεύθυνση Εσωτερικών Υποθέσεων της ΕΛΑΣ).
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24853
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 22 Ιουν 2018, 17:54

Σιδερένιος ρε
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών