ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 31 Δεκ 2018, 20:39

Υδράργυρος έγραψε:
21 Δεκ 2018, 18:09
Μαλακιες. Το χανει και ο ζουγανελης σιγα σιγα

δεν βλεπει τον νεοταξικο...παραδεισο

ψυχιατρειο τι δεν ξερανε εκει στον υπαρκτο

αμ πως
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 31 Δεκ 2018, 20:41

ρε είναι γνωστα οσα εκανε ο κουμουνισμος για τους αντιφρονούντες

που πατε ρε μαλαγες ξεβρακοτοι στα...
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 31 Δεκ 2018, 20:42

πεθαναν τοσοι για την αποκτηση ελευθεριων και ηρθαν οι φασιστες νεοταξιτες να καταργησουν την ελευθερια του λογου


δεν θα περασει ρε ο φασισμος
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 31 Δεκ 2018, 21:43

Yochanan έγραψε:
31 Δεκ 2018, 18:00
τουλάχιστον μπράβο στον Ζούγα που δεν τα πήρε πισω σαν κοταρα με την πρώτη μήνυση και δεν αρχισε τα "Μερικοί από τους καλύτερους μου φίλους ειναι ξενο κυρια Πρόεδρος.Ενα λαθράκι έκανα ο άνθρωπος!!"
Ακριβώς.

Επίσης ξέρει κανείς τι προβλέπεται να γίνει με βάση την μήνυση αυτή; Που εκδικάζεται κλπ; Αν τελικά κριθεί αθώος πως μπορεί να κινηθεί εναντίον του παρατηρητηρίου για την ταλαιπωρία και την δυσφήμιση που θα έχει υποστεί;

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Ιαν 2019, 04:47

Ο Ζουγανέλης πάντως λέει ανοησίες.
Δεν υπάρχει "φταίνε οι μετανάστες" γιατί ποιός μετανάστης φταίει ;
Ο Χασάν Αμπντούλ του Ομάρ που πουλάει ρεβύθια και ντομάτες στην Αθηνάς ;
Γιτί ο άνθρωπος ;
Το Ελληνικό κράτος ενδεχόμενα φταίει αλλά ο Χασάν Αμπντούλ του Ομάρ, αντιδιαστελλόμενος με τον Έλληνα Νικ Πήτερς που μένει στην Αλαμπάμα δεν φταίει.
Επομένως ο Ζουγανέλης είναι βλάκας.
Γιατί όμως έκανε τις δηλώσεις ;
Όπως ενθυμείσθε έκανε δηλώσεις ΣΥΡΙΖΑ πριν λίγο καιρό. Έπρεπε να ισοφαρίσει.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Ορέστης 35

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Ιαν 2019, 07:25

run έγραψε:
31 Δεκ 2018, 16:27
http://www.thestival.gr/lifestyle/item/ ... seis-video


«Πραγματικά δεν είχα καμιά πρόθεση να τσουβαλιάσω τα πάντα, αλλά ήταν μια γενική εικόνα που αντιμετώπισα από τους ανθρώπους. Και να σας πω και ένα άλλο με όλο το σεβασμό. Μην φτάσουμε στο ανάποδο. Κάποια στιγμή κυκλοφορούσα στο κέντρο της Αθήνας, σε μια περιοχή που αγαπώ ιδιαιτέρως, γύρω από τη Σωκράτους, όπου ήταν τα διάφορα μαγαζιά με τα μπαχαρικά, σας πληροφορώ ότι τα βλέμματα τους απέναντι στους Έλληνες και κυρίως στο θηλυκό στοιχείο, ήταν απολύτως επιθετικά. Εγώ δεν μπορούσα να το ανεχτώ αυτό το πράγμα. Οι κοπέλες που προχωρούσαν «έτρεμαν». Απλώς τα αγόρια έχουν μια άλλη λογική που και αυτή ενδεχομένως να κριθεί διαφορετικά. Εγώ αυτό δεν το ανέχομαι. Εγώ θέλω να φιλοξενώ. Αλλά θέλω να φιλοξενώ και να με σέβεται ο φιλοξενούμενος.

Δεν διαφωνώ καθόλου ότι υπάρχουν μετανάστες αξιοπρεπείς […], δεν μιλάω για τα καλώς κείμενα, μιλάω για τα κακώς κείμενα και αν το λέω το λέω για να θεραπευτούν, δεν το λέω για να παραμείνουν έτσι. Δεν πιστεύω ότι είναι υπερβολικό αυτό που λέω και δεν είμαι ρατσιστής, ούτε ξενοφοβικός. Υπήρξα μετανάστης – σπουδαστής στη Γερμανία και η συμπεριφορά μου απέναντι στους Γερμανούς ήταν εξαιρετική, όπως εξαιρετική ήταν και η δική τους απέναντι μου. Σεβάστηκα τον πολιτισμό τους, την αξιοπρέπεια τους και εκείνοι τη δική μου. Αυτό που σας είπα είναι μια κατάσταση, δεν είναι ψέμα, ούτε υπερβολή. Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε να λέμε την αλήθεια σε αυτό τον τόπο.
Τα ιδια εχω διαπιστωσει και εγω, οχι τοσο απο μουσουλμανους ομως, οσο απο πρωην ανατολικο μπλοκ.

Ορέστης 35

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Ιαν 2019, 07:45

Dorian έγραψε:
21 Δεκ 2018, 15:47
run έγραψε:
19 Δεκ 2018, 18:01
https://www.zappit.gr/psychagogia/giann ... li/2797619

Όταν ρωτήθηκε για το μεταναστευτικό, ο Γιάννης Ζουγανέλης δήλωσε τα εξής: «Να πω μια αλήθεια, ο Έλληνας μετανάστης δεν έχει καμία σχέση με τους μετανάστες που βλέπουμε εδώ πέρα και φιλοξενούμε εμείς. Καμία σχέση! Να σε φιλοξενήσω αλλά να μου πατήσεις το κεφάλι μέσα στο σπίτι μου; Όχι, δεν το θέλω. Πρέπει κάποια στιγμή να λέμε την αλήθεια. Τσακώθηκα με μετανάστη γιατί όταν τους πήγαμε κάποια στιγμή για να φάνε, εγώ ήμουν αυτός που επιλέχθηκε για να μοιράζω σαλάτες και ένας μου την πετάει και μου λέει «χούμους». Ε, του την έφερα στο κεφάλι! Δεν καταλαβαίνω Χριστό»!
Πρέπει να είναι χαρακτηριστικό των καλλιτεχνών και καλλιτεχνίζοντων και λογοτεχνιζόντων. Πρώτα πρέπει βιωματικά να πάθουν κάτι. Τα ίδια είχαν γίνει και με΄ενα αριστερό σκηνοθέτη που τον είχαν δέσει τον έδειραν και λήστεψαν και με άλλους. Τουλάχιστον αυτοί είχαν μία δικαιολογία, ζουν στον καλλιτεχνικό συγγραφικό μικρόκοσμό τους, με φανταστιακά κατασκευάσματα ψευδοδομές και κανόνες δικής τους κατασκευής, σε κάποιο βαθμό απαραίτητη η φαντασία και η ονειροπόληση για την πρωτότυπη δημιουργία. Ο μέσος φουκαράς που δουλεύει σε πεζές εργασίες, τεχνικές επιστημονικές πρακτικές ή και ακόμα εντελώς χειρονακτικές είναι αδικαιολόγητος, δείγμα χαμηλού IQ του πληθυσμού που δεν μπορεί να συλλέξει τα άφθονα στην εποχή μας δεδομένα να τα μετατρέψει σε λογικές προβλέψεις και να μην περιμένει να φτάσει η κατάσταση στα άκρα να του χτυπήσει την πόρτα.
Εδειξε μια ταινια η ΕΡΤ την πρωτοχρονια με εναν γνωστο ηθοποιο, χοντρουλη, στο ρολο του ρατσιστη που καταπιεζει τους μεταναστες και ειχε μια σκηνη που πηγαινει σε εναν μαυρο στο δρομο τον σταματαει και του παιρνει το παγωτο απο το χερι να το φαει αυτος. :smt005:
Μετα εδειχνε το μονολογο ενος Συριου στην πλ. Βικτωριας που παραπονιοταν οτι οι Ελληνες ουτε νοιαζονταν για τις πλατειες τους και μολις τις κατελαβαν αυτοι με τις σκηνες αρχισαν να διαμαρτυρονται.
Απο αυτα καταλαβαινεις οτι ο συγγραφες ειναι καποιος αριστερος του Κολωνακιου με μηδενικη επαφη με μεταναστες, λαικες συνοικιες, φτωχους ανθρωπους που η μονη διασκεδαση τους ειναι να κατσουν στην πλατεια και να μιλησουν με καποιον...

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 03 Ιαν 2019, 08:43

Δεν τον είχα για τόσο μάγκα τον Ζούγα, μπράβο του δεν πήρε πίσω τίποτα. Και σημείωση, νομίζω είναι πως ψηφίζει Τσίπρα ή Πολέμαρχο, μην ξεγελάει η καράφλα.
Κάποτε πρέπει να τελειώσουμε με τον μεσαιωνικό νόμο που μας φόρτωσε η καταραμένη κυβέρνηση του Σαμαρά. Προσβάλει την αξιοπρέπεια του ανθρώπου. Αγνοήστε τον, όπως αυτόν με το τσιγάρο.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2757
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 03 Ιαν 2019, 15:33

Ορέστης 35 έγραψε:
03 Ιαν 2019, 07:45
Dorian έγραψε:
21 Δεκ 2018, 15:47
run έγραψε:
19 Δεκ 2018, 18:01
https://www.zappit.gr/psychagogia/giann ... li/2797619

Όταν ρωτήθηκε για το μεταναστευτικό, ο Γιάννης Ζουγανέλης δήλωσε τα εξής: «Να πω μια αλήθεια, ο Έλληνας μετανάστης δεν έχει καμία σχέση με τους μετανάστες που βλέπουμε εδώ πέρα και φιλοξενούμε εμείς. Καμία σχέση! Να σε φιλοξενήσω αλλά να μου πατήσεις το κεφάλι μέσα στο σπίτι μου; Όχι, δεν το θέλω. Πρέπει κάποια στιγμή να λέμε την αλήθεια. Τσακώθηκα με μετανάστη γιατί όταν τους πήγαμε κάποια στιγμή για να φάνε, εγώ ήμουν αυτός που επιλέχθηκε για να μοιράζω σαλάτες και ένας μου την πετάει και μου λέει «χούμους». Ε, του την έφερα στο κεφάλι! Δεν καταλαβαίνω Χριστό»!
Πρέπει να είναι χαρακτηριστικό των καλλιτεχνών και καλλιτεχνίζοντων και λογοτεχνιζόντων. Πρώτα πρέπει βιωματικά να πάθουν κάτι. Τα ίδια είχαν γίνει και με΄ενα αριστερό σκηνοθέτη που τον είχαν δέσει τον έδειραν και λήστεψαν και με άλλους. Τουλάχιστον αυτοί είχαν μία δικαιολογία, ζουν στον καλλιτεχνικό συγγραφικό μικρόκοσμό τους, με φανταστιακά κατασκευάσματα ψευδοδομές και κανόνες δικής τους κατασκευής, σε κάποιο βαθμό απαραίτητη η φαντασία και η ονειροπόληση για την πρωτότυπη δημιουργία. Ο μέσος φουκαράς που δουλεύει σε πεζές εργασίες, τεχνικές επιστημονικές πρακτικές ή και ακόμα εντελώς χειρονακτικές είναι αδικαιολόγητος, δείγμα χαμηλού IQ του πληθυσμού που δεν μπορεί να συλλέξει τα άφθονα στην εποχή μας δεδομένα να τα μετατρέψει σε λογικές προβλέψεις και να μην περιμένει να φτάσει η κατάσταση στα άκρα να του χτυπήσει την πόρτα.
Εδειξε μια ταινια η ΕΡΤ την πρωτοχρονια με εναν γνωστο ηθοποιο, χοντρουλη, στο ρολο του ρατσιστη που καταπιεζει τους μεταναστες και ειχε μια σκηνη που πηγαινει σε εναν μαυρο στο δρομο τον σταματαει και του παιρνει το παγωτο απο το χερι να το φαει αυτος. :smt005:
Μετα εδειχνε το μονολογο ενος Συριου στην πλ. Βικτωριας που παραπονιοταν οτι οι Ελληνες ουτε νοιαζονταν για τις πλατειες τους και μολις τις κατελαβαν αυτοι με τις σκηνες αρχισαν να διαμαρτυρονται.
Απο αυτα καταλαβαινεις οτι ο συγγραφες ειναι καποιος αριστερος του Κολωνακιου με μηδενικη επαφη με μεταναστες, λαικες συνοικιες, φτωχους ανθρωπους που η μονη διασκεδαση τους ειναι να κατσουν στην πλατεια και να μιλησουν με καποιον...
Kαι γω μηδενική επαφή έχω και σχεδόν κανένα αρνητικό προσωπικό εμπειρικό περιστατικό. Σχολείο τελειωσα μέσα περίπου 90ς δεν είχαμε αλλοδαπούς, πανεπιστήμια το ίδιο, στην περιοχή μου δεν μένουν, ούτε στην δουλειά εμπλέκονται. Δεν σημαίνει πως πρέπει να περιμένω να μου συμβεί προσωπικά κάτι για να κάνω προβλέψεις για το αν κρίνω ένα φαινόμενο θετικό ή με πιθανότατες αρνητικές συνέπειες βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα. Οι καλλιτέχνες έχουν μία δικαιολογία ζούν στην κοσμάρα τους με τις συχνά τρελοιδέες τους κάτι που τους βοηθάει στο να έχουν πρωτότυπη δημιουργία, όχι βέβαια πάντα καλή όπως το σκηνικό με το παγωτό :lol: . Οι υπόλοιποι είναι αδικαιολόγητοι.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 05 Ιαν 2019, 18:16

Καλά ξηγηθήκανε στον Ζούγα. Να μάθει να λέει ό,τι το κατέβει, λες και κάνει πλάκα με τους φίλους του στο μπαράκι.
Ordem e Progresso.

finest
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 19:39

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από finest » 05 Ιαν 2019, 18:32

Cavaliere έγραψε:
05 Ιαν 2019, 18:16
Καλά ξηγηθήκανε στον Ζούγα. Να μάθει να λέει ό,τι το κατέβει, λες και κάνει πλάκα με τους φίλους του στο μπαράκι.

δεν ειπε οτι του κτεβηκε
ειπε τι ειδε

υπαρχει διαφορα

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23468
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 05 Ιαν 2019, 21:47

Ζουγανέλης: Μου κάνουν μήνυση για τη γνώμη μου, αυτό είναι ρατσισμός
«Δεν μπορεί να είσαι στο σπίτι μου, να σε φιλοξενώ κι εσύ ντε και καλά να θέλεις να επιβάλεις τη δικιά σου λογική»


03/01/2019
https://www.newsbeast.gr/lifestyle/arth ... -ratsismos


Eπώνυμοι τάσσονται υπέρ του Γιάννη Ζουγανέλη μετά τη μήνυση εναντίον του.
2 Ιανουαρίου 2019
https://europost.gr/eponymoi-tassontai- ... ntion-toy/
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 05 Ιαν 2019, 21:53

Βασικά , δεν βλέπω κάτι ρατσιστικό στις δηλώσεις του Ζουγανέλη

Ορέστης 35

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 09 Ιαν 2019, 22:04

nostromos έγραψε:
05 Ιαν 2019, 21:47
Ζουγανέλης: Μου κάνουν μήνυση για τη γνώμη μου, αυτό είναι ρατσισμός
«Δεν μπορεί να είσαι στο σπίτι μου, να σε φιλοξενώ κι εσύ ντε και καλά να θέλεις να επιβάλεις τη δικιά σου λογική»


03/01/2019
https://www.newsbeast.gr/lifestyle/arth ... -ratsismos


Eπώνυμοι τάσσονται υπέρ του Γιάννη Ζουγανέλη μετά τη μήνυση εναντίον του.
2 Ιανουαρίου 2019
https://europost.gr/eponymoi-tassontai- ... ntion-toy/
Πολλοι θεωρουν ρατσιστικο να λες στους μεταναστες οτι τους φιλοξενεις, ποσο μαλλον να πιστευεις οτι η δικη σου λογικη εχει μεγαλυτερη αξια απο τη δικη τους.

Άβαταρ μέλους
sport billy
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 18 Ιαν 2019, 12:52
Phorum.gr user: sport billy
Τοποθεσία: planet Mars

Re: ηθοποιος συγκρινει ελληνες και ξενους μεταναστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sport billy » 26 Φεβ 2019, 17:29

Σε αυτή την χώρα, σε αυτή την κοινωνία έχει χαθεί η λογική.
Γιατί προσπαθούν όλοι να αναγάγουν το οποιοδήποτε ζήτημα στο δίπολο ρατσισμός-αντιρατσισμός ή σε οποιοδήποτε τέτοιας φύσης διαχωριστική γραμμή;
ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ. :hammer:

Εγώ είμαι Έλληνας, καραελληναράς και μπατίρης.
Και πάω στο συσσίτιο του Δήμου-Εκλησσίας-ΜΚΟ αδιάφορο μου είναι να φάω ένα κομμάτι ψωμί που λένε γιατί δεν έχω δραχμή.
Και μου φέρνουνε ΜΠΑΜΙΕΣ!
Να τις φέρω στο κεφάλι και να απαιτήσω μπριζολάκια στον σερβιτόρο-εθελοντή;
Μετά από αυτό το να με πετάξουν με τις κλωτσιές από το συσσίτιο είναι η δίκαιη τιμωρία μου.
Είπαμε είσαι μπατίρης και πεινάς, δεν θα μας πουλήσεις και τρέλα.
grtex 7381 έγραψε:
30 Μαρ 2019, 20:41
Το Γκιωνης βγαίνει και από το πουλί Γκιώνη, ακόμα και οι Τσακωνες και οι Κρητικοί το έχουν
Θες ένα γλυφιτζούρι;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών