κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 20 Δεκ 2018, 17:06

-71 έγραψε:
20 Δεκ 2018, 08:27
Το ότι εσύ προφανώς είσαι όμοια με τον αρχηγό σου είναι απόλυτο δικαίωμά σου.
Ποιος θεωρείς ότι είναι ο αρχηγός μου, παιδάκι;

Εκεί φτάσαμε. Αυτό που όλος ο ντουνιάς το βλέπει που του λένε στα σάιτ ότι έχει κάτι αξιόλογο εκεί να δεις και βγαίνει ο ντουνιάς και ΓΡΑΦΕΙ, όλος ο ντουνιάς, μα τι γίνεται εκεί, τι shithole, πώς είναι δυνατόν, αν το γράψει κάποιος ντόπιος το ίδιο πράγμα που ξέρει ο ντουνιάς, τον έβαλε ένα ΚΩΜΜΑ, έτσι; Εκεί καταντήσαμε! Και αυτό που όλος ο ντουνιάς το βλέπει, αυτός που πρόσκειται σε ΚΩΜΜΑ, δεν το βλέπει ο ίδιος, ήπιε έναν καφέ μια μέρα και όλα καλά!

Σου πέρασε από το μυαλό ότι κάτι μπορεί να ξέρει για τον κόσμο κάποιος που είναι άνω των 20; Που περνάει από τα Εξάρχεια, βλέπει ξερω γω καφέ που άνοιξαν, σκέφτεται μεγάλο λάθος του πιτσιρικά που το άνοιξε; Όσο δεν έχει αλλάξει η λογική ότι μπορεί μια μέρα ο οποιοσδήποτε του τη βάρεσε, γιατί το σύστημα, να τα κάνει λαμπόγυαλο; Αλλά άστον να μάθει και αυτός! Τι αξία άλλωστε έχει να είσαι πάνω από 20; Εκτός αν υπάρχουν άλλοι λόγοι που ανοιγουν μαγαζιά στην περιοχή, πέρα ότι μπορεί να ζήσει κάποιος από αυτά, που μου διαφεύγουν τώρα.

Όσο για το ότι η λύση μπορεί να είναι η βία, δεν πολυσυμφωνώ. Τους δικαιώνει ότι τους μισούν και το σύστημα ξερω γω.... Αρκεί να προσπαθήσει κανείς να κάνει διάλογο... Δεν ξέρω, κάποιος τρόπος θα υπάρχει. Για ανθρώπους πάντως που αγωνίζονται για κάτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ, δεν πρόκειται.

Ας προσπαθήσει και το παιδάκι το άλλο που φαγώθηκε να σπουδάσει ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων να αξιολογήσει και να ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΕΙ τι προσέφερε στην κοινωνία όλο αυτο το πράγμα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26983
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Δεκ 2018, 17:24

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
19 Δεκ 2018, 20:21
αυτό έγραψα πριν και μου είπες πως πιθανώς να μην ήταν κάτοικοι
όχι, ήταν κάτοικοι και χωρίς κουκούλες
παλιά, όταν τα πράγματα δεν είχαν αγριέψει τόσο, δεν ήθελαν την αστυνομία και τη παρουσία του κράτους
σήμερα που η κατάσταση στη περιοχή βρίσκεται εκτός ελέγχου κλαίνε και ψάχνουν το κράτος
Το υπογραμμισμένο δεν το πιάνω. Τί θα πει δεν ήθελαν την αστυνομία και τη παρουσία του κράτους;
Ποια η διαφορά της γειτονιάς τους από τις άλλες;
Τί λόγο έχει να ανησυχεί ο νόμιμος πολίτης με την αστυνομία; (δεν αναφέρομαι στην εποχή της χούντας)
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Δεκ 2018, 17:37

Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Δεκ 2018, 20:01
Kauldron έγραψε:
19 Δεκ 2018, 19:47


Ο αριστερός γερομαλάκας, αναρωτιέμαι αν είναι ένας απ' αυτούς. "εγώ ξέρω να προστατεύω την προστασία μου". Ελπίζω οι Νιγηριανοί "φίλοι" του, να του έχουν βάλει το ποδήλατο στον κώλο του.
Κλανιά μαγκιά και αντιδραστικότητα. Πάνε να προστατέψουν τον κόσμο και κάποιοι αισθάνονται superman...
και βριζουν και τα μπατσακια, και κανουν και τον εξυπνο.

ειναι να τα λυπασαι τα ερμα τα μπατσακια που δεν τους επιτρεπεται λογω δουλειας να απαντησουν στον ιδιο τονο στον πανιβλακα παππου.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Δεκ 2018, 17:55

-71 έγραψε:
20 Δεκ 2018, 07:06
Saliveros έγραψε:
19 Δεκ 2018, 22:52
-71 έγραψε:
19 Δεκ 2018, 22:18

Καταλαβαίνω,σε έπιασε η γεροντική.Καλό βράδυ εσχατόγερε.
Α, εκτός από μαθηματική διάνοια, βλέπω διαθέτεις και πρωτοτυπία στις απαντήσεις σου.
Η περίπτωση να είσαι καλύτερος στα μαθηματικά από εμένα σε διαβεβαιώ είναι η ελάχιστη πιθανή.Και έτσι να μην ήταν,δεν αναιρείται το γεγονός ότι πρόκειται για εσχατόγερο που βρωμίζει τη διαδικτυακή μου περσόνα μόνο και μόνο που παραθέτει τις σπάνιες δημοσιεύσεις μου.Τελικά είναι αλήθεια αυτό που είπε κάποιος κάποτε,μερικοί άνθρωποι έχουν το βόθρο μέσα τους στη ψυχή τους την ίδια.Να είσαι σίγουρος πως είσαι ένας από αυτούς και αποτελείς πηγή δυστυχίας και αρνητικών συναισθημάτων για τους συνανθρώπους σου.Δε θα σου ευχηθώ καλημέρα,γιατί θα ήμουν ψεύτης.Στα τσακίδια λοιπόν,εσχατόγερε.
εσυ πρεπει να εισαι πολυ κακος ανθρωπος. :smt018
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 20 Δεκ 2018, 18:02

Ασέβαστος έγραψε:
20 Δεκ 2018, 17:55
-71 έγραψε:
20 Δεκ 2018, 07:06
Saliveros έγραψε:
19 Δεκ 2018, 22:52


Α, εκτός από μαθηματική διάνοια, βλέπω διαθέτεις και πρωτοτυπία στις απαντήσεις σου.
Η περίπτωση να είσαι καλύτερος στα μαθηματικά από εμένα σε διαβεβαιώ είναι η ελάχιστη πιθανή.Και έτσι να μην ήταν,δεν αναιρείται το γεγονός ότι πρόκειται για εσχατόγερο που βρωμίζει τη διαδικτυακή μου περσόνα μόνο και μόνο που παραθέτει τις σπάνιες δημοσιεύσεις μου.Τελικά είναι αλήθεια αυτό που είπε κάποιος κάποτε,μερικοί άνθρωποι έχουν το βόθρο μέσα τους στη ψυχή τους την ίδια.Να είσαι σίγουρος πως είσαι ένας από αυτούς και αποτελείς πηγή δυστυχίας και αρνητικών συναισθημάτων για τους συνανθρώπους σου.Δε θα σου ευχηθώ καλημέρα,γιατί θα ήμουν ψεύτης.Στα τσακίδια λοιπόν,εσχατόγερε.
εσυ πρεπει να εισαι πολυ κακος ανθρωπος. :smt018
Τι 《κακός》του λες τωρα ;

Το ατομο δεν διανοείται οτι τον "βοθρο" που νομιζει οτι βλεπει στους άλλους τον κουβαλαει μέσα του.
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26983
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Δεκ 2018, 18:05

Μην τον κουοτάρετε. Θα διαγραφούν.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 20 Δεκ 2018, 18:07

Ελβετός Τραπεζίτης έγραψε:
20 Δεκ 2018, 18:02
Ασέβαστος έγραψε:
20 Δεκ 2018, 17:55
-71 έγραψε:
20 Δεκ 2018, 07:06
Η περίπτωση να είσαι καλύτερος στα μαθηματικά από εμένα σε διαβεβαιώ είναι η ελάχιστη πιθανή.Και έτσι να μην ήταν,δεν αναιρείται το γεγονός ότι πρόκειται για εσχατόγερο που βρωμίζει τη διαδικτυακή μου περσόνα μόνο και μόνο που παραθέτει τις σπάνιες δημοσιεύσεις μου.Τελικά είναι αλήθεια αυτό που είπε κάποιος κάποτε,μερικοί άνθρωποι έχουν το βόθρο μέσα τους στη ψυχή τους την ίδια.Να είσαι σίγουρος πως είσαι ένας από αυτούς και αποτελείς πηγή δυστυχίας και αρνητικών συναισθημάτων για τους συνανθρώπους σου.Δε θα σου ευχηθώ καλημέρα,γιατί θα ήμουν ψεύτης.Στα τσακίδια λοιπόν,εσχατόγερε.
εσυ πρεπει να εισαι πολυ κακος ανθρωπος. :smt018
Τι 《κακός》του λες τωρα ;
Το ατομο δεν διανοείται οτι τον "βοθρο" που νομιζει οτι βλεπει στους άλλους τον κουβαλαει μέσα του.
Μα ο ίδιος δε μπορεί να μυρίσει τη μπόχα της (δήθεν) αριστερίλας που σκορπίζει :102:
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Άβαταρ μέλους
    ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
    Δημοσιεύσεις: 21405
    Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
    Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

    Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 20 Δεκ 2018, 18:15

    Nandros έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 17:24
    ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
    19 Δεκ 2018, 20:21
    αυτό έγραψα πριν και μου είπες πως πιθανώς να μην ήταν κάτοικοι
    όχι, ήταν κάτοικοι και χωρίς κουκούλες
    παλιά, όταν τα πράγματα δεν είχαν αγριέψει τόσο, δεν ήθελαν την αστυνομία και τη παρουσία του κράτους
    σήμερα που η κατάσταση στη περιοχή βρίσκεται εκτός ελέγχου κλαίνε και ψάχνουν το κράτος
    Το υπογραμμισμένο δεν το πιάνω. Τί θα πει δεν ήθελαν την αστυνομία και τη παρουσία του κράτους;
    Ποια η διαφορά της γειτονιάς τους από τις άλλες;
    Τί λόγο έχει να ανησυχεί ο νόμιμος πολίτης με την αστυνομία; (δεν αναφέρομαι στην εποχή της χούντας)
    .
    δεν ξέρω ρε συ Νάνδρε, είχα δει πολλά βιντεάκια την περίοδο 2007-2010 όπου κάτοικοι αντιδρούσαν στη παρουσία της αστυνομίας γιατί έφερνε ένταση
    θυμάμαι ένας φώναζε στους αστυνομικούς "φύγετε δε σας θέλουμε εδώ, εσείς φέρνετε τα επεισόδια"
    αν κάτσω να ψάξω θα τα βρω τα βιντεάκια (αν δε τα έχουν κατεβάσει)
    "Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
    Τζίμης Πανούσης

    Άβαταρ μέλους
    Nandros
    Δημοσιεύσεις: 26983
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
    Phorum.gr user: Nandros
    Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

    Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Δεκ 2018, 18:27

    ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 18:15
    Nandros έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 17:24
    ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
    19 Δεκ 2018, 20:21
    αυτό έγραψα πριν και μου είπες πως πιθανώς να μην ήταν κάτοικοι
    όχι, ήταν κάτοικοι και χωρίς κουκούλες
    παλιά, όταν τα πράγματα δεν είχαν αγριέψει τόσο, δεν ήθελαν την αστυνομία και τη παρουσία του κράτους
    σήμερα που η κατάσταση στη περιοχή βρίσκεται εκτός ελέγχου κλαίνε και ψάχνουν το κράτος
    Το υπογραμμισμένο δεν το πιάνω. Τί θα πει δεν ήθελαν την αστυνομία και τη παρουσία του κράτους;
    Ποια η διαφορά της γειτονιάς τους από τις άλλες;
    Τί λόγο έχει να ανησυχεί ο νόμιμος πολίτης με την αστυνομία; (δεν αναφέρομαι στην εποχή της χούντας)
    δεν ξέρω ρε συ Νάνδρε, είχα δει πολλά βιντεάκια την περίοδο 2007-2010 όπου κάτοικοι αντιδρούσαν στη παρουσία της αστυνομίας γιατί έφερνε ένταση
    θυμάμαι ένας φώναζε στους αστυνομικούς "φύγετε δε σας θέλουμε εδώ, εσείς φέρνετε τα επεισόδια"
    αν κάτσω να ψάξω θα τα βρω τα βιντεάκια (αν δε τα έχουν κατεβάσει)
    Στάκα τώρα. Πήγαινα εβδομαδιαία στα Εξάρχεια από το '98 μέχρι '05 και το πρόβλημα ΗΔΗ υπήρχε.
    Θυμάμαι ένα καμένο ΙΧ 3-4 τετράγωνα πέρα από την πλατεία και όταν ρώτησα, έμαθα πως δεν είχαν γίνει επεισόδια εκεί.
    Σκουπιδοτενεκέδες που τους έβαζαν φωτιά, γιατί έτσι.
    Ένας της γειτονιάς με προειδοποίησε να μην έχω κρεμασμένο από τον καρπό το τσαντάκι μου.
    .
    ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
    ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

    Άβαταρ μέλους
    ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
    Δημοσιεύσεις: 21405
    Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
    Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

    Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 20 Δεκ 2018, 18:46

    Nandros έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 18:27

    Στάκα τώρα. Πήγαινα εβδομαδιαία στα Εξάρχεια από το '98 μέχρι '05 και το πρόβλημα ΗΔΗ υπήρχε.
    Θυμάμαι ένα καμένο ΙΧ 3-4 τετράγωνα πέρα από την πλατεία και όταν ρώτησα, έμαθα πως δεν είχαν γίνει επεισόδια εκεί.
    Σκουπιδοτενεκέδες που τους έβαζαν φωτιά, γιατί έτσι.
    Ένας της γειτονιάς με προειδοποίησε να μην έχω κρεμασμένο από τον καρπό το τσαντάκι μου.
    .
    αυτά ήταν καθημερινότητα, μέρος της επαναστατικότητας της περιοχής
    σήμερα η κατάσταση έχει αγριέψει, επειδή συμμορίες και εγκληματικές οργανώσεις εκμεταλλεύονται την απουσία του κράτους και έχουν κάνει κέντρο εγκληματικής δραστηριότητας τη περιοχή με διακίνηση ναρκωτικών, ξεκαθαρίσματα λογαριασμών κτλ
    αυτό που πέτυχαν (όχι ακριβώς πέτυχαν, τους το παραχώρησε η σημερινή κυβέρνηση) οι αντιεξουσιαστές και λοιποί στη περιοχή είναι το να διώξουν την αστυνομία (αυτό ήθελαν ανέκαθεν), ε αυτό έφερε ανάλογες συνέπειες
    "Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
    Τζίμης Πανούσης

    Άβαταρ μέλους
    Nandros
    Δημοσιεύσεις: 26983
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
    Phorum.gr user: Nandros
    Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

    Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Δεκ 2018, 19:37

    ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 18:46
    Nandros έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 18:27

    Στάκα τώρα. Πήγαινα εβδομαδιαία στα Εξάρχεια από το '98 μέχρι '05 και το πρόβλημα ΗΔΗ υπήρχε.
    Θυμάμαι ένα καμένο ΙΧ 3-4 τετράγωνα πέρα από την πλατεία και όταν ρώτησα, έμαθα πως δεν είχαν γίνει επεισόδια εκεί.
    Σκουπιδοτενεκέδες που τους έβαζαν φωτιά, γιατί έτσι.
    Ένας της γειτονιάς με προειδοποίησε να μην έχω κρεμασμένο από τον καρπό το τσαντάκι μου.
    .
    αυτά ήταν καθημερινότητα, μέρος της επαναστατικότητας της περιοχής
    σήμερα η κατάσταση έχει αγριέψει, επειδή συμμορίες και εγκληματικές οργανώσεις εκμεταλλεύονται την απουσία του κράτους και έχουν κάνει κέντρο εγκληματικής δραστηριότητας τη περιοχή με διακίνηση ναρκωτικών, ξεκαθαρίσματα λογαριασμών κτλ
    αυτό που πέτυχαν (όχι ακριβώς πέτυχαν, τους το παραχώρησε η σημερινή κυβέρνηση) οι αντιεξουσιαστές και λοιποί στη περιοχή είναι το να διώξουν την αστυνομία (αυτό ήθελαν ανέκαθεν), ε αυτό έφερε ανάλογες συνέπειες
    Όσο ήταν μόδα ήταν καλά. Τώρα όμως έγινε εφιάλτης.
    Λυπάμαι μόνο αυτούς που ΔΕΝ ήθελαν την μόδα, αλλά δεν μετρούσε ο λόγος τους.
    ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
    ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

    -71
    Δημοσιεύσεις: 1251
    Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

    Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 20 Δεκ 2018, 19:44

    Athina__P έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 17:06
    -71 έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 08:27
    Το ότι εσύ προφανώς είσαι όμοια με τον αρχηγό σου είναι απόλυτο δικαίωμά σου.
    Ποιος θεωρείς ότι είναι ο αρχηγός μου, παιδάκι;

    Εκεί φτάσαμε. Αυτό που όλος ο ντουνιάς το βλέπει που του λένε στα σάιτ ότι έχει κάτι αξιόλογο εκεί να δεις και βγαίνει ο ντουνιάς και ΓΡΑΦΕΙ, όλος ο ντουνιάς, μα τι γίνεται εκεί, τι shithole, πώς είναι δυνατόν, αν το γράψει κάποιος ντόπιος το ίδιο πράγμα που ξέρει ο ντουνιάς, τον έβαλε ένα ΚΩΜΜΑ, έτσι; Εκεί καταντήσαμε! Και αυτό που όλος ο ντουνιάς το βλέπει, αυτός που πρόσκειται σε ΚΩΜΜΑ, δεν το βλέπει ο ίδιος, ήπιε έναν καφέ μια μέρα και όλα καλά!

    Σου πέρασε από το μυαλό ότι κάτι μπορεί να ξέρει για τον κόσμο κάποιος που είναι άνω των 20; Που περνάει από τα Εξάρχεια, βλέπει ξερω γω καφέ που άνοιξαν, σκέφτεται μεγάλο λάθος του πιτσιρικά που το άνοιξε; Όσο δεν έχει αλλάξει η λογική ότι μπορεί μια μέρα ο οποιοσδήποτε του τη βάρεσε, γιατί το σύστημα, να τα κάνει λαμπόγυαλο; Αλλά άστον να μάθει και αυτός! Τι αξία άλλωστε έχει να είσαι πάνω από 20; Εκτός αν υπάρχουν άλλοι λόγοι που ανοιγουν μαγαζιά στην περιοχή, πέρα ότι μπορεί να ζήσει κάποιος από αυτά, που μου διαφεύγουν τώρα.

    Όσο για το ότι η λύση μπορεί να είναι η βία, δεν πολυσυμφωνώ. Τους δικαιώνει ότι τους μισούν και το σύστημα ξερω γω.... Αρκεί να προσπαθήσει κανείς να κάνει διάλογο... Δεν ξέρω, κάποιος τρόπος θα υπάρχει. Για ανθρώπους πάντως που αγωνίζονται για κάτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ, δεν πρόκειται.

    Ας προσπαθήσει και το παιδάκι το άλλο που φαγώθηκε να σπουδάσει ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων να αξιολογήσει και να ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΕΙ τι προσέφερε στην κοινωνία όλο αυτο το πράγμα.
    Φαίνεται ποιος είναι,δε χρειάζεται να θεωρήσω εγώ κάτι.Μόλις τώρα γύρισα από την περιοχή των Εξαρχείων,όχι για ψυχαγωγικούς αλλά για βιοποριστικούς λόγους.Δεν με ενόχλησε κανείς για άλλη μια φορά.Γενικά πάντως δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις με όσα γράφεις.

    -71
    Δημοσιεύσεις: 1251
    Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

    Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 20 Δεκ 2018, 19:46

    Ασέβαστος έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 17:55
    -71 έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 07:06
    Saliveros έγραψε:
    19 Δεκ 2018, 22:52


    Α, εκτός από μαθηματική διάνοια, βλέπω διαθέτεις και πρωτοτυπία στις απαντήσεις σου.
    Η περίπτωση να είσαι καλύτερος στα μαθηματικά από εμένα σε διαβεβαιώ είναι η ελάχιστη πιθανή.Και έτσι να μην ήταν,δεν αναιρείται το γεγονός ότι πρόκειται για εσχατόγερο που βρωμίζει τη διαδικτυακή μου περσόνα μόνο και μόνο που παραθέτει τις σπάνιες δημοσιεύσεις μου.Τελικά είναι αλήθεια αυτό που είπε κάποιος κάποτε,μερικοί άνθρωποι έχουν το βόθρο μέσα τους στη ψυχή τους την ίδια.Να είσαι σίγουρος πως είσαι ένας από αυτούς και αποτελείς πηγή δυστυχίας και αρνητικών συναισθημάτων για τους συνανθρώπους σου.Δε θα σου ευχηθώ καλημέρα,γιατί θα ήμουν ψεύτης.Στα τσακίδια λοιπόν,εσχατόγερε.
    εσυ πρεπει να εισαι πολυ κακος ανθρωπος. :smt018
    Είμαι απλά ειλικρινής με τους γύρω μου.Το ότι με στοχοποίησαν χουντόγεροι και άλλα κουμάσια που ψηφίζουν γόνο αλητάμπουρα είναι τίτλος τιμής για μένα.Για τους παραπάνω και για σένα ίσως και να είμαι κακός.Για μένα όμως κακοί είναι οι παραπάνω και δυνητικά και εσύ.

    Άβαταρ μέλους
    Nandros
    Δημοσιεύσεις: 26983
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
    Phorum.gr user: Nandros
    Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

    Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Δεκ 2018, 19:50

    '
    Το πχόρουμ ξεχείλισε από καλοσύνη!
    .
    ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
    ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Δημοσιεύσεις: 4884
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
    Phorum.gr user: Saliveros
    Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

    Re: κατοικοι εξαρχειων ειμαστε φυλακισμενοι

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 20 Δεκ 2018, 21:12

    -71 έγραψε:
    20 Δεκ 2018, 19:44
    Μόλις τώρα γύρισα από την περιοχή των Εξαρχείων,όχι για ψυχαγωγικούς αλλά για βιοποριστικούς λόγους.Δεν με ενόχλησε κανείς για άλλη μια φορά.
    :o

    Τι λες βρε θηρίο!!!
    Πήγες δεύτερη φορά στην περιοχή Εξαρχείων και ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ!!!

    Καταρρίπτονται όλες ανεξαιρέτως οι φασιστικές φήμες για τα Εξάρχεια!
    Θα το δημοσιεύσουν πρωτοσέλιδο αύριο η ΑΥΓΗ κι η ΚΟΝΤΡΑ του Κουρή.


    Υ.Γ.: Μήπως οι "βιοποριστικοί λόγοι" σχετίζονταν με καμιά εχμμμ πώληση προϊόντων στην Πλατεία; :wink
      Σας κάναμε ανθρώπους.
      Πάνος Σκουρλέτης

      Απάντηση


      • Παραπλήσια Θέματα
        Απαντήσεις
        Προβολές
        Τελευταία δημοσίευση

      Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

      Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών