Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 12 Απρ 2018, 20:32

Σουβλίτσα έγραψε:
12 Απρ 2018, 20:29
Beria έγραψε:
12 Απρ 2018, 20:26
wooded glade έγραψε:
12 Απρ 2018, 20:21
Έγινε σήμερα.
Θα σας τα πω με δόσεις.
10 ή ώρα το πρωϊ έστειλαν περιπολικό στο σπίτι μου να με συλλάβει - κατά παραγγελία της Χρυσής Αυγής !
Βασικά επειδή έγραφα εναντίον τους και ειδικώτερα επειδή είπα να μην καλούνται τα στελέχη τους στην ιπποδρομιακή εκπομπή της ΟΠΑΠ ΑΕ.
Έφαγα και ξύλο στην αρχή, όταν είπα στον αστυφύλακα να με αφήσει να ντυθώ προκειμένου να πάω μαζί του στο τμήμα (βλαχάκι πρώτης τάξεως, δεν θέλει περισσότερες συστάσεις νομίζω).
:bravo:

Το καταλαβαίνετε, φαντάζομαι, ότι ζούμε την πρώτη πραγματικά μεγάλη στιγμή του νέου μας φόρουμ


το ξαναβάζω εδώ γιατί του αξίζει:
"10 ή ώρα το πρωϊ έστειλαν περιπολικό στο σπίτι μου να με συλλάβει - κατά παραγγελία της Χρυσής Αυγής !
Βασικά επειδή έγραφα εναντίον τους και ειδικώτερα επειδή είπα να μην καλούνται τα στελέχη τους στην ιπποδρομιακή εκπομπή της ΟΠΑΠ ΑΕ."
πάντως το θρυλικό "άρπαξα προειδοποίηση από το FBI" δεν το πιάνjει

Όμως, αχάριστοι να μην είμαστε, στηρίζομε
Το σουρεαλίστικ βάλιου της φάσης: σύλληψη + ξύλο από μπάτσο + ιππόδρομος + Χρυσή Αυγή είναι υψηλότερο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.


Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 12 Απρ 2018, 20:36

Ναι αλλά το άλλο του Ρουμελιώτη είχε άλλο καθαρό, ατόφιο λαικό κωμικοτραγικό στοιχείο.

Επίσης να το πω αλλιώς: είχε εκείνο το μοναδικό που είχε ο Ζήκος ως ταινία, τί να λέμε...(Ρουμελιώτη, κάθε φορά που το θυμάμαι εύχομαι στην υγεία σου καλό μου! :) )
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:44
Phorum.gr user: ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ » 12 Απρ 2018, 20:37

Πάνω στα καλύτερα μας έκοψε ο wooded :lol:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 12 Απρ 2018, 20:38

Εγώ κύριοι είμαι άρρωστος - θα σας το αποκαλύψω.
Στο Ιπποκράτειο με είχαν έτοιμο για εγχείρηση πριν δέκα μέρες αλλά ο χειρούργος την τελευταία στιγμή έκρινε απαραίτητο να γίνουν κι άλλες εξετάσεις - αλλοιώς θα ήταν malpractice είπε.
Έτσι είμαι στο σπίτι και επειδή αυτές οι εξετάσεις που ήθελαν μέρες για να ολοκληρωθούν πήγαν ευτυχώς καλά περιμένω από ώρα σε ώρα να με ξαναφωνάξει.
Τα έγγραφα λένε καρκίνος στο παχύ έντερο αν και στην αρχή μου έλεγαν πολύποδας. Με παρηγορούν ότι σ' αυτές τις περιπτώσεις της κοιλιάς πάντα έτσι γράφουν και άρα αν είναι καλοήθες τη γλυτώνω. Αν δεν είναι, ραντεβού στα γουναράδικα.

Υπήρχαν λοιπόν αυτές οι αναρτήσεις μου στο διαδίκτυο για το θέμα ΟΠΑΠ.
Λέω στους αστυνομικούς στο θυροτηλέφωνο ρε παιδιά το και το είμαι άρρωστος, θα με πάρουν στο νοσοκομείο όπου νάναι, ελάτε απάνω να δούμε τι θέλετε.
Απαντάνε αυτοί δεν γίνεται να ανεβούμε εμείς, εσύ θα κατάβεις για ένα λεπτό να σου πούμε κάτι που είναι απόρρητο.
Πάω λοιπόν τελικά με τις πυτζάμες, λέω εντάξει να δούμε τι θέλουν αυτοί, μήπως θέλουν να μου επιδώσουν κάτι.
Αλλά μόλις με βλέπουν μου παίρνουν την ταυτότητα και μου λένε "ωπ έλα τώρα στο τμήμα".
Έμεινα έκπληκτος αλλά δεν είχα αντίρρηση να τους ακολουθήσω. Όμως τους λέω "κύριοι δεν είμαι καλά" και "αφήστε με να ντυθώ και έρχομαι".
Σ' αυτό λοιπόν το σημείο κάνω μιά κίνηση να ξαναμπώ μέσα να ντυθώ και τρώω το ξύλο και τις λαβές !!!

Με τα πολλά πήγα μου έφεραν και ρούχα από το σπίτι και τελικά μου ανακοίνωσαν ότι είμαι ... μηνυόμενος για τα της Χρυσής Αυγής και μάλιστα είναι και αυτόφωρο ! Τώρα θα ήμουνα στο κρατητήριο και αύριο πρωϊ-πρωϊ θα με δίκαζαν στο αυτόφωρο υποτίθεται.
Τελικά λόγω της νοσοκομειακής καταστάσεως ο εισαγγελέας διώξεως με άφησε να φύγω και το πάει σε ρητή δικάσιμο το θέμα.
Η μήνυση τους βρίθει ψευδολογιών βέβαια, αλλά θέλει καιρό να συγκεντρώσει κανείς τα έγγραφα για να τις αντικρούσει καθώς και να καλέσει τους απαραίτητους μάρτυρες. Αυτοί μου έκαναν επιχείρηση "πυτζάμα" να με απαγάγουν !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 13 Απρ 2018, 01:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 12 Απρ 2018, 20:45

Σουβλίτσα έγραψε:
12 Απρ 2018, 20:36
Ναι αλλά το άλλο του Ρουμελιώτη είχε άλλο καθαρό, ατόφιο λαικό κωμικοτραγικό στοιχείο.

Επίσης να το πω αλλιώς: είχε εκείνο το μοναδικό που είχε ο Ζήκος ως ταινία, τί να λέμε...(Ρουμελιώτη, κάθε φορά που το θυμάμαι εύχομαι στην υγεία σου καλό μου! :) )

νασαι καλα κι εσυ
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 12 Απρ 2018, 20:46

απανουτς γουντι
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 12 Απρ 2018, 20:47

Έλα βρε wooded μας παγωσες τώρα με το θέμα της υγείας, περαστικά σου εύχομαι, όλα να πάνε κατ' ευχήν :wave:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 12 Απρ 2018, 20:48

Ρε Γούντυ, περαστικά, μη φοβάσαι, όλα θα πάνε καλά! :wave::e045::g094:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...


Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 12 Απρ 2018, 20:57

Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας πολίτης μπορεί να πάει έναν άλλον πολίτη στο αυτόφωρο και στο δικαστήριο.
Αν τον δείρω και τον εξετάσει ο ιατροδικαστής και είναι δαρμένος ίσως.
Αν βάλω κάτι καραμπινάτα παράνομο στο internet πάλι ίσως.
Αλλά με κάποιες αιτιάσεις δικές του πως ;
Θα κρίνει το δικαστήριο -ενδεχομένως και υπέρ αυτού- αλλά αυτόφωρο λες και είσαι ο Κουφοντίνας ;
Λειτούργησε κύκλωμα.

Εν πάσει περιπτώσει εγώ έχω μάρτυρα και τον Κοντονή σ' αυτήν την υπόθεση αν θέλω και θα φάνε καλά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 12 Απρ 2018, 20:59

Wooded περαστικά , αν πληρώσει ο άλλος και κάνει μήνυση, δεν πάει αυτόφωρο κατευθείαν;
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 12 Απρ 2018, 21:01

enterprise-psi έγραψε:
12 Απρ 2018, 20:59
Wooded περαστικά , αν πληρώσει ο άλλος και κάνει μήνυση, δεν πάει αυτόφωρο κατευθείαν;
Ευχαριστώ για τα περαστικά αλλά πως ;
Τότε αν γράψουμε ότι χτες δεν έπαιξε καλά ... η Ρεάλ, πάμε αυτόφωρο ;
Μπορεί στην τακτική δικάσιμο να δικαιωθεί η διοίκηση της Ρεάλ εναντίον μας, αλλά όχι και αυτόφωρο με τις πυτζάμες !
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29213
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 12 Απρ 2018, 21:08

wooded glade έγραψε:
12 Απρ 2018, 20:38
Η μήνυση τους βρίθει ψευδολογιών βέβαια, αλλά θέλει καιρό να συγκεντρώσει κανείς τα έγγραφα για να τις αντικρούσει καθώς και να καλέσει τους απαραίτητους μάρτυρες. Αυτοί μου έκαναν επιχείρηση "πυτζάμα" να με απαγάγουν !
Σε αντίθεση με την τρολλοανάρτησή σου που βρίθει ειλικρίνειας. :lol:

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Σύλληψη μου από την ... Χρυσή Αυγή και δεκάωρη περιπέτεια !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 12 Απρ 2018, 21:09

Στην Πηγάδα τα φασισταριά!
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών