κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 27 Δεκ 2018, 10:36

Athina__P έγραψε:
23 Δεκ 2018, 20:16
Βλέπω έκανες έντιτ αυτά που έγραφες για το Λονδίνο, γιατί συνειδητοποίησες ίσως ότι είναι πιο ακριβό να πας Θεσσαλονίκη με το αυτοκίνητο, εδώ και χρόνια.

Κοίτα, τα τελευταία κανα δυο χρόνια η Αθήνα έχει φτιάξει μαγαζιά που δεν έχουν ξαναγίνει, ο κόσμος επι τέλους δείχνει να απολαμβάνει την πόλη σε κάπως μεγάλους αριθμούς, για την ακρίβεια, πρόσφατα είδα κόσμο σε πλήθος που δεν είχα δει ποτέ. Αυτό για να συνέλθει πήρε 10 χρόνια! 10 χρόνια αυτό που προ κρίσης χρέους κάποιοι άκριτα άρχισαν να καταστρέφουν. 10 χρόνια και από τα δικά σου καλά χρόνια που δεν θα ξανάρθουν. Θα δώσεις στον καθένα το άλλοθι να το ξαναχαλάσουν όμως; Αυτό με χαλάει. Όσο για το κομματικό που λες, απλά νοιάζομαι για το θέμα πού ζω, δεν είμαι γκουρού να κάνω ότι ζω κάπου αλλού, άλλοι είναι γκουρού και συγκεκριμένα κόμματα δεν έχουν δείξει ότι νοιάζονται, όπως επιβεβαιώνεις και επιβεβαιώνεται συχνά.

Κάποια στιγμή είχα κάτσει και έπιασα κουβέντα σε μια κυρία σε προεκλογικό σταντ του ΣΥΡΙΖΑ, δεν φαινόταν πολύ καλά, εδώ κοντά μένετε της λέω (Κέντρο), ναι μου λέει, ζείτε με χάπια ή χωρίς; Η σιωπή της προς απάντησή μου... Ζούσε σε ένα περιβάλλον που δεν προάγει την ψυχική υγεία, πώς να το κάνουμε. Εσύ τώρα βλέπεις το γκρίζο από τις πολυκατοικίες και μόνο αυτό. Τίποτα άλλο; Άλλοι άφησαν το Κέντρο και δεν το βλέπουν ούτε ζωγραφιστό, ο Μερκ που κατά τα άλλα δεν κρύβει τι υποστηρίζει το είπε. Είναι ένας τρόπος να την παλέψεις και αυτός.

Κάποτε έγραφα ότι ο Πειραιάς ήταν χωματερή, κάποιος πετάχτηκε γιατί λέει ήταν δεξιός ο Δήμαρχος, ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, δεν σας νοιάζει πού ζείτε, αρκεί να είναι από τα οπαδηλίκια σας κάποιος πάνω και να μην κάνει τη δουλειά του;

Δεν με νοιάζει ποιος είναι πάνω, πώς να το πω αλλιώς, δεν περιμένω την άλλη ζωή! Αλλά πες ο καθένας έχει τα κριτήριά του για το τι θεωρεί ικανοποιητική δουλειά σε διάφορους τομείς και για εμένα είναι σημαντικός αυτός.
Ναι μωρέ,ξεχειλίζει αντικειμενικότητα ο λόγος σου.Κάνει μπαμ.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 27 Δεκ 2018, 10:39

Ερμής έγραψε:
27 Δεκ 2018, 10:28
-71 έγραψε:
20 Δεκ 2018, 19:44
Μόλις τώρα γύρισα από την περιοχή των Εξαρχείων,όχι για ψυχαγωγικούς αλλά για βιοποριστικούς λόγους.Δεν με ενόχλησε κανείς για άλλη μια φορά.
:003::oops::sal7:
Δε βλέπω κάτι αστείο στο να εργάζεται κάποιος για να βελτιώσει τη ζωή του και όσων αγαπά.Ξέρω εσύ δε χρειάστηκε,αλλά ειλικρινά στα @@ μου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22902
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Δεκ 2018, 10:43

Δε περίμενα να αντιληφθείς κάτι περισσότερο. Εύχομαι να είχες καλά Χριστούγεννα και να έχεις ένα 2019 καλύτερο απο το 2018
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών